Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

Çocuk parklarına kamera

Son günlerde sosyal medyada bir kampanya dikkatimi çekiyor. Çocuk parklarına kamera takılması talep ediliyor. Önceki gün Facebook’ta dolaşan bir görüntü izledim ve bu kampanyanın ne kadar doğru olduğunu fark ettim.

12 Ağustos 2017 - 9:43 'de eklendi ve 258 kez görüntülendi. A+A-

Çocuk parklarına kamera
300Reklam

Çocukların ne kadar tehlikede olduğunu gösteren video oldukça etkiliydi. Genç bir arkadaş, çocukların şeker ve çikolataya hayır diyemediğini ispatlamak için parkta çocuklarla girdiği bu diyalogu kayıt altına almış.

Videoyu izlemeyenler için biraz anlatmak istiyorum. Genç arkadaş bir aileye gidip çocuğunuza şeker versem benimle gelir mi diye soruyor. Aile kendinden çok emin hayır diyor. Ancak yapılan çekimlerde yaşı büyük dahi olsa çocuklar hayır demeyip nereye bile gittiklerinden habersiz çekim yapan genç ile birlikte parktan ayrılıyor.

Her çocuğun farklı hobiye ilgisi var. Deneyi gerçekleştiren arkadaş da parkta top oynayan çocuğa gel birlikte bizim mahallede maç yapalım diyor. Çocuğa yeni bir de futbol topu vereceğini söyleyip kendisi ile gelmesini sağlıyor. Kimi çocuğa şeker kimine dondurma derken birçok çocuk tanımadığı kişi ile gidiyor.

Sadece birkaç çocuk gelen tehlikeyi fark edip tanımadığı genç ile sohbet etmiyor ve vaatlerine kanmıyor.

İşte bu yüzden son günlerde artan çocuk kaçırma olayları nedeniyle çocuk parklarına kamera takılması fikrine bende sıcak bakıyorum. Torbalı’da parklara takılacak güvenlik kamerası çocukların tehlikelerden uzak durmasını sağlayacak. Hem de ilçemizde birçok parka zarar veriliyor. Plastik malzemeden yapılan oyuncaklara yakılarak zarar veriliyor. Kamera sistemi bu sıkıntıyı da ortadan kaldırır.

Torbalı genelinde bulunan MOBESE kameraları nasıl olayların azalmasını sağladıysa parklara takılacak kameralar da çocukların güvenli bir şekilde oynamasını sağlar.

ÇAYBAŞI İLK VE ORTAOKULUNDA BÜYÜK DEĞİŞİM

Başarılı bir eğitimci geleceğimizin daha iyi olmasını sağlar. Şimdi size özverili bir şekilde çalışıp görev yaptıkları okulun güzelleşmesini sağlayan Çaybaşı 80. Yıl İlk ve Ortaokulu’nun eğitimcilerinden bahsedeceğim. Herkesin bildiği gibi Çaybaşı’da özellikle romanların yaşadığı Yenimahalle gibi kesimlerde çocuklar okula pek de isteyerek gönderilmiyor. Birçok çocuk da okula isteyerek gitmiyor. Tam da burada çalıştığı eğitim kurumunu güzelleştirip çocukları okula çekmek için çeşitli çalışmalar yapan eğitim kadrosu devreye giriyor.

Çaybaşı’da zorla okula gelen öğrencilere okulu sevdirmek için sınıf ve sıraları rengarenk boyayan okul idaresi ve öğretmenler bu projesi ile takdir topluyor. Okul baştan aşağı yenilenirken, proje sayesinde öğrenciler okula severek gelecek. Sosyo-kültürel yapısından dolayı aileler ve çocukların eğitime olan bakış açısı farklı olan Çaybaşı’da çocukların okulu sevmeleri için Okul Müdürü Kadir Özden’in önderliğinde güzel bir proje başlatıldı. 2016-2017 eğitim öğretim yılı bittikten sonra hemen çalışmaya koyulan Kadir Özden ve öğretmenler 1 Temmuz tarihine olan seminer döneminde hem seminere katıldı hem de boş vakitlerinde okulun duvarlarını rengarenk boyadı. Öğretmenlerin tatile çıkması ile birlikte bu sefer okul müdürü tek başına kolları sıvayıp okulu güzelleştirmek için çalışmaya başladı. Eskiyen sıraların yerine renkli MDF parçaları kestirilip sıraların üst zeminleri değiştirilmiş. Duvarlar da rengarenk boyanmış. Yeni döneme daha renkli bir okul binası hazırlamak için kolları sıvayan okul yönetimine bu çalışmaları için birçok yardımsever kuruluş da destek vermiş. Okulun güzelleşmesini sağlayan özverili eğitimcilere ve onlara destek olan yardımseverlere teşekkür ediyorum.

İSTİKLAL MARŞI OKUMAYA DAVET

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda gece saat 24.00’de herkes balkonuna çıkıp istiklal marşı okuyacakmış. Bu kampanya ile ilgili bildirimler sosyal medya hesaplarında paylaşılmaya başlandı. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının mücadeleleri ile kazanılan zaferin yıldönümünü coşkulu bir şekilde kutlamalıyız.

Bu vatan kolay kazanılmadı. Ülkenin içinde bulunduğu zor sürece rağmen kazanılan zafer gerçekten takdire şayan. 30 Ağustos Zafer Bayramının 30 Ağustos 1922 tarihi, Türk milletini esir etmek isteyen yayılmacı, istilacı güçlere karşı kadınıyla çocuğuyla, ordusuyla topyekûn verdiği bir savaşın ve ulusal benliğini kurtardığı ve Zafer Destanı’nın yazıldığı gün. Zafer Bayramı, 1922 yılında 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ni anmak için kutlanan bayram.

 

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kurban kesen dostlar dikkat! Kurban kesen dostlar dikkat!

    Bu yazımızı okuyanlar çok kârlı çıkacaklar. Okuduklarını eşine dostuna aktaranlar ise katmerli sevap kazanacaklar. Çünkü büyük bir ...

Hastane binası yetecek mi? Hastane binası yetecek mi?

Herkesin uzun süreden beri beklediği hastanenin taşınma işi yarın mesai bitimi ile başlayacak. Acil servis Pazar günü yeni yerinde hizm...

Güzel olacağına inanıyorum Güzel olacağına inanıyorum

AÇILDI, açılacak, açılmalı derken nihayet Torbalı Devlet Hastanesi’nde sona gelindi. Ömrünü tamamlamış bir bina, gergin sinirler, tıkış...

Hastane seferleri başladı Hastane seferleri başladı

Torbalı Devlet Hastanesi’nin yeni hizmet binası yapılan son açıklamaya göre 20 Ağustos Pazar günü hizmete girecek. Pazar günü acil serv...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Fahrettin Küçük Yapı300x250
SON EKLENEN HABERLER
Alkışlar Doğan Çiftine Alkışlar Doğan Çiftine...

Türkmenköy Mahallesi’nde yaşayan Doğan çifti sıcak yaz günle...

Hilal’den Amerika’ya bile fırça Hilal’den Amerika’ya bile...

Torbalı’da faaliyet gösteren Hilal Fırça Temizlik Ürünleri V...

Benzinhane haberi yayından kaldırıldı Benzinhane haberi yayında...

Başkan Görmez’in kendi istasyonu dışındaki tüm istasyonlara ...

Kurban kesen dostlar dikkat! Kurban kesen dostlar dikk...

    Bu yazımızı okuyanlar çok kârlı çıkacaklar. Okuduklarını...

Bir devir bitti! Bir devir bitti!

1979 yılında hizmete giren Torbalı Devlet Hastanesi’nde bugü...

Yeni pazarlama taktiği: Kurbanlıklar internete düştü! Yeni pazarlama taktiği: K...

Giyim, elektronik, hediyelik satışlar derken internetten tic...

Trafik Sigortasında Havuz Sistemi Onaylandı Trafik Sigortasında Havuz...

11 Temmuz 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Trafi...

Fabo Makine gözünü Avrupa’ya dikti Fabo Makine gözünü Avrupa...

Yazıbaşı Mahallesi’nde 2003 yılında kurulan Fabo Makina, yap...

Ekonomiye en çok kaynak Ziraat’ten Ekonomiye en çok kaynak Z...

Ziraat, ikinci çeyrekte 2.2 milyar TL net kâr açıkladı. Bank...

Bakan Albayrak müjdeyi verdi Bakan Albayrak müjdeyi ve...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak enerji ve ma...

FOTO GALERİ
Miss Park 300x250
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan