Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

Bia Makine de Torbalı’yı tercih etti…

Konumu itibari ile İzmir’in gözbebeği ilçeleri arasında yer alan Torbalı yatırımcıların dikkati çekmeye devam ediyor. Yurt dışında birçok iş ortaklığı bulunan Bia makine yatırım için Torbalı’yı tercih etti. Torbalı’ya 6,5 milyon liralık dev yatırım yapacak olan İbrahim Polat, Yazı İşleri Müdürümüz Serkan Günbay’ın sorularını yanıtladı

20 Eylül 2017 - 12:24 'de eklendi ve 606 kez görüntülendi. A+A-

Bia Makine de Torbalı’yı tercih etti…
300Reklam

İTALYA, Brezilya, Hollanda bulunan, uluslararası şirketler ile enerji, ulaşım ve tarım sektörlerinde iş ortaklıkları bulunan Bia Makine, merkezini Torbalı’ya taşıdı. Bia Makine satış, yedek parça, servis ve montaj faaliyetlerini Torbalı’da gerçekleştirecek. Yatırım bölgesi olarak Torbalı’yı seçen Bia Makine enerji sektöründe; güneş enerjisi panellerini montaj uygulamalarında kullanılan makine ve ekipmanlarının satışını gerçekleştiriyor. Ayrıca güneş enerjisi panellerini temizleyen ekipmanları satıyor. Ulaşım sektöründe; Otoyol bariyerleri montaj ekipmanlarını yurt dışından getiriyor. Tarım sektöründe; son teknoloji modern seracılık sistemlerini uyguluyor. Satışı yapılan ekipmanlar yurt dışındaki iş ortaklarından temin ediliyor. Torbalı’ya yatırım yapacak olan Bia Makine Genel Müdürü İbrahim Polat, sorularımızı yanıtladı.

Torbalı’da yapacağınız çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz?
Ülkemizde hızla gelişmekte olan güneş enerjisi sektöründe büyük bir atılım yapıp, temsilcisi olduğumuz ülkelerdeki satış ve servis yapısını oluşturarak verimli bir süreç geçirdik. Torbalı da servis, yedek parça, montaj için tesis kuracağız. Bu yönde çalışmalarımızı da hızla devam ettirmekteyiz. Torbalı’da gerçekleştireceğimiz üretim ile Orta Doğu ve Orta Asya’ya ürün ihraç edeceğiz. Döviz girişi ile birlikte Türkiye’ye katma değer kazandırmak istiyoruz.

Firmanızın yenilenebilir ve temiz enerji çözümlerinden bahseder misiniz?
BİA Makine olarak, yenilenebilir enerji sektöründe sunduğumuz çözümler birçok firma için kilit pozisyon görevini üstlenmektedir. Bildiğiniz üzere güneş enerjisi sektöründe uygulama ve montaj aşaması zorlu, iyi bir ekip ve ekipman gerektiren bir aşamadır. Projeleri zamanında ve kaliteli şekilde teslim edebilmek için gerekli ekip ve makinelere sahip olmak zorundasınız. Biz bu aşamaların gerekli, kaliteli ve güvenli makine ihtiyacı kısmında devreye giriyoruz. İtalyan Menşeli Turchi firmasının Türkiye ve Türki Cumhuriyetlerindeki tek temsilcisi olarak birçok ülkeye güneş panellerinin direklerini zemine çakan makinelerin satışını üstlenmiş bulunuyoruz.

UZUN YILLLAR VERİMLİLİK
Çalışmalarınız ve pazara sunduğunuz çözümler nelerdir?
Bugünün ihtiyaçlarını düşündüğümüz gibi yakın gelecekte doğabilecek ihtiyaçları da öngörerek hareket etmeyi benimsedik. Bu nedenle Güneş enerjisi sektöründe panelin malzeme kalitesi, kurulumu ve montajı ne kadar önemli ise panelden alınacak verimliliğin yıllarca sağlanması da bir o kadar önemlidir. Bu fikirden yola çıkarak Güneş Paneli Yıkama Makinesinin de Türkiye ve Türki Cumhuriyetleri temsilcisi olduk. Güneş paneli yıkama makinesini araştırırken, Türkiye’nin ihtiyaçlarını en pratik ve düşük maliyetlerde karşılayan bir makine olmasına özen gösterdik.

Türkiye’de ve dünyada güneş enerjisi sektörü nasıl şekilleniyor?
Türkiye enerji sektöründe çevre ülkeler için bir üretim üssü olmayı hedefleyerek ve yabancı sermaye ile birlikte hareket ederek daha geniş pazarlara yayılabilir. Güneş enerjisi, dünyanın daha yaşanılabilir olabilmesi için gelecek dönemlerde gelişim hızını arttırarak en önemli doğal kaynaklardan biri olacaktır. Sizlerin de bildiğiniz gibi Türkiye bu yolun henüz çok başındadır, ancak gelişimi hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Bunu en verimli şekilde kullanmayı başarabilmeliyiz.

Güneş enerjisi sistemleri teknolojisi hangi aşamaya ulaştı? Bu sistemler kullanıcılara ne gibi avantajlar sağlıyor?
Türkiye güneş enerjisini kullanmayı daha da arttırmalıdır. Diğer ülkelere kıyasla, ülkemizdeki var olan potansiyeli; Türkiye’nin enerji açığını gidermek için kullanabiliriz. Devletimiz bu konuda yatırımcıları teşvik edecek yasal düzenlemeler yapmalı ve yatırımcının hızlı geri dönüşüm sağlaması için işlem prosedürünü azaltmalıdır.

Bia Makine olarak diğer hizmetleriniz nelerdir?
Güneş enerjisi paneli çakan, otoyol bariyer sistemlerini monte eden makinelerin yanı sıra enerji sektöründe akaryakıt taşıma ekipmanları da satıyoruz. Tarım, enerji ve ulaşım alanlarında çok çeşitli ekipmanlarımız var.

TORBALI’DA ROL MODEL ÇOK FİRMA VAR
Peki, yatırımınız için neden Torbalı’yı tercih ettiniz?
Döviz girdisi sağlayıp Türkiye’ye katma değer katan çok sayıda firmanın Torbalı’da bulunması en büyük etken oldu. Biz Bia Makine olarak ülkemize katma değer kazandırmak için yola çıktık. Burada da Pancar OSG, İTOB, Torbalı OSGB’de yer alan başarılı firmalar bize rol model oldu. Torbalı Havalimanına, limana, otoyola çok yakın. Bu nedenle de oldukça önemli bir noktada yer alıyor.

Serkan GÜNBAY

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Torbalı’nın en büyük  beyaz eşya mağazası açıldı Torbalı’nın en büyük beyaz eşya mağazas...

Yerli üretimin gururuyla sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da en büyük teknoloji şirketleri arasında yer alan Vestel, Diş Hastanesi’ni...

Büyük markalar Torbalı’yı tercih ediyor Büyük markalar Torbalı’yı tercih e...

Dünya gazetesi köşe yazarlarından Yaşar Kuş, bugünkü köşesinde İzmir’deki konut piyasasını ele aldı. ...

En büyük 100’e 15, en büyük 500’e 7 firma soktu En büyük 100’e 15, en büyük 500’e 7 firm...

EBSO, 2016 yılı performanslarına göre, bölgedeki 100 büyük sanayi kuruluşunu açıkladı. Torbalı listede 15 firmayla yer aldı. İSO’nun aç...

TTO’dan ‘Varlık Barışı’ semineri TTO’dan ‘Varlık Barışı’ semineri...

Torbalı Ticaret Odası (TTO)’nın bu ayki bilgilendirme toplantısında‘Varlık Barışı’ vardı. Yeminli Mali Müşavir Murat Köseoğlu resmi gaz...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Solmazlar İnşaat
SON EKLENEN HABERLER
Çiftçiye çifte koruma Çiftçiye çifte koruma

Tarlasını su basanların kredi borçları bir yıl ertelenirken,...

Ekonomiye güven piyasalarda coşku Ekonomiye güven piyasalar...

Türkiye dün yapılan tarihi seçimde Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ...

Emekliye 325 lira enflasyon zammı Emekliye 325 lira enflasy...

Beklenti anketindeki enflasyon tahminine göre, SSK ve Bağ- K...

Atilla farkı Atilla farkı

Dün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Muharrem ...

Torbalı’nın gururu oldu Torbalı’nın gururu oldu...

Torbalı’da yetişen bürokratlar son dönemde bir bir üst düzey...

Başkan Erdoğan Başkan Erdoğan

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde zafer mevcut Cumhur...

İyi Parti süpriz yaptı İyi Parti süpriz yaptı

2018 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde en büyük ...

HDP 3. sırada yer aldı HDP 3. sırada yer aldı

24 Haziran seçimlerinde alacağı oy en çok merak edilen parti...

MHP Türkiye’de yükseldi, Torbalı’da düştü MHP Türkiye’de yükseldi, ...

Son yıllarda aldığı oylarla aşağı doğru bir grafik çizen Mil...

İpekli seçilemedi İpekli seçilemedi

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Torbalı’dan milletvekili adayı g...

FOTO GALERİ
Lider Pen
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan