Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

AK Parti’nin başkan adayı ne zaman açıklanacak?

AK Parti açısından yoğun bir hafta geride kaldı. Uzun zamandır üzerinde kulis yürütülen İzmir Belediye Başkan Aday adayı Nihat Zeybekçi olarak açıklandı. Sıra geldi ilçe belediye başkan adaylarının açıklanmasına.

01 Aralık 2018 - 11:38 'de eklendi ve 398 kez görüntülendi. A+A-

AK Parti’nin başkan adayı ne zaman açıklanacak?

Dün bununla ilgili AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül’ün önemli açıklamaları vardı. Hem mevcut başkanların durumu hem de adayların açıklanmasına yönelik şunları söyledi: “30 ilçe adayımız mutabakat ile belirlenecek. İl başkanlığı, ilçe başkanları, mahalle yönetimlerine kadar tüm teşkilat üyelerinin görüşleri alınıyor. Genel merkez, ve milletvekilleri gibi her alanda görüş alıyoruz. ‘Bu bana yakındı. İşte bu şunun adamı’ yok. Birikimine bakıyoruz. Nasıl katkı koyar, kamuoyunda karşılığı ne, birikimi ne, nasıl algılanabilir, belediyeyi yönetebilir mi? Vasıflarına ve birikimlerine bakıyoruz. Geçmişte bir sıkıntısı, defosu var mı? Bunlara bakıyoruz. Bunların hepsi masaya geliyor. Bazı ilçelerde tek aday, bazılarında 3- 4 kişi. Onları tek tek tartışıyoruz, konuşuyoruz, kendi aramızda mutabakata varıyoruz. Çoğunluk birine karar verdiğinde, belirliyoruz. ‘ben belirledim, ben dedim’ olmaz” dedi. AK Parti’nin İzmir’de mevcut belediye başkanlarının yeniden aday gösterilip gösterilmeyeceği soruna da yanıt veren Şengül, “Onların durumuna bakıyoruz. Oy oranları partinin altında olanlar ile yolumuz ayıracağız ama partinin oyunun altına oyu düşmeyenler ile yolumuza devam edeceğiz. Onlarla ilgili elimizde kamuoyu yoklamaları, anketler var” dedi . İlçe belediye başkan adaylarının 15 Aralık gibi belli olacağını, sonrasında da meclis üye adaylarını belirleyeceklerini kaydeden Aydın Şengül, Nihat Zeybekci ile birlikte sivil toplum kuruluşlarına, kanaat önderlerine gideceklerini, 15 Şubat’a kadar düşük yoğunluklu bir seçim kampanyası yürüteceklerini söyledi

OKUL ÖNLERİNDE ÇOCUKLARIMIZA DİKKAT EDELİM!

İlçede eğitim öğretim veren okulların birçoğu oldukça hareketli caddenin üzerinde. Durum böyle olunca okula giriş ve çıkış saatlerinde kargaşa yaşanıyor.

Trafiğin yoğun olarak aktığı yollarda okuldan çıkan minik öğrenciler çarpılma tehlikesi yaşanıyor. Birçok okul yönetimi belediyeden destek isteyip okul giriş ve çıkışlarına kasis taktırdı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü de birçok okulun önünde giriş ve çıkış saatlerinde gerekli tedbiri alıyor. Tabi bütün okullara polis görevlendirmek imkansız.

Okul yöneticileri çocukların çarpılma tehlikesi yaşamaması için servisler ile tam çıkış saatinde yolun kapatılmasını sağlıyor.

Böylelikle çocuklar servislere bininceye, aileleri tarafından alınıncaya kadar güvenli bir şekilde yoldan geçiş sağlıyor. Ancak bazı duyarsız vatandaşlar çocukların çıkış yaptığı saatte araçları ile çocukların arasından hızla geçmek istiyor.

Böyle durumlarda okullarda görevli personel ile araç sürücüleri arasında zaman zaman tartışmalar yaşanıyor. Okulda görevli personel çocukların güvenli bir şekilde aileleri tarafından teslim alınması için elinden geleni yapıyor.

Kimse ‘Banane kardeşim çocuklar evlerine nasıl ulaşırsa ulaşsın’ demiyorlar. Bu konuda biraz daha duyarlı olmaya davet ediyorum.

Okul çıkışlarında çocukların dağılmasını beklemek sadece 5 dakikanızı alır. Acele işiniz varsa da başka bir sokağı tercih edebilirsiniz.

Durup insanlarla tartışmak yerine çözüm üretebiliriz. Artık son yıllarda insanlarda tahammül diye bir kavram kalmadı. Hatalı olduğunu söyleyip uyardığınızda ‘Maganda’ diye tabir edilen insanlar üzerinize yürüyüp sizi tehdit ediyor veya darp etmeye çalışıyor.

Çocuklarımız okullarda idareciler, öğretmenler ve okulda görevli personele emanet. Bu yüzden çocukların iyiliği için görevlilerin isteklerini yerine getirmek gerekiyor.

KORULUK TORBALI’NIN DEĞERİDİR, SAHİP ÇIKALIM

Muzaffer Kebapçıgil Koruluğuna evcil hayvanların girmesi yasak. Nedeni ise herhalde hayvanlar çevreyi kirletmesin diye böyle bir karar alınmış. Ancak koruluğun içine girdiğinizde bazı bankların etrafında çerez kabuklarını görüyoruz.

Çekirdek kabukları neredeyse dağ olmuş. Af edersiniz ama memlekette evcil hayvanlardan çevreye daha çok zarar veren insan suretli kişiler var.

Koruluk girişindeki güvenlik bence evcil hayvanları içeri almamak yerine bu tür kişileri almayacak. Bir dönem ilçemiz madde bağımları, alkoliklerin yuvası haline gelmişti.

Dönemin Belediye Başkanı Hasan Karatoklu bu alanda bir düzenleme yaparak bu alanın etrafını kapattırdı.

Başkan İsmail Uygur yaptığı düzenlemenin ardından herkesin hayran kaldığı, şehir dışından çok sayıda kişinin gelip piknik yaptığı Muzaffer Kebapçıgil Koruluğu ortaya çıktı.

Sabah saatlerinde yürüyüşlerin yapıldığı Koruluk’ta birçok aktivite yapılabiliyor. İnsanların çok yoğun olarak geldiği koruluk çekirdek kabuklarına teslim olmuş durumda.

Belediye görevlileri sürekli olarak çekirdek kabuklarını süpürüyor. Her yerde yer alan uyarı levhalarına rağmen insanlar çöplerini yerlere atıyor.

Koruluğa her yaştan insan güzel vakit geçirmek için geliyor. İnsanlar banklarda oturup çayını içiyor veya piknik yapıyor.

Yediğinin içtiğinin kabını, poşetini çevrede bulunan çöp kutularına atmak yerine olduğu yere atan vatandaşların biraz daha dikkatli olmaya ve bizim için hazırlanan bu alanların temiz bir şekilde bırakılması gerektiğini hatırlatıyorum.

Etiketler :
,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kayaanıt ‘Hizmet’ için aday Kayaanıt ‘Hizmet’ için aday

Karakuyu’nun belde belediyesi olduğu dönemde meclis üyeliği yapan Mehmet Kayaanıt, Gazi Mustafa Kemal Mahalle Muhtarlığı’na adaylığın...

Kılıçdaroğlu iddialı konuştu Kılıçdaroğlu iddialı konuştu

SEÇİME 15 günden az bir zaman kaldı. Doğal olarak seçimle yatıp seçimle kalkıyoruz. Milletvekilleri ve bakanlar daha çok mesai yapmaya ...

Hani gürültü kirliliği olmayacaktı? Hani gürültü kirliliği olmayacaktı?

SEÇİM geldi kapıya dayandı.. 15 gün sonra dananın kuyruğu kopacak....

Ata muhtar iddialı Ata muhtar iddialı

Torbalı’da yerel seçim rüzgarı, sürenin daralmasıyla birlikte iyiden iyiye esmeye başladı. 17 yıl önce Cumhuriyet Mahallesi'nin mahalle...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
O bina halk eğitime verildi O bina halk eğitime veril...

Cumhuriyet Mahallesinde sağlık ocağı sorunun giderilmesi ama...

Göçüğün yaraları sarıldı Göçüğün yaraları sarıldı...

Ayrancılar’da yaşanan göçük olayında zarar gören binada çalı...

İlköğretimin önemine değinildi İlköğretimin önemine deği...

İlköğretim haftası nedeni ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü pr...

Broşür dağıttılar Broşür dağıttılar

Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri okul önl...

Trafiğe neşter! Trafiğe neşter!

Torbalı’nın yeni Emniyet Müdürü hızlı başladı. Ayağının tozu...

Pazarlarda çok Pazarlarda çok

Semt pazarlarında ve çarşı merkezde bulunan dükkanlarda saht...

Mahalle sakinlerine çağrı yaptı Mahalle sakinlerine çağrı...

Torbalı Mahallesi’nde küçük baş ve kümes hayvanlarının pisli...

Belediye Kültür Merkezi bünyesinde kurulacak Belediye Kültür Merkezi b...

Torbalı Belediyesi, vatandaşların daha çok tiyatro ile buluş...

Sıcaklar etkilemedi Sıcaklar etkilemedi

Geniş bir alan üzerinde bulunan Torbalı Ovası geçtiğimi yaz ...

Yangında kül oldu Yangında kül oldu

Sanayi sitesinde park halindeki kamyon alevler içinde kaldı...

FOTO GALERİ
Baha Kapı
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan