Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

Kime hizmet ettiğinizi unutmayın

Bu aralar belki hastaneyi çok fazla ele aldık ama ne yapalım şikayetler çok fazla. Okuyucularımızdan sürekli hastane hakkında mesajlar alıyoruz. Bizler de vatandaşların şikayetlerini yazmakla yükümlüyüz.

02 Ekim 2017 - 9:58 'de eklendi ve 1 kez görüntülendi. A+A-

Kime hizmet ettiğinizi unutmayın
300Reklam

Hasta ve hasta yakınlarının en önemli şikayetleri bazı sağlık personellerinin (hepsini aynı kefeye koymuyorum) kendilerine karşı tutum ve davranışları. Özellikle de gelir düzeyi düşük vatandaşlarımızı hor görenler var.

Hastaneye gidin, 1 saat sadece izleyin. Bunu rahatlıkla görebileceksiniz. Hep bu vatandaşlara karşı bir üst perdeden konuşuluyor. Bu davranış kabul edilecek bir şey değil. Karşınızdakinin eğitim durumu düşük olabilir, kendini kolay bir şekilde ifade edemeyebilir. Bu size ona kötü davranacağınız anlamına gelmez.

Bu konuda sadece hastane değil hemen hemen tüm devlet kurumlarından şikayetler var. Kimse vatandaşa 2. sınıf muamelesi yapamaz. Hepimiz, vatandaşlara hizmet etmekle yükümlüyüz. Hizmet etmek için göreve talip olanlar, kime hizmet etmeleri gerektiğini unutmamalı.

GEDİZ’DEN BİR İSTEK VAR

Geçtiğimiz hafta köşe yazılarımızdan bir tanesinde GEDİZ’i ele almış ve özellikle gündüz yanan aydınlatma direklerinden bahsetmiştik. GEDİZ’den de gerekli cevap geldi.

Yetkililer, son 1 aydır denetleme olduğunu ve bu yüzden aydınlatma direklerinin gündüz yandığını belirtti. Açıklamada, bazı bölgelerde de bakım ve onarım olduğu için aydınlatma lambalarının yakıldığı bilgisi verildi.

GEDİZ, bu konuya cevap vermişken. Ben de bir talepte bulunacağım. Tabi şahsi bir talep olmayacak. Vatandaşlardan gelen talebi kendilerine ileteceğim. Alpkent Mahallesi 5197 numaralı sokakta aydınlatma lambası bulunmuyor. Akşamları çok karanlık olduğu için vatandaş burada yürümekte çekiniyor.

Umarım GEDİZ yetkilileri bu sokağa birkaç aydınlatma lambası koyarak sorunu çözer. Vatandaşların bu yöndeki talebini dikkate almak gerek. Takipçisi olacağız.

İKİ KURUM TRAFİK SORUNUNU BİR GÜNDE ÇÖZDÜ

Geçen hafta Perşembe günü ilçe merkezindeki trafik sıkışıklığını gidermek adına Torbalı Belediyesi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü el ele verdi. İki kurumun birlikte çalışması sonrasında Belediye Meydanı’nda, bankalar sokağında, İsmetpaşa Caddesi’nde hiç trafik sıkışıklığı yaşanmadı.

Perşembe Pazarı kurulmasına ve on binlerce kişinin aynı anda ilçe merkezine gelmesine rağmen tek bir sorun yaşanmadı. Caddeler sağlı sollu araç parkına kapatıldı. Bir çekici meydanda hazır bekletildi. Trafik polisleri de şehir merkezinde sürekli devriye gezerek araçların gelişigüzel park edilmesinin önüne geçti.

Her iki kurumu ve çalışanlarını tebrik ediyorum. Yapılan bu uygulama sayesinde Perşembe günü trafik sıkışıklığı yaşamadık. Hele ilçenin en kalabalık olduğu bir günde. Demek ki isteyince oluyormuş. Bu uygulamanın hafta içi de uygulanmasını istiyoruz.

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Yapmak zor, eleştirmek kolay. Yapmak zor, eleştirmek kolay.

BAŞLIKTA da belirttiğim gibi bir şeyi inşa etmek uzun yıllar alır, onu eleştirmek birkaç dakikayı… Belki aynı hataya zaman zaman kendim...

Seçim oyunlarına hazırlıklı olun Seçim oyunlarına hazırlıklı olun

Ekim ayında başlayacaktık seçim hareketliliğine. Torbalı Ticaret Odası’yla start alacak olan seçim yoğunluğu Esnaf Odası, Şoförler Odas...

1 ayda üç doktor dövüldü 1 ayda üç doktor dövüldü

Evet evet yanlış okumadınız. Yeni hastaneye geçeli daha 1 ay oldu ama maalesef acil serviste 3 doktor saldırıya uğramış. 1 ay gibi bir ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Fahrettin Küçük Yapı300x250
SON EKLENEN HABERLER
Kime hizmet ettiğinizi unutmayın Kime hizmet ettiğinizi un...

Bu aralar belki hastaneyi çok fazla ele aldık ama ne yapalım...

Üst geçitten ‘geçen’ yok! Üst geçitten ‘geçen’ yok!...

Birçok defa ölümlü kaza yaşanmasına rağmen birçok kişi üst g...

Kamuda CEO dönemi Kamuda CEO dönemi

Hükümet, kamuya özel sektör mantığı getiriyor. Bürokraside ö...

Milyonlarca gence yeni iş Milyonlarca gence yeni iş...

Toplum yararına projeler kapsamına okulların güvenlik işleri...

Ege Bölgesi’ne açıldı Ege Bölgesi’ne açıldı...

Ege Bölgesine açılmak için Torbalı’yı merkez seçen Makdem De...

Serbes doğru mu söylüyor? Serbes doğru mu söylüyor?...

Senaryosunu yazdığı Behzat Ç. İsimli dizi ile herkes tarafın...

Sokakta kaldılar Sokakta kaldılar

Boyacılık yapan Fikret Durmuş, uzun süre çalışacak iş bulama...

Ailenin avukatından  Emrah Serbes’e  büyük tepki! Ailenin avukatından Emra...

Edebiyat dünyasında yazdığı kitaplarla ön plana çıkan Emrah ...

30 BİN TL’LİK  altın çaldılar! 30 BİN TL’LİK altın çald...

Gözü dönmüş hırsızlar ilçenin göbeğinde bir villaya girerek ...

Yaz saati uygulaması sürecek Yaz saati uygulaması süre...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Danıştay’ın...

FOTO GALERİ
Miss Park 300x250
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan