Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

Alpkent’in çalışkan muhtarı yeniden aday

Alpkent Mahalle Muhtarı Hüseyin Aktaş, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde tekrar muhtarlık adaylığını açıkladı. Kendisini uzun yıllardır tanıyorum ve görevini hakkıyla yapan bir kişi… Geçenlerde yanına uğradım, çay içtik ve sohbet ettik…

05 Mart 2019 - 16:24 'de eklendi ve 513 kez görüntülendi. A+A-

Alpkent’in çalışkan muhtarı yeniden aday

Üç dönemdir muhtarlık yapan Aktaş, mahallesine hizmet etmenin gurur verici bir iş olduğunu ifade ederek, “İnsanlar bana saygı duyuyor ve seviyor. Hep halkın arasında oldum. Onlarla iç içe olduğum için hep beni seçtiler. 13 yıldır mahallenin muhtarıyım. Bu seçimde de iddialıyım” diye konuştu.

“Benim amacım mahalleme hizmet etmek” diye sözlerini sürdüren Aktaş, “Bugüne kadar edindiğim tecrübemle mahalle halkının 24 saat hizmetindeyim.

Muhtarlar, vatandaşlarla ilgili makamlar arasında bir köprüdür. Benim görevim mahalleme ve mahalle halkına hizmet etmek. Ben bu dönemde bu sorunları çözmek istiyorum. Çünkü vatandaşlara söz verdim.

Mahallemin hizmetindeyim. Mahallemin yerlisi olduğum için bütün sorunları biliyorum. Mahallemin ve sevenlerimin oylarını bekliyorum” dedi.

2006 yılı Mart ayında yapılan seçimlerde Alpkent Mahallesi’ne muhtar olarak göreve seçilen Hüseyin Aktaş, bitmek tükenmek bilmeyen hizmet aşkı ile ilçe halkına hizmet veriyor. Üç dönemdir muhtarlık görevini yürüten Aktaş, başarısıyla takdir topluyor.

Göreve geldiği günden bu yana birçok iş yaptığı anlatan Hüseyin Aktaş, “Mahallemizde bulunan İnci Hikmet Tözün Anaokulu ve Mustafa Çoban İlkokulu’nun yapılmasında benim de katkılarım vardır. Benim özverili çalışmaların neticesinde bu hizmetler mahallemize geldi. Göreve geldiğimde 2006 yılında Alpkent’in altyapısı yoktu, ilk işim de mahallemize altyapı getirilmesini sağlamak olmuştu. Maddi imkanı iyi olmayan vatandaşlarımızın daima yanında oldum ve onlara sahip çıktım. Bunun gibi birçok hizmeti 13 yılda yaptım. Vatandaşlarımız yine takdirini benden yana kullanırsa, daha nice hizmetler de yapmak istiyorum” diye konuştu.

KAVŞAK SORUNU ÇÖZÜLMELİ

İlçemizde ki kavşak sorunları neden bitmiyor, çözümlenmiyor? Kavşak sorunumuz çözülmediği gibi, caddenin iki tarafı, özellikle çıkışlar kapatıldığı, görüş alanı daraldığı için tehlike ve kaza sayısı da artıyor.

Kavşaklarda, caddelerde devleti arıyoruz! Ya bu konuyu çözün veya izin verin bir hayırsever bulalım. Buralarda meydana gelen, maddi manevi kazaların sayısı açıklansın gerçekleri görün, olay daha iyi anlaşılmış olur

Vatandaşlara yazık değil mi?

Nüfus artışıyla beraber trafik sorunumuzda büyüdü, keyfi ve düzensiz hareket eden sürücülerin sebep olmaları nedeniyle ana caddelerde araç kullanmak işkence oldu. Birçok il ve ilçede vatandaşlara tek yönlü ama kısa süre alışveriş için park imkânı tanınıyor, bizde de olduğu söyleniyor.

Oysa caddelerimizin iki tarafı da keyfi olarak yön gözetilmeden araçlarla dolu hatta bazı kaldırımlar bile kapatılıyor.

Ana caddelerde bir yayanın karşıya geçmesi bile zor olmuş. Tabii ki önce içtenlikle saygı, sonra kurallar geliyor ama nerede!

Öncelikle, sürücü kurslarımızın adaylara park konusunu ve saygılı sürücülüğü anlatmaları gerekiyor. Kavşak ve ana caddelerde trafik sorunu çok ciddi ve önem arz ediyor. Bu günler tam zamanı değil mi?

Yerel seçimlere sayılı günler kalmış, keseler imkanlar ardına kadar açık, hangi aday veya parti bu önemli sorunu çözerse şaşaalı bir açılış yaptıralım, parlak sözler uçan balonlar ortamı süsler mesele kapanır insanlar rahat eder.

 

Etiketler :
,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kayaanıt ‘Hizmet’ için aday Kayaanıt ‘Hizmet’ için aday

Karakuyu’nun belde belediyesi olduğu dönemde meclis üyeliği yapan Mehmet Kayaanıt, Gazi Mustafa Kemal Mahalle Muhtarlığı’na adaylığın...

Kılıçdaroğlu iddialı konuştu Kılıçdaroğlu iddialı konuştu

SEÇİME 15 günden az bir zaman kaldı. Doğal olarak seçimle yatıp seçimle kalkıyoruz. Milletvekilleri ve bakanlar daha çok mesai yapmaya ...

Hani gürültü kirliliği olmayacaktı? Hani gürültü kirliliği olmayacaktı?

SEÇİM geldi kapıya dayandı.. 15 gün sonra dananın kuyruğu kopacak....

Ata muhtar iddialı Ata muhtar iddialı

Torbalı’da yerel seçim rüzgarı, sürenin daralmasıyla birlikte iyiden iyiye esmeye başladı. 17 yıl önce Cumhuriyet Mahallesi'nin mahalle...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
O bina halk eğitime verildi O bina halk eğitime veril...

Cumhuriyet Mahallesinde sağlık ocağı sorunun giderilmesi ama...

Göçüğün yaraları sarıldı Göçüğün yaraları sarıldı...

Ayrancılar’da yaşanan göçük olayında zarar gören binada çalı...

İlköğretimin önemine değinildi İlköğretimin önemine deği...

İlköğretim haftası nedeni ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü pr...

Broşür dağıttılar Broşür dağıttılar

Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri okul önl...

Trafiğe neşter! Trafiğe neşter!

Torbalı’nın yeni Emniyet Müdürü hızlı başladı. Ayağının tozu...

Pazarlarda çok Pazarlarda çok

Semt pazarlarında ve çarşı merkezde bulunan dükkanlarda saht...

Mahalle sakinlerine çağrı yaptı Mahalle sakinlerine çağrı...

Torbalı Mahallesi’nde küçük baş ve kümes hayvanlarının pisli...

Belediye Kültür Merkezi bünyesinde kurulacak Belediye Kültür Merkezi b...

Torbalı Belediyesi, vatandaşların daha çok tiyatro ile buluş...

Sıcaklar etkilemedi Sıcaklar etkilemedi

Geniş bir alan üzerinde bulunan Torbalı Ovası geçtiğimi yaz ...

Yangında kül oldu Yangında kül oldu

Sanayi sitesinde park halindeki kamyon alevler içinde kaldı...

FOTO GALERİ
Baha Kapı
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan