Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

Hakkı Kırlı anıldı

KORE gazisi Kırlı ölümünün birinci yıldönümünde dualarla anıldı. Hakkı Kırlı’nın kızı Özen Kırlı yeni açtığı Cızz Bızz Çöp Şiş Köfte’nin bahçesinde lokma döktürdü. 4 yıl önce Kore Savaşı gazisi 87 yaşındaki Hakkı Kırlı’yı toprağa verildi. 

18 Temmuz 2018 - 10:08 'de eklendi ve 320 kez görüntülendi. A+A-

Hakkı Kırlı anıldı

Acılarının hala ilk günkü gibi taze olduğunu belirten Özen Kırlı “Benim babam çok güzel bir insandı. Herkes ile arası iyiydi ve çok sevilirdi. Ama babam çok erken yaşta aramızdan ayrıldı. Kendisini rahmetle anıyoruz” dedi. 4 yıl önce vefat eden Gazi Kırlı, 2010 yılında gazetemize yaptığı açıklamada,  Kore Çıkarmasına Çavuş olarak katılan Hakkı Amca o günleri anlatmıştı. İlk olarak İzmir Cumhuriyet meydanından gemiye bindiklerinde Yunan askerle kavga ettiklerini anlatan Kirli: “Kore’ye gitmek için Cumhuriyet meydanından gemiye bindik. Sevdiklerimize gemiden el sallıyorduk. O zaman ben de 45 günlük evliydim. Mangamda Sivaslı bir asker vardı. “Çavuşum, Yunan askerler Meydandaki Atatürk heykeline bakıp küfür ediyorlar” dedi. Meğer bizim oğlan Yunanca biliyormuş. Benden suya atmak için emir vermemi istedi. Ben izin vermeyince de, “Çavuşum ben atama dedeme sövdürmem. Hele hele Mustafa Kemal Atatürk’e hiç sövdürmem” dedi. Yunanlıyı denize atıyordu ki zor aldık elinden. Yunan askerleriyle bizim askerlerimizi ayrı güvertelere götürdüler. Yoksa Kore’ye kadar biz onları denize atardık” dedi.  27 gün süren gemi yolculuğunun savaştan daha beter olduğunu vurgula-yan Kirli, “Şu yolculuk bitse de savaşa girsek diye dua ediyorduk” dedi. Zorluklar içinde geçen savaş yıllarında birçok kez ölümle göz göze geldiklerini ifade eden Hakkı Amca bir anisini da söyle anlattı. “Cephede yemek yiyorduk. Havan mermisi 50 metre uzağımıza düştü. 1 arkadaşımızı şehit verdik” dedi. Biz de Hakkı Kırlı’ya bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz…

ASFALTTAKİ ÇALIŞMA HIZLANDIRILMALI

İzmir-Aydın asfaltı üzerine ‘sıcak asfalt’ dökülüp duble yol yapılacaktı. Çalışmalar her iki taraftan da başlamış ve hızlı bir şekilde devam ediyordu. Selçuk’tan başlayıp Belevi’ne kadar gelen, diğer yanda Adnan Menderes Havaalanı’ndan başlayıp Yeşilköy’e kadar ulaşan bölge duble yol oldu. Ancak sıcak asfaltlama işi bu ara durdu.

Şimdiye kadar ilçe merkezine ulaşması gereken asfaltlama çalışmalarından ses yok.

Asfalt üzeri gerçekten yeniden elden geçirilmesi gereken bir bölge… Her tarafta çukurlar, sıcak hava nedeniyle eriyen yollardaki bozulmalar, sayısı yüzleri aşan tali yollar…. Bunlara bir kontrol getirilmesi ve yolların düzeltilmesi şart.

Ben Karayolları Genel Müdürlüğü’ne buradan seslenmek istiyorum. Kısa sürede büyük yol kat eden çalışmaların hızlandırılmasını bekliyoruz. Gerçekten çok faydalı bir çalışma.

BİR DE BU KEMALPAŞA KAVŞAĞI VAR!

Konuya İzmir-Aydın asfaltından girmişken, -ben de dahil- sürücüler için büyük sıkıntı olan Kemalpaşa kavşağından bahsetmek istiyorum.

Hele ki sabah ve akşamüstü saatlerinde inanılmaz karışık! Bu kavşağa neden Avrupai dendiğini sonunda anladım. Adamlar bu kavşağı Avrupa’da sistemine uygun (kavşak içinde dönene yol verilecek) şekilde kullanıyor, ama Türkiye’de farklı… Ülkemizde bu yöntem tutmuyor.

Zaten bizim ülkemizde bu sistemi uygulamaya koyamazsın arkadaş. Bu sistem tutmaz!

Bazen araç konvoyu Kuşçuburun’a varıyor. Genelde de insanlar kavşakta kaza meydana geldiği için sıkışıklığın yaşandığını düşünüyor. Vatandaş artık isyan etmiş durumda. Yaz dönemi bitince ilçeye giren ağır tonajlı araç sayısı azalır ve trafik rahatlar diye düşünmeyin. Bu sefer de okul servisleri ve kışlık ürünler ile ilgili araçlar geliyor.

Her gün binlerce aracı geçtiği bu yol için düşünülen kavşak ‘battı-çıktı’ olmalıydı. Şimdi yeniden yıkılacak ve battı-çıktı yapılacak. Yanılmıyorsam, 2016’dan bu yana uçan yol projesi konuşuluyor. Ancak bir türlü hayata geçirilemedi.

Torbalı’yı bilen araç sürücüleri alternatif yol üretiyorlar. Sanayi içine girerek trafiğin arkasından çıkıyorlar. (Ben de böyle yapıyorum) Ancak ilçeyi bilmeyen sürücüler dakikalarca trafikte beklemek zorunda kalıyor.

Umarım, bahsedilen ancak bir türlü yapılamayan uçan yol projesi bir an önce hayata geçirilir…

Etiketler :
,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Uygur’un dönüşü Uygur’un dönüşü

DÜN itibari ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin Belediye Başkan adayı Parti Meclisi’nin onayı ile İsmail Uygur olarak oldu. ...

Vergi dairesi meydanına katlı otopark yapılsın Vergi dairesi meydanına katlı otopark ya...

Nereye gitsem insanlar ‘nedir bu trafikten çektiğimiz’ diyor. Özellikle de Perşembe günleri ve mesai çıkışlarında. Torbalı’da trafik öy...

Uygur’un yanında kimler var? Uygur’un yanında kimler var?

CHP’nin adayı Pazar günü açıklanacak. ...

Karakuyu kan kaybediyor Karakuyu kan kaybediyor

Karakuyu, Subaşı, Çaybaşı, Yazıbaşı, Ayrancılar ve Pancar Beldeleri kapatılınca bu beldeler mahalleye dönüşmüştü. Ayrancılar konumu iti...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
İnşaatın tepesinde  geçim çığlığı! İnşaatın tepesinde geçim...

Yaptıkları iş bırakma eylemleriyle sık sık gündeme gelen yen...

EMG ne işe yarar? EMG ne işe yarar?

Daha önce Balıkesir, Isparta ve İzmir’deki çeşitli hastanele...

Hasan Akbıyık’tan iddialara yanıt Hasan Akbıyık’tan iddiala...

Gazetecilik etiği gereği muhatap olunan kişinin cevap hakkı ...

“Oğlumun anne demesini özledim” “Oğlumun anne demes...

Göz ameliyatı öncesi oksijen yerine azot gazı verildiği için...

8 hatim bitti 8 hatim bitti

Eğitim alanındaki başarılarının yanında sosyal faaliyetlerle...

Belediyede 30 meclis üyesi bulunuyor Belediyede 30 meclis üyes...

Belediye başkan adaylarının belli olması ve ittifakların kes...

Sergi açılacak Sergi açılacak

Erasmus çerçevesinde Cumhuriyet Mesleki Teknik ve Anadolu Li...

Yerine 2 adet 18 derslikli yeni okul Yerine 2 adet 18 derslikl...

Kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce talan edilmesiyle birl...

Resimde dünya ikincisi oldu Resimde dünya ikincisi ol...

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Geliştirme Vakfı İzmir Ok...

Toplam ciro aralıkta arttı Toplam ciro aralıkta artt...

Toplam ciro 2018 Aralık döneminde yüzde 10,8 arttı....

FOTO GALERİ
Lider Pen
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan