Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

Bambi, 13 ülkede stres atacak

Bambi yatak, 10 yılda ise hızlı bir büyüme yakaladı ve bugün 20’ye yakın ülkeye ihracata başladı. Torbalı’daki üretim tesisinde 520 kişiye istihdam sağlayan marka, 35 saniyede 1 yatak üretiyor.

27 Mart 2019 - 15:33 'de eklendi ve 591 kez görüntülendi. A+A-

Bambi, 13 ülkede stres atacak

YAKLAŞIK 53 yıl önce koltuk üretmek amacıyla kurulan, 1998 yılından itibaren yatak üretimine yönelen Bambi Yatak, bugün 520 kişiye istihdam sağlıyor. Bambi Yatak Yönetim Kurulu üyesi Emre Gökmen, “5.5 milyon liralık yatırım ile ‘stres azaltan’ yatak ürettik. Bu ürün bizi dünya yatak pazarında marka yapacak” dedi. Son yıllarda yatak üretiminde Türkiye adeta Avrupa’nın üretim üssü haline geldi. Bu alanda Ar-Ge çalışmaları ile öne çıkan Türk firmaları birçok yeniliği de pazara sundu. Bu markalardan biri de 1965 yılında üretim hayatına başlayan Bambi Yatak oldu. Şirket 10 yılda ise hızlı bir büyüme yakaladı ve bugün 20’ye yakın ülkeye ihracata başladı. Torbalı’daki üretim tesisinde 520 kişiye istihdam sağlayan marka, 35 saniyede 1 yatak üretiyor. 5.5 milyon TL’lik yatırımla “Ünye Manyetik Siyah Kumu”nu yatağın içine yerleştirdiklerini anlatan Bambi Yatak Yönetim Kurulu Üyesi Emre Gökmen, “İçerisinde bulundurduğu 20’ye yakın mineral ve bileşen ile strese iyi geldiğine inanılan bu kum ile yeni bir yatak yaptık. Bu ürünü ilk etapta 13 ülkeye ihraç edeceğiz. Hedefimiz ise dünya markası olmak” dedi. Emre Gökmen, markanın kuruluşunu ve büyümesini şöyle anlattı:

SON TEKNOLOJİ

“Bambi Yatak, 1965 yılında aile firması olarak ticaret hayatına başladı. Son 10 yıldır yatak, baza ve başlık üretimi gerçekleştiriyoruz. Fabrikamız Torbalı’da 40 bin m2’lik kapalı alanda bulunuyor. 520 kişilik fabrikamızda son teknolojiye sahip üretim bant ve makineleri kullanarak, günlük 800 adet yatak, 600 adet baza ve başlık üretimi yaparak müşterilerimize hizmet veriyoruz. Fabrikamızda 35 saniyede 1 yatak üretiliyor. Gün sonunda toplam 800 yatak ve 600 baza ve başlık üretilmiş oluyor. Hedefimiz 25 saniyede 1 yatak üretmek.

TOPLAM 5.5 MİLYON TL YATIRIM YAPTI

Yatak modellerimizi bonel yaylı, paket yaylı, visco yataklar, normal süngerli ve latex yataklar olarak sınıflandırıyoruz. 20 kişilik bir Ar-Ge ekibimiz var. 365 günlük Ar-Ge çalışmamız ve sahada sürekli bulunmamız sebebi ile yeni trendleri, yeni teknolojileri ve sağlıklı uyku formüllerini içeren özellikli kumaşları da kullanarak ürün gamımızı her geçen gün geliştirmekteyiz. Mart ayı itibariyle dünyada ve Türkiye’de yeni bir ürün tasarladık. Dünyadaki örneklere göre içerisinde bulundurduğu 20’ye yakın mineral ve bileşen ile strese iyi geldiğine inanılan ‘Ünye Manyetik Siyah Kumu’, 1 milyon TL’lik yatırım bütçesiyle yatağın içerisine yerleştirdik. Magnasand Therapy ismiyle piyasaya sürdüğümüz bu yatak ile vücuttaki negatif enerjinin nötralize edilmesini ve kişilerin stresten arınmasını amaçlıyoruz.

Ürünü ilk etapta 5 bin, yılsonuna kadar 50 bine yakın üreterek 13 farklı ülkeye ihraç etmeyi hedefliyoruz. Toplam 5.5 milyon TL yatırım gerçekleştirdik.

2018’DE 200 MİLYON LİRA CİROYA ULAŞTI

Bambi Yatak olarak 2018 yılını 200 milyon TL’lik ciro ile kapattık. 2019 yılında ihracatımızı yüzde 40 oranında arttırmayı hedefliyoruz.  Bugün itibariyle yurt içi ve yurtdışında toplam 600 bayimiz var. Bambi Yatak 2019 yılında yurt içi ve yurtdışında 250’si Bambi Sleepworld mağaza olmak üzere toplam 500 mağaza daha açmayı hedefliyor.  İhracat yaptığımız ülkeler; Hollanda, Belçika, Almanya, Polonya, Romanya, Avusturya, Azerbaycan, Irak, Lübnan, Kıbrıs, Libya, Ürdün, Kuveyt, Umman, Suudi Arabistan ve Pakistan. İhracat rakamlarımızı her yıl bir önceki yıla göre minimum yüzde 40 arttırmayı hedefliyoruz.”

Etiketler :
,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Gayrimenkul satışlarında büyük artış olacak Gayrimenkul satışlarında büyük artış ola...

Torbalı Emlakçılar Derneği Başkanı (TOREMDER) Serkan Filiz, konut kredisi faizlerinin 0,99’a inmesinin ardından emlak piyasasında büyük...

Av yasağı bitti, balık sezonu açıldı Av yasağı bitti, balık sezonu açıldı...

Av yasağı kalktı. Balıkçılar ‘Vira Bismillah’ diyerek denize açıldı. Torbalılı balıkçılar, bu sezondan çok umutlu. Sezonun başlamasıyla...

Tarımda makineleşmeye talep arttı Tarımda makineleşmeye talep arttı

Bu sene ki domates hasadı bazı bölgelerde aşırı sıcaklardan dolayı ürünlerin bozulmasına karşın ciddi miktarda kayıp yaşanmadan ürecini...

Çiftçilere ‘Üretici Kart’ kolaylığı Çiftçilere ‘Üretici Kart’ ko...

Tarım sektörüne sunduğu yenilikçi ürünler ile özel bankalar arasında en büyük pazar payına sahip olan DenizBank, Torbalı Ziraat Odası i...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
Şu köşe yaz köşesi  bu köşe kış köşesi Şu köşe yaz köşesi bu kö...

Tepeköy’deki Perşembe pazarında mevsim dolayısıyla tam bir r...

Duyarsız kalmadılar Duyarsız kalmadılar

Gazi İlköğretim Okulu 2-D sınıfı öğretmeni Sema Dumaner sosy...

İthal ediyoruz İthal ediyoruz

Torbalı’da özellikle son yıllarda dilencilerin sayısı iki ka...

Okul müdüründen örnek davranış Okul müdüründen örnek dav...

Nene Hatun Anaokulu Müdürü Cem İlan, Atatürk Mahallesi’ndeki...

Çalınanlar torbacının evinden çıktı Çalınanlar torbacının evi...

4 ayrı suçtan aranan Ü.G, E.U ve S.D’nin uyuşturucu temin et...

Size minnetarız! Size minnetarız!

Torbalı’da 19 Eylül Gaziler Günü Şehitler Anıtı’nda düzenlen...

İki av köpeği zehirlendi İki av köpeği zehirlendi...

Yeniköy Mahallesinde 2 av köpeği arı kovanlarına eşek arısı ...

Torbalı’ya Rize’de sıcak karşılama Torbalı’ya RizeR...

Trabzon’dan sonra Rize’ye geçen Torbalı heyeti kentte sıcak ...

Kör olmak istemiyorum Kör olmak istemiyorum

Ahmetli Mahallesi’nde yaşayan 12 yaşındaki 7.sınıf öğrencisi...

Torbalı’da da görev yapacaklar Torbalı’da da görev...

İzmir'de toplu ulaşımda yeni bir dönem başladı. ESHOT Genel ...

FOTO GALERİ
Baha Kapı
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan