Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

Kocaoğlu’nun ‘tamam’ kararına ilçe başkanları ne dedi?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yeniden aday olmama kararının ardından kent siyasetinde tek gündem, kararın değerlendirilmesi ve yeni adayın kim olacağı oldu. CHP’li ilçe başkanları da konuya ilişkin yorumlarını paylaştı.

01 Ekim 2018 - 14:36 'de eklendi ve 358 kez görüntülendi. A+A-

Kocaoğlu’nun ‘tamam’ kararına ilçe başkanları ne dedi?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu‘nun aday olmama kararını CHP İzmir’in ilçe başkanları Ben HABER için değerlendirdi.

İşte o değerlendirmeler;

Torbalı İlçe Başkanı İsmail Uygur: Kişisel kararıdır saygı duymak gerekir. Yeniden aday olmasını  ve devam etmesini isterdik. Sonuçta kendisi böyle bir karar almış. Parti içinde çekişmeler her zaman olur. Kocaoğlu varken de çekişmeler vardı, bundan sonra da olacaktır. Her zaman bir yarış vardı. İnsanlar görevlerine seçilerek gelir. Demokrasinin olduğu her yerde yarış vardır. Yarışın olduğu yerde de hem sevinenler, hem de üzülenlerin olması doğaldır.

Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper: Aziz Bey’e teşekkür ediyoruz. Dürüst bir insandı. Hizmetiyle anılacak bir isim. CHP 95 yıldır kişilerle değil, kurumsal kimliğiyle vardır. Bugün Aziz Bey, yarın başkası olur. Bayraklı Belediye Başkanımız Hasan Karabağ, Büyükşehir için aday adaylarındandır. Benimse herhangi bir koltuğa adaylığım söz konusu değildir. Partimizde görevimi sürdüreceğim, örgütümüzün başındayım.

Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu: Aziz Başkanın bu konudaki görüşünü saygıyla karşılıyorum. Kendisine bugüne kadar vermiş olduğu emeklerinden, İzmir için çalışmalarından ötürü teşekkür ediyoruz. Bundan sonra CHP örgütü olarak Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Büyükşehir Belediyesi’ni yeniden kazanacak olan CHP, İzmir’in hakkını hukukunu korumaya devam edecek. İzmir CHP kalacak demiştik. Öyle kalması için mücadele edeceğiz. Partimiz içinde bu görevi layıkıyla yerine getirebilecek liyakatlı arkadaşlarımız var. Bu nedenle CHP’nin Büyükşehir ve ilçelerde adaylarının belirlenmesinde liyakat inanıyorum ki esas olacaktır. Mevcut yapının getirdiği çıtayı daha da yükseltecek bir anlayış olacağına eminim. CHP olarak yeni ve dinamik, vizyonu daha da yukarı taşıyacak arkadaşlarla çalışacağımıza eminim.

Aliağa İlçe Başkanı Özcan Durmaz: Sayın Başkanımızın İzmir’e emeği çok büyüktür. Aday olmak isteseydi hak onundu ama kendi takdiridir, istemedi. Kendisi bizim siyasi büyüğümüzdür. Kentimize iz bırakan bir başkandır. Bundan sonrasındaysa partimizde bir çekişme yaşanmaz. Partililerimiz bu süreci olgunlukla geçirecektir. Aday olmanın yolu açıktır. Bu görevi yapabileceğine inananlar aday adaylıklarını açıklar. Parti de kendi filtrelerinden geçirerek en doğru kararı verecektir. Ön seçim mi olur, merkez yoklaması mı olur, o CHP Genel Merkezi’nin takdiridir. Partimiz kentimizde bu süreci büyük bir olgunlukla geçirecektir. Yeni adayımızla birlikte seçimin ertesi sabahı 30+1 yerel iktidarımızı  ilan edeceğimize inancım tamdır.

Narlıdere İlçe Başkanı Şahin Fırat: Aziz Başkan çok değerli bir insan. İyi bir yönetici, İzmir’e güzel hizmetleri oldu. Almış olduğu karara kesinlikle saygı duyuyoruz. Tabii yeni bir süreci de başlatmış oldu. Yeni arkadaşlara bayrağı verecek ve ağabey olarak destek olacak. Narlıdere Belediye Başkanımız Abdül Batur’un aday olacağına dair ifadeleri biz de basından okuyoruz. Kendisinin bugüne kadar bunu söylediğini görmedim. Bugünden sonrası için ne düşüneceğini hep birlikte göreceğiz. Sadece Abdül Batur değil tabii, CHP’li herkes bu koltuğa aday olabilir. Önemli olan bu bayrağı layıkıyla taşıyabilmektir.

Çeşme İlçe Başkanı Ekrem OranAziz Kocaoğlu partimize büyük hizmetler yapmış bir isimdir. Kendisine bundan sonraki hayatında başarılar dilerim. Görev süremizde yaşanan fikir ayrılıkları doğaldır. Beş parmağın beşi bir değildir. Biz aynı ideolojide mücadele eden yoldaşlarız. Bir bilen olarak muhakkak CHP içinde olacaktır. Bundan sonra ilimizde yaşanacak gelişmelerde Genel Merkezimiz fikrimizi sorarsa biz de mutlaka fikrimizi söyleriz.

 

Etiketler :
,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Torbalı, Avrupa’nın yedek parça deposu olacak Torbalı, Avrupa’nın yedek parça de...

Opel'i bünyesinde bulunduran Groupe PSA, söz konusu yeri Avrupa'daki stratejik yedek parça tedarik merkezi haline getirmeyi planladıkla...

Tinerci yuvaları yıkılacak Tinerci yuvaları yıkılacak

Torbalı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı yıkım ekipleri, atıl durumda olan ve tinercilerin barınak olarak kullandığı gecekondu ...

Küçük Menderes’te ıslah çalışması Küçük Menderes’te ıslah çalışması...

DEVLET Su İşleri (DSİ) 2'inci Bölge Müdürlüğü, geçen ocak ayı başında yaşanan sağnak yağmurlar nedeniyle taşan ve yatağı bozulan Küçük ...

“Siyasi oluşum değiliz” “Siyasi oluşum değiliz”

Torbalı Galatasaraylılar Derneği lokalinde Torbalılı EYT mağdurlarıyla bir araya gelen Gönül Boran Özüpak, derneğin konfederasyona dönü...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
Torbalı, Avrupa’nın yedek parça deposu olacak Torbalı, Avrupa’nın...

Opel'i bünyesinde bulunduran Groupe PSA, söz konusu yeri Avr...

Tinerci yuvaları yıkılacak Tinerci yuvaları yıkılaca...

Torbalı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı yıkım ekipl...

Küçük Menderes’te ıslah çalışması Küçük Menderes’te ı...

DEVLET Su İşleri (DSİ) 2'inci Bölge Müdürlüğü, geçen ocak ay...

“Siyasi oluşum değiliz” “Siyasi oluşum değiliz”...

Torbalı Galatasaraylılar Derneği lokalinde Torbalılı EYT mağ...

Sebve ve meyvede hastalık yapıyor Sebve ve meyvede hastalık...

Torbalı’da son günlerde aralıklarla etkili olan sağanak yağı...

188 öğrenci yarıştı 188 öğrenci yarıştı

Cengiz Topel Ortaokulu 5/E öğrencisi Hüseyin Efe Demir İzmir...

Fabrikalar hesaplarını yaptı Fabrikalar hesaplarını ya...

Geçtiğimiz yıl 42 bin dekar alan üzerine ekimi yapılarak, 33...

Torbalı vekil sayesinde hayaline kavuştu Torbalı vekil sayesinde h...

Vergi rekortmeni ilçemiz yıllardır gerçekleşmesi için müca...

6 yaşından beri balık tutuyor 6 yaşından beri balık tut...

Perşembe pazarında tezgah açan Sahil Özuğurlu, 40 yıldır bal...

Tatilcilerin adresi değişti Tatilcilerin adresi değiş...

Şehrin sıkıntısından kaçan, şifa bulmak isteyen Dağtekke Köy...

FOTO GALERİ
Baha Kapı
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan