Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

İlçelerdeki başarısızlığı gerekçe gösterdi

31 Mart yerel seçimlerinin ardından İzmir’de Bayındır ve Bergama ilçelerinin kazanmış olmasına rağmen Torbalı, Ödemiş, Menderes, Kemalpaşa ve Selçuk gibi önemli ilçeleri kaybeden AK Parti İzmir’de önemli bir gelişme yaşandı.

15 Nisan 2019 - 11:59 'de eklendi ve 147 kez görüntülendi. A+A-

İlçelerdeki başarısızlığı gerekçe gösterdi

İzmir İl Başkanı Aydın Şengül görevinden istifa etti. İki gündür yeni seçilen AK Partili belediye başkanları ile birlikte Ankara’da temaslarda bulunan ve bakanlarla görüşen Şengül, İzmir heyetini uğurladıktan sonra Ankara’da kaldı. Şengül, Türkiye geneli seçim sonuçlarını değerlendirme toplantısı yapan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü.  İzmir’deki seçim sonuçlarında yaşanan başarısızlığı değerlendiren Şengül “tüm sorumluluğu üzerime alıyorum” diyerek Erdoğan’a istifasını sundu. Erdoğan ile İzmir sonuçları üzerine değerlendirmelerde de bulunduğu öğrenilen Şengül’ün yeni dönemde yönetim oluşurken görüşüne başvurulacağı ifade edildi.

Torbalı’da ne olur?

Geçtiğimiz dönem AK Parti’nin elindeki en büyük ilçe Torbalı idi. Menderes, Torbalı ve Kemalpaşa’nın tekrar alınmasına kesin gözü ile bakılıyordu. Kemalpaşa kıl payı kaybedilse de Torbalı 8 bin oy ile kaybedildi. Torbalı’da oluşan büyük fark tartışmaları beraberinde getiriyor. Belediye’ye alınan yüzlerce işçi, genel ve yerel iktidarın tüm imkânlarına rağmen 8 bin fark oluşması genele merkezin dikkatini çekiyor. İl Başkanının istifası ile il yönetimi de değişecek. İlçelerde nasıl bir yenilenme olur belli değil. Özellikle kaybedilen ilçelerde değişim olabilir. Torbalı’da bu değişimden nasibini alabilir. Ama en önemli etken ilçe milletvekili bulunması hasebi ile Atilla Kaya’nın ortaya koyacağı irade belirleyici olacaktır. 6 yıldır ilçe başkanlığı yapan Hasan Akbıyık ve yönetiminin kaderi yeni il başkanının belirlenmesi ile şekillenecektir diye düşünüyorum.

Logo ve bando geri geldi

Belediye Başkanı İsmail Uygur daha önce belediye bandosu kurmuştu. Görmez döneminde dağılan bando geçtiğimiz hafta yeniden iş başı yaptı. Önce Kazım Dirik Caddesi’nde kortej gerçekleştirip çeşitli marşlar çalan bando ardından da belediye meydanında mini bir konser gerçekleştirecek. Saat 16.00-16.30 arasında konser verecek olan ekip daha sonra Atatürk Anıtı’nda saat 17.00’da İstiklal Marşı’nı çalıp hafta mesaisinin bittiğini duyuracak. Kortej sırasında vatandaşların balkonlarına çıkıp alkışlarla destek verdiği bando her Cuma ilçe sokaklarını renklendirecek. İsmail Uygur’un yeniden seçimi kazanmasıyla toplanan ekipten sonra mehter takımının da kurulacağı öğrenildi.

Uygur’un yaptığı bir diğer değişiklikte kendisi dönemindeki logoya geri dönmek oldu. Mecliste alınan karar ile Torbalı belediyesi eski logosuna geri döndü.

Menderes’ten işaret fişeği

Kaybedilen ilçeler ile ilgili ilk işaret fişeğini Menderes verdi. Gündeme Bakış’ta yer alan habere göre Menderes İlçe Başkanı Mehmet İmre’nin, “Madem siz sorumluluğu üzerinize alıp istifa ediyorsunuz, ben de belediyeyi kaybetmiş ilçe başkanı olarak onurlu bir duruş sergileyip istifa edeceğim” dediği öğrenildi. AK Parti İzmir’de İl Başkanı Aydın Şengül’ün istifası tartışılıyor. Şengül’ün kararını kamuoyunu duyurmadan önce ilçe başkanlarıyla il binasında toplantı yaptığı öğrenildi. AK Parti yerel seçimlerde Torbalı, Menderes, Selçuk, Kemalpaşa ve Ödemiş’te mevcut belediyeleri CHP’ye kaptırmıştı. Şengül’ün toplantıda ilçe başkanlarına istifa gerekçesini aktardığı öğrenildi. Toplantıda söz alan Menderes İlçe Başkanı Mehmet İmre’nin, “Ben de belediyeyi kaybetmiş bir ilçe başkanı olarak sizin gibi onurlu bir davranış sergileyip istifa etmeyi düşünüyorum” dediği öğrenildi.

 

 

 

Etiketler :
,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Gece saat 2’de bir insan neden basketbol oynar? Gece saat 2’de bir insan neden basketbol...

BAŞLIKTAKİ soruyu tekrar sormak istiyorum. Gece saat 2’de bir insan neden basketbol oynar? Ben de sporla ilgilenen bir insanım, sporun ...

Muhtar Tünelli yasal yollara başvurdu Muhtar Tünelli yasal yollara başvurdu

31 Mart seçimlerinde rakiplerini geride bırakarak ikinci kez Tepeköy Mahalle Muhtarlığı görevine seçilen Tamer Tünelli’nin mazbatası ...

Hastanede kimse var mı? Hastanede kimse var mı?

Devletimiz ilçemize Ege Bölgesinin en kapsamlı hastanelerinden birini yaptı. ...

Suriyeli galeyanına gelmeyin! Suriyeli galeyanına gelmeyin!

Torbalı’nın en önemli sorunu trafik diyorlar ama değil. İlçemizin şuanda en önemli sorunu güvenlik. Hırsızlıktan bahsetmiyorum. ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
Y-EA puanı ile  Torbalı birincisi oldu Y-EA puanı ile Torbalı b...

Torbalı Bahçeşehir Anadolu Lisesi, 12. Sınıf öğrencisi Gaffa...

Sessiz ölüm: Hepatit! Sessiz ölüm: Hepatit!

Torbalı İlçe Sağlık Müdürlüğünden 28 Temmuz Dünya Hepatit Gü...

5315 kişi başvuru yaptı 5315 kişi başvuru yaptı...

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından...

Liseler, tercihler için hazır! Liseler, tercihler için h...

Torbalı’da YKS sonuçlarının açıklanması ile birlikte birçok ...

Tarihi ağaç,  TV  programlarında Tarihi ağaç, TV program...

Osmanlı Padişahı Sultan ikinci Abdülhamid'e 140 yıl önce İsp...

Polisler, pazarcı kılığına girdi Polisler, pazarcı kılığın...

Polis memurları pazarcı esnafı kılığına girerek ilçenin en b...

Turnuvanın galibi: Mü’min Mesci Cami Turnuvanın galibi: Mü’min...

Torbalı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz ...

Hizmette sınır tanımayan müdür Hizmette sınır tanımayan ...

Torbalı Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Tuncel Dağdelen vefat...

Bakan Soylu, şehidimizin nasıl vurulduğunu anlattı Bakan Soylu, şehidimizin ...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk yazarı Muharrem Sa...

Yıldırım Baytekin ‘Bahçeşehir’i anlattı Yıldırım Baytekin ‘...

Torbalı Bahçeşehir Koleji Kurucusu Yıldırım Baytekin, 18 yıl...

FOTO GALERİ
Baha Kapı
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan