Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

Bia Makine de Torbalı’yı tercih etti…

Konumu itibari ile İzmir’in gözbebeği ilçeleri arasında yer alan Torbalı yatırımcıların dikkati çekmeye devam ediyor. Yurt dışında birçok iş ortaklığı bulunan Bia makine yatırım için Torbalı’yı tercih etti. Torbalı’ya 6,5 milyon liralık dev yatırım yapacak olan İbrahim Polat, Yazı İşleri Müdürümüz Serkan Günbay’ın sorularını yanıtladı

20 Eylül 2017 - 12:24 'de eklendi ve 455 kez görüntülendi. A+A-

Bia Makine de Torbalı’yı tercih etti…
300Reklam

İTALYA, Brezilya, Hollanda bulunan, uluslararası şirketler ile enerji, ulaşım ve tarım sektörlerinde iş ortaklıkları bulunan Bia Makine, merkezini Torbalı’ya taşıdı. Bia Makine satış, yedek parça, servis ve montaj faaliyetlerini Torbalı’da gerçekleştirecek. Yatırım bölgesi olarak Torbalı’yı seçen Bia Makine enerji sektöründe; güneş enerjisi panellerini montaj uygulamalarında kullanılan makine ve ekipmanlarının satışını gerçekleştiriyor. Ayrıca güneş enerjisi panellerini temizleyen ekipmanları satıyor. Ulaşım sektöründe; Otoyol bariyerleri montaj ekipmanlarını yurt dışından getiriyor. Tarım sektöründe; son teknoloji modern seracılık sistemlerini uyguluyor. Satışı yapılan ekipmanlar yurt dışındaki iş ortaklarından temin ediliyor. Torbalı’ya yatırım yapacak olan Bia Makine Genel Müdürü İbrahim Polat, sorularımızı yanıtladı.

Torbalı’da yapacağınız çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz?
Ülkemizde hızla gelişmekte olan güneş enerjisi sektöründe büyük bir atılım yapıp, temsilcisi olduğumuz ülkelerdeki satış ve servis yapısını oluşturarak verimli bir süreç geçirdik. Torbalı da servis, yedek parça, montaj için tesis kuracağız. Bu yönde çalışmalarımızı da hızla devam ettirmekteyiz. Torbalı’da gerçekleştireceğimiz üretim ile Orta Doğu ve Orta Asya’ya ürün ihraç edeceğiz. Döviz girişi ile birlikte Türkiye’ye katma değer kazandırmak istiyoruz.

Firmanızın yenilenebilir ve temiz enerji çözümlerinden bahseder misiniz?
BİA Makine olarak, yenilenebilir enerji sektöründe sunduğumuz çözümler birçok firma için kilit pozisyon görevini üstlenmektedir. Bildiğiniz üzere güneş enerjisi sektöründe uygulama ve montaj aşaması zorlu, iyi bir ekip ve ekipman gerektiren bir aşamadır. Projeleri zamanında ve kaliteli şekilde teslim edebilmek için gerekli ekip ve makinelere sahip olmak zorundasınız. Biz bu aşamaların gerekli, kaliteli ve güvenli makine ihtiyacı kısmında devreye giriyoruz. İtalyan Menşeli Turchi firmasının Türkiye ve Türki Cumhuriyetlerindeki tek temsilcisi olarak birçok ülkeye güneş panellerinin direklerini zemine çakan makinelerin satışını üstlenmiş bulunuyoruz.

UZUN YILLLAR VERİMLİLİK
Çalışmalarınız ve pazara sunduğunuz çözümler nelerdir?
Bugünün ihtiyaçlarını düşündüğümüz gibi yakın gelecekte doğabilecek ihtiyaçları da öngörerek hareket etmeyi benimsedik. Bu nedenle Güneş enerjisi sektöründe panelin malzeme kalitesi, kurulumu ve montajı ne kadar önemli ise panelden alınacak verimliliğin yıllarca sağlanması da bir o kadar önemlidir. Bu fikirden yola çıkarak Güneş Paneli Yıkama Makinesinin de Türkiye ve Türki Cumhuriyetleri temsilcisi olduk. Güneş paneli yıkama makinesini araştırırken, Türkiye’nin ihtiyaçlarını en pratik ve düşük maliyetlerde karşılayan bir makine olmasına özen gösterdik.

Türkiye’de ve dünyada güneş enerjisi sektörü nasıl şekilleniyor?
Türkiye enerji sektöründe çevre ülkeler için bir üretim üssü olmayı hedefleyerek ve yabancı sermaye ile birlikte hareket ederek daha geniş pazarlara yayılabilir. Güneş enerjisi, dünyanın daha yaşanılabilir olabilmesi için gelecek dönemlerde gelişim hızını arttırarak en önemli doğal kaynaklardan biri olacaktır. Sizlerin de bildiğiniz gibi Türkiye bu yolun henüz çok başındadır, ancak gelişimi hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Bunu en verimli şekilde kullanmayı başarabilmeliyiz.

Güneş enerjisi sistemleri teknolojisi hangi aşamaya ulaştı? Bu sistemler kullanıcılara ne gibi avantajlar sağlıyor?
Türkiye güneş enerjisini kullanmayı daha da arttırmalıdır. Diğer ülkelere kıyasla, ülkemizdeki var olan potansiyeli; Türkiye’nin enerji açığını gidermek için kullanabiliriz. Devletimiz bu konuda yatırımcıları teşvik edecek yasal düzenlemeler yapmalı ve yatırımcının hızlı geri dönüşüm sağlaması için işlem prosedürünü azaltmalıdır.

Bia Makine olarak diğer hizmetleriniz nelerdir?
Güneş enerjisi paneli çakan, otoyol bariyer sistemlerini monte eden makinelerin yanı sıra enerji sektöründe akaryakıt taşıma ekipmanları da satıyoruz. Tarım, enerji ve ulaşım alanlarında çok çeşitli ekipmanlarımız var.

TORBALI’DA ROL MODEL ÇOK FİRMA VAR
Peki, yatırımınız için neden Torbalı’yı tercih ettiniz?
Döviz girdisi sağlayıp Türkiye’ye katma değer katan çok sayıda firmanın Torbalı’da bulunması en büyük etken oldu. Biz Bia Makine olarak ülkemize katma değer kazandırmak için yola çıktık. Burada da Pancar OSG, İTOB, Torbalı OSGB’de yer alan başarılı firmalar bize rol model oldu. Torbalı Havalimanına, limana, otoyola çok yakın. Bu nedenle de oldukça önemli bir noktada yer alıyor.

Serkan GÜNBAY

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Tüm işlemler tek merkezde Tüm işlemler tek merkezde

Şirket kuruluşlarıyla ticaret sicil harçlarının tahsilinin yanı sıra rekabet kurumu payı ve ilan ücretleri tahsil işlemlerini de artık ...

TURYAP, Torbalı’nın tercih potansiyelini açıkladı TURYAP, Torbalı’nın tercih potansiyelini...

2017 yılından bu yana Torbalı’da hizmet vermeye başlayan gayrimenkul danışmanlık firması TURYAP, ilginç tespitlerde bulundu. Ayrancılar...

Egenin incisi Evdost yeni yerinde Egenin incisi Evdost yeni yerinde

Ayrancılar’da 8 yıl önce doğan ve Egenin incisi haline gelen Evdost Çeyizevi, Barış Manço Caddesi’ndeki konsept mağazasına geçiş yaptı....

Ova, bereket saçıyor Ova, bereket saçıyor

Onlarca farklı ürünün yetiştirildiği Torbalı’da tarla, sebze, meyve ve hayvancılık yetiştiriciliğinde üstün bir başarı elde edildi. Eld...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Solmazlar İnşaat
SON EKLENEN HABERLER
Polisten kaçarken çatıya attı içinden çıkanlar… Polisten kaçarken çatıya ...

Polisten kaçarken çatıya attığı bidondan 2.5 kilo esrar çıkt...

İzmirliler dikkat… Gök delinecek İzmirliler dikkat… ...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya gö...

Atilla Kaya, esnaf  temsilcileri ile buluştu Atilla Kaya, esnaf temsi...

İzmir milletvekili Mahmut Atilla Kaya, dün Torbalı Esnaf ve ...

Şengül, ‘Torbalı ile devam’ kararını açıkladı Şengül, ‘Torbalı il...

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, partisinin kesintiye...

Torbalı’nın memleket haritası açıklandı! Torbalı’nın memleket hari...

Anadolu'dan sürekli göç alarak her geçen gün nüfusu artan sa...

Çiftçiye mazot-gübre ödemesi başladı Çiftçiye mazot-gübre ödem...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz gün Beştepe...

Yeni desteklerle 700 bin ek istihdam Yeni desteklerle 700 bin ...

Hükümet, yeni desteklerle istihdam rakamlarını her geçen gün...

Uzlaşmayı sevdik Uzlaşmayı sevdik

1 Ocak’ta başlayan işçi-işveren alacaklarında zorunlu arabul...

Mavi Ege’den dev adımlar Mavi Ege’den dev adımlar...

Koleji ve meslek lisesiyle yıldızı parlayan Mavi Ege Eğitim ...

   ESHOT geldi!   ESHOT geldi!

Mahkeme kararıyla UKOME tarafından güzergâh izin belgeleri i...

FOTO GALERİ
Lider Pen
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan