Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

Hastanemiz çağ atlıyor

Parmağı ağrıyan, ayağa kalkarken başı dönen, fazla oturmaktan ayağına kıramp girenlerin acil servisini hınca hınç doldurduğu Torbalı Devlet Hastanemizde sağlık açısından çok önemli gelişmeler yaşandı. Önemli diyorum çünkü hastane yönetimi bir yandan yapılan abuk subuk şikayetlerle uğraşmaktan asıl yapmaları gereken işlere konsantre olamıyor.

17 Nisan 2019 - 10:42 'de eklendi ve 499 kez görüntülendi. A+A-

Hastanemiz çağ atlıyor

Bel ağrısından gittiği acilde 20 dakika bekleyenlerin çamur attığı hastanede önceki gün 10 yatak kapasiteli Genel Yoğun Bakım Servisi ile 5 yataklı Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nin açılması için çalışmalar tamamlandı. Bu kapsamda gerekli olan tıbbi cihazlar hastane yönetimi tarafından gerekli kurumlara iletilerek temin edildi. Hemşire ve hekimler İl Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı tarafından verilen yoğun bakım seminerlerine katılarak sertifikalarını aldı. Ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan heyet yerinde inceleme ve gözlem yaparak Torbalı Devlet Hastanesi’nin koşullarının uygun olduğunu tespit ettikten sonra 2 Yoğun Bakım Ünitesi İl Sağlık Müdürlüğü ve İzmir Valiliği tarafından tescillendirildi ve Nisan ayı itibariyle vatandaşların hizmetine sunuldu. Ben de ilk fırsatta bu yeni birimleri gezip izlenimlerimi sizlere aktarmayı düşünüyorum. İlçemize hayırlı olsun.

SEÇİM KURULU TEBRİĞİ HAKEDİYOR

31 Mart seçimlerinin üzerinden 2 hafta geçti. Ülkenin 4 bir yanında seçimlerle ilgili çeşitli şaibe ve usulsüzlük iddiaları ortaya atıldı. Bazı bölgelerde seçimlerin yenilenmesine karar verildi. Bazı yerlerde itirazlar sonucunda halen daha seçim sonuçları açıklanmadı. Usulsüzlükler, şaibeler, seçmen kaydırma iddiaları kamuoyunu meşgul ederken burada Torbalı İlçe Seçim Kurulu’na ayrı bir parantez açmak gerekiyor. 127 bin seçmen 400’den fazla sandıkla ilçemizde gerçekleşen seçimlere gölge düşürecek tek bir olay dahi yaşanmadı. En azından beni arayıp rahatsızlığını dile getiren biri olmadı. Nihayetinde İlçe Seçim Kurulu hızlı bir şekilde oyları saydı, kesin sonucu açıkladı, önce belediye başkanına, sonra meclis üyelerine daha sonra da 60 mahalle muhtarlarına mazbatalarını verdi. 24 Haziran seçimlerinden çok kısa bir süre sonra gerçekleşen yerel seçim sürecinde üst düzey bir performans sergileyerek kamu vicdanında tek bir soru işareti bile bırakmayan başta Torbalı İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Aslı Kahraman’a ve kurumun diğer değerli personelini tebrik ediyorum.

VATANDAŞTAN İNTİHAR TELEFONU

Gazetecilik dışarıdan bakıldığında çok hareketli, heyecanlı, keyifli bir iş olarak görünür. Albenisi yüksek mesleklerden diyebiliriz. Mesela benim çevremdekiler hep özenir, benden gazetecilik anılarımı anlatmamı isterler. Bu yüzden bugün bir tanesini anlatmaya karar verdim. Önceki gün telefonum çaldı ve arayan numara eski adıyla Öğretmen Lisesi olan kütüphanenin yanındaki 7 Eylül Anadolu Lisesi’nde bir öğrencinin intihar girişiminde bulunduğunu söyledi. Nasıl olduğunu sorduğumda ise tesadüfen oradan geçerken bir öğrencinin kendisini çatıdan attığını, eğer istersem bana olay yerinden fotoğraf atabileceğini söyledi. Teşekkür edip olayın aslını öğrenmek için bir kaç kişiyle irtibat kurdum. Meğerse bahçenin dışına çıkan topu almak isteyen bir öğrenci dengesini kaybederek 2 metrelik duvardan düşmüş. Özetle gazeteciliğin kulaktan dolma sözlerle değil güvenilir kaynaklardan yapılan araştırmalarla yapıldığını ve özellikle toplumsal değerleri yıpratıcı konularda çok hassas davranılması gereken bir meslek olduğunu belirtmek istiyorum. Bu vesileyle duvardan düşen Hasan kardeşime de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Doktor Salih Bey’in hastalarından mesaj var

İlçede 3 yıl önce kapılarını açan Torbalı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi(Diş Hastanesi), kısa sürede büyük bir üne sahip oldu. İlçede hemen her hasta tarafından beğenilen Torbalı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, hastaneye tedavi için giden hastaların takdirini kazanıyor. Her yönüyle takdir edilen hastanenin sahip olduğu ün ilçe sınırlarını aştı. Selçuk, Bayındır, Menderes, Tire, Ödemiş gibi yakın ilçelerde oturan yurttaşların da sık sık ziyaret ettiği hastanede en çok takdir toplayan doktorlardan biri de Salih Bey. Hastalarından bizzat isim verilerek memnuniyet duyuyorum. Ne mutlu kendisine. Demek ki işini büyük bir özveri ile yapıyor. Bütün doktorlarımızın işi zor ama bazıları gerçekten hastanın ruhunu okşayan hareketler sergiliyor. Bazen bir tatlı söz, bir tatlı hitap hastanın gönlünü fethediyor. Bu tarz doktorlardan biri olduğu duyumunu aldığım Diş Hekimi Salih Bey’i bir kez daha tebrik ediyorum. Özellikle implant uygulamalarındaki başarısını sık sık duyuyorum.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KIYMETLİ OKURLARIM; KIYMETLİ OKURLARIM;

Bu hafta hem mali müşavirlik camiasını hem de vergi mükelleflerini ve kamu otoritesi olarak devleti birinci dereceden ilgilendiren bir ...

FAZLA ÇALIŞMA (MESAİ) VE ÜCRETLENDİRİLMESİ FAZLA ÇALIŞMA (MESAİ) VE ÜCRETLENDİRİLME...

FAZLA ÇALIŞMA (MESAİ) VE ÜCRETLENDİRİLMESİ...

KADAYIFIN ALTI KADAYIFIN ALTI

Kadim tartışmaların en tepesinde ‘Laik Devlet’ tartışması hep yer almıştır. Kendimi bildim bile tartışır dururuz. Bitecek gibi de görül...

BİR CENAZENİN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ BİR CENAZENİN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ

1989 yılının Haziranında hayatını kaybeden İran devriminin lideri ‘Ayetullah Humeyni’, tıpkı şimdi şehit edilen ‘Kasım Süleymani’ gibi ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Yolcu güvenliği için toplandılar Yolcu güvenliği için topl...

İlçedeki trafik yoğunluğunu en aza indirmek adına geçtiğimiz...

Fal niyetine geçiyor Fal niyetine geçiyor

Hasan Tunç 30 yıldır İzmir'in en işlek noktalarında gözü gib...

İnsan sağlığına çok faydalı İnsan sağlığına çok fayda...

Semt pazarlarında satılan Erzurum-Kars küflü çeçil peyniri k...

Gözaltına alındı Gözaltına alındı

Torbalı Karakuyu Mahallesi’nde çalıştığı asfalt üretim tesis...

Yılın belirli dönemlerinde etkili oluyor Yılın belirli dönemlerind...

İlçedeki zeytin ağaçlarında yılın belirli dönemlerinde ortay...

Memleketi Hatay’da toprağa verilecek Memleketi Hatay’da ...

Suriye'nin İdlib kentinde, rejimin düzenlediği hava saldırıs...

Organik ürünlerimiz sorunsuz Organik ürünlerimiz sorun...

Torbalı Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, ilçedeki ...

Salı günü onların pazarı Salı günü onların pazarı...

Atatürk Mahallesi’nde salı günleri kurulan semt pazarını dil...

Uygur: “Direneceğiz, belki ezileceğiz ama vazgeçmeyeceğiz” Uygur: “Direneceğiz, belk...

Torbalı Organize Sanayi Bölgesi’ne bir akü geri dönüşüm tesi...

Kumar oynatıldığı için mühürlenmişti Kumar oynatıldığı için mü...

Yoğurtçular Mahallesi’nde geçtiğimiz günlerde kumar oynatıld...

FOTO GALERİ
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan