Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

Çırpı sahasının içler acısı hali

KOMŞUMUZ Çırpı’da bulunan futbol sahası, bakımsızlıktan tarlayı andırıyor. Bayındır İlçe Spor Müdürlüğü’ne ait tesislerin içi de harabeye dönmüş durumda. Bayındırlı olup İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan Süleyman Erçolak ağabey önceki gün bana Çırpı sahasının durumu ile ilgili haber yapmamız için birçok fotoğraf gönderdi.

07 Aralık 2017 - 9:32 'de eklendi ve 415 kez görüntülendi. A+A-

Çırpı sahasının içler acısı hali
300Reklam

Gelen fotoğrafları görünce spora olan ilgisi ile bilinen Süleyman ağabeyin neden sinirlendiğini anladım. Gençlerin spor yapması gereken saha harabe haline gelmiş. İlgisizlikten dolayı soyunma odalarının camları kırılmış. Saha zeminini yabani otlar basarken soyunma odaları ve tuvaletler de içler acısı hale gelmiş. Bu tür tesislerin yeniden hayata kazandırılması lazım. Spor yapan gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durduğunu herkese çok iyi biliyor. Mevcut tesislerin bu şekilde harabeye dönmesi ise insanın moralini bozuyor. Gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak tutup spora yönlendirmek için tesisin elden geçmesi gerekli. Süleyman Erçolak, bu tesislerin gençlere hizmet etmesi gerektiğin belirtip, yetkililerden bu tesisin yeniden spor yapmaya olanak sağlayacak hale getirilmesini istiyor. Bayındır ilçesinde gençler oldukça yoğun bir şekilde spor yapıyor. Torbalı’da uzun yıllar Kazımpaşa İlkokulu Müdürlüğü görevini yapan İsmail Ersavaş uzun yıllar Bayındır da spor kulübü başkanlığı yaptığını biliyorum. Torbalı’dan çok sayıda gencin Bayındır’ın bazı spor kulüplerinde top oynadığını da biliyorum. Spora olan ilgiye rağmen bu tesislerin bu hale gelmesi gerçekten içler acısı. Bayındır Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü yetkililerinin bir an önce harekete geçip tesisi yeniden eski haline getirmesi gerekir.

ÖĞRENCİ SERVİSLERİNE DİKKAT

Son günlerde öğrenci servislerinin karıştığı kazalar yürekleri ağza getiriyor. Herkesin gözünden sakındığı çocuklarını emanet ettiği servislerin daha fazla denetlenmesi gerekiyor. Servis şoförlerinin sürekli olarak denetlenmesi lazım. Şoför olarak çalışacakların tecrübesine bakılmalı. En az 5-10 yıllık sürüş deneyimi olanların alınması lazım. Torbalı’da zaman zaman okul servislerinin karıştığı kazaları görüyoruz. Çok şükür ki bu kazalarda çok büyük bir acı yaşanmadı. Servis sürücülerinin aşırı hızlı gittiğine zaman zaman şahit oluyoruz. Tabi bunu her servis sürücüsü için söyleyemeyiz. Ama ne yazık ki çocukların hayatını hiçe sayarak gaza basan sürücüler de yok değil. Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve Emniyet Müdürlüğü Trafik ekiplerinin servisleri çok sıkı bir denetimden geçirmesi gerekli. Aksi takdirde yaşanacak kazalarda bir çok ailenin ciğeri yanar.

TAŞERON ÇALIŞANLAR MERAKLI

Uzun süreden beri merakla beklenen taşeron yasasında herhalde sona gelindi. Son günlerde bu konu ile ilgili o kadar çok haber ve açıklama yapılıyor ki, taşeron olarak çalışanlar neye inanacaklarını şaşıyorlar. Kimisi ücretler aynı kalacak diyor, kimisi 2 bin 500 TL alacaklar. Eğer ücretlerde ve çalışma şartlarında bir iyileşme yapılmayacaksa taşeron çalışsan ne olur kadrolu çalışsan ne olur. Devlet dairesinde memur ile birlikte aynı işi yapıp memur maaşının yarısını bile alamayan taşeron işçilerin korunması ve gözetilmesi lazım. Uzun süreden beri bu yasayı bekleyenler sürekli televizyon, gazete ve İnternet haberlerini takip ediyor. Öyle bir bilgi kirliliği var ki herkes bir şeyler söylüyor. İnternet gazeteciliği yapanlar da şu an taşeron ile ilgili haberlerin çok okunulduğunu bildiklerinden dolayı sürekli olarak taşeron haberleri yapıyor. Aynı haberi tabiri caizse ısıtıp ısıtıp sunuyorlar. Tabi vatandaş da bu şekilde davranıp bilgi kirliliğine neden olan gazete ve İnternet sayfalarını okumaktan vazgeçiyor. Bakalım yeni yıl ile birlikte bir düzenleme yapılacak mı yoksa 2-3 ay daha ertelenecek mi. Bekleyip göreceğiz.

TEMİZLİK İŞLERİNE TEŞEKKÜR

Torbalı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Sayın Tolgahan Ekici’ye özel bir teşekkürüm var. Oturduğum bölgede boş bir araziye atılan çöpler ve molozlar hem beni hem de sitede oturanları rahatsız ediyordu. Konuyu Temizlik İşleri Müdürü Tolgahan Ekici’ye ilettim. Sağ olsun bir telefon görüşmesinin hemen ardından söz verdiği gibi ekipleri bölgeye gönderip temizletti. Tolgahan Ekici başta olmak üzere temizlik işleri personeline teşekkür ediyorum. Torbalı’da temizlik işleri ile ilgili son dönemde hiçbir şikâyet gelmiyor. 4-5 yıl önce zaman zaman çöplerinin toplanmadığı konusunda şikâyetler alıyorduk. Zaman zaman dağ gibi yığılan çöpleri çekip haber yaptığımız da oldu. Son dönemde bir şikâyetin gelmemesi Müdür Ekici ve ekibinin çok başarılı bir şekilde çalıştığını gösteriyor. Çok zor bir görevi ifa eden tüm personele başarılar ve kolaylıklar diliyorum.

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Hukuk var ama… Hukuk var ama…

SEKSENLİ yıllarda sadece il’lerde lise vardı. O yıllarımı anımsıyorum, çok zor koşullarda eğitim alabiliyorduk. Dershane kurs falan da ...

Diğer partiler dengeyi değiştirir Diğer partiler dengeyi değiştirir

Torbalı'nın şuanki gündemi tamamen siyaset. Bir yandan CHP'li isimlerin aday adaylıklarını açıklaması, bir yandan Ak Parti İlçe Başkanı...

Akbıyık: Genel merkez kimi aday gösterirse, arkasında nefer oluruz Akbıyık: Genel merkez kimi aday gösterir...

Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Akbıyık Ankara temaslarının ardından ilçeye döndü....

CHP’de adaylar sahaya iniyor CHP’de adaylar sahaya iniyor

TORBALI tam olarak seçim havasına girdi. Biz de seçim havasını girip tek tek partileri ele alacağız. Gönlünde belediye başkanlığı yatan...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
TORKOS-Çaybaşı taraftarı el ele TORKOS-Çaybaşı taraftarı ...

TORBALI’DA günlerdir beklenen derbi, bugün gerçekleşti...

Şehidimize büyük vefa! Şehidimize büyük vefa!

Torbalılı Şehit Teğmen Serdar Genç'in komutanları ve silah a...

Evleri başına yıkılıyor Evleri başına yıkılıyor...

Torbalı’nın şirin mahallesi Sağlık’ta yaşayan iki kişilik bi...

Metropolis’e  ‘Kaya’ gibi  destek Metropolis’e ‘Kaya...

Torbalı ilçesi sınırlarında, Yeniköy ve Özbey mahalleleri ar...

Hukuk var ama… Hukuk var ama…

SEKSENLİ yıllarda sadece il’lerde lise vardı. O yıllarımı an...

Diğer partiler dengeyi değiştirir Diğer partiler dengeyi de...

Torbalı'nın şuanki gündemi tamamen siyaset. Bir yandan CHP'l...

İki kişilik  tek yaşam! İki kişilik tek yaşam!...

Çift yumurta ikizi olarak dünyaya gelen ikiz kız kardeşler, ...

İki devletin zirvesinin buluştuğu törende mis kokulu açılış İki devletin zirvesinin b...

Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi SOCAR'ın Türkiye'deki en bü...

Akbıyık: Genel merkez kimi aday gösterirse, arkasında nefer oluruz Akbıyık: Genel merkez kim...

Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Akbıyık Ankara temaslarının ardı...

Bürokrasi, muhtarlarla  kahvaltıda buluştu Bürokrasi, muhtarlarla k...

Torbalı'da vatandaş ile devlet arasında köprü görevi gören m...

FOTO GALERİ
Lider Pen
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan