Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

AK Parti nasıl kazandı?

Ak Parti Torbalı’da cumhurbaşkanlığı seçiminde üzüldü ama milletvekilliği seçiminde ‘Atilla Kaya farkı’ ile sevinen taraf oldu. Parti teşkilatı seçime çok iyi organize oldu.

26 Haziran 2018 - 9:45 'de eklendi ve 429 kez görüntülendi. A+A-

AK Parti nasıl kazandı?

Belediye başkanı Adnan Yaşar Görmez seçimde sahadaydı. AK Parti’nin her mahallede ramazan ayında kurduğu iftar sofraları ile çalışmalara başladı. Parti Başkanı Hasan Akbıyık hiç ara vermeden çalıştı. Partinin yeni yönetimi ilk seçiminden galip çıktı. Tabi çalışmaları organize eden SKM Başkanı Özgür Erman Çağlar tam manası ile devleşti. Emre Tezcan, Utku Bahçıvan, Ali Yadık, Abdullah Uçar, İlknur Demirtaş, Ahmet Koyunbakan, Ömer Aslan, Ahmet Akpınar, Mehmet Onuk, Muzaffer Turan, Nuri Korkutata ve Gökçen Taşkın gibi partinin yönetiminde yer alan isimler seçimde yoğun bir çalışma sarf etti.

PARTİ NASIL MOTİVE OLDU

Parti seçimin her dakikasını dolu dolu geçirdi. Gündüz pazaryerleri ve esnaf ziyareti yapıldı. Ardından derneklere gidildi. Kadın Kolları Başkanı Betül Karacalar ekibi ile birlikte ev ev gezdi. Bu çalışmalara zaman zaman Belediye Başkanın eşi Arzu Görmez’de eşlik ederken son virajda Atilla Kaya’nın eşi Pınar Çağlar Kaya inisiyatifi eline aldı. Bediha Söyler, Derya Yeke, Mesude Tuncay, Fatoş Duman’dan oluşan bir ekip daha kuruldu. Onlarda köy köy gezip partinin broşürlerini dağıttı. Kadın Kolları Başkanı Betül Hanıma ana kademeden İlknur Demirtaş, Gamze Çakır, Esna Aktaş ve Yaren Korkmaz destek oldu. Gençlik kolları Başkanı Sefer Adıgüzel tam bir atom karınca. Eski Başkan Ömer Oğuz’un desteği ile gençleri arı gibi çalıştırıyor. Enes Oğuz, Ahmet Emol, Kemal Eyim, Murat Koldaş, Zeki Öztaş, Meryem Aygün ve Hilal Öz özveri ile çalışan isimler oldu.

Tüm bu çalışmaları partinin Başkanı Hasan Akbıyık’ın talimatı ile kurulan SKM’de yürütüldü. Daha önce Özgür Erman Çağlar bir maestro gibi çalışıyor. Bülent Buluş, Hüseyin İncedoğan, İsmail Yıldız, Remzi Yalçın ve Feyim Özçelik gibi partinin ağır topları organizasyonlarda görev aldı.

KALELER İYİ ÇALIŞTI

İlçe Başkanı Hasan Akbıyık partiyi çok iyi motive etti, tecrübesini konuşturdu. Mehmet Türkoğlu, Kadir Dişkaya, Şükrü Kazan, Ahmet Bakan, Aziz Kuyabakan, Selahattin Soğukçeşme ve Mustafa Tazefidan partinin kalesi Atatürk Mahallesinde iyi çalıştı. Ayrancılar’da; İdris Cesur, Erdem Kaplan, Ayşe Özkan, Cevdet Kıvılcım, Mahmut Öztaş, M. Ali Uraslı, Abdullah Dinç, Mustafa Gömleksiz ve Hasan Eser başroldeydi. Özellikle Pancar’da Alper Sarıbaşak ismi çok duyulmaya başladı. Oğuzhan Çelik ise partinin hukuk konularında ve sandık başı örgütlenmesinde çok emek verdi.

STK BAŞKANLARI SAHADAYDI

Ziraat Odası Başkanı Yılmaz Girgin ve Çiftçi Malları Koruma Başkanı Mehmet Soykan tüm çalışmalara katıldı. Şoförler Odası Başkanı Cıva İsmail Akman “hep destek tam destek” dedi. Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun’un seçim için 200 kişilik bir ekip ile çalıştı. Programlara yoğun katılım gösterdi. Atilla Kaya ile birlikte iş alemine yönelik önemli organizasyonlar yaptı. Partinin eski İlçe Başkanı Hüseyin Söyler, eski İl Genel Meclis sözcüsü Mahmut Öztaş, eski il yöneticisi Nurettin Albaş, Yazıbaşı Eski Belediye Başkanı Hasan Filiz, Meclis Üyeleri Turgut Buluş, Kenan Aktaş, Bayram Memiş, parti kurucuları Recep Toprak, Bekir Çevik Anavatan’ın efsane İlçe Başkanı Aydın Mimaroğlu, Volkan Karatoklu, Davut Kırşan, Tuncay Karaman gibi önemli isimler hep sahadaydı.

 

Etiketler :
,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Uygur’un dönüşü Uygur’un dönüşü

DÜN itibari ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin Belediye Başkan adayı Parti Meclisi’nin onayı ile İsmail Uygur olarak oldu. ...

Vergi dairesi meydanına katlı otopark yapılsın Vergi dairesi meydanına katlı otopark ya...

Nereye gitsem insanlar ‘nedir bu trafikten çektiğimiz’ diyor. Özellikle de Perşembe günleri ve mesai çıkışlarında. Torbalı’da trafik öy...

Uygur’un yanında kimler var? Uygur’un yanında kimler var?

CHP’nin adayı Pazar günü açıklanacak. ...

Karakuyu kan kaybediyor Karakuyu kan kaybediyor

Karakuyu, Subaşı, Çaybaşı, Yazıbaşı, Ayrancılar ve Pancar Beldeleri kapatılınca bu beldeler mahalleye dönüşmüştü. Ayrancılar konumu iti...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
İnşaatın tepesinde  geçim çığlığı! İnşaatın tepesinde geçim...

Yaptıkları iş bırakma eylemleriyle sık sık gündeme gelen yen...

EMG ne işe yarar? EMG ne işe yarar?

Daha önce Balıkesir, Isparta ve İzmir’deki çeşitli hastanele...

Hasan Akbıyık’tan iddialara yanıt Hasan Akbıyık’tan iddiala...

Gazetecilik etiği gereği muhatap olunan kişinin cevap hakkı ...

“Oğlumun anne demesini özledim” “Oğlumun anne demes...

Göz ameliyatı öncesi oksijen yerine azot gazı verildiği için...

8 hatim bitti 8 hatim bitti

Eğitim alanındaki başarılarının yanında sosyal faaliyetlerle...

Belediyede 30 meclis üyesi bulunuyor Belediyede 30 meclis üyes...

Belediye başkan adaylarının belli olması ve ittifakların kes...

Sergi açılacak Sergi açılacak

Erasmus çerçevesinde Cumhuriyet Mesleki Teknik ve Anadolu Li...

Yerine 2 adet 18 derslikli yeni okul Yerine 2 adet 18 derslikl...

Kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce talan edilmesiyle birl...

Resimde dünya ikincisi oldu Resimde dünya ikincisi ol...

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Geliştirme Vakfı İzmir Ok...

Toplam ciro aralıkta arttı Toplam ciro aralıkta artt...

Toplam ciro 2018 Aralık döneminde yüzde 10,8 arttı....

FOTO GALERİ
Lider Pen
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan