Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

Engellilere 11 milyon liralık destek verildi

Torbalı’da yaklaşık 1400 engelli vatandaşa, yılın belli aylarında 1100 ile 1700 TL arasında maaş dağıtılıyor. Ayrıca engelli vatandaşlara bakan kişilere de ‘evde bakım maaşı’ adı altında 900 TL civarında bir maaş veriliyor.

07 Mart 2018 - 12:17 'de eklendi ve 202 kez görüntülendi. A+A-

Engellilere 11 milyon  liralık destek verildi
300Reklam

TÜRKİYE’DE son senelere bakıldığı zaman, özellikle muhtaç vatandaşlara yönelik son derece yararlı uygulamalar hayata geçiriliyor. Geçmiş yıllarda uygulanmaya başlanan çalışmalardan bir tanesi de engelli maaşı. Bugüne kadar hiçbir şekilde olanak tanınmayan ve yeteri kadar ilgi görmeyen engelliler, verilen bu maaşlar ile beraber derin bir nefes almakta. Torbalı’da da her yıl hatırı sayılır miktarda meblağ engellilere ve engelli ailelerine dağıtılıyor. İlçede yaklaşık her yıl 11 milyon lira civarında bir para engellilere ve onlara bakanlara dağıtılıyor.

10 BİNİ AŞKIN VATANDAŞA YARDIM ELİ

Torbalı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Torbalı’da yaşayan binlerce vatandaşın imdadına yetişiyor. Kış aylarında yakacağından sağlık giderlerine kadar her türlü ihtiyacını karşılamak için gelen ödeneği kullanan Vakıf ayrıca ilçedeki binlerce vatandaşa devlet yardım aylığının bağlanmasını da sağlıyor. Torbalı’daki yardıma muhtaçların ihtiyaçlarını gideren “Sosyal Yardımlaşma Vakfı” ayrıca her yıl Ramazan ve Kurban bayramlarında da yaklaşık yüz binlerce lira dağıtıyor. Çıkarılan yasalarla yardıma muhtaç vatandaşların imdadına yetişen devlet, Torbalı’daki yaklaşık 10 bin kişiye aylık bağlanırken, dul kadınlar, asker aileleri, yaşlı ve engelliler ile evde bakım yapanların hesaplarına da maaşları düzenli olarak yatırılıyor.

ENGELLİ MAAŞI

Dağıtılan maaşlardan özellikle engelli maaşı olan bölümü, binlerce kişinin adeta imdadına yetişiyor. Engelli vatandaşları evinde bakan engelli yakınlarına her ay ödenen ‘evde bakım maaşı’ ve engelli vatandaşın kendisine veya yakınına 3 er aylık dönemlerde ödenen 2022 engelli aylığı almak için kişi başı gelir belli oldu. Toplumda genellikle ‘engelli aylığı’ olarak bilinen 2022 sayılı “65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanununun” ilgili maddelerince bağlanan aylıktır. Sosyal devlet olmanın bir gereği olarak muhtaç durumdaki engellilere ve engelli yakınlara verilen maaşlardan Torbalı’daki binlerce aile de faydalanıyor.

TİTİZ ÇALIŞMA

Vakfa yapılan başvurular büyük bir titizlikle incelenirken kriterlere uygun olanlara devlet yardım aylığı bağlanıyor. Torbalı’da yaklaşık 1400 engelli vatandaşa, yılın belli aylarında 1100 ile 1700 TL arasında maaş dağıtılıyor. Ayrıca engelli vatandaşlara bakan kişilere de ‘evde bakım maaşı’ adı altında 900 TL civarında bir maaş veriliyor. Kaymakam Kadir Sertel Otcu başkanlığındaki, Torbalı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı sadece ilçedeki engelliler için her yıl 11 milyon lira civarında bir para dağıtırken, ihtiyaç sahiplerinin de her dönem yanında olduğunu bir kez daha gösterdi.

 

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Fark azalıyor Fark azalıyor

Seçim sonuçlarının açıklanması için geri sayım başladı. ...

Torbalı seçimini yaptı! Torbalı seçimini yaptı!

2 aya yaklaşık süredir zorlu seçim maratonunun ardından bugün 9 saat boyunca oy verme işleminin gerçekleştiği Torbalı’da, seçmenler seç...

123 bin 521 seçmen sandık başına gidiyor 123 bin 521 seçmen sandık başına gidiyor...

123 bin 521 seçmenin bulunduğu Torbalı’da, ilçe halkı ülkeinin kaderini belirleyecek olan seçimler için sandık başına gidiyor. Şuana ka...

Seçime hazırız! Seçime hazırız!

Yaklaşık 2 ay süren seçim maratonunun sonuna gelindi.Yarın sabah ilçe halkını ülkenin kaderini belirleyecek olan kritik seçimler için s...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Solmazlar İnşaat
SON EKLENEN HABERLER
Fark azalıyor Fark azalıyor

Seçim sonuçlarının açıklanması için geri sayım başladı. ...

Torbalı seçimini yaptı! Torbalı seçimini yaptı!...

2 aya yaklaşık süredir zorlu seçim maratonunun ardından bugü...

123 bin 521 seçmen sandık başına gidiyor 123 bin 521 seçmen sandık...

123 bin 521 seçmenin bulunduğu Torbalı’da, ilçe halkı ülkein...

Seçime hazırız! Seçime hazırız!

Yaklaşık 2 ay süren seçim maratonunun sonuna gelindi.Yarın s...

Türkiye’nin tanıdığı noter Türkiye’nin tanıdığı note...

Daha önce Ankara’da 46. Noterlikte Başkâtip olarak görev yap...

CHP’li kadınlar tam gaz CHP’li kadınlar tam...

Torbalı'nın çeşitli bölgelerinde 81 ayrı alanda kurulacak ol...

Sandık görevlileri eğitimden geçti! Sandık görevlileri eğitim...

Torbalı İlçe Yüksek Seçim Kurulu tarafından yarın gerçekleşt...

Borsa yükseldi dolar geriledi Borsa yükseldi dolar geri...

Seçim öncesi son işlem gününde Borsa İstanbul'da BIST 100 en...

3 milyar dolarlık dev santral 2023’te devrede 3 milyar dolarlık dev san...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın son başvurularını 23...

Torbalı’nın en büyük  beyaz eşya mağazası açıldı Torbalı’nın en büyük bey...

Yerli üretimin gururuyla sadece Türkiye’nin değil, dünyanın ...

FOTO GALERİ
Lider Pen
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan