Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam-bahcesehir-mobil

Çanakkale’yi anlamak

BİZLERE bu gün dost görünmeye çalışanlar, yüz iki yıl önce Çanakkale’ye gelerek kanımıza ekmek doğraya çalıştılar. Fransız’ı, İngiliz’i, Anzak’ı kandırılan Müslümanlarla beraber dünyanın dört bir yanından gelmişlerdi. Aylarca kudurdukça kudurdular.

Bu Haber 17 Mart 2017 - 9:30 'de eklendi ve 725 kez görüntülendi.

resim

Seyyit Onbaşı’ın namluya sürdüğü mermi, son ümitlerini de bitirmişti.

Silahla istediklerine ulaşamayan İngilizler ve aveneleri, askerimize karşı son derece hain bir plan kurdu. Silahla yenemediği kahraman Mehmetçiğe zehirli gaz verecekti. İngiliz Denizcilik Bakanı Wiiston Churcehill bunu hiç utanmadan ve sıkılmadan İngiliz parlamentosunda açıkça söyledi. Kendisine karşı çıkıp ‘Zehirli gaz savaş suçudur’ diyen muhaliflere ise kendini Müslüman bilen her ferdin aklından asla çıkarmaması gereken şu sözleri söyledi:

Zehirli gazı insanlara karşı kullanmak savaş suçudur. Türkler, Müslümanlar insan sayılmaz. Dolayısıyla onlara karşı zehirli gaz kullanmakta bir sakınca yoktur.’ Evet, aynen böyle diyordu. Onun Türkler dediği Osmanlıydı, Yani Müslümanları kastediyordu. Kudurmuş bir köpek gibi, bileğini bükemediği yiğitlerimize böyle hakaret ediyordu. Aslında kendini anlatıyordu.

   ALLAH’IN DA BİR HESABI VAR

Düşündüğünü işleme koydu. Zehirli varillerini gemilerle Çanakkale boğazına getirdiler. Bütün hazırlıklar tamamlandı. Rüzgâr Mehmetçiğin bulunduğu yöne, denizden karaya doğru esmekteydi. O mevsimde hep o yöne eserdi. Plan tamamlandı. Varillerin kapakları açılacak, rüzgâr zehirli gazı Mehmetçiğin üzerine taşıyacaktı ve tüm askerimiz zehirlenecekti. Gazın verileceği sabah beklendi. Bu onların son şansıydı. Fakat o sabah, hiç beklenmeyen bir şey oldu. Rüzgâr, hiç beklenmedik bir şekilde yön değiştirmiş, karadan denize doğru, İngiliz donanmasına doğru esiyordu.

Bir gün önce toplu halde namaz kılınmış dualar edilmişti. Dualar kabul edilmiş, rabbimizin yardımı ulaşmıştı. Rabbim yüce kitabında ‘Onlar tuzaklarını kuruyorlar, ben de tuzak kuruyorum’, ‘Ben tuzak kuranların en hayırlısıyım’ demiyor muydu?

Ama Çörçil (Churcehill), olayı hala doğru okuma yolunu seçip, Bizim ne işimiz vardı Çanakkale’de’ demesi gerekirken, ‘Biz Çanakkale’de Türklerle değil Tanrıyla savaştık’ diyordu. Evet, bu sözün sahibi de oydu. Ama bu sözünde de ikiyüzlüydü. Şayet bu sözünde samimi olup hata ettiğini itiraf ediyorsa inandığı tanrısından özür dilemeliydi. Veya şayet gerçekten tanrıya inanıyorsa papazlara, tanrıyla savaşılıp savaşılamayacağını sormalı, sözünün eriyse önce Allah’tan, sonrada tüm insanlıktan özür dilemeliydi. Yapamazdı, çünkü bunu mert olan yapardı.

   YAVUZ HIRSIZ! İNGİLİZ

Zehirli gaz kullanamayan İngilizler bir başka kalleşlik yaptılar. On sekiz bin yaralı askerimizin bulunduğu gemilerimizi bombalayarak; bu on sekiz bin, yerinden kalkamayacak durumdaki, yaralı askerlerimizi şehit ettiler.

Dünyanın değişik İslam beldelerinden ‘Sizin halifenizi almanlar kaçırdı. Geliniz Almanların elinden halifenizi kurtaralım’ diye kandırıp getirdikleri askerlerle birlikte yenilgiye uğrayan İngilizler ülkelerine döndüler. İngiliz’in değişmez oyunuydu bu “Bir milleti kendi halkına kırdırmak. Bu gün, bir tek virgülü bile değişmeden aynı oyunlar İslam milleti üzerinde aynen devam etmektedir. Rabbim, bu kalleşçe oynanan bu oyunları görüp günahımızla, sevabımızla kucaklaşmayı nasib etsin.

Ülkesine mağlup dönen saldırgan İngilizler Oxford ve Cambiridg’de birer heykel diktiler. Bugün hala ayakta olan bu heykeller bir Türk askerini tasvir etmektedir. Türk askerinin önünde birer İngiliz askeri yatmakta, Türk askeri ise süngüsünü ona saplamaktadır. Heykelin altında ki yazı ise oldukça ders alınacak bir ifade içermektedir. ‘Türkler babanı işte böyle öldürdü.’ Ha İngiliz, ha Alman…

Rabbim bizlere basiret versin, uyanmak nasip eylesin. Şehitlerimize hak ettiği makamı yüce Rabbimiz zaten vermiştir. Şehitlerimize üzülmüyor, imreniyorum. Ve kesinlikle inanıyorum, Rabbim tuzak kuranların en hayırlısıdır. Hayırlı cumalar

 

667Reklamy
BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Torbalı
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal