Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

Çırpı sahasının içler acısı hali

KOMŞUMUZ Çırpı’da bulunan futbol sahası, bakımsızlıktan tarlayı andırıyor. Bayındır İlçe Spor Müdürlüğü’ne ait tesislerin içi de harabeye dönmüş durumda. Bayındırlı olup İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan Süleyman Erçolak ağabey önceki gün bana Çırpı sahasının durumu ile ilgili haber yapmamız için birçok fotoğraf gönderdi.

07 Aralık 2017 - 9:32 'de eklendi ve 0 kez görüntülendi. A+A-

Çırpı sahasının içler acısı hali
300Reklam

Gelen fotoğrafları görünce spora olan ilgisi ile bilinen Süleyman ağabeyin neden sinirlendiğini anladım. Gençlerin spor yapması gereken saha harabe haline gelmiş. İlgisizlikten dolayı soyunma odalarının camları kırılmış. Saha zeminini yabani otlar basarken soyunma odaları ve tuvaletler de içler acısı hale gelmiş. Bu tür tesislerin yeniden hayata kazandırılması lazım. Spor yapan gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durduğunu herkese çok iyi biliyor. Mevcut tesislerin bu şekilde harabeye dönmesi ise insanın moralini bozuyor. Gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak tutup spora yönlendirmek için tesisin elden geçmesi gerekli. Süleyman Erçolak, bu tesislerin gençlere hizmet etmesi gerektiğin belirtip, yetkililerden bu tesisin yeniden spor yapmaya olanak sağlayacak hale getirilmesini istiyor. Bayındır ilçesinde gençler oldukça yoğun bir şekilde spor yapıyor. Torbalı’da uzun yıllar Kazımpaşa İlkokulu Müdürlüğü görevini yapan İsmail Ersavaş uzun yıllar Bayındır da spor kulübü başkanlığı yaptığını biliyorum. Torbalı’dan çok sayıda gencin Bayındır’ın bazı spor kulüplerinde top oynadığını da biliyorum. Spora olan ilgiye rağmen bu tesislerin bu hale gelmesi gerçekten içler acısı. Bayındır Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü yetkililerinin bir an önce harekete geçip tesisi yeniden eski haline getirmesi gerekir.

ÖĞRENCİ SERVİSLERİNE DİKKAT

Son günlerde öğrenci servislerinin karıştığı kazalar yürekleri ağza getiriyor. Herkesin gözünden sakındığı çocuklarını emanet ettiği servislerin daha fazla denetlenmesi gerekiyor. Servis şoförlerinin sürekli olarak denetlenmesi lazım. Şoför olarak çalışacakların tecrübesine bakılmalı. En az 5-10 yıllık sürüş deneyimi olanların alınması lazım. Torbalı’da zaman zaman okul servislerinin karıştığı kazaları görüyoruz. Çok şükür ki bu kazalarda çok büyük bir acı yaşanmadı. Servis sürücülerinin aşırı hızlı gittiğine zaman zaman şahit oluyoruz. Tabi bunu her servis sürücüsü için söyleyemeyiz. Ama ne yazık ki çocukların hayatını hiçe sayarak gaza basan sürücüler de yok değil. Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve Emniyet Müdürlüğü Trafik ekiplerinin servisleri çok sıkı bir denetimden geçirmesi gerekli. Aksi takdirde yaşanacak kazalarda bir çok ailenin ciğeri yanar.

TAŞERON ÇALIŞANLAR MERAKLI

Uzun süreden beri merakla beklenen taşeron yasasında herhalde sona gelindi. Son günlerde bu konu ile ilgili o kadar çok haber ve açıklama yapılıyor ki, taşeron olarak çalışanlar neye inanacaklarını şaşıyorlar. Kimisi ücretler aynı kalacak diyor, kimisi 2 bin 500 TL alacaklar. Eğer ücretlerde ve çalışma şartlarında bir iyileşme yapılmayacaksa taşeron çalışsan ne olur kadrolu çalışsan ne olur. Devlet dairesinde memur ile birlikte aynı işi yapıp memur maaşının yarısını bile alamayan taşeron işçilerin korunması ve gözetilmesi lazım. Uzun süreden beri bu yasayı bekleyenler sürekli televizyon, gazete ve İnternet haberlerini takip ediyor. Öyle bir bilgi kirliliği var ki herkes bir şeyler söylüyor. İnternet gazeteciliği yapanlar da şu an taşeron ile ilgili haberlerin çok okunulduğunu bildiklerinden dolayı sürekli olarak taşeron haberleri yapıyor. Aynı haberi tabiri caizse ısıtıp ısıtıp sunuyorlar. Tabi vatandaş da bu şekilde davranıp bilgi kirliliğine neden olan gazete ve İnternet sayfalarını okumaktan vazgeçiyor. Bakalım yeni yıl ile birlikte bir düzenleme yapılacak mı yoksa 2-3 ay daha ertelenecek mi. Bekleyip göreceğiz.

TEMİZLİK İŞLERİNE TEŞEKKÜR

Torbalı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Sayın Tolgahan Ekici’ye özel bir teşekkürüm var. Oturduğum bölgede boş bir araziye atılan çöpler ve molozlar hem beni hem de sitede oturanları rahatsız ediyordu. Konuyu Temizlik İşleri Müdürü Tolgahan Ekici’ye ilettim. Sağ olsun bir telefon görüşmesinin hemen ardından söz verdiği gibi ekipleri bölgeye gönderip temizletti. Tolgahan Ekici başta olmak üzere temizlik işleri personeline teşekkür ediyorum. Torbalı’da temizlik işleri ile ilgili son dönemde hiçbir şikâyet gelmiyor. 4-5 yıl önce zaman zaman çöplerinin toplanmadığı konusunda şikâyetler alıyorduk. Zaman zaman dağ gibi yığılan çöpleri çekip haber yaptığımız da oldu. Son dönemde bir şikâyetin gelmemesi Müdür Ekici ve ekibinin çok başarılı bir şekilde çalıştığını gösteriyor. Çok zor bir görevi ifa eden tüm personele başarılar ve kolaylıklar diliyorum.

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Temizliğin zirvesinde bir Torbalılı Temizliğin zirvesinde bir Torbalılı

Torbalı’da ilk fırça üretimini yapan Hilal Fırça’nın sahiplerinden olan Bünyamin Demircan, daha sonra Euromak Makine ve Papatya Halı Yı...

Korelilerin ziyareti beğenildi Korelilerin ziyareti beğenildi

Güney Kore’den çıkıp Torbalı’ya taşınan Byung İn Lim ve ailesi gerçekten Torbalı için çok büyük bir şans. Torbalı halkına kazanım sağla...

Kaymakam kurumları denetliyor Kaymakam kurumları denetliyor

Torbalı’ya geldiği günden bu yana herkes tarafından takdir edilen çalışmalara imza atan Kaymakam Kadir Sertel Otcu, kurum ve kuruluşlar...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Fahrettin Küçük Yapı300x250
SON EKLENEN HABERLER
Çırpı sahasının içler acısı hali Çırpı sahasının içler acı...

KOMŞUMUZ Çırpı’da bulunan futbol sahası, bakımsızlıktan tarl...

TTO yeni birim kurdu TTO yeni birim kurdu

Torbalı Ticaret Odası, yeni açtığı Dış Ticaret ve Kurumsal İ...

Zarrab davasında asıl hedef Türkiye Zarrab davasında asıl hed...

ABD’de görülen ve tüm Türkiye’nin konuştuğu Reza Zarrab dava...

1.5 milyar liralık hibe desteğini kaçırmayın 1.5 milyar liralık hibe d...

KOBİ’ler ve girişimcileri desteklemeye devam eden KOSGEB car...

Dolarda düşüş sürüyor Dolarda düşüş sürüyor...

Dolar, hükümet ve Merkez Bankası cephesinden gelen son dakik...

900 bin taşeron işçisi kadroya alınıyor 900 bin taşeron işçisi ka...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Kamudaki 450 bin ile belediye...

İçtiğiniz suyun kalitesi  sağlığınızı etkiler İçtiğiniz suyun kalitesi ...

Uzmanlar sağlıklı yaşam için günde 1,5 litre su içmeyi tavsi...

Gonca artık dışarı çıkacak Gonca artık dışarı çıkaca...

İbrahim Turhaner, yürümekte zorlandığı için dışarı çıkamayan...

Temizliğin zirvesinde bir Torbalılı Temizliğin zirvesinde bir...

Torbalı’da ilk fırça üretimini yapan Hilal Fırça’nın sahiple...

AK Parti İzmir’de gözler başkentte… AK Parti İzmir’de gözler ...

Belediye başkanlarındaki değişim süreciyle birlikte parti te...

FOTO GALERİ
Miss Park 300x250
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan