Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

Çifte müjde!

Torbalı Ticaret Odası İnşaat Meslek Komitesi toplantısına katılan AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya ilçeye iki müjde verdi: Üniversite sınavı önümüzdeki yıl Torbalı’da yapılacak. İZMİRGAZ Bürosu haftaya faaliyete başlıyor.

20 Haziran 2018 - 10:15 'de eklendi ve 500 kez görüntülendi. A+A-

Çifte müjde!

TORBALI Ticaret Odası dün, İnşaat Meslek Komitesi toplantısını “İmar Barışı neler getiriyor” teması ile düzenledi.  Metropolis Otel’de dün gerçekleşen toplantıya AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, TTO Başkanı Abdulvahap Olgun, Belediye Başkan Vekili Özgür Erman Çağlar, TTO Meclis Başkanı Erkan Aksoy’un yanı sıra meslek komitesi başkanları ve üyeler katılım gösterdi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Abdulvahap Olgun, meslek komitelerinin sıkıntılarını ve dertlerini istişare etmek üzere toplandıklarını ifade etti. Ticaret Odası olarak inşaat sektöründe meslek komitelerinin çalışmalarına çok önem verdiklerinin altını çizen Olgun, AK Parti hükümeti tarafından uygulamaya konulan İmar Barışı’nın avantajlarından bahsetti. 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçimlerine değinen Olgun, ekonomi ve kalkınma gündemine dönüş yapılabilmesi için seçim sürecinin sağduyu ile atlatılması gerektiğini söyledi.

TBMM’DE TEMSİLİN ÖNEMİ

Torbalı’nın kalkınması ve büyümesi için önemli projelerin desteklendiğini bir o kadarının da hayata geçirildiğine vurgu yapan Olgun, “Biz Torbalı’nın kalkınmasını, büyümesini, gelişmesini ve Türkiye’de bir marka kent olmasını istiyoruz. Bu başarıları elde etmek ve sorunların Bakanlar Kurulu’nda gündeme gelmesini istiyorsanız, Ankara’da, TBMM’de bir temsilcinizin olması gerekiyor. Geçmişte bir milletvekilini veya bir bakanı ilçeye getirmek için verdiğimiz mücadeleyi gün gibi hatırlıyorum. Ankara’da bakanlardan bir randevu almak, milletvekilin kapısının açılması için günlerce beklerdik. Ama şimdi milletvekilimiz olunca bırakın bakanları, Başbakanı ilçemizde ağırlayıp bütün sorunları aktarma imkânı bulduk. Ankara’da temsilcisi olmayan ilçeler kalkınma ve gelişme konusunda büyük sorun yaşıyorlar” dedi.

 “ATİLLA KAYA, TORBALI MESELESİDİR”

Temsil gücünün ilçeye yansımasına dikkat çeken Başkan Olgun, “10 yıl önceki Torbalı ile şimdiki Torbalı aynı mı? Yatırımların ardı arkası kesilmiyor. Ancak temsilcisi bulunan bir ilçe kısa sürede bu kadar büyür ve gelişir. Farklı siyasi görüşe sahip üyelerimiz ile bir aradayız. Her görüşe bir saygımız var. Fakat ilçemize katkısı olan bir milletvekilini de desteklememiz gerekiyor. Sanayimize, tarıma ve ticaretin yaygınlaşmasına katkı sağlayan bir temsilciyi neden dışlayalım? Bu çerçevede burada şimdi açık bir tavır ortaya koyuyoruz. 24 Haziran’daki seçimlere siyasi olarak bakmayacağız. Bizler iş adamıyız. Bizim memleketimize hangi partinin katkısı varsa onun yanında yer alacağız. Kısacası Mahmut Atilla Kaya meselesi, bir parti meselesi değil Torbalı meselesidir.” dedi.

KAYA MÜJDEYİ VERDİ

Gerçekleşen toplantıda önemli açıklamalarda bulunan AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Torbalılıların oylarına yine talip olduğunu söyledi. İlçenin bir evladı olarak Ankara’da, TBMM’de seçildiği kenti layıkıyla temsil ettiğine vurgu yapan Kaya, sadece 5 yılda bölgeye 500 trilyonluk yatırım kazandırıldığını bildirdi. Yoğun girişimlerin ardından yıllardır ilçenin kanayan yarası olarak gösterilen iki önemli sorunu çözüme kavuşturduklarını müjdeleyen Kaya, “Bu sorunlarımızdan biri üniversite sınavlarıydı. Bundan böyle artık gençlerimiz, üniversite sınavına girmek için yollara düşmeyecek. Alt yapı çalışmaları başladı. Gelecek yıl Allah’ın izniyle üniversite hayali kuran gençlerimiz, kendi memleketlerinde bu sınava girebilecek. Diğer bir konumuz ise İzmir Gaz’ın Torbalı’ya getirilmesi. Bunu da başarıyla sonuçlandırdık. Gelecek hafta İzmir Gaz’ın Ticaret Odası tarafından yer tahsisi yapılan Torbalı Şubesi resmen hizmet vermeye başlayacak. Böylelik 2 kronik soruna çözüm üretmenin de mutluluğunu yaşıyoruz.” diye konuştu.

Murat CAN

Etiketler :
,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Zabıta destekli denetim Zabıta destekli denetim

Trafik polisleri ile İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı Zabıta ekipleri dün ilçedeki işlek kavşak ve yollarda denetim yaptı. Yapılan d...

Görmez: Halkı yanıltıyor Görmez: Halkı yanıltıyor

CHP’li Uygur’un kendisinden önceki belediye yönetiminde sürede tanıtım, reklam, temsili ağırlama ve yemek giderleri için 13 milyon lira...

Adı yumuşak ama tarzı kuvvetli Adı yumuşak ama tarzı kuvvetli

Son zamanlarda ülkemizde de giderek yayılan grafiti sanatının Torbalı’daki önemli temsilcilerinden Sedef Dumrul un işlerine ilçenin far...

Virajı alamadı, takla attı Virajı alamadı, takla attı

MENDERES’E bağlı Karakuyu Mahallesi ile Özbey Mahallesi arasındaki yolda trafik kazası meydana geldi. ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
Zabıta destekli denetim Zabıta destekli denetim

Trafik polisleri ile İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı Zab...

Görmez: Halkı yanıltıyor Görmez: Halkı yanıltıyor...

CHP’li Uygur’un kendisinden önceki belediye yönetiminde süre...

Adı yumuşak ama tarzı kuvvetli Adı yumuşak ama tarzı kuv...

Son zamanlarda ülkemizde de giderek yayılan grafiti sanatını...

Virajı alamadı, takla attı Virajı alamadı, takla att...

MENDERES’E bağlı Karakuyu Mahallesi ile Özbey Mahallesi ar...

İlk karpuzlar Özbey’den İlk karpuzlar Özbey’den...

İlçede 20 bin dekarlık bir alana ekilen karpuzun Özbey’de ha...

Nüfus Müdürlüğünde yakalandı Nüfus Müdürlüğünde yakala...

İlçe Emniyet Müdürlüğü firari veya aranan şahısları tek tek ...

Siyasete girdik, olmadı! Siyasete girdik, olmadı!

Sonsöz TV’de katıldığı programda siyaset ile ilgili soruları...

Altay’ın bu arazide çok emeği var! Altay’ın bu arazide çok e...

Torbalı Belediye Meclisi’nin 104 dönümlük arazinin Göztepe’y...

İlçe Jandarma Komutanı Afganistan’a gidiyor İlçe Jandarma Komutanı Af...

Torbalı’ya geldiği günden bu yana ilçenin huzurunu korumak a...

Meclisten onay çıktı Meclisten onay çıktı

Köy kahvehanelerinin talep den muhtarlıklara verilmesine yö...

FOTO GALERİ
Baha Kapı
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan