Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam-bahcesehir-mobil

Aydın Şengül geldi teşkilatlar hareketlendi

AYDIN Şengül’ün AK Parti İzmir İl Başkanlığına atanmasından sonra teşkilatlarda bir hareketlilik yaşanmaya başladı. Şengül’ün teşkilata yeni bir heyecan kazandırdığı kesin. Bülent Delican döneminde adeta parti üzerinde bir ölü toprak vardı.

Bu Haber 01 Mart 2018 - 10:01 'de eklendi ve 255 kez görüntülendi.

resim

Şimdi partideki karabulutlar dağılmış vaziyette. Artık kafa karışıklığı yok. Herkes ne olacağını az çok kestiriyor. Bu durum, partinin kongre sürecini de daha dinamik bir şekilde geçirmesine imkan sağlayacaktır.

Birçok ilçede yoğun bir çalışma var. Torbalı’da da Aydın Şengül etkisini çok rahat görebiliyoruz. İlçe Başkanı Hasan Akbıyık, vizeyi aldıktan sonra artık çok daha rahat bir şekilde çalışmaya başladı. Şimdi herkes kongreye kilitlenmiş durumda.

Kongrenin ardından partililer, seçim için sahaya inmeye başlayacak. Siyasetteki hareketlilik, daha da artacaktır. Çok sıcak günler bizi bekliyor.

BAŞHEKİM ŞENOL BEY’E TEŞEKKÜRLER

Geçtiğimiz haftalarda hastanedeki emzirme odasının soğukluğundan bahsetmiştim. Aynı sorunu bende yaşamış ve bu konuda da bazı şikayetler almıştım. Ardından da konuyu kaleme alarak, sorunun çözülmesini istemiştim.

Sağ olsun Başhekim Şenol Topçu, çok duyarlı bir şekilde konuyla ilgilenmiş ve gerekli açıklamayı da önceki gün bizzat şahsıma gerçekleştirdi. Açıklamalarını aynen siz okuyucularıma aktarıyorum, “Gökhan Bey merhaba. Emzirme odasının buz gibi olduğu haberinizi okudum. Durumu İncelettim. Bir Arıza yok. Hastane merkezi olarak ısıtılıyor. Birimlerde hemen girişte duvarda ısı ayarı yapan cihaz var. Vatandaşlar kapatıyor ya da sıcaklık göstergesini azaltıyor. Bir daha gelecek okursanız oda soğuk ısıyı kendiniz yükseltebilirsiniz. Bozuksa beni ara hemen baktırırım. Selamlar” dedi. Şenol Bey’e ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum.

MADDE BAĞIMLILIĞI ARTIYOR

Uyuşturucu madde kullanımı ile ilgili son zamanlarda çok fazla haberlerle karşılaşır olduk. Gazete sayfalarında hemen hemen her gün bir uyuşturucu haberi okur olduk.

Uyuşturucu kullanımı, ölümlerin yanı sıra, yeti yitimlerine, yaşamların dramatik bir şekilde kararmasına, bireyin ve toplumun refah düzeyinin düşmesine, madde ile ilintili suç ve kazaların, enfeksiyon hastalıklarının artmasına yol açmakta.

Asayiş ekipleri yoğun bir şekilde çalışıyor. Ama maalesef yeterli değil. Geçtiğimiz günlerde Çaybaşı’da büyük bir operasyona imza atıldı. Ebeveynler daha dikkatli olmalı. Sadece ebeveynler değil, mahalledeki herkes, bakkalı, komşusu, manavı gözünü dört açmalı.

Kimse ‘Benim çocuğum kullanmıyor’ demesin. Yarın ne olacağını kimse kestiremez. O yüzden uyuşturucu satıcılarına aman vermeyelim.

Güçlü analizlerin kalemi

ALMANYA’DA yaşayan köşe yazarımız Adem Yavuz Tümay, gazetemizi ziyaret etti. Adem Yavuz Tümay, basının toplumun adeta gözü ve kulağı olduğunu belirtti. Yerel basının ilçe tanıtımına çok büyük katkıda bulunduğunu, gazetecilerin toplumu aydınlatmakta çok büyük ve aktif rol oynadığını belirten Adem Yavuz Tümay, “Gazeteciler, toplumun gözü ve kulağıdır, ilçede olan biten her şeyi vatandaşlara duyuruyor ve bilgilendiriyor. Bu da toplum yararına en büyük hizmetlerden bir tanesidir. Gazetecilerin, görevlerini yerine getirirken, fedakârca çalıştıklarının bilincindeyiz. Basın mensuplarımızın çalışma şartlarının kolaylaştırılması, onlara gereken desteğin sağlanması toplum olarak hepimizin görevidir” dedi Almanya’da yaşayan,  aynı zamanda Ege üniversitesi siyaset bilimi alanında master yapan yazarımız insan, toplum, edebiyat, siyaset ve ekonomi alanında yazılar yazıyor. Güçlü analizlerle Avrupa’da yaşayan bir Türk duyarlılığı ve bakış açısıyla ülke gündemimizi okuyucuya faklı bir perspektiften sunmaya çalışıyor. Kendisine başarılar diliyorum.

 

 

667Reklamy
BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Torbalı
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal