Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

Asansörünüzü bakımsız bırakmayın

Bakımı yapılmayan asansörler tehlike saçmaya devam ediyor. Torbalı’da kırmızı etiketli asansörlerin oranı yüzde 90 seviyelerinde. Bakımı yapılmayan asansörlerde meydana gelebilecek kazalarda bina yöneticilerine 6 aydan başlayan hapis cezası var.

07 Eylül 2017 - 10:50 'de eklendi ve 3 kez görüntülendi. A+A-

Asansörünüzü bakımsız bırakmayın
300Reklam

Çok katlı binaların olmazsa olmazı asansörler için tehlike çanı çalıyor. Torbalı’da sayıları gün geçtikçe artan asansörlerdeki en büyük problem zamanında yaptırılmayan bakımlar. Yapılmayan bakımlar nedeniyle kırmızı etiket yiyen asansörler bir süre sonra kullanıma da kapatılıyor. Hatta apartman yöneticisine yüklü para cezası dahi seçenekler arasında yer alıyor. Kuzey Asansör Sistemleri’nin sahibi Mehmet Akbulut, asansör bakımına yeterli önemin verilmediğini belirtti. Akbulut: “Asansörlerde aylık ve yıllık bakımların yapılması şart. Ancak birçok apartman yöneticileri veya bina sahipleri bakım yaptırmayı tercih etmiyor. Büyük kazalara yol açabilecek durumlarla karşı karşıya kalıyoruz. İnsanların canının yanmaması için asansör bakımlarının düzenli bir şekilde yapılması şart” dedi.

STANDARTLARA UYGUN HİZMET

Torbalı’nın önemli müteahhitleriyle çalışan ve projelerindeki asansör işlerini gerçekleştiren Kuzey Asansör Sistemleri, raylı sistem üzerine akla gelebilecek her türlü asansör hizmetini profesyonel bir şekilde sunuyor. İlçedeki birçok binanın asansör projesinde imzası bulunan firma, geniş ürün yelpazesiyle de dikkat çekiyor. Müşteri memnuniyeti odaklı faaliyetini sürdüren firma, imalat, montaj, bakım, revizyon, proje konularında kalite, performans uygun fiyat ve dünya standartlarına uygun çalışmalarını sürdürmekte ve hedeflerine güvenle yol almakta.

SATIŞ SONRASI PERİYODİK BAKIM

Asansörün hizmete alınmasından sonra tasarlandığı biçimde, kullanım ömrü boyunca kendisinin ve bileşenlerinin, fonksiyonlarını ve güvenlik gereklerinin devamlılığını sağlamaya yönelik olarak asansör bakımlarının düzenli bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekiyor. Asansörü monte eden firma, yaptığı her tip ve özellikteki asansörün yedek parçalarını 10 yıl süreyle temin etmek zorunda. Satış ve teslimat sonrası Periyodik Bakım Hizmetleri yanında verdiği garanti güvencesi ile de müşteri memnuniyetine de güç katmaya devam eden Kuzey Asansör Sistemleri, sektörde kaliteyi standart hizmet haline getirmeyi hedefliyor. Özellikle satış ve teslimat sonrasında periyodik bakımların önemine vurgu yapan Akbulut, yapılmayan her bakım ile asansörün ömrünün azaldığını belirtti.

BAKIMSIZ ASANSÖRLER ÇOK TEHLİKELİ

Asansör bakımıyla ilgili olarak konuşan Mehmet Akbulut, “Teknolojinin gelişmesi sadece elektronik aletlere çağ atlatmadı. Asansörler de bu durumdan fazlasıyla yararlandı. Eskiden asansörler standart yük kapasiteli, standart hızda ve standart modeldeydi. Oysa şimdi istediğiniz yüksekliğe maksimum hızda ve güvende ulaşabiliyoruz. Teknik anlamda bu gelişmeler yaşanırken, asansör bakımlarının da önemi bir kat daha artıyor. Firma olarak gerçekleştirdiğimiz her projenin periyodik bakımlarını zamanında gerçekleştiriyoruz. Fakat yıllar önce yapılmış birçok asansör var. Bunların da periyodik bakımlarının yapılması şart” diye konuştu.

GÖKHAN YALKALK

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Markasız ürünler almayın Markasız ürünler almayın

Egem Kitap Kırtasiye, yeni eğitim öğretim yılına zengin ürün yelpazesiyle hazır. Markasız ürünlerin alınmaması gerektiğini söyleyen Ert...

Evinize gelen doktor Evinize gelen doktor

Albayrak İklimlendirme, klima denilince ilk akla gelen General ve Samsung gibi dünya devlerini ilçeye getirdi. En çok ilgiyi virüsleri ...

Pancar 60 bin ton  mısır kaldıracak Pancar 60 bin ton mısır kaldıracak

45 bin dönüm araziye sahip Pancar’da 40 bin dönüme ekilen mısır hasat edilmeye başlandı. Torbalı’da rekor düzeyde mısır üretimine sahip...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Fahrettin Küçük Yapı300x250
SON EKLENEN HABERLER
Asansörünüzü bakımsız bırakmayın Asansörünüzü bakımsız bır...

Bakımı yapılmayan asansörler tehlike saçmaya devam ediyor. T...

20 milyarlık tedbir paketi 20 milyarlık tedbir paket...

Hükümetin hazırladığı enflasyonu tek haneye çekmeye yönelik ...

Üretim Bakanlığı kurulsun Üretim Bakanlığı kurulsun...

Gelecek 30 yılda dünyanın en büyük problemlerinden birinin d...

Enflasyon tek haneye inecek Enflasyon tek haneye inec...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonominin hızlı bir top...

Helal olsun Helal olsun

Önceki gün 4 Suriyeli arkadaş, İZBAN durağında bir çanta bul...

Karşısında okul var ama kayıt başka okula Karşısında okul var ama k...

Torbalı Mahallesi’nde uzun yıllardır süren okul problemi nih...

Korucuk, FETÖ’den kurtuldu Korucuk, FETÖ’den kurtuld...

Eylül ayı olağan belediye meclis toplantısı gerçekleşti. Kor...

Markasız ürünler almayın Markasız ürünler almayın...

Egem Kitap Kırtasiye, yeni eğitim öğretim yılına zengin ürün...

Evinize gelen doktor Evinize gelen doktor

Albayrak İklimlendirme, klima denilince ilk akla gelen Gener...

Adres değiştiren okullar Adres değiştiren okullar...

Kayıt dönemi devam ederken velilerde çocuklarını daha iyi bi...

FOTO GALERİ
Miss Park 300x250
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan