Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

Akbıyık:  Adaylar için değil; partimiz için mücadele ediyoruz

AK Parti İlçe Başkanı Hasan Akbıyık, başvuru sürecinin başlamasıyla hem başkan adaylığı hem de meclis üyeliği düşünen tüm isimlere başarı diledi ve teşkilatın, kişiler bazında değil, parti odaklı olarak seçime hazırlandığını ifade etti.

08 Kasım 2018 - 11:42 'de eklendi ve 137 kez görüntülendi. A+A-

Akbıyık:  Adaylar için değil;  partimiz için mücadele ediyoruz

AK Parti’de Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için adaylık başvuruları hafta başında başladı. Torbalı’da da başvuruların başlaması ile birlikte teşkilatta hareketlilik yaşanıyor. Meclis üyeleri başvuru formalarını teslim almaya başladı. Belediye Başkan Aday adaylığı için de mevcut Başkan Adnan Yaşar Görmez ve Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun’un adı geçiyor. Görmez, mevcut başkan olmasından dolayı başvuruda bulunmayacak. Abdulvahap Olgun’un ise 12 Kasım’a kadar başvuru yapması bekleniyor.

“BİRİNCİ PARTİ OLACAĞIZ”

AK Parti İlçe Başkanı Hasan Akbıyık, bir yandan teşkilatın tüm kademeleri ile birlikte seçim çalışmalarını sürdürürken, bir yandan başvurularla ilgili takvimi takip ediyor. Halihazırda hem genelde hem yerelde iktidar olan bir parti olarak 2019 seçiminde de iddialı olduklarını savunan Akbıyık, “Partimizde adaylık için başvuru süreci başladı. Başvuru formu teslim alan arkadaşlarımız var. 12 Kasım’a kadar süreç devam edecek. Adaylık düşünen tüm arkadaşlarımıza başarı diliyoruz. Torbalı’da bir kez daha hem yerelde hem genelde iktidar olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

“ADAYIN KİM OLDUĞU ÖNEMLİ DEĞİL”

Adaylarla ilgili de kişisel bir değerlendirme yapmaktan kaçınan Akbıyık, “Bizim için önemli olan kişiler değil, partimizdir. Biz, adaylar için değil; partimiz için mücadele ediyoruz, edeceğiz. Teşkilatımız şu an aday bazında değil, parti odaklı çalışıyor. Bizim için adayın kim olduğu önemli değil. Genel merkezimin araştırmalarına, kararına güveniyoruz. Kim aday gösterirlerse teşkilat olarak arkasından koşup, Torbalı’da bir kez daha birinci parti olmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

TEMAYÜL YOKLAMASI YAPILACAK.

AK Parti’de ilk kez E-Temayül Sistemi uygulanacak. Böylece her bir temayül yoklamasında kullanılan yaklaşık 3 ton kağıttan tasarruf sağlanacak ve yaklaşık 100 bin TL tasarruf yapılacak. Başvurular aksecim.akparti.org.tr adresi üzerinden, istenilen belgelerin sisteme aktarılmasıyla yapılabilecek. Kişiler hiç teşkilata gelmeden de internet üzerinden “Ön Başvuru” da bulunabilecek. Adayların, başvuru işlemini kesinleştirmek için sistemden çıkarılan başvuru formunu imzalamaları gerekecek. Başvuruya eklenecek, sabıka kaydı, eğitim durumunu gösterir belge ve askerlik durum belgesi E-Devlet üzerinden alınabilecek. Büyükşehir ve il belediye başkan adaylıkları için başvuru aidatı II Başkanlığı hesabına; ilçe ve belde belediye başkan adaylıkları ve meclis üyelikleri için başvuru aidatı ise İlçe Başkanlıklarının hesabına yatırılacak. Kadın ve genç (18-25) adaylar aidatın yarısını, engelli aday ise dörtte birini ödeyecek. Mevcut belediye başkanları ise başvuruda bulunamayacak. Aday adayı olmak isteyen kamu görevlileri için son tarih 01 Aralık 2018.

Etiketler :
,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bilet arası mısıra 50 bin lira ceza Bilet arası mısıra 50 bin lira ceza

Sinema işletmecileri ile film yapımcıları arasındaki ‘mısır kavgası’ olarak kamuoyuna yansıyan çekişmeyi yapımcılar kazandı. Meclis, fi...

Ev erkeğine de e-ticaret desteği Ev erkeğine de e-ticaret desteği

Meclis’in yoğun mesaisi evlerinde ürettikleri ürünleri internet ve benzeri elektronik ortamlarda satanlara yaradı. Evlerde üretilen ürü...

Yerelde etkili olacak Yerelde etkili olacak

Torbalı'da kendini 4 gün boyunca kesintisiz göstererek, sel baskınlarına ve ağır hasara neden olan sağanak yağış, geri dönüyor. 3 gün s...

Derbi yarın! Derbi yarın!

YARIN oynanacak olan derbi için nefesler tutuldu...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
Bilet arası mısıra 50 bin lira ceza Bilet arası mısıra 50 bin...

Sinema işletmecileri ile film yapımcıları arasındaki ‘mısır ...

Ev erkeğine de e-ticaret desteği Ev erkeğine de e-ticaret ...

Meclis’in yoğun mesaisi evlerinde ürettikleri ürünleri inter...

Yerelde etkili olacak Yerelde etkili olacak

Torbalı'da kendini 4 gün boyunca kesintisiz göstererek, sel ...

Derbi yarın! Derbi yarın!

YARIN oynanacak olan derbi için nefesler tutuldu...

Babasının uyuduğu söylendi ama.. Babasının uyuduğu söylend...

Onbinlerin coşkulu karne heyecanına tanıklık eden Torbalı'da...

Yolcular inat etti Yolcular inat etti

Torbalı'da okul önlerinde güvenlik önlemlerini artıran polis...

Meclise beraber girdiler Meclise beraber girdiler

Ankara'ya giderek partinin meclis grup toplantısına katılan ...

LGS 1 Haziran’da yapılacak LGS 1 Haziran’da ya...

Torbalı’da bugün tüm okullarda karne heyecanı yaşanacak. İlç...

Kocaoğlu Kılıçdaroğlu’na ne dedi? Kocaoğlu Kılıçdaroğlu’na ...

CHP MYK toplantısı Çarşamba günü gerçekleşti. Toplantıda Ali...

Kaş yaparken  göz çıkardı! Kaş yaparken göz çıkardı...

Pamukyazı'da yaşayan ve elektrik ile su faturasının kabarık ...

FOTO GALERİ
Lider Pen
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan