Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

Bahçeşehir Koleji’nde ilk ders zili

Özel Torbalı Bahçeşehir Koleji Kampüsü’nde 5. eğitim-öğretim yılının ilk ders zili ‘Kaliteli Eğitim Her Çocuğun Hakkıdır’ vizyonuyla 9 Eylül’de çaldı. İlk ders gününde okul bahçesini dolduran öğrenci, öğretmen ve velilerin heyecanlı oldukları görüldü

30 Eylül 2019 - 14:49 'de eklendi ve 224 kez görüntülendi. A+A-

Bahçeşehir Koleji’nde ilk ders zili

TORBALI Bahçeşehir Koleji 5. yılına “eğitim kalitesinde” çıtasını yükselterek giriyor. Bölgenin eğitimine kazandırdığı uluslararası vizyon ve öğrencilerinin akademik başarıları ile ön plana çıkan Torbalı Bahçeşehir Koleji, 2015-2016 eğitim öğretim döneminde bölgenin en büyük kampüsü olarak Torbalı (Pamukyazı) – Tire – Selçuk yolu kavşak noktasında 40 bin metrekare yerleşim üzerinde 15 metrekare kapalı alanıyla açılmıştı. Torbalı Bahçeşehir koleji ‘kaliteli eğitimi’ fark yaratıyor. Aynı zamanda Gaziemir, Kemalpaşa, Menderes, Torbalı, Selçuk, Tire ve Bayındır’dan gelen öğrencilerle bölgenin ‘eğitim ve yaşam kampüsü’ ifadesini fazlasıyla hak ediyor.
ÖZEL Torbalı Bahçeşehir Koleji Kampüsü ilköğretim haftası açılış programı ile eğitim – öğretime başladı. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan Kampüs Müdürü Didem Öngel, “Dünyayı değiştirecek tek şey eğitim!” diyerek, “Bahçeşehir Kolejleri olarak eğitimin kapılarını çağdaş Atatürk ışığıyla açıyor, öğrencilerimizi sevgi ile kucaklıyor, 21. yüzyıl becerileriyle donatıyoruz ve en iyisini yapabilmek için yoğun çaba harcıyoruz” dedi.
‘OKUL AİLEDİR’
PROGRAM ortaokul eğitimini Bahçeşehir Kolejinde tamamlayan, bu yıl da Bahçeşehir Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi olan Eylül Kaya’nın ‘Bahçeşehir’li olmak ayrıcalıktır’ konulu konuşması ile başladı. 4. sınıf öğrencileri Beril Dalgıç ve Yaren Beyaztuz’un okuduğu İlköğretim Haftası şiirleri velilerden alkış topladı. 11. sınıf öğrencileri Çağlar Aydın ve Efe Erez’in müzik performansı ile devam eden program 1. sınıf öğrencilerinin ‘harf balonları’nı uçurmaları ile sona erdi. Çalınan ilk zilin ardından kampüste eğitim öğretim süreci hızlı bir şekilde başladı.
OKUL Kurucusu Yıldırım Baytekin, “Bugün 9 Eylül… İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ıncı yıldönümü… Büyük Taarruz harekâtı sonucu Türk ordusu Yunan işgali altındaki İzmir’e 9 Eylül 1922’de girerek düşman işgalinden kurtardı. Bugünü unutmamalıyız. 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu kutlu olsun! Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını şükranla anıyoruz. Rabbim işgal günlerini tekrar göstermesin” dedi.
BAYTEKİN, “Torbalı Bahçeşehir Koleji’nin fiziki imkanları, eğitim sistemindeki uygulamalarını ve Dünya vatandaşı vizyonunu anlattı. “Kaliteli Eğitim Her Çocuğun Hakkıdır. Akademik ve sosyal başarı için bütün imkânlarımızı seferber ediyoruz, dedi. Torbalı Bahçeşehir Koleji öğrencilerine akademik, bilim, sanat, spor alanlarında ulusal ve uluslararası başarılara imza atacakları şekilde eğitim ve öğretim veriyoruz. Torbalı Bahçeşehir Koleji olarak hedefimiz Türkiye’nin ve dünyanın, en başarılı ve saygın kolejinden biri olma yolunda ilerliyoruz. Bunun için mutlu ve gururluyuz. Daha da iyisine ulaşmak için sağlam ve emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.
NİYE BAHÇEŞEHİR?
“BAHÇEŞEHİR Uğur Eğitim Kurumları Laleli’de üç derslikli bir dershane ile başlayıp bugün Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında kampüsleri ve eğitim merkezleri bulunan, Avrupa’nın en büyük eğitim kurumu. Bahçeşehir Koleji ve Uğur Okulları ile K12 düzeyinde Türkiye genelinde kampüsleri bulunan, kısa sürede Türkiye’nin en saygın üniversiteleri arasına giren Bahçeşehir Üniversitesiyle, BAU Global çatısı altında Wahsington’dan Hong Kong’a kampüs ve eğitim merkezleriyle yalnızca Avrupa’nın en büyük eğitim kurumu değiliz; dünyanın en iyi eğitim kurumları arasındayız.”
‘İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİ ÜCRETSİZ YAZ AYLARI DİL KOLEJİNE GÖNDERİYORUZ’
“KANADA’DA Fulford Academy adıyla ilk yurt dışı kampüsümüzde öğrencilerimize eğitimlerinin bir bölümünü bu okulda tamamlama ve çift diploma alma olanağı da sunduğumuz Kanada kampüsümüzde birçok milletten öğrencimiz öğrenim görüyor. Burada uygulanan müfredat, üniversite eğitimine ABD veya Kanada’da devam etmeyi düşünen öğrencilerimiz için de avantaj sağlıyor.”
“HER yıl Harvard gibi üniversitelere birkaç tane öğrenci göndermeyi arzu ettiklerini belirten Öngel, “Washington’da üniversitemiz var, Almanya’da, Gürcistan’da üniversitemiz var. Dünyanın çeşitli noktalarında kampüslerimiz var. Dünyada eğitim öğretimin nereye gittiğini, ne olması gerektiğini çok iyi biliyoruz. Fabrikasyon bir öğretim, fabrikasyon bir eğitim anlayışını bırakmak istiyoruz. Bırakmaya çalışıyoruz, terk etmeye çalışıyoruz. Kişiye özgü öğretimi yapmaya çalışıyoruz. Öğrencileri lise boyunca yazları çalıştırmak istiyoruz. Herhangi bir bilim insanının yanına gidecekler yaz ayları bir proje etrafında çalışacaklar. Yabancı dili mükemmel bir şekilde öğreteceğiz. Eğer öğrenciler isterlerse yaz ayları Toronto’daki dil okulumuzda, Washington’daki dil okulumuzda eğitim ücreti almaksızın, barınma ve uçak veliye dahil olmak üzere 1 aylık, 3 aylık, 1 dönemlik eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüreceğiz. Öğrenciyi dışa açık büyüteceğiz. Biz hedefimizi yarının Türkiye’sinden zengin Türkiye’sini ancak böyle yakalarız” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Projeye ilgi artıyor Projeye ilgi artıyor

Torbalıdaki 18 eğitim kurumuna temiz, sağlıklı okul beyaz bayrağı 19 okula ise beslenme dostu okul unvanı verildi. Torbalı İlçe Milli E...

“Her çocuk bir dünya” “Her çocuk bir dünya”

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun 1 Ekim Dünya Çocuk Günü olması sebebi ile Kızılay Zeliha Ömer Genç Anaokulu, Yoğurtcular v...

Tarihi yapılar arasında ders Tarihi yapılar arasında ders

Torbalı 7 Eylül Anadolu Lisesi öğrencileri hafta sonu yapılan gezide öğretmenlerinin eşliğinde Selçuk’ta ki tarihi yerleri gezdiler. İl...

Bahçeşehir Koleji Torbalı Kampüsü kış okullarında eğitim başladı Bahçeşehir Koleji Torbalı Kampüsü kış ok...

Bahçeşehir Koleji Torbalı Kampüsü, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında kış okullarının kapılarını öğrencilere açtı. 2016 yılından bu yana ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
Belediye “uygun” görmedi Belediye “uygunR...

Yaklaşık 3 yıldır konut olarak inşa edilen bir apartman bina...

24 köy için çözüm aranıyor 24 köy için çözüm aranıyo...

19 Temmuz 2019 tarihinde 30386 sayılı mükerrer Resmi Gazete’...

Atıklar bezdirdi Atıklar bezdirdi

Torbalı’dan geçen ve Subaşı bölgesinde etkili olan Küçük Men...

150 çeşit fidan yetişiyor 150 çeşit fidan yetişiyor...

1959 yılında kurulan Torbalı Orman Fidanlığı geride bıraktığ...

155 amacının dışında aranıyor 155 amacının dışında aran...

Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü 155 ihbar hattının Ocak ayınd...

Muhtarlar günü kutlandı Muhtarlar günü kutlandı...

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle muhtarlar Şehitlik anıtına ...

Köylerde kanser taraması Köylerde kanser taraması...

Mobil Sağlık Tarama amacı köylerde genel sağlık taraması yap...

Baz istasyonu sıkıntısı Baz istasyonu sıkıntısı...

Yazıbaşı Mahallesinde, Torbalı Belediyesi hizmet binasının ç...

Ürettiklerini satacaklar Ürettiklerini satacaklar

Milli Eğitim bakanlığının Beceri Tasarım Atölyeleri projesi ...

Pırasa üreticiyi memnun ediyor Pırasa üreticiyi memnun e...

Yurt dışına ihraç edilmesiyle üreticilerin ekim alanlarını h...

FOTO GALERİ
Baha Kapı
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan