Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

Her yer çamur

TORBALI son dönemde yapılan kazılar yüzünden adeta şantiyeye döndü. Hızla artan nüfusla birlikte alt yapıda birçok problem yaşanıyor. Bu yüzden de kurumlar bu aksaklıkları gidermek adına çalışma başlattı.

26 Ekim 2017 - 9:22 'de eklendi ve 0 kez görüntülendi. A+A-

Her yer çamur
300Reklam

Su, elektrik, telefon, doğalgaz ve internet alanında yapılan alt yapı çalışmaları ile Torbalı şantiyeye aratmıyor. Torbalı’nın genelinde yapılan çalışmalar zaman zaman hayatın olumsuz yönde etkilenmesine neden oluyor. İlçenin en işlek caddesinden tutun da en ücra köşesinde yapılan çalışmalar vatandaşı isyan ettiriyor. 50 milyon değerindeki alt yapı yatırımı ilçenin her yerinde hummalı bir şekilde devam ederken yatırımlarla Torbalı’nın önümüzdeki 25 yıllık ihtiyacı karşılanması planlanıyor. Çalışmalar devam ederken bundan en çok etkilenen ise vatandaşlar oldu. Yolların sürekli kazılıp öylece bırakıldığı söyleyen vatandaşlar bazı yollarda yürümekte bile zorlanıyor. Yağmurların başlaması ile birlikte kazılan yerlerin çamur deryasına dönmesi isyanı daha da arttırdı. Yağış olmadığı günler yollar tozdan geçilmezken, yağmur ile birlikte yolar adeta çamur deryasına döndü. Yolda yürümek oldukça zorlaştı. Yapılan kazı çalışmalarının ardından yolların eski haline dönüştürülmesi lazım. Kazı yapan firmalar bu konuda İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Torbalı Belediyesi’nden izin alıyor. Alınan izinlerde kazı yapılan alanın düzenlenmesi için ücret alınıyor. Kazının ardından aylar geçmesine rağmen kapatılmıyor. Bazı bölümlerde çökmeler yaşandığı için araç sürücüleri bu konuda mağdur oluyor. Vatandaşın mağdur olmaması için kazı çalışmalarını belediyelerin yakından takip etmesi lazım. Yolu bozanların gereğini yapmasını sağlamak gerekiyor. Aksi takdirde yapılan hizmet değil, vatandaşa eziyet oluyor. Bu konuda da sık sık telefon alıyorum. Son olarak Torbalı’nın önde gelen müteahhitlerinden olan Fesih Dilmaç beni arayıp, vatandaşın mağduriyetinin giderilmesi için yetkilileri göreve davet etti. Yapılan yatırıma karşı olmadığını ancak bozulan bir yolun kısa sürede düzenlenmemesinden dolayı vatandaşın mağdur olduğunu söyledi.

SÜRÜCÜ KURSU GÜZERGÂHI DEĞİŞMELİ

Ehliyet almak isteyenler sürücü kurslarına yazılıp eğitim alıyor. Teorik eğitimlerin ardından sınava giriyor ve başarılı olursa pratik eğitime geçiyor. Yani direksiyon eğitimleri başlıyor. Buraya kadar her şey normal. Ancak direksiyon eğitimi alırken izlenen güzergahta bazı yanlışlıklar var. Eskiden direksiyon eğitimleri şehir dışında bir alanda yapılır daha sonra sürücü adayı aracı zorda olsa kullanırsa ehliyet alabiliyordu. Bu sistem değişti ve artık tabiri caizse dört dörtlük araba kullanamayan ehliyet alamıyor. Sürücü kursları Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen güzergahta sürücü adaylarını çalıştırıyor. Adayların normalde araç sürecekleri yerlerde eğitim almaları çok doğru, fakat güzergahta okulun önünden geçilmesi oldukça yanlış. Torbalı Ticaret Odası 80. Yıl İlk ve Ortaokulu sürücü kursu güzergahında bulunuyor. Sınav dönemi yaklaştığında bu yoldan her gün onlarca sürücü adayı gelip geçiyor. Sürücü adayı oldukları için çok iyi bir şekilde araba kullanamıyorlar. Allah korusun okul bahçesinden çıkacak bir öğrenci bu nedenle büyük tehlike yaşayabilir. Özellikle küçük yaştaki çocukların okulun çıkış zili ile birlikte koşarak dışarı çıkıyorlar. Sürücü kursuna ait araçta usta öğretici de olsa Allah korusun bir sıkıntı yaşanabilir. Bu yüzden Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun’dan bu konuda bir düzenleme istiyoruz. Geçtiğimiz hafta sonu Torbalı Ticaret Odası 80. Yıl Ortaokulu’nun Okul Aile Birliği toplantısı vardı. Bu toplantıda veliler yaşanan problemleri sıraladı. En büyük problem ise okulun önünden sürekli olarak sürücü adaylarının geçmesi oldu. Veliler bir düzenleme yapılmazsa imza kampanyası düzenleyip yetkililere iletecekler. Bu konuda Sayın Cafer Tosun’un anlayışlı davranacağını ve problemin ortadan kalkması için bir çalışma yapacağına inanıyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

ARTIK TİRE’YE GİTMEYE SON

Torbalı Devlet Hastanesi yeni binasına taşındıktan sonra yenilikler tüm hızıyla sürüyor. Eski hastanede yer ve tıbbi cihaz problemi yüzünden MR cihazı olmadığından MR çekimleri için vatandaş Tire’ye gönderiliyordu. Öğle saatlerinde Hastaneden Tire’ye servis gidiyordu. Yeni hastanede artık MR problemi de ortadan kalkıyor.

Japonya’dan gelen mühendisler tarafından kurulan MR cihazının test çekimleri sürüyor. Son teknoloji ürünü olan MR cihazının ilk test çekimlerinde gayet başarılı çalıştığı tespit edildi. İzmir’deki en iyi ve en hızlı cihaz olma özelliğine sahip olan MR cihazı için teknik personel de eğitimlerine tüm hızıyla devam ediyor. Birçok vatandaşın yararlanabileceği ve çok önemli bir yere sahip olan MR cihazının kullanımına ise bir aksilik olmazsa Kasım ayının ilk haftasında başlanacak. Yeni cihaz aynı gün içinde sonuçları verebiliyor. MR cihazının kurulmasına vatandaşlar çok sevindi. Sağlık alanında artık bundan böyle sıkıntı yaşamayacağımızı düşünüyorum. Bazı vatandaşlar daha sistem oturmadan hastaneyi çok ağır bir şekilde eleştirdi ancak taşlar yavaş yavaş yerine oturmaya başladı. Kısa süre sonra bölgenin en iyi hastanelerinden birisi olacağız.

 

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Başkan Mustafa’ya jest Başkan Mustafa’ya jest

Torbalıspor denildiğinde ilk akla gelen isimlerin başında Mustafa Günaydın geliyordu. Torbalıspor’a olan aşkı nedeniyle gece gündüz tak...

Devlerin tercihi oluyoruz Devlerin tercihi oluyoruz

ZATEN son 10 yıldır devler liginde olan Torbalı gün geçtikçe daha çok ivme kazanıyor. Özellikle inşaat alanında müthiş bir gelişim söz ...

Siyasette sular ısınıyor Siyasette sular ısınıyor

CUMHURİYET Halk Partisi’nde kongre zamanı başlıyor. Kasım-Aralık dönemi içerisinde kongreler tamamlanacak. Torbalı’da da delege seçimle...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Fahrettin Küçük Yapı300x250
SON EKLENEN HABERLER
Her yer çamur Her yer çamur

TORBALI son dönemde yapılan kazılar yüzünden adeta şantiyeye...

90 dakika kalkıyor 90 dakika kalkıyor

İzmir Büyükşehir’e bağlı ESHOT,t oplu ulaşım ücretlerinde de...

Organik yumurtaya rağbet büyük Organik yumurtaya rağbet ...

Torbalılı Sertan Gürbüz, Özbey Mahallesi'nde 30 bin metrekar...

Torbalı, MR’ı bekliyor Torbalı, MR’ı bekliyor...

Torbalı Devlet Hastanesi’ne kazandırılan MR cihazının montaj...

Suya hasret! Suya hasret!

Yaz boyunca ilçe genelinde ve çevre mahallelerde yaşanan su ...

Emrah Serbes’in hastane kayıtları dosyaya işlendi Emrah Serbes’in has...

22 Eylül'de İzmir-Aydın otobanında kaza yaparak, bir ailenin...

Süvarioğlu’dan Ayrancılar’a dev proje Süvarioğlu’dan Ayrancılar...

17 yıllık bir deneyime sahip olan Süvarioğlu Grup İnşaat, Ay...

Dünyada  benzeri yok! Dünyada benzeri yok!

Torbalı’da yaşayan 3 üniversite mezunu genç girişimci Abdull...

Torbalı güne yağmurla uyandı Torbalı güne yağmurla uya...

Sonbaharın gelmesine karşın yazdan kalma günlerin devam etti...

Çetin’in anne acısı Çetin’in anne acısı

Yerel tarihçi ve araştırmacı Necat Çetin’in uzun süredir Tor...

FOTO GALERİ
Miss Park 300x250
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan