Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

Devlerin tercihi oluyoruz

ZATEN son 10 yıldır devler liginde olan Torbalı gün geçtikçe daha çok ivme kazanıyor. Özellikle inşaat alanında müthiş bir gelişim söz konusu. İlçede her köşe başında yeni bir bina yükseliyor.

21 Ekim 2017 - 9:09 'de eklendi ve 205 kez görüntülendi. A+A-

Devlerin tercihi oluyoruz
300Reklam

 

Eski yapılar tek tek yıkılıp yerine binalar inşa ediliyor. Yerel firmalar birbirinden güzel işlere imza atarken ilçeye İzmir dışından da çok sayıda yatırımcı ilgi gösteriyor. Farkındaysanız artık ulusal kanallarda Torbalı’da yapılacak büyük inşaat projelerinin reklamı dönüyor. Bu güzel bir şey…. Demek ki cazibe çekmeye devam ediyoruz. İstanbul, Ankara, İzmir merkezden önemli markalar Torbalı’da yatırım yapmaya başladı. Hepsi de prestij projelerini burada hayata geçiriyor. Demekki buna değer bir cazibe görüyorlar.

Zaten konunun uzmanları tüm bu gelişime bağlı olarak ilçe nüfusunun 5 yılda içinde 250 bine dayanacağını öngörüyor. Bu ciddi bir rakam. Şimdiden şehir planlaması onan göre yapılmalı. Başta trafik, alt yapı ve cadde düzenlemeleri olmak üzere birçok alanda gelecek planlaması iyi yapılmalı. Her biri 100’ü aşkın daireden oluşan bu dev projeler tamamlandığında ilçeye göç de artacaktır.

Özellikle Torbalı’da çalışıp İzmir’de yaşayanlar artık bir bir evlerini buraya taşımaya başladı. Belki biraz sosyal yaşam eksikliğimiz var. Onun dışında ilçemiz artık İzmir’deki birçok hizmeti kendi içinde barındırıyor. Gerek sosyal tesislerin hizmet kalitesi, gerekse alışveriş konusunda esnfaımızın potansiyeli artık kendi kendimize yeteceğimiz kapasitede.

Yani bir insan Torbalı’dan çıkmadan artık rahatlıkla rahat, konforlu ve sosyal bir hayat yaşayabilir. Bu durumun farkında olan markalar, firmalar da artık yatırımlarını ilçeye yapmaya başladı.

Bir kenara yazın… 10 yıl sonra Torbalı tam bir şehir havasında olacak.

TÜVTÜRK’TE RANDEVU BULUNMUYOR

Hususi araçlarda 2, ticari araçlarda ise yılda bir kez araçlar muayeneye gidip vize alıyor. Bunun için yetkili firma olan TUVTÜRK, Torbalı’da dolup taşıyor. Vize yaptırmak isteyenler artık İnternet üzerinden randevu almak zorunda. Ancak şu an randevu almaya kalksanız en aşağı 1 hafta sonrasına randevu veriliyor. Bu yüzden vize sürenizin bitimine 2 hafta kala TUVTÜRK’ten randevu almalısınız. Torbalı’nın dışından çok sayıda araç ilçeye gelerek muayene olduğu için Torbalılılar sıra bulamıyor. Randevu alamadığı için de ya cezalı bir şekilde işlem yaptırmak zorunda kalıyor ya da herhangi bir trafik kontrolünde cezaya maruz kalıyor. Torbalı’da kurulan TUVTÜRK istasyonu tek bir kanaldan oluştuğu için büyük sıkıntı yaşanıyor. Vizeye giden vatandaşlar saatlerce sırada bekliyor. Daha önceki yıllarda sık sık Torbalı’daki istasyonun kanal sayısının artması için haber yaptık. Ancak ne yazık ki herhangi bir gelişme yaşanmadı. Şimdi görüyoruz ki Torbalı’daki araç sayısının artması, dışarıdan gelen talepler yüzünden TUVTÜRK yetersiz kalıyor.

UYUŞTURUCU’YA karşı ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN İLGİNÇ KAMPANYA

Son yıllarda uyuşturucu kullanım yaşının ortaokul düzeyine inmesi herkesi tedirgin ediyor. Okul önlerinde bile kolaylıkla satılabilen uyuşturucu madde birçok gencimizi zehirliyor. Torbalı’da da uyuşturucu madde kullanımı da oldukça yaygın. Torbalı Ülkü Ocakları Başkanlığı uyuşturucu kullanımını azaltmaya yönelik bazı çalışmalar yapıyor. Gençleri zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak adına bazı çalışmalar yapan Ülkü Ocakları Torbalı Başkanlığı, gençleri çaya davet ediyor. Ülkü Ocakları’nda çay içen genç uyuşturucu madde içmez sloganı ile yola çıkılan kampanyada gençler Ülkü Ocakları’na davet ediliyor. Ülkü Ocağı Torbalı Şube Başkanı Zekeriya Hançer’i ve ekibini bu güzel ve anlamlı kampanyalarından dolayı kutluyorum. Spor ile sanat ile uğraşan gençler bu tür zararlı maddelerden uzak duruyor. Bu konuda Torbalı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne de büyük görev düşüyor. Gençlerin vakit geçirebileceği spor dalları ile ilgili kurslar açılabilir. Geçtiğimiz yıllarda bu tür kurslar yoğun bir şekilde açılıyordu ve gençler spor ile vakit geçiriyordu. Zararlı alışkanlıklardan uzak durdurabilmek için gençleri eğlenceli etkinlikler düzenlenmeli. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü gençler için yeteri kadar kurs açmıyor.

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
  Torbalı Lisesi   Torbalı Lisesi

 DEĞERLİ dostlar, sevgili gençler, Torbalı Lisesi (Atatürk Anadolu) okul yönetimi, öğretmen arkadaşlar ve aile birliğinin katkılarıyla ...

Torbalı Mahallesi’nde internet yok Torbalı Mahallesi’nde internet yok

Torbalı’nın bir çok problemi var.  Bunları sıralamak gerekirse en büyük sorunlardan birisi de İnternet. İlçenin hızla gelişimi yüzünden...

Bu olay çok konuşuldu Bu olay çok konuşuldu

Torbalı hafta sonu yine felaket bir haber ile sarsıldı. Torbalı’nın yakından tanıdığı Zafer Tuğla’nın sahibi işadamı Murat Öğüt’ün arac...

Bu nasıl caniliktir Bu nasıl caniliktir

Pazar günü bütün gün Torbalılı iş adamı Murat Öğüt’ün yanan arabasını konuştuk. İçindeki yanmış cesedin Murat Öğüt’e mi yoksa bir başka...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Solmazlar İnşaat
SON EKLENEN HABERLER
Lise öğrencileri  miniklerle çocuk oldu! Lise öğrencileri minikle...

Torbalı Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencil...

Torbalı Devlet Hastanesi’nde palyatif bakım merkezi açıldi Torbalı Devlet Hastanesi&...

Kısa bir süre içerisinde oluşturulacak olan Palyatif Bakım M...

Kansere savaş açtılar! Kansere savaş açtılar!

Her ay bir hafta boyunca ilçemize gelerek, Torbalı’yı altını...

“Şimdi yapıcı yaklaşım zamanı” “Şimdi yapıcı yaklaşım za...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Almanya’da ...

Okul bahçesinde üzücü olay Okul bahçesinde üzücü ola...

Atatürk Mahallesi'nde hizmet veren bir okulun bahçesinde iki...

Şebeke çökertildi! Şebeke çökertildi!

Atatürk Sanayi Sitesi'ndeki akü hırsızlığının altından bir ş...

Başkan Kocaoğlu’ndan önemli açıklama: Aday değilim Başkan Kocaoğlu’nda...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, dün gece öz...

  Torbalı Lisesi   Torbalı Lisesi

 DEĞERLİ dostlar, sevgili gençler, Torbalı Lisesi (Atatürk A...

Erdoğan çalışmalara başlıyor! Seçim startını İzmir’den verecek Erdoğan çalışmalara başlı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, erken seçim kararının alınmasının ard...

Torbalı ilk 3’e girdi Torbalı ilk 3’e gir...

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) İzmir Bölge Müdürlüğü’nden ...

FOTO GALERİ
Lider Pen
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan