Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

İŞKUR’a çirkin iftira!

Hiç şüphesiz ki ilçemizdeki en yoğun kurumların başında İŞKUR geliyor. Torbalı dışında 6 ilçeye daha bakan İŞKUR’un yoğun ve özverili çalışmalarını kimse inkar etmemeli. Kurumdaki bir personelle kişisel bir sorununuz olabilir ama sırf bu yüzden bütün kurumu zan altında bırakmak ahlaksızlıktan başka bir şey değildir.

21 Haziran 2019 - 23:40 'de eklendi ve 990 kez görüntülendi. A+A-

İŞKUR’a çirkin iftira!

Bunları neden yazdığıma gelince. Birkaç gün evvel Torbalı’da yayın yapan ama kime ait olduğunu veya ofisinin nerede olduğunu dahi bilmediğim bir internet sitesinde İŞKUR’la ilgili art niyetli olduğu açıkça belli olan bir haber servis edilmiş. İŞKUR kişiye özel muamele yapılıyormuş, el altından tanıdıklara iş bulunuyormuş, ilanlar gizlenip öncelik torpillilere veriliyormuş gibi onlarca gerçeği yansıtmayan suçlama. Ben İŞKUR’un avukatı değilim, orada çalışanlarda insan. Elbet hataları olacaktır ama devletin kurumuna çamur atmak, onları kamuoyu önünde itibarsızlaştırmaya çalışma girişimlerinin şiddetle karşısındayım, olmaya da devam edeceğim.
KAYMAKAM BEYE KAVŞAK ÖNERİSİ
Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen muhtarlar toplantısında Yeşilköy Mahalle Muhtarı Dursun Genç, bölgedeki kavşak sorununu gündeme getirmiş ve Kaymakam Kadir Sertel Otcu konuyla yakından ilgileneceğinin sözünü vermişti. Önceki gün Kaymakam Bey, Ayrancılar-Gaziemir Karayolu Yeşilköy Efeoğlu Tabiat Parkı Mevkiinde “kavşak ve yaya geçidi” yapılması ile ilgili incelemelerde bulundu. Bu incelemeler esnasında İlçe Emniyet Müdürü Zeki Oğuz Kesen ve konuyla ilgili uzmanlarda bölgede çalışma yaptı. Bu gelişmeyle ilgili bir okuyucum haklı olarak bir sitemini dile getirmiş. Mesaj aynen şöyle, Vedat Bey, köşe yazınızda bu kavşak trafiği rahatlatır şeklinde bir bölüm var. Bu kavşak yapılınca biz hastane kavşağından rahatça çıkabilecek miyiz? Sayın Kaymakama öncelikleri anlatsanız olmaz mı? Mesela Efeoğlu piknik yerinin yerine Orman Fidanlığı’nın oraya yapılacak olan bir kavşak ilçemize daha çok yakışır. İyi çalışmalar. Bana kalırsa her iki bölgenin de bir kavşak sorunu var ve umarım en kısa sürede bu sorunlar ivedilikle çözülür.
GENÇ MUHTAR GÖZ DOLDURUYOR
31 Mart seçimlerinde mahalle sakinlerinin talebi üzerine adaylığını açıklayan ve seçimi kazanan 7 Eylül Mahallesi Muhtarı Ömer Yadık aradan geçen kısa süreye rağmen çalışmalarıyla dikkat çekiyor. 33 yaşında olan ve ilçenin en genç muhtarı olarak ön plana çıkmayı başaran Yadık, adaylık sürecinde verdiği vaatleri yerine getirerek kendisine verilen oyların hakkını vermeye çalışıyor. Alt ve üst yapı, ulaşım, hırsızlık, çevre bakımı gibi bir çok sorunu olan 7 Eylül Mahallesi’nin imajını değiştirmek için bu göreve talip olan genç muhtar, belirlediği eksiklerin ve sorunların giderilmesi için hummalı bir çalışma programı içerisine girdi. Yetkili kurumlara mahallenin sorunlarının giderilmesi için dilekçeyle başvuran ve takibini sürdüren Ömer Yadık’ın azmi ise hiç şüphesiz en çok mahalle sakinlerini memnun ediyor.
SOKAK DOSTLARIMIZI UNUTMAYIN
Son haftalarda hava sıcaklıklarındaki artış insanları olduğu gibi hayvanları da olumsuz etkiliyor. Özellikle sokak hayvanları bu sıcak yaz günlerinde temiz içme suyu bulmakta zorluk çekiyor.Hayvan sever dernekleri sıcak havalarda kedi, köpek, güvercin, serçe gibi hayvanların su bulmada sıkıntı çektiklerini belirterek cam önüne, balkona, bahçe ve sokaklara bir kap su konulması çağrısında bulundu. Çağrıda özetle hayvanlar bir yerden su bulur demek doğru değil. Evimizin önüne, dükkanımızın önüne bir kap su bırakmak zor değil. Onu, bunu, komşumuzu beklemeden biz bu gün hemen şimdi bu hayvanlar için dışarıya bir kap su koyalım ifadelerine yer verildi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KIYMETLİ OKURLARIM; KIYMETLİ OKURLARIM;

Bu hafta hem mali müşavirlik camiasını hem de vergi mükelleflerini ve kamu otoritesi olarak devleti birinci dereceden ilgilendiren bir ...

FAZLA ÇALIŞMA (MESAİ) VE ÜCRETLENDİRİLMESİ FAZLA ÇALIŞMA (MESAİ) VE ÜCRETLENDİRİLME...

FAZLA ÇALIŞMA (MESAİ) VE ÜCRETLENDİRİLMESİ...

KADAYIFIN ALTI KADAYIFIN ALTI

Kadim tartışmaların en tepesinde ‘Laik Devlet’ tartışması hep yer almıştır. Kendimi bildim bile tartışır dururuz. Bitecek gibi de görül...

BİR CENAZENİN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ BİR CENAZENİN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ

1989 yılının Haziranında hayatını kaybeden İran devriminin lideri ‘Ayetullah Humeyni’, tıpkı şimdi şehit edilen ‘Kasım Süleymani’ gibi ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Yolcu güvenliği için toplandılar Yolcu güvenliği için topl...

İlçedeki trafik yoğunluğunu en aza indirmek adına geçtiğimiz...

Fal niyetine geçiyor Fal niyetine geçiyor

Hasan Tunç 30 yıldır İzmir'in en işlek noktalarında gözü gib...

İnsan sağlığına çok faydalı İnsan sağlığına çok fayda...

Semt pazarlarında satılan Erzurum-Kars küflü çeçil peyniri k...

Gözaltına alındı Gözaltına alındı

Torbalı Karakuyu Mahallesi’nde çalıştığı asfalt üretim tesis...

Yılın belirli dönemlerinde etkili oluyor Yılın belirli dönemlerind...

İlçedeki zeytin ağaçlarında yılın belirli dönemlerinde ortay...

Memleketi Hatay’da toprağa verilecek Memleketi Hatay’da ...

Suriye'nin İdlib kentinde, rejimin düzenlediği hava saldırıs...

Organik ürünlerimiz sorunsuz Organik ürünlerimiz sorun...

Torbalı Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, ilçedeki ...

Salı günü onların pazarı Salı günü onların pazarı...

Atatürk Mahallesi’nde salı günleri kurulan semt pazarını dil...

Uygur: “Direneceğiz, belki ezileceğiz ama vazgeçmeyeceğiz” Uygur: “Direneceğiz, belk...

Torbalı Organize Sanayi Bölgesi’ne bir akü geri dönüşüm tesi...

Kumar oynatıldığı için mühürlenmişti Kumar oynatıldığı için mü...

Yoğurtçular Mahallesi’nde geçtiğimiz günlerde kumar oynatıld...

FOTO GALERİ
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan