Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

Hayaldi gerçek oldu

HANİ bir söz vardır, bir dönem siyasette çok kullanıyordu. “Hayaldi gerçek oldu.”

14 Temmuz 2018 - 10:15 'de eklendi ve 421 kez görüntülendi. A+A-

Hayaldi gerçek oldu

Torbalı’da İZMİRGAZ abone işlemeleri yapmaya başladığında açılan merkez kısa sürede kapanmıştı. Sonra Torbalılar olarak tam 9 yıldır Doğalgaz Abone Merkezi’nin tekrar açılmasını bekliyoruz. Genel Müdür değişikliği ile birlikte Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun yeni Genel Müdürü Ahmet Yetik’i ziyaret edip ilçenin bu talebini yineledi. Ve sürpriz bir şekilde kabul edildi. Torbalı Ticaret Odası Başkanı da yerin kira bedelini 1 yıl boyunca karşılayacaklarını taahhüt etti. Dün itibari ile abone işlemleri yapılmaya başladı. Merkez hınca hınç doluyor, resmen kuyruk var. Günde yüzlerce insanımız Tire veya İzmir’e gitmek zorunda kalıyordu.

ABONE, FATURA TAHSİLATI VE SAYAÇ İŞLEMLERİ YAPILACAK

Türkiye’nin her bölgesinden göç alan ve ülke nüfus hızı ortalamasını binde 43,7’lik artış hızıyla 3’e katlayan Torbalı’da, 9 yıllık hasret sona erdi. 172 bin 359 nüfusa sahip olan ilçede İŞKUR, KOSGEB ve SGK’nın ardından İZMİRGAZ da Torbalı Ticaret Odası’nın girişimleriyle şubesini açtı. İZMİRGAZ Abone Merkezi’nin açılışında konuşan Genel Müdür Yardımcısı Cebrail Özdemir, “İş ve sosyal yaşamın bir bütün olduğu Torbalı’da merkezimizin faaliyete geçmesiyle birlikte doğalgazla ilgili tüm hizmetleri bölge halkına sunuyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Vatandaşlarımız, cumartesi günleri de dahil olmak üzere abone merkezimizden abonelik işlemlerini, fatura ve taksit ödemelerini, gaz açma ve kapama işlemlerini zaman kaybetmeden ve hızlı bir şekilde İzmir’e gitmeden yapabilecekler” dedi.

OLGUN: YILLARDIR UĞRAŞIYORUZ

Özdemir’in konuşmasının ardından önemli açıklamalarda bulunan TTO Başkanı Abdulvahap Olgun, 9 yıl boyunca İZMİRGAZ’ın ilçeye getirilmesi için çalmadık kapı bırakmadıklarını ifade etti. Komşu ilçeler Selçuk ve Tire’de faaliyet gösteren İZMİRGAZ Abone Merkezi’nin Torbalı gibi İzmir’in en çok gelişen ve büyüyen ilçesinde olmamasının ilçe adına son derece üzücü olduğuna vurgu yapan TTO Başkanı Olgun, “Yer tahsisinde bulunmamızın ardından Torbalı’da hizmet vermeye başladı. Daha önce de Torbalı Ticaret Odası olarak KOSGEB, İŞKUR ve SGK’ya yer tahsis ederek, ilçede hizmet vermelerini sağladık. Şimdi bu kurumlarımız, kendilerine tahsis ettiğimiz alanların yeterli gelmemesi üzerine ya kendilerine yeni bina inşa ettiler ya da daha geniş bir hizmet binasına taşındılar. Kısacası Torbalı’ya gelen bütün kurumlar ilginin yoğunluğunu görünce büyümeye gitti. Umuyoruz ki, İZMİRGAZ da büyümeye gidecek. Bizler Torbalı için diama taşın altına elimizi koyuyoruz. Her fırsatta söyleriz, kim ki Torbalı adına bir iş yapmak istiyorsa ilk önce kendi adını yazsın, altına da bizim ismimizi yazsın. Önemli olan bu ilçeye hizmet getirmektir. İZMİRGAZ’da bir ihtiyaçtı ve bu ihtiyacın da artık giderildiğini düşünüyoruz. Torbalı’mıza hayırlı olsun” diye konuştu.

BÜRONUN YERİ NERESİ?

Gazetemizin mail adresine çok sayıda soru geliyor. Doğalgaz Abone Merkezi’nin yeri nerede? Eski emniyet binasının yanındaki pasajda faaliyet gösteriyor. Foto Hayat’ın içinde bulunduğu Tepeköy Mahallesi Hüseyin Yener Pasajındaki büroda hem abone yapılıyor hem de doğalgaz tahsilatı yapılıyor. Ayrıca doğalgaz şirketlerinin de İzmir’e gitmesine gerek kalmadan sayaç da veriliyor. Eskiden abone olmak için İzmir veya Tire’ye gidiliyordu. Ayrıca doğalgaz faturanızı zamanında ödemediğiniz zaman kesme işlemi yapılıyor, tekrar açtırmak için yine İzmir veya Tire’ye gitmek zorunda kalıyordunuz. Tüm bu külfetlerden Torbalı kurtuldu. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

Etiketler :
,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Hasan Akbıyık’tan iddialara yanıt Hasan Akbıyık’tan iddialara yanıt

Gazetecilik etiği gereği muhatap olunan kişinin cevap hakkı vardır. ...

Sigara yasağına yeterince uyulmuyor Sigara yasağına yeterince uyulmuyor

Kaç gündür Belediye Başkanı Sayın Adnan Yaşar Görmez’in meclis üyesi aday listesi ile ilgili kulis bilgilerini aktarmaya çalışıyorum....

Uygur’un listesinde kim var? Uygur’un listesinde kim var?

HAFTAYA pazartesi dananın kuyruğu kopuyor. Belediye Meclis Üyeleri ilçe seçim kuruluna teslim edilecek. Adnan Yaşar Görmez listesini şe...

CHP’de meclis üyeliği bilmecesi CHP’de meclis üyeliği bilmecesi

CUMHUR ittifakı üyesi AK Parti ve MHP belediye seçimlerine ayrı meclis üyesi listesiyle girecek. ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
İnşaatın tepesinde  geçim çığlığı! İnşaatın tepesinde geçim...

Yaptıkları iş bırakma eylemleriyle sık sık gündeme gelen yen...

EMG ne işe yarar? EMG ne işe yarar?

Daha önce Balıkesir, Isparta ve İzmir’deki çeşitli hastanele...

Hasan Akbıyık’tan iddialara yanıt Hasan Akbıyık’tan iddiala...

Gazetecilik etiği gereği muhatap olunan kişinin cevap hakkı ...

“Oğlumun anne demesini özledim” “Oğlumun anne demes...

Göz ameliyatı öncesi oksijen yerine azot gazı verildiği için...

8 hatim bitti 8 hatim bitti

Eğitim alanındaki başarılarının yanında sosyal faaliyetlerle...

Belediyede 30 meclis üyesi bulunuyor Belediyede 30 meclis üyes...

Belediye başkan adaylarının belli olması ve ittifakların kes...

Sergi açılacak Sergi açılacak

Erasmus çerçevesinde Cumhuriyet Mesleki Teknik ve Anadolu Li...

Yerine 2 adet 18 derslikli yeni okul Yerine 2 adet 18 derslikl...

Kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce talan edilmesiyle birl...

Resimde dünya ikincisi oldu Resimde dünya ikincisi ol...

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Geliştirme Vakfı İzmir Ok...

Toplam ciro aralıkta arttı Toplam ciro aralıkta artt...

Toplam ciro 2018 Aralık döneminde yüzde 10,8 arttı....

FOTO GALERİ
Lider Pen
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan