Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

Hayırlı olsun…

HALKIN beklemediği bir zamanda erken seçim kararı alınmıştı. Kısa bir zaman diliminde 24.Haziran.20l8  de  yüksek bir katılımla, huzur içinde gerçekleşti ve bitti. Daha önceki seçimlerde olduğu gibi sosyal medyada balonlar uçtu ama inandırıcı olmadı.

30 Haziran 2018 - 12:14 'de eklendi ve 514 kez görüntülendi. A+A-

Hayırlı olsun…

Yeni bir yönetim modeli olan Cumhurbaşkanlığı seçimi için halkın tercihi Sayın Erdoğan oldu. Milletvekili seçiminde de cumhur ittifakına görev verildi. Sayın Erdoğan’ın şahsi oyları  % 52.6 ya ulaştığı halde Milletvekili oyları % 50’nin altında kaldı ve AKP bu seçimde 22 sandalye kaybetti. AKP: 295, MHP: 49 olmak üzere ittifak 344 sandalyeye sahip oldu. Taraflı yayınların, gazetelerin, yorumcuların, anket kuruluşlarının açıklamaları vatandaşı şaşkına çevirmişti… Doğrusunu söylemem gerekirse, halkın çoğu sonucun böyle olacağını hiç beklemiyordu. Millet ittifakının gücü, Sn. Erdoğan’ın liderlik kariyerini etkilemedi. Halkın sevgisi ve güvenini kazandığı için büyük bir destekle yine tercih edildi.

Siyasette, devlet yönetiminde sil baştan yeni bir dönem başlayacak. Milletin kararına saygılı olmak zorundayız. Kutuplaşmaları, inatlaşmaları, ötekileştirmeyi, dargınlıkları bir yana bırakıp dostluğa arkadaşlığa devam etmeliyiz. Yeni yönetimin 81 milyon vatandaşı kucaklamasını içeride ve dışarıda insanların barış içinde yaşamalarına öncülük yapmasını bekliyoruz. Bu seçim sonuçları ülkemize hayırlı olsun.

Seçim yarışına katılan diğer partilere de teşekkür ediyoruz. Sayın Muharrem İnce, hızlı temposu, pratik savunmaları ve davranışları sonucunda, halkın sevgisini ve takdirini kazanmış olacak ki partisinin oyunu arttırmış oldu. CHP: 146 vekil kazandı. Sayın Meral Akşener; yeni bir parti ve  lideri olarak kısa sürede  zor koşullarda 43  vekille meclise girmeyi başardı. Sayın Selahattin Demirtaş, tutuklu bir aday olarak seçime katıldı. HDP 67 vekil kazandı. Sayın Temel Karamollaoğlu ve Sayın Doğu Perinçek seçime renk kattılar. 24.Haziran seçimleri için yapılan mitingler bayram havasında coşkuyla ve olaysız geçti.

Bütün  siyasi parti liderlerimize ve teşkilatlarına  emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz..

Bu millet ülkesini seviyor. Bu nasıl bir sevdadır ki,17.258 sakat kardeşimiz oy vermek için sandıklara koşmuş. Antalya Kumluca da çok yaşlı Şerife köse yardım almayı redderek yerde sürünerek sandığa ulaşmış… Kırklareli de 21 yaşındaki Eda Türk sedyeyle sandığa gitmiş. Aksaray da görme engelli Yusuf Uz şablon kullanarak oy vermiş. Evden çıkamayan ağır hastalar için evlere sandık götürülmüş oy kullanmışlar. Gelinler damatlar düğün kıyafetleriyle oy kullanmaya gitmişler. Antalya Serik de iki kolu olmayan Bülent Bodur, oy zarfını ağzıyla onaylamış sandığa atmış. İşte demokrasi budur, vatan sevdalısı olmak budur. Böyle bir bağlılık ve ülke dünyada yoktur.

ÜLKEMİZDE YENİ DÖNEM

Cumhuriyet tarihimizde ilk defa yeni bir yönetim şekli başlayacak. Sorunlarımız yok değil var. Kabul etsek de, etmesek de zor dönemlerden geçeceğiz. Halkımızın çoğunun tercihine saygı göstererek fedakârlık yaparak destek olmalıyız. Diyeceğim şu ki seçim geride kaldı, şimdi birlik beraberlik günüdür. Kardeşçe barış içinde yine, sevgiyi de acıyı da paylaşmalıyız. İnsanların tercihleri değişik olabilir, konu ülke olduğunda, barışta kardeşlikte demokraside birleşmeliyiz. 24 Haziran’da M.Atilla Kaya’nın tekrar milletvekili olarak seçilmesi ilçemiz için büyük bir şanstır, kendilerini tebrik ediyor, başarılar diliyorum. İlçemizdeki bütün siyasi parti teşkilatlarımıza demokrasi adına emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Halkın tercihiyle oluşan ve saygı duyduğumuz bu seçim sonuçları ve yeni bir yönetim dönemi, ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Sağlık ve sevgiyle kalın.

 

 

Etiketler :
,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Hasan Akbıyık’tan iddialara yanıt Hasan Akbıyık’tan iddialara yanıt

Gazetecilik etiği gereği muhatap olunan kişinin cevap hakkı vardır. ...

Sigara yasağına yeterince uyulmuyor Sigara yasağına yeterince uyulmuyor

Kaç gündür Belediye Başkanı Sayın Adnan Yaşar Görmez’in meclis üyesi aday listesi ile ilgili kulis bilgilerini aktarmaya çalışıyorum....

Uygur’un listesinde kim var? Uygur’un listesinde kim var?

HAFTAYA pazartesi dananın kuyruğu kopuyor. Belediye Meclis Üyeleri ilçe seçim kuruluna teslim edilecek. Adnan Yaşar Görmez listesini şe...

CHP’de meclis üyeliği bilmecesi CHP’de meclis üyeliği bilmecesi

CUMHUR ittifakı üyesi AK Parti ve MHP belediye seçimlerine ayrı meclis üyesi listesiyle girecek. ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
İnşaatın tepesinde  geçim çığlığı! İnşaatın tepesinde geçim...

Yaptıkları iş bırakma eylemleriyle sık sık gündeme gelen yen...

EMG ne işe yarar? EMG ne işe yarar?

Daha önce Balıkesir, Isparta ve İzmir’deki çeşitli hastanele...

Hasan Akbıyık’tan iddialara yanıt Hasan Akbıyık’tan iddiala...

Gazetecilik etiği gereği muhatap olunan kişinin cevap hakkı ...

“Oğlumun anne demesini özledim” “Oğlumun anne demes...

Göz ameliyatı öncesi oksijen yerine azot gazı verildiği için...

8 hatim bitti 8 hatim bitti

Eğitim alanındaki başarılarının yanında sosyal faaliyetlerle...

Belediyede 30 meclis üyesi bulunuyor Belediyede 30 meclis üyes...

Belediye başkan adaylarının belli olması ve ittifakların kes...

Sergi açılacak Sergi açılacak

Erasmus çerçevesinde Cumhuriyet Mesleki Teknik ve Anadolu Li...

Yerine 2 adet 18 derslikli yeni okul Yerine 2 adet 18 derslikl...

Kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce talan edilmesiyle birl...

Resimde dünya ikincisi oldu Resimde dünya ikincisi ol...

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Geliştirme Vakfı İzmir Ok...

Toplam ciro aralıkta arttı Toplam ciro aralıkta artt...

Toplam ciro 2018 Aralık döneminde yüzde 10,8 arttı....

FOTO GALERİ
Lider Pen
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan