Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

Çanakkale’yi anlamak

BİZLERE bu gün dost görünmeye çalışanlar, yüz iki yıl önce Çanakkale’ye gelerek kanımıza ekmek doğraya çalıştılar. Fransız’ı, İngiliz’i, Anzak’ı kandırılan Müslümanlarla beraber dünyanın dört bir yanından gelmişlerdi. Aylarca kudurdukça kudurdular.

17 Mart 2017 - 9:30 'de eklendi ve 527 kez görüntülendi. A+A-

Çanakkale’yi anlamak
300Reklam

Seyyit Onbaşı’ın namluya sürdüğü mermi, son ümitlerini de bitirmişti.

Silahla istediklerine ulaşamayan İngilizler ve aveneleri, askerimize karşı son derece hain bir plan kurdu. Silahla yenemediği kahraman Mehmetçiğe zehirli gaz verecekti. İngiliz Denizcilik Bakanı Wiiston Churcehill bunu hiç utanmadan ve sıkılmadan İngiliz parlamentosunda açıkça söyledi. Kendisine karşı çıkıp ‘Zehirli gaz savaş suçudur’ diyen muhaliflere ise kendini Müslüman bilen her ferdin aklından asla çıkarmaması gereken şu sözleri söyledi:

Zehirli gazı insanlara karşı kullanmak savaş suçudur. Türkler, Müslümanlar insan sayılmaz. Dolayısıyla onlara karşı zehirli gaz kullanmakta bir sakınca yoktur.’ Evet, aynen böyle diyordu. Onun Türkler dediği Osmanlıydı, Yani Müslümanları kastediyordu. Kudurmuş bir köpek gibi, bileğini bükemediği yiğitlerimize böyle hakaret ediyordu. Aslında kendini anlatıyordu.

   ALLAH’IN DA BİR HESABI VAR

Düşündüğünü işleme koydu. Zehirli varillerini gemilerle Çanakkale boğazına getirdiler. Bütün hazırlıklar tamamlandı. Rüzgâr Mehmetçiğin bulunduğu yöne, denizden karaya doğru esmekteydi. O mevsimde hep o yöne eserdi. Plan tamamlandı. Varillerin kapakları açılacak, rüzgâr zehirli gazı Mehmetçiğin üzerine taşıyacaktı ve tüm askerimiz zehirlenecekti. Gazın verileceği sabah beklendi. Bu onların son şansıydı. Fakat o sabah, hiç beklenmeyen bir şey oldu. Rüzgâr, hiç beklenmedik bir şekilde yön değiştirmiş, karadan denize doğru, İngiliz donanmasına doğru esiyordu.

Bir gün önce toplu halde namaz kılınmış dualar edilmişti. Dualar kabul edilmiş, rabbimizin yardımı ulaşmıştı. Rabbim yüce kitabında ‘Onlar tuzaklarını kuruyorlar, ben de tuzak kuruyorum’, ‘Ben tuzak kuranların en hayırlısıyım’ demiyor muydu?

Ama Çörçil (Churcehill), olayı hala doğru okuma yolunu seçip, Bizim ne işimiz vardı Çanakkale’de’ demesi gerekirken, ‘Biz Çanakkale’de Türklerle değil Tanrıyla savaştık’ diyordu. Evet, bu sözün sahibi de oydu. Ama bu sözünde de ikiyüzlüydü. Şayet bu sözünde samimi olup hata ettiğini itiraf ediyorsa inandığı tanrısından özür dilemeliydi. Veya şayet gerçekten tanrıya inanıyorsa papazlara, tanrıyla savaşılıp savaşılamayacağını sormalı, sözünün eriyse önce Allah’tan, sonrada tüm insanlıktan özür dilemeliydi. Yapamazdı, çünkü bunu mert olan yapardı.

   YAVUZ HIRSIZ! İNGİLİZ

Zehirli gaz kullanamayan İngilizler bir başka kalleşlik yaptılar. On sekiz bin yaralı askerimizin bulunduğu gemilerimizi bombalayarak; bu on sekiz bin, yerinden kalkamayacak durumdaki, yaralı askerlerimizi şehit ettiler.

Dünyanın değişik İslam beldelerinden ‘Sizin halifenizi almanlar kaçırdı. Geliniz Almanların elinden halifenizi kurtaralım’ diye kandırıp getirdikleri askerlerle birlikte yenilgiye uğrayan İngilizler ülkelerine döndüler. İngiliz’in değişmez oyunuydu bu “Bir milleti kendi halkına kırdırmak. Bu gün, bir tek virgülü bile değişmeden aynı oyunlar İslam milleti üzerinde aynen devam etmektedir. Rabbim, bu kalleşçe oynanan bu oyunları görüp günahımızla, sevabımızla kucaklaşmayı nasib etsin.

Ülkesine mağlup dönen saldırgan İngilizler Oxford ve Cambiridg’de birer heykel diktiler. Bugün hala ayakta olan bu heykeller bir Türk askerini tasvir etmektedir. Türk askerinin önünde birer İngiliz askeri yatmakta, Türk askeri ise süngüsünü ona saplamaktadır. Heykelin altında ki yazı ise oldukça ders alınacak bir ifade içermektedir. ‘Türkler babanı işte böyle öldürdü.’ Ha İngiliz, ha Alman…

Rabbim bizlere basiret versin, uyanmak nasip eylesin. Şehitlerimize hak ettiği makamı yüce Rabbimiz zaten vermiştir. Şehitlerimize üzülmüyor, imreniyorum. Ve kesinlikle inanıyorum, Rabbim tuzak kuranların en hayırlısıdır. Hayırlı cumalar

 

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Hastane değil uzay üssü Hastane değil uzay üssü

Önceki gün yeni hastaneyi gezme fırsatım oldum. Başhekim Şenol Topçu ile birlikte hastaneyi baştan aşağı gezdik. Hastaneyi dolaşmamız a...

CHP’de gençlik baskısı CHP’de gençlik baskısı

Cumhuriyet Halk Partisi'nde kongre yaklaştıkça, hareketlilik daha da artıyor. Mevcut Başkan İsmail Uygur ile Övünç Demir kongre öncesin...

Torbalı kent bilinci Torbalı kent bilinci

İzmir Fuarı tüm ihtişamıyla devam ederken, bir okuyucumuzdan çok anlamlı ve önemli bir mesaj aldım. ...

Kurban alırken dolandırılmayın Kurban alırken dolandırılmayın

KURBAN Bayramı yaklaşırken, dini vecibesini yerine getirmek isteyen Müslümanları kurbanlık telaşı sardı. Kurban bayramını fırsat bilen ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Fahrettin Küçük Yapı300x250
SON EKLENEN HABERLER
Fikstür belli oldu Fikstür belli oldu

2017-2018 sezonunda 12 grupta oynanacak Spor Toto Bölgesel A...

AK Parti’li Kaya’dan 30 Ağustos mesajı AK Parti’li Kaya...

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya 30 Ağustos Zafer Bay...

Bayramlıklar Barış’tan Bayramlıklar Barış’...

30 yıldır giyim sektöründe yer alan Mehmet Kodaman, geçtiğim...

Dikkatsizlik ölüm getirdi Dikkatsizlik ölüm getirdi...

İzmir-Aydın otobanı Yeniköy Mahallesi mevkinde bugün sabah s...

İzmir’de ulaşıma ‘bayram şeker’ : Yarı fiyatına! İzmir’de ulaşıma &#...

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmirlilerin Kurban Bayramı ziy...

7 defa kalbi duran Murat direniyor 7 defa kalbi duran Murat ...

Evli ve iki çocuk babası Murat Menci Kalp Krizi geçirdi. Men...

Oğlunun düğün sabahı  beyin kanaması geçirdi Oğlunun düğün sabahı bey...

TORBALI’NIN tanınan ve sevilen isimlerinden olan 65 yaşındak...

Kale gibi binalar Yeşilbaş Beton’dan Kale gibi binalar Yeşilba...

İlçenin en önemli firmalarından olan Yeşilbaş İnşaat'ın sahi...

3 hektar zeytinlik yok oldu 3 hektar zeytinlik yok ol...

Yazıbaşı Mahallesi’nde çıkan yangında 3 hektar zeytinlik ala...

Yaşlı adamı dolandıran kadın şüpheli tutuklandı Yaşlı adamı dolandıran ka...

İZMİR'in Torbalı İlçesi'nde kendilerini 'polis' olarak tanıt...

FOTO GALERİ
Miss Park 300x250
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan