Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam-bahcesehir-mobil

Hastaneye doktor geliyor

Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ın rüzgârı halen ilçede hissediliyor. Arka arkaya verdiği müjdeler ile Torbalılıları sevindirdi. Sanayi ve eğitim alanındaki müjdelerinden sonra bir müjdeli haber de sağlık alanında geldi.

Bu Haber 15 Eylül 2017 - 9:06 'de eklendi ve 497 kez görüntülendi.

resim

Yeni hastanemiz çok güzel ancak doktor konusunda yaşanan sıkıntılar kısa sürede ayyuka çıktı. Vatandaş, yen, hastanede muayene olmakta güçlük çekiyordu. Başbakan Binali Yıldırım hemen devreye girdi. Sağlık Bakanı’na gerekli talimatları verdi.

250 yataklı yeni hastanemizde sağlık personeli ataması hızlandırılacak. Personel sayısının en geç birkaç ay içerisinde istenen seviyelere ulaşması bekleniyor. Bizzat Başbakan Yıldırım’ın konuyla ilgili talimat vermesi, sorunun bir an önce çözüleceğine gösteriyor bize.

Daha önceki yazımda da belirtmiştim. Keşke her ay ilçemize gelse Başbakan. Verdiği müjdelerle bizleri ihya etse. Yapılacak atamalarla sağlık alanındaki sorunlarımıza kalıcı çözümler getirilecektir umarım.

CAMİ GÖREVLİLERİ DİKKAT

Bu köşe halkın köşesidir. Vatandaşın her türlü sorunu buradan kaleme alınıyor. Bugüne kadar bu böyle oldu bundan sonra da böyle olmaya devam edecektir. Vatandaşlardan son zamanlarda yoğun bir şekilde gelen bir sorun var.

Özellikle bazı cami imamları konusunda bu şikayetler fazlasıyla geliyor. Tabi burada bütün cami imamlarını zan altında bırakmıyorum.

Ama bazı görevlilerin, cenaze namazının kılınması, defnedilmesi, selanın verilmesi gibi hususlarda çok istekli davranmadığı yönünde şikayetler var. Hatta sela okumak için ‘para’ bekleyenler ve alanlar da varmış.

Yahu el insaf. Sela okumak için de para mı istenirmiş. Yapmayın. Devlet zaten çok güzel maaşlar veriyor. Bu yollara başvurup, vatandaşın dini duygularıyla oynamayalım.

Tekrar söylüyorum. Burada tüm din görevlilerini aynı kefeye koymuyorum. Görevini layıkıyla yapanların sayısı bir hayli fazla. Onların başımızın üstünde yeri var. Ancak sinek küçük ve mide bulandırır sözünü de unutmamak gerek.

Müftülüğün bu konuda kesin bir dille cami görevlilerini uyarması gerekir.

Veliler, lütfen okul bahçelerinden uzak durun!

Neden böyle bir başlık attım? Çünkü okul bahçelerinde öğrenci sayısı kadar veli sayısı olma mevsimi başladı. Okullar açılıyor. Veliler hevesle çocuklarını okula gönderecek. Herkes çocuğunun en iyi öğretmende, en güzel şartlarda eğitim almasını istiyor. Çok güzel… Buraya kadar sorun yok. Asıl sorun özellikle bayan velilerin okullara çok müdahale etmesinde.

Okul bahçesi sanki altın günü… Herke bir grup kurmuş orada kritik yapıyor. Öğretmenleri veya idareciyi yakalayan başlıyor sorguya… Çocuklarla ilgilenmek başka, müdahale etmek başka. Vallahi artık öğrencilere laf söylemek cesaret ister. Öğretmen bir laf etti mi ertesi gün veli kapıda.. Böyle disiplin olmaz, böyle eğitim olmaz.. Çocuklarınızı öğretmenlere teslim edin ve güvenin… Eskiler eti senin kemiği benim derdi ve herkes de gayet saygılıydı. Şimdi anasından babasından cesaret bulan öğrenci her akşam evde rapor veriyor. “Öğretmen şöyle dedi, arkadaşım yan baktı, falanca saçımı çekti… vs vs.. “

Zaman kötü, elbette çocuğumuzu takip ececeğiz ama biraz da eğitimcilere güvelim. Çocuğunu okula getir, gerektiğinde öğretmeninden bilgi al, toplantı oldu mu git ama her akşam da öğretmenin yolunu kesme ablacığım.

Bıraksan öğretmenin ders programına karışacak velilerimiz bile var. Buradan sorumlu davranan tüm velileri tenzih ederek yukarıda bahsettiğimiz velilere nacizane uyarıda bunmak istedim.

667Reklamy
BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Torbalı
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal