Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

Başkan İmar Müdürlüğü’ne sahip çıktı

Özçelik Grup’un patronu müteahhit Feyim Özçelik geçtiğimiz günlerde Belediye İmar Servisinde işlerin yanlış gittiği yönünde tepkileri ortaya koydu. Bu tepkileri ortaya koyarken İmar Müdürü ve ekibini hedefe alıp Başkan Adnan Yaşar Görmez’i ayrı tuttu. Fakat başkan Görmez dün ekibine sahip çıkan bir açıklama yapıp “Dayatma ve istismara asla ödün vermiyoruz” dedi.

28 Ekim 2017 - 9:18 'de eklendi ve 359 kez görüntülendi. A+A-

Başkan İmar Müdürlüğü’ne sahip çıktı
300Reklam

İmar Servisinin ruhsat rekoru kırdığını rakamlarla ortaya koyduktan sonra şunları söyledi: “İmar Müdürlüğümüzün performansını da çok önemli buluyorum. Hiçbir yatırımcıyı, firmayı, girişimciyi  bürokrasiyle uğraştırmadık. Yasalara, yönetmenliklere, mevzuata uygun hiçbir proje askıda beklememiştir. Dayatmaya, istismara ise asla ödün verilmiyor. Bütün İzmir’de örnek gösterilecek bir imar birimimiz var. Beni hiç bir konuda mahcup etmedikleri için kendilerine teşekkür ederim”

Özçelik’in tespit ettiği sorunlar tam olarak nedir, onları bilemiyoruz. “Jet Belediye kaldırım üstünde ruhsat veriyor” şeklinde bir söylemi var.

İmar’dan sorumlu Başkan Yardımcısı Hüseyin Kahraman, İmar Müdürü Bahar Karataş ve Yardımcısı Nurten Sevim; Başkan Görmez ile birlikte göreve geldi. Eski dönemde zaman zaman rüşvet iddiaları ortalıkta dolaşır, hatta mahkeme koridoruna taşınan bir takım gelişmelerde yaşanmıştı. Şu ana kadar isimleri herhangi bir şaibe ile gündeme gelmedi. Başkanda açıklaması ile ekibine sahip çıkmış oldu.

İyi Parti’yi kim kuracak?

Meral Akşener partisini kurdu. Son bir yıldır gündemdeydi, neticede İyi Parti dünyaya geldi. Ne getirir, ne götürür onu tam olarak bilemiyorum. Biraz zamana ihtiyaç var. Peki, Torbalı’da teşkilatı kim kuracak? Biraz araştırma yapınca bir takım bilgilere ulaştım, paylaşmak istiyorum. İzmir’de parti kurucuları arasında 4 kişi öne çıkıyor. MHP’den ayrılan Musavvat Dervişoğlu ve Murat Başer, DYP kökenli eski milletvekili Yıldırım Ulupınar ve CHP’den istifa eden Milletvekili Aytun Çıray.

Eğer İl Başkanı Murat Başer olursa Torbalı teşkilatını Yurdadoğ Mutlu’nun kurmasına kesin gözü ile bakılıyor. Musavvat Dervişoğlu Torbalı’ya el atarsa Musa Serbest, Mustafa Terzioğlu’nun ismi ön plana çıkabilir. Hatta MHP’nin eski ilçe başkanlarından Behçet Çınar bile partiye dahil olabilir.

Ama Yıldırım Ulupınar İl Başkanı olarak atanırsa o zaman Hayati Saydam-Halit Dalgıç ikilisini sahnede görebiliriz. Ulupınar partiye katıldıktan sonra Yurdadoğ Mutlu tepki gösteren bir sosyal paylaşımda bulunduğunu göz önüne alırsak anlatmaya çalıştığım resim biraz daha netleşmiş oluyor.

Övünç’ün hedefi Belediye

CHP İlçe kongresi öncesinde yapılan delege seçiminde liste çıkarmayan ve kongrede de aday olması beklenmeyen Övünç Demir politika değişikliğine gittiğini görüyoruz. Artık eleştirilerini parti içinde değil AK Partili Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’e yöneltiyor. Dünde Kazım Dirik Caddesi’nde başlayan park yasağı ve esnaf dükkânlarının önüne konulan dubalar ile ilgili şu açıklamayı yaptı. Bir ilçede uzun yıllardır işlek olan caddelerde 18 uygulaması yapamıyorsanız, yolları genişletemiyorsanız yapacağınız tek şey TEK YÖN dür. Şehir plancıları ile birlikte oturup ana cadde yi ve ana caddeye bağlanan ara sokakları tek yön yaparsınız. İki şeritlik bir yolu tek yön yaptığınızda bir tarafa park edilir, diğer tarafta ise trafik tek yön güzergâhında ilerler. Veya ana cadde üzerindeki kaldırımları parke taş veya beton uygulaması ile engelli vatandaşlarımıza uygun bir biçimde genişletir(duba ile değil!) yer yer de otopark için boşluk bırakırsınız. Yol üzerindeki otopark boşluğunu kendiniz için değil hem esnafımız hem de vatandaşımız için bırakırsınız.”

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ben böyle kaymakam görmedim Ben böyle kaymakam görmedim

Torbalı’ya Aralık 2016 tarihinde atanan Kaymakam Kadir Sertel Otcu; çalışkanlığı, mütevazılığı, iyi bir bürokrat oluşu, yardımseverliği...

Atilla Kaya sevgisi Atilla Kaya sevgisi

MALUM, gündemimiz seçim… Bu seçim öncesi en çok konuşulan nedir diye soracak olursanız, kuşkusuz Torbalılı milletvekili Atilla Kaya'nın...

Merhaba! Merhaba!

İmar Servisinin ruhsat rekoru kırdığını rakamlarla ortaya koyduktan sonra şunları söyledi: “İmar Müdürlüğümüzün performansını da çok ön...

Anons araçları tepki çekiyor Anons araçları tepki çekiyor

SİYASİ partilerin giydirilmiş araçları, tepelerinde devasa hoparlör sistemi ile ilçenin sokaklarını karış karış geziyor. Bangır bangır ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Solmazlar İnşaat
SON EKLENEN HABERLER
Çiftçiye çifte koruma Çiftçiye çifte koruma

Tarlasını su basanların kredi borçları bir yıl ertelenirken,...

Ekonomiye güven piyasalarda coşku Ekonomiye güven piyasalar...

Türkiye dün yapılan tarihi seçimde Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ...

Emekliye 325 lira enflasyon zammı Emekliye 325 lira enflasy...

Beklenti anketindeki enflasyon tahminine göre, SSK ve Bağ- K...

Atilla farkı Atilla farkı

Dün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Muharrem ...

Torbalı’nın gururu oldu Torbalı’nın gururu oldu...

Torbalı’da yetişen bürokratlar son dönemde bir bir üst düzey...

Başkan Erdoğan Başkan Erdoğan

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde zafer mevcut Cumhur...

İyi Parti süpriz yaptı İyi Parti süpriz yaptı

2018 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde en büyük ...

HDP 3. sırada yer aldı HDP 3. sırada yer aldı

24 Haziran seçimlerinde alacağı oy en çok merak edilen parti...

MHP Türkiye’de yükseldi, Torbalı’da düştü MHP Türkiye’de yükseldi, ...

Son yıllarda aldığı oylarla aşağı doğru bir grafik çizen Mil...

İpekli seçilemedi İpekli seçilemedi

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Torbalı’dan milletvekili adayı g...

FOTO GALERİ
Lider Pen
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan