Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

Bir gazeteden daha fazlası

BU gazete; bugün 20 yaşında. Dile kolay tam 20 yıldır Torbalı’nın nabzını tutuyor. 1998 yılının ilk gününde ilk nüshası şu an Torbalı Ticaret Odası Başkanlığı koltuğunda oturan Abdulvahap Olgun tarafından çıkarılmıştı. Tek başına, ilçenin ilk süreli gazetesini yayına sokup müthiş bir girişimcilik örneği sergiledi.

01 Ocak 2018 - 9:37 'de eklendi ve 83 kez görüntülendi. A+A-

Bir gazeteden daha fazlası
300Reklam

Şu an ise 2 bini bulan trajı, 20 çalışanı, kendi baskı tesisleri ve binlerce okuyucusu olan ilçenin referans gazetesi olmayı başarmış bir marka. 20 yıl içinde çok sayıda gazete açılıp kapandı. Ama bu gazete hep dik durdu, ilçe için, ilçenin gazetesi olma adına daima istikrarın abidesi oldu. Gazetemizin kilometre taşlarında ismi altına harflerle yazılan kişiler var. Abdulvahap Olgun bu gazeteyi kurdu ve ilçenin markası haline getirdi. Cenk Sarıgöl abimiz vardı, yazıları ile gündemi tutardı. Şimdi Gümrük ve Ticaret Bakanlığında bakan müşaviri. Aynı şekilde Ömer Günaydın da bir dönem bu gazetenin yükünü çekti. O da şimdi TBMM’de danışman. Hüseyin Günaydın abimiz vardı, yaşayan efsane. Sevim ve Esma Olgun hala gazetenin yükünü çekmeye devam ediyor. Yeni patronumuz Sümeyye Olgun da onlar ile aynı yüke omuz veriyor. Bir dönem Adem Aksakallı rüzgarı vardı, ama o şimdi kendi rüzgarını kendi internet sitesinden estirmeye çalışıyor. Kubilay Kaplan, Amede Alpagut, Murat Aydın, İbrahim Danış, Vedat Gökçay, Serkan Günbay hep bu gazetede yetişen öğrenciler olduk.

KAYIPLARIMIZI UNUTMAYACAĞIZ

Tabi kayıplarımız da var. Belediye Eski Başkanı Ertan Ünver gazetemizin önemli mihenk taşlarındandır. Rahmetli oldu, aramızdan ayrıldı. Tam bir entelektüeldi. Ali Haner gibi güzel bir insanı kaybettiğimizde herkes ağladı. İsmail Yılmaz ve Agah Sungur’da artık aramızda değil. Gazetemizin dağıtımını yapan Sinan Bozdağ’ı elim bir trafik kazasında kaybettik.

Artık yazı yazmayan ama bu gazete emeği geçen abilerimiz de var. Mustafa Yetkil yıllarca yazdı. Mehmet Ergün, Feyzullah Turan, Armağan Kars, Sami Bingöl Turan. Hepsi namuslu birer kalem ustasıydı. Hepsine uzun ömürler diliyoruz.

GAZETEMİZİN MİSYONU

Bu gazete; Türkiye’de yerel gazeteler arasında Basın İlan Kurumu tarafından örnek gösterilen bir gazete. Haber yapmayı birinci önceliği saymış, daima doğrunun yanında yer almayı şiar edinmiş, işini ciddiye alan kurumsallaşmış bir gazetemiz var. Torbalı denince akla gelen, Torbalı dışındaki insanların memleket hasretini gidermek için her gün okuduğu bu gazete, bu misyonu uzun yıllar sürdürecektir. Bedel ödemiş, yayıncılık uğruna her türlü sıkıntıyı yaşamış gazetemiz 20 yılın sonunda sorumluluğunun artığının bilincinde. Her görüşe saygılı, herkesin kendisini rahatlıkla ifade edebileceği bir çizgide yayın yapıyoruz. Belden aşağı vurmadan, kişilik haklarına saygılı yayın politikamızı demokrat bir perspektifte taçlandırıyoruz.

RAKAMLAR NE DİYOR

20 yıllık birikim gazetemiz hakkındaki rakamlarda adeta rekor kırıyor. Gazetemiz günde 2000 adet basılıyor. 1400 abonemiz var, geri kalan gazete bayililerde satılıyor. Facebook’ta 15 bin takipçimiz var. İnternet sitemizi günde tekil 20 bin kişi ziyaret ediyor. Google’da “Torbalı” kelimesi aranınca ilk sırada yer alıyoruz. Torbalı’da bir nesil adeta gazetemiz ile büyüdü. Orta yaş nüfusta okuyucu kitlemiz oldukça yüksek. Ama gençlerde sosyal medyada ciddi derecede gazetemizi takip ediyor.

Adeta Torbalı ile beraber büyüdük. Bu gazete kurulduğunda ilçenin nüfusu 32 bindi. Şimdi ise 200 bin rakamına doğru hızla koşuyoruz. O yıllarda Torbalı’nın bu kadar gelişip büyüyeceğini öngörüp bu gazeteye Büyük Torbalı ismini koymak ayrı bir yetenek olsa gerek. Onun için bizim meslekte Abdulvahap Olgun her zaman öncü olmuş ve herkesin saygısını kazanmayı başarmış ender bir isimdir.

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Halil Başkan’dan bir ilk Halil Başkan’dan bir ilk

Yeni yılla birlikte ilçedeki odalarda seçim heyecanı da başladı. İlk seçim heyecanı Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda yaşandı. Mevcut...

Belediye sarayı şaşırtıyor Belediye sarayı şaşırtıyor

Kimse beklemiyordu aslında projenin bu kadar hızlı bir şekilde inşa edileceğini. Hemen hemen herkes projenin sadece kağıt üzerinde kala...

Artık gizli saklı kalmadı Artık gizli saklı kalmadı

Sosyal medyadan söz ediyorum. Artık her şeyimiz ortada. Bu durumun avantajları olduğu gibi dezavantajları da var tabi. Eskiden sadece b...

TTO’nun bütçe başarısı TTO’nun bütçe başarısı

Torbalı Ticaret Odası meclisi önemli bir karara imza attığını okudum. Torbalı Ticaret Odası (TTO) aldığı meclis kararı ile üye aidatlar...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Bahçeşehir
SON EKLENEN HABERLER
Torbalı’yı etkileyecek mi Torbalı’yı etkileye...

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) dikkatler yavaş yavaş kuru...

Hanife ile dondurmacı sevgilisi evleniyor Hanife ile dondurmacı sev...

İzdivaç programında koca ararken şöhreti yakalayan gelin ada...

Emrah Serbes davasında bilirkişi raporu hazır Emrah Serbes davasında bi...

Raporda, Serbes'in asli kusurlu olduğu, diğer aracın sürücüs...

Uyuşturucuyla  mücadelede dev adım    Uyuşturucuyla mücadelede...

İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı, uyuştur...

Psikolojik destek Psikolojik destek

Torbalı’nın en büyük eksiklerinden bir daha gideriliyor. Tor...

Komşu ilçede korkunç olay Komşu ilçede korkunç olay...

Tire Hükümet Konağı'nda görevli evli ve 2 kız çocuğu babası ...

Torbalı’da kepenk kapatan banka şubesinden açıklama geldi Torbalı’da kepenk kapatan...

İlçede vatandaşlara yıllarca hizmet veren Türkiye Finans Kat...

İZBAN’da yeni dönem başladı İZBAN’da yeni dönem başla...

Geçtiğimiz ay İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde İZBAN’da...

Köylünün can simidi  yine hayvancılık oldu Köylünün can simidi yine...

Hasattan hasada cebinde para olan, bazen de hasattan ettiği ...

Hatipoğlu‘nun Torbalı’daki konferansına büyük ilgi… Hatipoğlu‘nun Torbalı’dak...

Torbalı Belediyesi’nin düzenlediği konferansa katılan Ünlü İ...

FOTO GALERİ
Miss Park 300x250
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan