Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

Atatürk Mahallesi doğalgaz bekliyor

DOĞALGAZ faturaları her ne kadar bu ay herkesi şok etse, doğalgaz kullanımı gerçekten büyük nimet.

10 Ocak 2019 - 11:13 'de eklendi ve 183 kez görüntülendi. A+A-

Atatürk Mahallesi doğalgaz bekliyor

Soba yakmanın zorluğunu bilenler, doğalgaz kullanımının ne kadar rahat olduğunu da bilirler. Torbalı’da birçok bölgede doğalgaz var ama hala bu nimete hasret bölgeler de var. Bunlardan biri de birçok hizmetin en geç ulaştığı bölgelerden Atatürk Mahallesi. Atatürk Mahallesi’nde doğalgaza yoğun talep var fakat Atatürk Mahallesi’nde doğalgaz hattı geçen sokak oranı, yüzde 5’te kaldı. Atatürk Mahallesi’nin 119 sokağından yalnızca 7 sokağına doğalgaz bağlanırken, diğer 112 sokağa ise doğalgaz firması hiç uğramadı. Atatürk Mahallesi’nin ana caddesinde bile doğalgaz hattı bulunmuyor. Doğalgaz abonesi olmak için yüzlerce aile, hattın kendi sokaklarına da gelmesini istiyor. Doğalgaz firması, çalışmaları ilerletmediği gibi, vatandaşlara ön abonelik şartı sunuyor. Vatandaşlar sanırım kendi aralarında yeterli imzaya falan ulaşamıyor. Kurunun yanında yaş da yanıyor yani. Benden iletmesi. Atatürk Mahallesi’ne doğalgaz ulaştırılması durumunda birçok kişi faydalanacaktır.

Yeşilköy Mahallesi’nin şansı Dursun Muhtar!

Torbalı’da 60 tane mahalle muhtarı var. Ancak bunlardan bazıları çok aktif. Gazetecilik yaptığımız halde birçok muhtarı yıllardır ne gördük, ne de adını duyduk. Mahallesindeki sorunları çözmek için elini taşın altına sokan muhtar sayısı çok az.

Yeşilköy Mahallesi’nin efsane muhtarı haline gelen Dursun Genç yaptıkları ile adından sıkça söz ettiriyor. Muhtar dediğin mahallesini çok iyi bilir. Bölgesinde ne tür sorunlar var araştırır ve çözümü için çalışma yapar.

Mahallesinde maddi durumu yerinde olmayanları, tek başına yaşayanları, şehit ailelerini, gazileri koruyup gözetiyor. Yanına gelip yardım isteyeni asla geri çevirmiyor.

Yapılması gereken her türlü yardımı yapıyor. Mahallenin gelişmesi için çalmadık kapı bırakmayan muhtar, gerekli kurum ve kuruluşlarla iletişimini de asla kaybetmedi.

Dursun Amca, bence Yeşilköy Mahallesi’nin en büyük şansı. Vatandaş da bunun farkında. Herkes muhtara dua ediyor.

Önümüzdeki yerel seçimlerde mahallesinden tekrar aday olduğunu öğrendim. Ümit ediyorum ki, yine halk takdirini ondan yana kullanacak ve seçimden zaferle ayrılacaktır.

Kendisine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

YEŞİL ALAN ÇÖPLÜK OLMUŞ

Tepeköy Mahallesi araç alt geçidinin bulunduğu alanla ilgili şikayet aldım. Mahmut Kazan isimli bir mahalle sakini ve yanındakiler mahallelerinde bulunan parkın çöplüğe döndüğünü söyledi.

Tepeköy Mahallesi 4562 Sokakta yer alan yeşil alan gerçekten de çöp yığınlarına teslim olmuş. Bölgede oturan vatandaşların akşamları oturdukları, çocukların oyun oynadıkları alana dökülen çöp yığınları nedeniyle vatandaş rahatsız olmuş.

Bu konuda Torbalı Belediyesi’nin çözüm bulmasını isteyen mahalle sakinleri bu alan çöp dökenlerin cezalandırılmasını istiyor.

Torbalı Belediyesi ekipleri gelen şikâyetler üzerine bölgeye gidip yeşil alanda bulunan yığınların kaldırılması için vatandaşlara uyarılarda bulunmuş. Mahalle sakinleri en kısa sürede bölgenin temizlenerek eski haline getirilmesini istiyor.

Doğayı kirletmeyi her seferinde başaran insanoğlu yine yapıyor yapacağını. Şehir merkezinde ağaçlık alanlar artık yok oluyor. Bu tür alanlara çok ihtiyacımız var.

Buraları yok edersek nefes alamaz hale geleceğiz. Elimizdeki nimetlerin değerini kaybettikten sonra anlıyoruz. Ama bunu kaybedersek geri dönüşü olmaz.

Mahmut Kazan ve bölgedeki vatandaşların serzenişi boş değil. Doğaya sahip çıkan bölge halkına teşekkür etmek lazım.

Ne poşetmiş arkadaş!

GÜNLERDİR market poşeti ile market poşeti ile kalkıyoruz. Bizim Türk milletine bir şey yasak de, otur izle ondan sonra… Aldığı ürüne değil 25 kuruş, 1 lira bile zam gelse farkında olmayacak insanımız, 25 kuruşluk poşet için adeta mucit oldu. Poşeti yıkayıp tekrar kullanan mı dersiniz, markete el arabası ile giden mi dersiniz, her türlü numarayı gördük.  Zaten markete gidip 50 liralık alışveriş yaparsan ancak 50 kuruşluk poşet gerekiyor. 50 lirayı veren, 50 kuruşu da versin. Ha vermeme imkânı da var. File kullan, bez torba kullan. Poşetin paralı olması, doğalgaz zammını solladı, fahiş su faturalarını da… Mizah konusu resmen… Bir poşet için bu kadar kıyamet koparan halkımızın sustuğu şeyleri düşündükçe, gerçekten ilginç bir milletiz diyorum.

 

Etiketler :
,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kayaanıt ‘Hizmet’ için aday Kayaanıt ‘Hizmet’ için aday

Karakuyu’nun belde belediyesi olduğu dönemde meclis üyeliği yapan Mehmet Kayaanıt, Gazi Mustafa Kemal Mahalle Muhtarlığı’na adaylığın...

Kılıçdaroğlu iddialı konuştu Kılıçdaroğlu iddialı konuştu

SEÇİME 15 günden az bir zaman kaldı. Doğal olarak seçimle yatıp seçimle kalkıyoruz. Milletvekilleri ve bakanlar daha çok mesai yapmaya ...

Hani gürültü kirliliği olmayacaktı? Hani gürültü kirliliği olmayacaktı?

SEÇİM geldi kapıya dayandı.. 15 gün sonra dananın kuyruğu kopacak....

Ata muhtar iddialı Ata muhtar iddialı

Torbalı’da yerel seçim rüzgarı, sürenin daralmasıyla birlikte iyiden iyiye esmeye başladı. 17 yıl önce Cumhuriyet Mahallesi'nin mahalle...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
Zeybekçi binlerce kişiye seslendi Zeybekçi binlerce kişiye ...

Cumhur İtitifakı’nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ...

Ormanlarda çalışma başladı Ormanlarda çalışma başlad...

Torbalı Orman İşletme Şefliğinde ilkbahar dönemi için hazırl...

Kent müzesi ilgi görüyor Kent müzesi ilgi görüyor...

Torbalı Kent Tarihi müzesinin ziyaretçi sayısı son bir yılda...

Eşsiz proje Eşsiz proje

Artan maliyetler nedeniyle Torbalı genelinde onlarca projede...

Renkli görüntüler Renkli görüntüler

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Yaşlılar haftası nedeniy...

Kayaanıt ‘Hizmet’ için aday Kayaanıt ‘Hizmet’ için ad...

Karakuyu’nun belde belediyesi olduğu dönemde meclis üyeliğ...

Rapor nedeniyle arabasından oldu Rapor nedeniyle arabasınd...

Kuşçuburun Mahallesinde yaşayan Alirıza Açıkel arkadaşını İZ...

Gastronomi mutfağında Torbalı’yı temsil edecek Gastronomi mutfağında Tor...

Torbalı’da yaşayan genç aşçı Yunus Enes Karagül moleküler ga...

Sapı, Çiçeği, Tohumu kıymetli Sapı, Çiçeği, Tohumu kıym...

Ege bölgesinde bir ilk olarak muz ve ejder meyvesi üretimin ...

Ege olayında soruşturma izni çıktı Ege olayında soruşturma i...

Torbalı ilçesinde, 5,5 yaşındaki Ege Avcı'nın, göz ameliyatı...

FOTO GALERİ
Baha Kapı
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan