Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

AYRANCILAR İÇİN YENİ BİR ÜMİT KAPISI AÇILDI

Torbalı siyasetçisi en çok Ayrancılar’ın ilçe olması için mücadele verdi. En uzun eylemler Ayrancılar’ın ilçe olması için verilirkenAyrancılar’ın son Belediye Başkanı Ahmet Özkan kendini paraladı. Ahmet Özkan’ı gece rüyamızda bile görsek koltuğunda bir dosya vardı. Torbalı’ya her gelen Milletvekili Ahmet Özkan’dan Ayrancılar dosyasını alıp ilçemizden ayrılmıştır. İzmir’e her gelen bakana kendi elleriyle iletmiştir dosyayı. Tayyip […]

20 Haziran 2016 - 8:56 'de eklendi ve 762 kez görüntülendi. A+A-

AYRANCILAR İÇİN YENİ BİR ÜMİT KAPISI AÇILDI
300Reklam

Torbalı siyasetçisi en çok Ayrancılar’ın ilçe olması için mücadele verdi. En uzun eylemler Ayrancılar’ın ilçe olması için verilirkenAyrancılar’ın son Belediye Başkanı Ahmet Özkan kendini paraladı. Ahmet Özkan’ı gece rüyamızda bile görsek koltuğunda bir dosya vardı. Torbalı’ya her gelen Milletvekili Ahmet Özkan’dan Ayrancılar dosyasını alıp ilçemizden ayrılmıştır. İzmir’e her gelen bakana kendi elleriyle iletmiştir dosyayı. Tayyip Erdoğan’a bile iletti dosyanın bir fotokopisini.

Emek ve çabaları için kendisine ne kadar çok teşekkür etsek azdır. Neredeyse 4 yılmücadele verildi Ayrancılar’ın ilçe olması için. Türkiye’de 3 beldenin tekrar belediye olması için girişimlerde bulunuldu.Ancak Metropol illerde mahallelerin kesinlikle ilçe olma ihtimali olmayacağı açıklandığında yıkıldık. Sevgili okurlar hatırlarsanız İzmir Milletvekilimiz yeni Başbakanımız Binali Yıldırım Ayrancılar’da miting havasında geçen konuşmasında “Ayrancılar ilçe olmayı hak ediyor” demişti.

‘Sadece Ayrancılar için değil Torbalı için ise üstgeçitler ile ilgili sıkıntıları biliyorum Atilla bana anlattı’ demişti. Şimdi AK Parti’nin Ayrancılar’da söz sahibi olan siyasetçileri bu konu üzerine çalışıp belediyenin de desteğini alarak çok iyi bir sunum hazırlamalılar. İzmirli Başbakan fırsatını aleyhte çevirmek için yerel idarecilere büyük görevler düşüyor. Öylece oturup bekleyene Binali hizmet etmez. Ayrancılar ilçe olmayı hak ediyor dediğini unutan siyasetçilerin artık kolları sıvaması gerek.

TÜRK FUTBOLU BİRKAÇ KİŞİDEN KURTULMALI

La şantamikantarekemikazeİmparatore. Yazıldığı gibi okursanız Fatih Terim den bahsettiğimi anlarsınız.Anlamadık İtalyanca yaz diyecek olursanız konuyu değiştiririz sıkıntı yok. Türk futbolunun geldiği nokta belli. Bu duruma nasıl ve kimler tarafından geldiği konusuna değinerek günah keçisi ilan etmenin bir anlamı yok. Türk futbolu bu düştüğü durumdan kurtulmalı.Nasıl kurtulacağı ile ilgili bir tezimiz yok.Fakat bir vatandaş gözüyle birkaç yorumumuz olacak. Şovmen Fatih Terim artık yaz günü terlesin diye aspirin içmiyor mu? Başarıyı sahiplenen yapısı hiç değişmeyecek.

Başarısızlıkta eskiden takımı suçlardı şimdi maç sonu açıklamalarında muhabir azarlar oldu. Alınan bu mağlubiyetler karşısında çok fazla üzüldüğümü söyleyemem. Zaten başından sonuna kadar izlemeye tahammülüm yok. En iyi 3. olma ihtimalimiz zaten yok. Ben sıfır çekip döner Fatih Terim ile bir tarih daha yazar mıyız onu merak ediyorum. Çok şükür ki artık kendi yüzü bile tutmaz Türk Milli takımının başında durmaya. Galatasaraylılar çok sahipleniyor tekrar takımın başına geçsin.

Türk futbolunun bu günlere gelmesinde tek suçlu Fatih Terim mi tabi ki de hayır Aziz Yıldırım diye biri var. Bir türlü Fenerbahçe’nin başından atamadığı püsküllü belası oldu. 17 yıl sonra bir söz vermişti Başkanlığı bırakıyorum demişti, sözünü yediğini de görmüş olduk. Fatih Terim ile Aziz Yıldırım kadar tepkileri üzerine çeken bir kişi daha var mı dersek Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören ismini koro halinde söyleriz. Yeter artık çekip gidin başarı gelsin.

ESHOT KIRSALDAN ÇEKİLİRSE NE OLUR

Geçtiğimiz gün bir TV programına çıkan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ulaşım konusundaki sıkıntıları ve projelerini anlatınca Torbalı’yı bir sürprizin beklediğini anlamış olduk. İzmir merkezde ulaşım adına alınan kararların bir kriz doğurduğu gerçeğini görmekten kaçınan Kocaoğlu, kırsaldaki ulaşım için yeni bir projeden bahsetti. Her ne kadar kâğıt üzerinde Metropol bir ilçe olsak da gördüğümüz muamele ile kırsal olduğumuzu kimse inkâr etmez. Kırsalda çalışan şehiriçi ve M plakalı araçlara bir kart okuyucu koyarak taşınan yolcunun parasını araç sahiplerine vermeyi düşünüyorlar. Böyle bir uygulama olursa 65 yaş üstü kartları günde 5 kere üst üste basan kurnazlar parayı bulacak. Bu uygulama neticesinde ESHOT araçları dağ ve ova köylerinden çekilecek. Çok mantıksız değil masraf azalacak ve en az yüzde 50 daha az zarar edecek. Birçok şoför ıskartaya ayrılacak. Torbalı’da ikamet eden şoförler eskiden olduğu gibi gecenin bir yarısı yola koyulacaklar.

O kadar çok üzülmeyin sevindirici bir yönü var gün içerisinde şehir merkezine 100 ESHOT aracı giriyorsa 20’lere kadar düşecektir. Keşke tamamı düşse diyenleri duyar gibiyim. İZBAN bütün ulaşım yüküne karşılık vermez. Tabi ki bunu söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı söylemi ile icraatları arasında oldukça zaman dilimi oluyor. Tüm bu söylemleri havada kalabilir heyecan yapmayın.

                                      SAKLA SAMANI GELDİ ZAMANI

Atalarımız boşuna söylememiş ‘Sakla samanı gelir zamanı’. Gerçi öyle bir durumdayız ki saman yeni hasat edildi. Samandan bahsediyorum eskiden balya hesabı yapılırdı şimdi kilo hesabı yapılmakta. Eskiden buğday hasat edilen tarladan samanı almak zor gelir balya makinasını bile tarlaya sokmayan çiftçiler vardı. Otuyla çöpüyle tarlayı ateşe verir topraktaki canlıları öldürür tarlayı bir sene de nadasa bırakırdı. Şimdi nerede öyle cömert çiftçi senede üç mahsul için kendisiyle yarış içerisinde. Darı ekiyor, darı kalkıyor domates ekiyor, domates kalkıyor kışlık için hazırlık yapıyor.

İsterse bir boşluk versin banka kredileri aksatırsa çiftçi yan gelir yatar.Aksi taktirde damalı taksi ile kapını çalar avukat icra için. Saman sezonunda 9 TL, kışın ne olur düşünmek bile istemiyorum. Bazı süt üreticileri ineklerini düşünür, her gün aynı kuru fasulye yemesin diyerek yonca satın alır. Yoncanın kilosu ise 65 kuruş, bilgisi olmayanları bilgilendirelim saman kuru fasulye ise yonca bonfile.

Saman fiyatları ile ilgili görüşlerini aldığım Ziraat Odası Başkanı Yılmaz Girgin ‘Yapılacak tek bir şey var samanı alıp stoklamak. Bu sene saman çok verimli geçmedi.Kışın üretici büyük sıkıntı yaşayacak gibi’ dedi. Bu sene inek sütünde bir koku sezmek çok mümkün.Sabah akşam darı silajı ile beslenen ineğin sütünde kokuyu bırakın sütün renginde yeşerme bile olur. Süt fiyatları bu sene hak ettiği fiyattan satılırsa iyi olur.Aksi takdirde işi bozulanlar olur.

 

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
AYNI TAS AYNI HAMAM TORBALI AYNI TAS AYNI HAMAM TORBALI

Torbalı siyasetçisi en çok Ayrancılar’ın ilçe olması için mücadele verdi. En uzun eylemler Ayrancılar’ın ilçe olması için verilirkenAyr...

İSRAİL KRİZİ ÇÖZÜLÜR RUSYA’YA GEMİLER YOLA ÇIKARSA..! İSRAİL KRİZİ ÇÖZÜLÜR RUSYA’YA GEMİLER YO...

Torbalı siyasetçisi en çok Ayrancılar’ın ilçe olması için mücadele verdi. En uzun eylemler Ayrancılar’ın ilçe olması için verilirkenAyr...

İLÇEDEKİ DİLENCİ SAYISINI BİLEN KURUM VAR MI? İLÇEDEKİ DİLENCİ SAYISINI BİLEN KURUM VA...

Torbalı siyasetçisi en çok Ayrancılar’ın ilçe olması için mücadele verdi. En uzun eylemler Ayrancılar’ın ilçe olması için verilirkenAyr...

ÇOK ŞÜKÜR SURİYELİLER ARTIK İŞ TUTUYORLAR ÇOK ŞÜKÜR SURİYELİLER ARTIK İŞ TUTUYORLA...

Torbalı siyasetçisi en çok Ayrancılar’ın ilçe olması için mücadele verdi. En uzun eylemler Ayrancılar’ın ilçe olması için verilirkenAyr...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Solmazlar İnşaat
SON EKLENEN HABERLER
Torbalı, mobilya  merkezi olacak Torbalı, mobilya merkezi...

İzmir mobilya sektörü,  Torbalı’da içinde üretim tesislerini...

Sahte kimlikle 8 yıl kaçtı,  Torbalı’da yakalandı! Sahte kimlikle 8 yıl kaçt...

Diyarbakır’da karıştığı bir cinayet olayının faili olarak he...

Kazanmaya alıştı! Kazanmaya alıştı!

Torbalı’nın amatör spor alanında parlayan yıldızı olarak gös...

Torbalı’da ‘Tarla Günü’ düzenlendi Torbalı’da ‘T...

Nazilli Pamuk Araştırma Enstitüsü tarafından piyasada yüksek...

Spor Bakanı Torbalı’da Spor Bakanı Torbalı’...

GENÇLİK ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Spor Toto ...

Savcılık doğum ihmali iddiasıyla düğmeye bastı! Savcılık doğum ihmali idd...

Cumhuriyet Başsavcılığı, Torbalı Devlet Hastanesi’nde erken ...

Tarım OSB Torbalı’ya Tarım OSB Torbalı’ya

Torbalı Ticaret Odası’nın özel meclis oturumuna katılan AK P...

Altyapı çalışmaları  eylemle engellendi! Altyapı çalışmaları eyle...

Torbalı, ilginç bir olaya daha ev sahipliği yaptı. Atatürk M...

En acı yas! En acı yas!

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in torunu Hazreti Hüseyin v...

Trafikte risk! Trafikte risk!

Son dönemde daha çok hurdacılık yaparak geçimini sağlayanlar...

FOTO GALERİ
Lider Pen
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan