Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

Kaya: Polemik değil hizmet üretin

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı  Aziz Kocaoğlu’nun sosyal medya hesabı üzerinden tarım ile ilgili yaptığı açıklamaları değerlendirdi.

11 Aralık 2017 - 12:58 'de eklendi ve 185 kez görüntülendi. A+A-

Kaya: Polemik değil hizmet üretin
300Reklam

Kocaoğlu’nun matematik bilmediğini belirten Kaya, “Sayın Kocaoğlu ya matematik bilmiyor ya da şaka yapıyor. Rakamlar ortada, İzmir tarımında sağlanan büyüme, AK Parti hükümetleri eliyle tarımda sağlanan gelişmelerle olmuştur” dedi.
SAYIN KOCAOĞLU YANLIŞ HESAP YAPIYOR, İNŞALLAH BELEDİYENİN
HESAPLARINI DA BÖYLE TUTMUYORDUR
Kocaoğlu’nun yanlış hesap yaptığını belirten Kaya, “CHP’li Sayın Kocaoğlu 7 bin 506 koyun ve keçi dağıtarak tarıma dokunduğunu ve böylece İzmir tarımının son 10 yılda % 5,5 büyüdüğünü ifade etmiş. Önce bir düzeltme yapalım, sanırım rakamlarla aranız pek iyi değil. Hesabınız yanlış. İzmir tarımı sizin ifade ettiğiniz gibi son 10 yılda % 5,5 değil, 5,5 kat büyüdü. Bu da % 550 eder. İnşallah belediyenin hesaplarını da böyle tutmuyorsunuzdur!” şeklinde konuştu.
BEN SİZE ANLATAYIM, SİZ DE CHP’Lİ MİLLETVEKİLLERİNE ANLATIRSINIZ
İzmir’in tarımda ve hayvancılıkta 2002’den itibaren çok büyüdüğünü, bunun da AK Parti hükümetlerinin yatırımları sayesinde olduğunu hatırlatan Kaya, “?Sayın Kocaoğlu; Evet, İzmir tarımda da, hayvancılıkta da 2002’den itibaren çok büyüdü. Bunu her ne kadar CHP’li milletvekilleri kabul etmeyip, -köylüyü çiftçiyi perişan ettiniz- yalanıyla çarpıtmaya çalışsalar da, gerçekler sizin de kabul ettiğiniz gibi böyle değil. İzmir tarımında gerçekleşen 5,5 kat  koyun ve keçi ile gerçekleştiğini iddia ediyorsunuz. Ya matematik bilmiyorsunuz ya da şaka yapıyorsunuz! Ben size, AK Parti hükümetleri eliyle tarımda sağlanan gelişmenin nasıl gerçekleştiğini net olarak anlatayım. Siz de, pek çok konuda kir ayrılığına düştüğünüz, aranızda tartışmaktan İzmir’in sorunlarına çözüm bulmaya fırsat bulamadığınız CHP’li milletvekillerine anlatırsınız” dedi.

İZMİR, TARIMSAL EKONOMİK BÜYÜKLÜKTE TÜRKİYE İKİNCİSİ
İzmir’de tarımda sağlanan büyümeyi rakamlarla açıklayan Kaya, “Önce, İzmir olarak tarımsal büyüklükte geldiğimiz rakamları görelim. 2002’de 2,2 milyar TL olan toplam tarımsal üretim
değeri 2016’ya gelindiğinde % 344 oranında artarak 10,1 milyar TL’ye ulaştı. Böylece, tarımsal ekonomik büyüklükte İzmir ülke genelinde 2. sıraya yerleşti. 2002’de 844 milyon dolar tarımsal ürün ihraç eden İzmir, 2016 yılına gelindiğinde ihracatını 2,4 milyar dolara yükseltmiş ve Türkiye’nin toplam tarımsal ihracatının % 14,7’sini gerçekleştirmiştir” şeklinde konuştu.
BÜYÜKŞEHİR 7.506 KÜÇÜKBAŞ HAYVAN DAĞITTI, OYSA İZMİR’DE 824.000 KÜÇÜKBAŞ
HAYVAN BULUNUYOR
İzmir’de 2002’de 228 bin olan büyükbaş hayvan varlığının % 152 oranında artarak 576 bin rakamına yükseldiğini, büyükbaş hayvan sayısının İzmir’de 348 bin adet arttığının bilgisini veren Kaya, “İzmir’de büyükbaş hayvan varlığı % 152 arttı. Küçükbaş, yani koyun-keçi sayısı da İzmir’de 824 bin rakamına ulaşmıştır. Hani siz diyorsunuz ya, “7 bin 506 koyun ve keçi dağıttık” diye… 7 bin 506 nerede, 824 bin nerede… Sanırım bu bile anlamanıza yetmiştir” ifadesinde bulundu.
SÜTÜN BAŞKENTİ İZMİR
İzmir’deki süt üretimini de rakamlarla açıklayan Kaya, “İzmir’de süt üretimi 2002 yılından bu zamana % 191 oranında artarak, 595 bin tondan 1 milyon 738 bin ton rakamına ulaşmıştır. Bu üretim ile ülke genelinde ilk sıradan yer alan, “sütün başkenti” olarak adlandırılan İzmir’imiz, ülkemiz süt üretiminin % 9,4’ünü karşılamaktadır” dedi.
İZMİRLİ ÇİFTÇİLERE 3,1 MİLYAR TL DESTEKLEME PRİMİ ÖDENDİ
Tarımsal desteklemeler ve hibelerle ilgili de bilgi veren Kaya, “İzmir tarımında gerçekleşen gelişme ve büyüme ortada. Bunlar, yaklaşık değeri 10 milyon TL olan 7 bin 506 adet koyun ve keçi dağıtarak olmuyor! İzmir’de 2002’de yılda 45 milyon TL civarında olan tarımsal desteklemeler, 2016 yılında 320 milyon TL’ye yükselmiştir. Son 15 yılda İzmirli köylümüz, çiftçimiz ve hayvancılarımıza toplam 3,1 milyar TL tarımsal destekleme primi ödenmiştir. Ayrıca, kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı kapsamında toplam 138,5 küçükbaş koyun-keçi desteği noktasında 60 milyon TL İzmirli hayvancılarımıza ödenmiştir” şeklinde konuştu.
AK PARTİLİ BELEDİYELER İLE KIYASLANDIĞINDA, İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
TARAFINDAN YAPILANLAR ÇOK CÜZİ KALMAKTADIR
Köylüye koyun ve keçi dağıtmanın doğru bir iş olduğunu, ancak başka belediyelerle kıyaslandığında yapılanların çok cüzi kaldığını belirten Kaya, “Evet, CHP’li Sayın Aziz Kocaoğlu. İzmirli köylümüz ve çiftçimiz sizin de kabul ettiğiniz gibi üretiyor, büyüyor. Ama bu sizin de net bir şekilde gördüğünüz gibi, 7 bin 506 koyun ve keçi dağıtmakla olmuyor. Köylümüze koyun ve keçi dağıtmak, tarıma bir şekilde destek vermeye çalışmak doğru bir iştir. Ancak, özellikle AK Partili büyükşehir belediyeleri ile kıyaslandığında CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptıkları çok cüzi kalmaktadır” dedi.
ADINDA “MİLLİ” GEÇİYOR DİYE TAKİP ETMEMİŞ OLABİLİRSİN, MİLLİ TARIM PROJESİ İLE
DAHA FAZLA ÜRETİM, DAHA FAZLA BÜYÜME
Başbakan Binali Yıldırım tarafından Ödemiş’te açıklanan Milli Tarım Projesi’ne de değinen Kaya, “Ayrıca, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım Milli Tarım Projesi’ni Ödemiş’te, İzmir’de açıkladı. Gerçi mensubu olduğunuz CHP’nin Milli ve Yerli duruş ile artık alakası kalmadığını biliyoruz. Bundan dolayıdır ki, adında “Milli” geçen bu projeyi takip etmemiş olabilirsiniz. Milli Tarım Projesi ile çiftçimize yapılan desteklemeler artık havza bazlı yapılıyor. Çiftçimizin kullandığı mazotun yarısı devletimiz eliyle karşılanıyor. Yani İzmirli köylümüz, çiftçimiz ve hayvancımız artık daha da fazla üretecek, daha da fazla büyüyecek” dedi.
GÜNDEMİ DEĞİŞTİRMEK, ALGIYI YÖNETMEK İÇİN UĞRAŞIYORSUNUZ
Kocaoğlu’nun İzmir’deki trak sorununun çözümü için ortaya koyduğu bir projesi olmadığını, ideolojik söylemlerde bulunarak gündemi değiştirme, algıyı yönetme kaygısında olduğunu ifade eden Kaya, “Anladığım kadarıyla, plansız ve bilinçsiz kazılarla bir labirente dönüştürdüğünüz İzmir sokaklarına çıkıp, yaşadığımız trak sorununu, çektiğimiz çileleri görmeye pek niyetiniz yok. CHP’li belediye başkanı olarak 13 yıldır görev yapıyorsunuz. İzmir’in traği felç halinde, hemşehrilerimiz yollarda perişan vaziyette. Ama hala İzmir’in bir ulaşım master planı dahi yok! Hadi sokağa çıkıp bu durumu görmüyorsunuz, attığınız o tweet’lerin altındaki yorumlara bakarsanız, hemşehrilerimizin trak konusundaki çığlığını net bir şekilde göreceksiniz. İzmirli hemşehrilerimiz “yeter artık” diyor. Tabi siz yine üç-beş ideolojik söylemle, gerçek dışı safsatalarla, gündemi değiştirmek, algıyı yönetmek için siyaset yapmaya devam edeceksiniz” dedi.
TÜRKİYE’NİN BÜYÜKŞEHİRLER ARASINDA İLLER BANKASI’NDAN EN ÇOK PAYI ALAN
İKİNCİ BELEDİYESİNİN BAŞKANI OLARAK, SİYASİ POLEMİK DEĞİL HİZMET ÜRETİN!
Kocaoğlu’ndan beklenenin siyasi polemik değil hizmet olduğunu vurgulayan Kaya sözlerini şöyle tamamladı, “İzmir’deki kangren haline gelmiş trak sorununu “Et”ten püften laarla unutturamazsınız! Sizden beklenen, Türkiye’nin büyükşehirler arasında kişi başına yıllık 664 TL ile İller Bankası’ndan en çok payı alan ikinci belediyesinin başkanı olarak, kentin sorunlarına çözüm üretmenizdir. İzmir sizden siyasi polemik değil, hizmet bekliyor”

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Feci kaza: 2 yaralı! Feci kaza: 2 yaralı!

SON dönemde ilçede artış gösteren motosiklet kazalarının ardı arkası kesilmiyor. ...

Sabuncubeli Tüneli Temmuz’da açılacak Sabuncubeli Tüneli Temmuz’da açılacak...

Manisa İl Koordinasyon Kurulu toplantısında konuşan Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, Manisa ve İzmir arasındaki ulaşımı...

Piyasada yükseliş sürüyor Piyasada yükseliş sürüyor

Kripto paralar ile ilgili “düzenleme” ve “kısıtlama” haberinin etkisiyle piyasada görülen sert düşüşler sonrasında sanal para birimleri...

İşsize 10 ayda 16 bin 112 lira maaş İşsize 10 ayda 16 bin 112 lira maaş

Yeni asgari ücretin belirlenmesiyle birlikte işsizlerin aldıkları maaşlar da değişti. 2018 yılı çalışanlar ve emekliler kadar işsizler ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Bahçeşehir
SON EKLENEN HABERLER
Kocaoğlu’na çok yükleniyorlar Kocaoğlu’na çok yükleniyo...

Önceki gün İzmir’de yaşanan fırtınanın etkisiyle körfez 40 s...

Feci kaza: 2 yaralı! Feci kaza: 2 yaralı!

SON dönemde ilçede artış gösteren motosiklet kazalarının ard...

Sabuncubeli Tüneli Temmuz’da açılacak Sabuncubeli Tüneli Temmuz...

Manisa İl Koordinasyon Kurulu toplantısında konuşan Karayoll...

Piyasada yükseliş sürüyor Piyasada yükseliş sürüyor...

Kripto paralar ile ilgili “düzenleme” ve “kısıtlama” haberin...

İşsize 10 ayda 16 bin 112 lira maaş İşsize 10 ayda 16 bin 112...

Yeni asgari ücretin belirlenmesiyle birlikte işsizlerin aldı...

Torbalı’da kaç konut satıldı Torbalı’da kaç konu...

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) İzmir Bölge Müdürlüğü’nden ...

İzmir’e Yılın İlk Karı Düştü! İzmir’e Yılın İlk K...

Hava sıcaklıklarının aniden düşmesiyle birlikte İzmir'in yük...

CHP İzmir’de 8 İlçe mercek altında CHP İzmir’de 8 İlçe merce...

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) dikkatler yavaş yavaş kuru...

Sela davasında sanıklar için 3 yıl hapis istendi Sela davasında sanıklar i...

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FET...

Üzülüyoruz ama belli etmeyelim Üzülüyoruz ama belli etme...

        Yarıyıl tatili başlıyor. Anneler, babalar, çocuklar ...

FOTO GALERİ
Miss Park 300x250
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan