Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

Hastaneye doktor geliyor

Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ın rüzgârı halen ilçede hissediliyor. Arka arkaya verdiği müjdeler ile Torbalılıları sevindirdi. Sanayi ve eğitim alanındaki müjdelerinden sonra bir müjdeli haber de sağlık alanında geldi.

15 Eylül 2017 - 9:06 'de eklendi ve 390 kez görüntülendi. A+A-

Hastaneye doktor geliyor
300Reklam

Yeni hastanemiz çok güzel ancak doktor konusunda yaşanan sıkıntılar kısa sürede ayyuka çıktı. Vatandaş, yen, hastanede muayene olmakta güçlük çekiyordu. Başbakan Binali Yıldırım hemen devreye girdi. Sağlık Bakanı’na gerekli talimatları verdi.

250 yataklı yeni hastanemizde sağlık personeli ataması hızlandırılacak. Personel sayısının en geç birkaç ay içerisinde istenen seviyelere ulaşması bekleniyor. Bizzat Başbakan Yıldırım’ın konuyla ilgili talimat vermesi, sorunun bir an önce çözüleceğine gösteriyor bize.

Daha önceki yazımda da belirtmiştim. Keşke her ay ilçemize gelse Başbakan. Verdiği müjdelerle bizleri ihya etse. Yapılacak atamalarla sağlık alanındaki sorunlarımıza kalıcı çözümler getirilecektir umarım.

CAMİ GÖREVLİLERİ DİKKAT

Bu köşe halkın köşesidir. Vatandaşın her türlü sorunu buradan kaleme alınıyor. Bugüne kadar bu böyle oldu bundan sonra da böyle olmaya devam edecektir. Vatandaşlardan son zamanlarda yoğun bir şekilde gelen bir sorun var.

Özellikle bazı cami imamları konusunda bu şikayetler fazlasıyla geliyor. Tabi burada bütün cami imamlarını zan altında bırakmıyorum.

Ama bazı görevlilerin, cenaze namazının kılınması, defnedilmesi, selanın verilmesi gibi hususlarda çok istekli davranmadığı yönünde şikayetler var. Hatta sela okumak için ‘para’ bekleyenler ve alanlar da varmış.

Yahu el insaf. Sela okumak için de para mı istenirmiş. Yapmayın. Devlet zaten çok güzel maaşlar veriyor. Bu yollara başvurup, vatandaşın dini duygularıyla oynamayalım.

Tekrar söylüyorum. Burada tüm din görevlilerini aynı kefeye koymuyorum. Görevini layıkıyla yapanların sayısı bir hayli fazla. Onların başımızın üstünde yeri var. Ancak sinek küçük ve mide bulandırır sözünü de unutmamak gerek.

Müftülüğün bu konuda kesin bir dille cami görevlilerini uyarması gerekir.

Veliler, lütfen okul bahçelerinden uzak durun!

Neden böyle bir başlık attım? Çünkü okul bahçelerinde öğrenci sayısı kadar veli sayısı olma mevsimi başladı. Okullar açılıyor. Veliler hevesle çocuklarını okula gönderecek. Herkes çocuğunun en iyi öğretmende, en güzel şartlarda eğitim almasını istiyor. Çok güzel… Buraya kadar sorun yok. Asıl sorun özellikle bayan velilerin okullara çok müdahale etmesinde.

Okul bahçesi sanki altın günü… Herke bir grup kurmuş orada kritik yapıyor. Öğretmenleri veya idareciyi yakalayan başlıyor sorguya… Çocuklarla ilgilenmek başka, müdahale etmek başka. Vallahi artık öğrencilere laf söylemek cesaret ister. Öğretmen bir laf etti mi ertesi gün veli kapıda.. Böyle disiplin olmaz, böyle eğitim olmaz.. Çocuklarınızı öğretmenlere teslim edin ve güvenin… Eskiler eti senin kemiği benim derdi ve herkes de gayet saygılıydı. Şimdi anasından babasından cesaret bulan öğrenci her akşam evde rapor veriyor. “Öğretmen şöyle dedi, arkadaşım yan baktı, falanca saçımı çekti… vs vs.. “

Zaman kötü, elbette çocuğumuzu takip ececeğiz ama biraz da eğitimcilere güvelim. Çocuğunu okula getir, gerektiğinde öğretmeninden bilgi al, toplantı oldu mu git ama her akşam da öğretmenin yolunu kesme ablacığım.

Bıraksan öğretmenin ders programına karışacak velilerimiz bile var. Buradan sorumlu davranan tüm velileri tenzih ederek yukarıda bahsettiğimiz velilere nacizane uyarıda bunmak istedim.

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Siyasette ‘Vefa’ örneği Siyasette ‘Vefa’ örneği

TORBALI’NIN yetiştirdiği en önemli siyasetçi olan Atilla Kaya hafta sonu Metropolis Otel’de önemli bir etkinliğe imza attı....

Kulisler O’nu yazıyor Kulisler O’nu yazıyor

YEREL seçime bir buçuk yıldan az bir zaman kaldı. Yeni yılla birlikte siyasi kulislerin hareketlenmeye başlayacağını söylemiştim. Nitek...

AK Gençlik oldukça faal AK Gençlik oldukça faal

BU köşede sık sık partilerin ana kademelerinin durumunu analiz ediyoruz. Aslında hep aynı kişileri yazıp aynı isimleri gündemde tutuyor...

Mahallemize değer katacak Mahallemize değer katacak

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez önceki gün Torbalı Mahallesi’nde bulunan 3 bin metrekarelik alana sahip Çamlık Kafeterya iç...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Solmazlar İnşaat
SON EKLENEN HABERLER
Kocaoğlu ESHOT konusuna açıklık getirdi Kocaoğlu ESHOT konusuna a...

HAFTA sonu katıldığı bir etkilikte konuşan İzmir büyükşehir ...

3 milyonu aşkın bebek için doğum yardımı 3 milyonu aşkın bebek içi...

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından son 2 buçuk ...

İŞKUR’un 88 bin işçi pozisyonu boş İŞKUR’un 88 bin işçi pozi...

İşverenlerin pek çok meslek dalında işçi bulmak için başvurd...

20 bin sözleşmeli öğretmen alınacak 20 bin sözleşmeli öğretme...

Milli Eğtim Bakanlığı'nın eğitim kurumlarının sözleşmeli öğr...

Ölümcül hata! Ölümcül hata!

4 ilçeyi birbirine bağlayan Bayındır Yolu’nda yeni hastane i...

Siyasette ‘Vefa’ örneği Siyasette ‘Vefa’ örneği...

TORBALI’NIN yetiştirdiği en önemli siyasetçi olan Atilla Kay...

4 bacaklı civciv şok etti 4 bacaklı civciv şok etti...

Ahmet Mahallesi'ndeki tavuk çiftliğinde yumurtadan çıkan 4 b...

AK Parti İzmir’de gündem kongreler AK Parti İzmir’de g...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla AK Parti İzmi...

İZBAN görevlisine bıçakla saldırdılar İZBAN görevlisine bıçakla...

İzmir Banliyö Treni'ne (İZBAN) ücret ödemeden kaçak binmek i...

İzmir Büyükşehir tarihe sponsor oluyor İzmir Büyükşehir tarihe s...

Antik kentlerdeki kazı çalışmalarına sponsor olan İzmir Büyü...

FOTO GALERİ
Lider Pen
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan