Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

İZSU zamma doymuyor

İZSU Genel Kurulu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun başkanlığında geçtiğimiz günlerde toplandı.  Ve bu toplantıdan yine zam çıktı.

01 Aralık 2017 - 9:28 'de eklendi ve 75 kez görüntülendi. A+A-

İZSU zamma doymuyor
300Reklam

Genel kurulda İZSU Genel Müdürlüğü 2018 Mali Yılı bütçesi ve performans programı görüşüldü. Bütçe, Ak Parti’nin ret oylarına karşı oy çokluğuyla onaylandı. Bütçe kapsamında 1 Ocak 2018’den itibaren su tarifesine yüzde 10 zam uygulanması kararı kabul edildi. Buna göre, konutlarda

0-20 metreküp arası 4 TL 16 kuruş olan suyun metreküpü 4 TL 58 kuruşa, 21 metreküp ve üzeri harcamada 9 TL 28 kuruş olan suyun metreküpü 10 TL 21 kuruş olacak. Konut dışı tüketim 9 TL 57 kuruştan 10 TL 53 kuruşa yükselecek.

Türkiye’nin en pahalı suyunu içiyoruz demekten bıktık. Ama maalesef bu böyle. Bu kadar pahalı su içmemize rağmen, alınan hizmetler maalesef çok yetersiz. Burada çalışan personeli eleştirmiyorum. Eleştirim, sadece İZSU yönetimine.

Her yıl suya yapılan zam artık illallah dedirtti. Zaten su faturalarımız çok kabarık geliyor. Yok katı atık bedeli, yok atık su bedeli, bilmem ne parası. Tükettiğimiz su 10 TL, ödediğimiz fatura 30 TL. Bir de buna zam eklenince, zaten kabarık olan fatura iyice şişecek. Biraz insaf yahu!

YEDİĞİMİZ GIDALARDA İLAÇ KALINTISI VAR MI?

Malum, dün Perşembe günüydü. Binlerce insan Torbalı’ya alış verişe geliyor. Dört bir taraftan gelen yüzlerce esnaf tezgah açıyor. Geçenlerde gazetemizde de Perşembe Pazarı’yla ilgili güzel bir haber çıkmıştı. Adeta Pazar turizmini yaşıyor ilçemiz Perşembe günleri.

Buraya kadar her şey çok güzel. Fakat geçenlerde çok farklı bir konuyla ilgili şikayet aldım. Sonra biraz düşününce de okuyucuma büyük bir hak verdi. Okuyucumuz, pazarda satılan ürünlerin denetlenip denetlenmediğini, ilaç kalıntısının olup olmadığını sordu.

Kendisi de kimya üzerine fazlaca hemhal olmuş bir isim. Hatta geçenlerde pazardan aldığı mısırı evde pişirirken, genellikle kimyasal tepkimelerde ortaya çıkan bir kokuya benzer kokunun yayıldığını söyledi. Pişirdiği mısırı direkt çöpe attı.

Burada tüm pazarcı esnafını zan altında bırakmak istemiyorum. Ancak ürünlerin gerçekten incelenmesi gerekiyor. Özellikle de ilaç kalıntısının olup olmadığı insan sağlığı açısından büyük önem arz ediyor. Hastalıklar hemen görünmez ama ilerleyen yıllarda kendini gösterir. Bu yüzden yediklerimize ve içtiklerimize dikkat etmeliyiz.

İlçe Sağlık Müdürlüğü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü hatta ve hatta Zabıta Müdürlüğü bu konuda ortak bir çalışma yürütebilir.

 

Torbalı genelinde devam eden alt yapı çalışmalarının yarattığı mağduriyeti artık neredeyse her gün yazıyoruz.  İnanın vatandaş çok dertli. Sürücüler ayrı dertli, yayalar ayrı dertli.. Önceki gün bir Özgür Uğur Doğan isimli bir okurumuz ilginç bir fotoğraf ulaştırdı bizlere. Dükkanın önünde kazı çalışması yapılmış. Ve akşam olunca da öylece bırakıp gitmişler. Dükkanın içinde de 3 araç var. Onlar nasıl dışarı çıkacak? O hendeği nasıl geçecekler düşünen yok!

 

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Halil Başkan’dan bir ilk Halil Başkan’dan bir ilk

Yeni yılla birlikte ilçedeki odalarda seçim heyecanı da başladı. İlk seçim heyecanı Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda yaşandı. Mevcut...

Belediye sarayı şaşırtıyor Belediye sarayı şaşırtıyor

Kimse beklemiyordu aslında projenin bu kadar hızlı bir şekilde inşa edileceğini. Hemen hemen herkes projenin sadece kağıt üzerinde kala...

Artık gizli saklı kalmadı Artık gizli saklı kalmadı

Sosyal medyadan söz ediyorum. Artık her şeyimiz ortada. Bu durumun avantajları olduğu gibi dezavantajları da var tabi. Eskiden sadece b...

TTO’nun bütçe başarısı TTO’nun bütçe başarısı

Torbalı Ticaret Odası meclisi önemli bir karara imza attığını okudum. Torbalı Ticaret Odası (TTO) aldığı meclis kararı ile üye aidatlar...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Bahçeşehir
SON EKLENEN HABERLER
Yeniköy’de köy dolmuşu  İZSU çukuruna saplandı Yeniköy’de köy dolmuşu İ...

Torbalı son 3 gündür yağmura teslim durumda. Aniden bastıran...

Hizmet vatandaşın ayağına gidecek Hizmet vatandaşın ayağına...

Torbalı’da 3 yıllık görev süresini tamamlayan SGK Torbalı İl...

Zorunlu Deprem Sigortası tarifesinde değişiklik Zorunlu Deprem Sigortası ...

Zorunlu Deprem Sigortası kapsamında asgari prim tutarları ye...

7 bin 500 liranızı unutmayın 7 bin 500 liranızı unutma...

450 bin memur emeklisinin ek ikramiye alabilmesi için son ba...

50 bin taşeron sıra ile kadroya alınacak 50 bin taşeron sıra ile k...

Başbakan Yıldırım’ın verdiği müjdenin ardından KİT’lerde gör...

Eşe, dosta Torbalı’da yatırım  yapmalarını tavsiye ediyorum  Eşe, dosta Torbalı’da yat...

 Göreve geldiği günden bu yana başta ‘aktif yapısı’ olmak üz...

Şakir Müdürden büyük fedakârlık Şakir Müdürden büyük feda...

Subaşı Mustafa Topalan Lisesi’nde 6 yıldan beri okul müdürlü...

Atilla Kaya’yı takip edenin başı döner Atilla Kaya’yı takip eden...

Torbalı’nın evladı AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, ...

Torbalı’yı etkileyecek mi Torbalı’yı etkileye...

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) dikkatler yavaş yavaş kuru...

Hanife ile dondurmacı sevgilisi evleniyor Hanife ile dondurmacı sev...

İzdivaç programında koca ararken şöhreti yakalayan gelin ada...

FOTO GALERİ
Miss Park 300x250
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan