Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

Hakkı Kırlı anıldı

KORE gazisi Kırlı ölümünün birinci yıldönümünde dualarla anıldı. Hakkı Kırlı’nın kızı Özen Kırlı yeni açtığı Cızz Bızz Çöp Şiş Köfte’nin bahçesinde lokma döktürdü. 4 yıl önce Kore Savaşı gazisi 87 yaşındaki Hakkı Kırlı’yı toprağa verildi. 

18 Temmuz 2018 - 10:08 'de eklendi ve 385 kez görüntülendi. A+A-

Hakkı Kırlı anıldı

Acılarının hala ilk günkü gibi taze olduğunu belirten Özen Kırlı “Benim babam çok güzel bir insandı. Herkes ile arası iyiydi ve çok sevilirdi. Ama babam çok erken yaşta aramızdan ayrıldı. Kendisini rahmetle anıyoruz” dedi. 4 yıl önce vefat eden Gazi Kırlı, 2010 yılında gazetemize yaptığı açıklamada,  Kore Çıkarmasına Çavuş olarak katılan Hakkı Amca o günleri anlatmıştı. İlk olarak İzmir Cumhuriyet meydanından gemiye bindiklerinde Yunan askerle kavga ettiklerini anlatan Kirli: “Kore’ye gitmek için Cumhuriyet meydanından gemiye bindik. Sevdiklerimize gemiden el sallıyorduk. O zaman ben de 45 günlük evliydim. Mangamda Sivaslı bir asker vardı. “Çavuşum, Yunan askerler Meydandaki Atatürk heykeline bakıp küfür ediyorlar” dedi. Meğer bizim oğlan Yunanca biliyormuş. Benden suya atmak için emir vermemi istedi. Ben izin vermeyince de, “Çavuşum ben atama dedeme sövdürmem. Hele hele Mustafa Kemal Atatürk’e hiç sövdürmem” dedi. Yunanlıyı denize atıyordu ki zor aldık elinden. Yunan askerleriyle bizim askerlerimizi ayrı güvertelere götürdüler. Yoksa Kore’ye kadar biz onları denize atardık” dedi.  27 gün süren gemi yolculuğunun savaştan daha beter olduğunu vurgula-yan Kirli, “Şu yolculuk bitse de savaşa girsek diye dua ediyorduk” dedi. Zorluklar içinde geçen savaş yıllarında birçok kez ölümle göz göze geldiklerini ifade eden Hakkı Amca bir anisini da söyle anlattı. “Cephede yemek yiyorduk. Havan mermisi 50 metre uzağımıza düştü. 1 arkadaşımızı şehit verdik” dedi. Biz de Hakkı Kırlı’ya bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz…

ASFALTTAKİ ÇALIŞMA HIZLANDIRILMALI

İzmir-Aydın asfaltı üzerine ‘sıcak asfalt’ dökülüp duble yol yapılacaktı. Çalışmalar her iki taraftan da başlamış ve hızlı bir şekilde devam ediyordu. Selçuk’tan başlayıp Belevi’ne kadar gelen, diğer yanda Adnan Menderes Havaalanı’ndan başlayıp Yeşilköy’e kadar ulaşan bölge duble yol oldu. Ancak sıcak asfaltlama işi bu ara durdu.

Şimdiye kadar ilçe merkezine ulaşması gereken asfaltlama çalışmalarından ses yok.

Asfalt üzeri gerçekten yeniden elden geçirilmesi gereken bir bölge… Her tarafta çukurlar, sıcak hava nedeniyle eriyen yollardaki bozulmalar, sayısı yüzleri aşan tali yollar…. Bunlara bir kontrol getirilmesi ve yolların düzeltilmesi şart.

Ben Karayolları Genel Müdürlüğü’ne buradan seslenmek istiyorum. Kısa sürede büyük yol kat eden çalışmaların hızlandırılmasını bekliyoruz. Gerçekten çok faydalı bir çalışma.

BİR DE BU KEMALPAŞA KAVŞAĞI VAR!

Konuya İzmir-Aydın asfaltından girmişken, -ben de dahil- sürücüler için büyük sıkıntı olan Kemalpaşa kavşağından bahsetmek istiyorum.

Hele ki sabah ve akşamüstü saatlerinde inanılmaz karışık! Bu kavşağa neden Avrupai dendiğini sonunda anladım. Adamlar bu kavşağı Avrupa’da sistemine uygun (kavşak içinde dönene yol verilecek) şekilde kullanıyor, ama Türkiye’de farklı… Ülkemizde bu yöntem tutmuyor.

Zaten bizim ülkemizde bu sistemi uygulamaya koyamazsın arkadaş. Bu sistem tutmaz!

Bazen araç konvoyu Kuşçuburun’a varıyor. Genelde de insanlar kavşakta kaza meydana geldiği için sıkışıklığın yaşandığını düşünüyor. Vatandaş artık isyan etmiş durumda. Yaz dönemi bitince ilçeye giren ağır tonajlı araç sayısı azalır ve trafik rahatlar diye düşünmeyin. Bu sefer de okul servisleri ve kışlık ürünler ile ilgili araçlar geliyor.

Her gün binlerce aracı geçtiği bu yol için düşünülen kavşak ‘battı-çıktı’ olmalıydı. Şimdi yeniden yıkılacak ve battı-çıktı yapılacak. Yanılmıyorsam, 2016’dan bu yana uçan yol projesi konuşuluyor. Ancak bir türlü hayata geçirilemedi.

Torbalı’yı bilen araç sürücüleri alternatif yol üretiyorlar. Sanayi içine girerek trafiğin arkasından çıkıyorlar. (Ben de böyle yapıyorum) Ancak ilçeyi bilmeyen sürücüler dakikalarca trafikte beklemek zorunda kalıyor.

Umarım, bahsedilen ancak bir türlü yapılamayan uçan yol projesi bir an önce hayata geçirilir…

Etiketler :
,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kayaanıt ‘Hizmet’ için aday Kayaanıt ‘Hizmet’ için aday

Karakuyu’nun belde belediyesi olduğu dönemde meclis üyeliği yapan Mehmet Kayaanıt, Gazi Mustafa Kemal Mahalle Muhtarlığı’na adaylığın...

Kılıçdaroğlu iddialı konuştu Kılıçdaroğlu iddialı konuştu

SEÇİME 15 günden az bir zaman kaldı. Doğal olarak seçimle yatıp seçimle kalkıyoruz. Milletvekilleri ve bakanlar daha çok mesai yapmaya ...

Hani gürültü kirliliği olmayacaktı? Hani gürültü kirliliği olmayacaktı?

SEÇİM geldi kapıya dayandı.. 15 gün sonra dananın kuyruğu kopacak....

Ata muhtar iddialı Ata muhtar iddialı

Torbalı’da yerel seçim rüzgarı, sürenin daralmasıyla birlikte iyiden iyiye esmeye başladı. 17 yıl önce Cumhuriyet Mahallesi'nin mahalle...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
Acil olmayan hastalar meşgul ediyor Acil olmayan hastalar meş...

Acil sağlık sorunları dışında her gün onlarca insanın geldiğ...

Korkutan kaza! Korkutan kaza!

35 TGL 65 plakalı araç sürücüsü yolun diğer tarafına geçmek ...

Torbalılılar hazır olun! Aşırı sıcaklar geliyor Torbalılılar hazır olun! ...

Hava sıcaklıkları 40 dereceye yaklaşırken, ev ve iş yerlerin...

Yolun bir kısmı onlara ait Yolun bir kısmı onlara ai...

Naime Mahallesinin giriş kısmındaki çadır kentte yaşan Suriy...

Üretim için hazırlıklara başladılar Üretim için hazırlıklara ...

Domates hasadına sayılı günler kala salçalık konserve üretim...

Tellerin sökülmesi yeni çözüm buldurdu Tellerin sökülmesi yeni ç...

Bayındır yolu Torbalı Devlet Hastanesi'nin önündeki bölgede ...

Yasak aşk bebeğini doğurup çöpe atmış! Yasak aşk bebeğini doğuru...

Karakızlar’da çöp konteynerinde cesedi bulunan yeni doğmuş e...

Perşembe gününe dikkat! Perşembe gününe dikkat!...

Torbalı’da sıcaklıklar haziran ayının sonundan itibaren artm...

Kurbanlıklar kredi kartına 4 taksit Kurbanlıklar kredi kartın...

Artı Sılaj Osmanlı Çiftliği’nin sahipleri Sait Akyüz ile Hat...

“Yiğidimle  bir selfie” “Yiğidimle bir selfie”...

Şehit Harun Şenözüar’ın babası Hamdi Şenözüar, herkesi duygu...

FOTO GALERİ
Baha Kapı
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan