Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

Bambi, 13 ülkede stres atacak

Bambi yatak, 10 yılda ise hızlı bir büyüme yakaladı ve bugün 20’ye yakın ülkeye ihracata başladı. Torbalı’daki üretim tesisinde 520 kişiye istihdam sağlayan marka, 35 saniyede 1 yatak üretiyor.

27 Mart 2019 - 15:33 'de eklendi ve 176 kez görüntülendi. A+A-

Bambi, 13 ülkede stres atacak

YAKLAŞIK 53 yıl önce koltuk üretmek amacıyla kurulan, 1998 yılından itibaren yatak üretimine yönelen Bambi Yatak, bugün 520 kişiye istihdam sağlıyor. Bambi Yatak Yönetim Kurulu üyesi Emre Gökmen, “5.5 milyon liralık yatırım ile ‘stres azaltan’ yatak ürettik. Bu ürün bizi dünya yatak pazarında marka yapacak” dedi. Son yıllarda yatak üretiminde Türkiye adeta Avrupa’nın üretim üssü haline geldi. Bu alanda Ar-Ge çalışmaları ile öne çıkan Türk firmaları birçok yeniliği de pazara sundu. Bu markalardan biri de 1965 yılında üretim hayatına başlayan Bambi Yatak oldu. Şirket 10 yılda ise hızlı bir büyüme yakaladı ve bugün 20’ye yakın ülkeye ihracata başladı. Torbalı’daki üretim tesisinde 520 kişiye istihdam sağlayan marka, 35 saniyede 1 yatak üretiyor. 5.5 milyon TL’lik yatırımla “Ünye Manyetik Siyah Kumu”nu yatağın içine yerleştirdiklerini anlatan Bambi Yatak Yönetim Kurulu Üyesi Emre Gökmen, “İçerisinde bulundurduğu 20’ye yakın mineral ve bileşen ile strese iyi geldiğine inanılan bu kum ile yeni bir yatak yaptık. Bu ürünü ilk etapta 13 ülkeye ihraç edeceğiz. Hedefimiz ise dünya markası olmak” dedi. Emre Gökmen, markanın kuruluşunu ve büyümesini şöyle anlattı:

SON TEKNOLOJİ

“Bambi Yatak, 1965 yılında aile firması olarak ticaret hayatına başladı. Son 10 yıldır yatak, baza ve başlık üretimi gerçekleştiriyoruz. Fabrikamız Torbalı’da 40 bin m2’lik kapalı alanda bulunuyor. 520 kişilik fabrikamızda son teknolojiye sahip üretim bant ve makineleri kullanarak, günlük 800 adet yatak, 600 adet baza ve başlık üretimi yaparak müşterilerimize hizmet veriyoruz. Fabrikamızda 35 saniyede 1 yatak üretiliyor. Gün sonunda toplam 800 yatak ve 600 baza ve başlık üretilmiş oluyor. Hedefimiz 25 saniyede 1 yatak üretmek.

TOPLAM 5.5 MİLYON TL YATIRIM YAPTI

Yatak modellerimizi bonel yaylı, paket yaylı, visco yataklar, normal süngerli ve latex yataklar olarak sınıflandırıyoruz. 20 kişilik bir Ar-Ge ekibimiz var. 365 günlük Ar-Ge çalışmamız ve sahada sürekli bulunmamız sebebi ile yeni trendleri, yeni teknolojileri ve sağlıklı uyku formüllerini içeren özellikli kumaşları da kullanarak ürün gamımızı her geçen gün geliştirmekteyiz. Mart ayı itibariyle dünyada ve Türkiye’de yeni bir ürün tasarladık. Dünyadaki örneklere göre içerisinde bulundurduğu 20’ye yakın mineral ve bileşen ile strese iyi geldiğine inanılan ‘Ünye Manyetik Siyah Kumu’, 1 milyon TL’lik yatırım bütçesiyle yatağın içerisine yerleştirdik. Magnasand Therapy ismiyle piyasaya sürdüğümüz bu yatak ile vücuttaki negatif enerjinin nötralize edilmesini ve kişilerin stresten arınmasını amaçlıyoruz.

Ürünü ilk etapta 5 bin, yılsonuna kadar 50 bine yakın üreterek 13 farklı ülkeye ihraç etmeyi hedefliyoruz. Toplam 5.5 milyon TL yatırım gerçekleştirdik.

2018’DE 200 MİLYON LİRA CİROYA ULAŞTI

Bambi Yatak olarak 2018 yılını 200 milyon TL’lik ciro ile kapattık. 2019 yılında ihracatımızı yüzde 40 oranında arttırmayı hedefliyoruz.  Bugün itibariyle yurt içi ve yurtdışında toplam 600 bayimiz var. Bambi Yatak 2019 yılında yurt içi ve yurtdışında 250’si Bambi Sleepworld mağaza olmak üzere toplam 500 mağaza daha açmayı hedefliyor.  İhracat yaptığımız ülkeler; Hollanda, Belçika, Almanya, Polonya, Romanya, Avusturya, Azerbaycan, Irak, Lübnan, Kıbrıs, Libya, Ürdün, Kuveyt, Umman, Suudi Arabistan ve Pakistan. İhracat rakamlarımızı her yıl bir önceki yıla göre minimum yüzde 40 arttırmayı hedefliyoruz.”

Etiketler :
,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
‘Mardin’e zeytinyağı yatırımı yapın’ ‘Mardin’e zeytinyağı yatırımı yapın’...

Şanlıurfa’dan sonra Mardin’e geçen Torbalı Ticaret Odası (TTO) heyetinin ikinci durağı Sanayi ve Ticaret Odası oldu. TTO Başkanı Olgun ...

Cazibe merkezi Şanlıurfa Cazibe merkezi Şanlıurfa

Güneydoğu’ya çıkarma yapan Torbalı Ticaret Odası (TTO) heyetini karşılayan Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Halil Pelt...

Büyükşehirleri solladı Büyükşehirleri solladı

2018 yılı ihracat rakamları açıklandı: Eskişehir, Trabzon, Samsun ve Aydın gibi ille sollayan Torbalı 66 ili geride bıraktı. 1 milyar 1...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
Alkollü sürücü kazaya sebebiyet verdi Alkollü sürücü kazaya seb...

Sadık İleri Bulvarı üzerinde alkollü sürücünün direksiyon ba...

Ev kül oldu Ev kül oldu

Dün sabah saatlerinden metruk binada çıkan yangın sebebiyle ...

Genç adam piknik tüpü ile intihar etti Genç adam piknik tüpü ile...

35 yaşındaki 1 çocuk babası Samet Karataş, henüz nedeni bell...

Besiciler ovaya indi Besiciler ovaya indi

Torbalı’nın verimli arazilerinde bahar mevsimiyle çıkan yaba...

Şampiyon TORKOS Şampiyon TORKOS

Torbalıspor, dün oynadığı Play Off maçında 1 puan alarak Böl...

Kanada’da şube açtı Kanada’da şube açtı

Bugüne kadar yurtdışından binlerce hastaya hizmet vererek al...

Hem acılarını paylaşılıyor, hemde işlemlerini yapılıyor Hem acılarını paylaşılıyo...

Torbalı Sosyal Güvenlik Müdürü Tuncel Dağdelen, örnek bir ça...

Ahmetli’de dev bir organizasyon var Ahmetli’de dev bir organi...

Ahmetli Köyü Yörük Kültürünü Geliştirme ve Yaşatma Derneği G...

Geçen sene hastalık vurdu Geçen sene hastalık vurdu...

Torbalı'da domates üretimi son yılların en yüksek dönemini y...

Çifte bayram! Çifte bayram!

23 Nisan Çocuk Bayramı, Gazi İlkokulu’nda eğitim gören Tamar...

FOTO GALERİ
Baha Kapı
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan