Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

Kocaoğlu’nun ‘tamam’ kararına ilçe başkanları ne dedi?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yeniden aday olmama kararının ardından kent siyasetinde tek gündem, kararın değerlendirilmesi ve yeni adayın kim olacağı oldu. CHP’li ilçe başkanları da konuya ilişkin yorumlarını paylaştı.

01 Ekim 2018 - 14:36 'de eklendi ve 306 kez görüntülendi. A+A-

Kocaoğlu’nun ‘tamam’ kararına ilçe başkanları ne dedi?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu‘nun aday olmama kararını CHP İzmir’in ilçe başkanları Ben HABER için değerlendirdi.

İşte o değerlendirmeler;

Torbalı İlçe Başkanı İsmail Uygur: Kişisel kararıdır saygı duymak gerekir. Yeniden aday olmasını  ve devam etmesini isterdik. Sonuçta kendisi böyle bir karar almış. Parti içinde çekişmeler her zaman olur. Kocaoğlu varken de çekişmeler vardı, bundan sonra da olacaktır. Her zaman bir yarış vardı. İnsanlar görevlerine seçilerek gelir. Demokrasinin olduğu her yerde yarış vardır. Yarışın olduğu yerde de hem sevinenler, hem de üzülenlerin olması doğaldır.

Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper: Aziz Bey’e teşekkür ediyoruz. Dürüst bir insandı. Hizmetiyle anılacak bir isim. CHP 95 yıldır kişilerle değil, kurumsal kimliğiyle vardır. Bugün Aziz Bey, yarın başkası olur. Bayraklı Belediye Başkanımız Hasan Karabağ, Büyükşehir için aday adaylarındandır. Benimse herhangi bir koltuğa adaylığım söz konusu değildir. Partimizde görevimi sürdüreceğim, örgütümüzün başındayım.

Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu: Aziz Başkanın bu konudaki görüşünü saygıyla karşılıyorum. Kendisine bugüne kadar vermiş olduğu emeklerinden, İzmir için çalışmalarından ötürü teşekkür ediyoruz. Bundan sonra CHP örgütü olarak Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Büyükşehir Belediyesi’ni yeniden kazanacak olan CHP, İzmir’in hakkını hukukunu korumaya devam edecek. İzmir CHP kalacak demiştik. Öyle kalması için mücadele edeceğiz. Partimiz içinde bu görevi layıkıyla yerine getirebilecek liyakatlı arkadaşlarımız var. Bu nedenle CHP’nin Büyükşehir ve ilçelerde adaylarının belirlenmesinde liyakat inanıyorum ki esas olacaktır. Mevcut yapının getirdiği çıtayı daha da yükseltecek bir anlayış olacağına eminim. CHP olarak yeni ve dinamik, vizyonu daha da yukarı taşıyacak arkadaşlarla çalışacağımıza eminim.

Aliağa İlçe Başkanı Özcan Durmaz: Sayın Başkanımızın İzmir’e emeği çok büyüktür. Aday olmak isteseydi hak onundu ama kendi takdiridir, istemedi. Kendisi bizim siyasi büyüğümüzdür. Kentimize iz bırakan bir başkandır. Bundan sonrasındaysa partimizde bir çekişme yaşanmaz. Partililerimiz bu süreci olgunlukla geçirecektir. Aday olmanın yolu açıktır. Bu görevi yapabileceğine inananlar aday adaylıklarını açıklar. Parti de kendi filtrelerinden geçirerek en doğru kararı verecektir. Ön seçim mi olur, merkez yoklaması mı olur, o CHP Genel Merkezi’nin takdiridir. Partimiz kentimizde bu süreci büyük bir olgunlukla geçirecektir. Yeni adayımızla birlikte seçimin ertesi sabahı 30+1 yerel iktidarımızı  ilan edeceğimize inancım tamdır.

Narlıdere İlçe Başkanı Şahin Fırat: Aziz Başkan çok değerli bir insan. İyi bir yönetici, İzmir’e güzel hizmetleri oldu. Almış olduğu karara kesinlikle saygı duyuyoruz. Tabii yeni bir süreci de başlatmış oldu. Yeni arkadaşlara bayrağı verecek ve ağabey olarak destek olacak. Narlıdere Belediye Başkanımız Abdül Batur’un aday olacağına dair ifadeleri biz de basından okuyoruz. Kendisinin bugüne kadar bunu söylediğini görmedim. Bugünden sonrası için ne düşüneceğini hep birlikte göreceğiz. Sadece Abdül Batur değil tabii, CHP’li herkes bu koltuğa aday olabilir. Önemli olan bu bayrağı layıkıyla taşıyabilmektir.

Çeşme İlçe Başkanı Ekrem OranAziz Kocaoğlu partimize büyük hizmetler yapmış bir isimdir. Kendisine bundan sonraki hayatında başarılar dilerim. Görev süremizde yaşanan fikir ayrılıkları doğaldır. Beş parmağın beşi bir değildir. Biz aynı ideolojide mücadele eden yoldaşlarız. Bir bilen olarak muhakkak CHP içinde olacaktır. Bundan sonra ilimizde yaşanacak gelişmelerde Genel Merkezimiz fikrimizi sorarsa biz de mutlaka fikrimizi söyleriz.

 

Etiketler :
,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Zam yoğunluğu yok Zam yoğunluğu yok

Kış aylarında hastalıklarla doğal yollarla mücadele etmek isteyen yurttaşlar aktarlara yöneliyor. Bu dönemde aktarlarda en çok ıhlamur,...

Binlerce öğrenci  adına teşekkür Binlerce öğrenci adına teşekkür

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun dün, Çetinel Ailesini ziyaret etti. Müdür, Hasan-Salih Çetinel İlkokulu'nun arazisini bağı...

Kendi işininin patronu oldu Kendi işininin patronu oldu

Torbalı’da yaşayan Göçay eşinin işlerinin bozulması üzerine evinde gözleme yaparak market ve fırınlara satmaya başladı. Göçay her gün o...

Yol ve park eksiği Yol ve park eksiği

7 Eylül Mahallesi muhtar adayı Ömer Yadık çalışmalarını hızlandırdı. Azalarını belirleyen genç muhtar adayı oldukça iddialı....

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
Zam yoğunluğu yok Zam yoğunluğu yok

Kış aylarında hastalıklarla doğal yollarla mücadele etmek is...

Torbalı’nın gündemi meclis listeleri Torbalı’nın gündemi...

BELEDİYE başkan adayları seçime girecekleri belediye meclis ...

Binlerce öğrenci  adına teşekkür Binlerce öğrenci adına t...

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun dün, Çetinel Ai...

Kendi işininin patronu oldu Kendi işininin patronu ol...

Torbalı’da yaşayan Göçay eşinin işlerinin bozulması üzerine ...

Yol ve park eksiği Yol ve park eksiği

7 Eylül Mahallesi muhtar adayı Ömer Yadık çalışmalarını hızl...

Gözü tamamen kapandı Gözü tamamen kapandı

Bekir Karadeniz'in gözü evinde beslediği kedinin tüyünden en...

Hasadın bitimine sayılı günler Hasadın bitimine sayılı g...

Hasadı yoğunlukla Özbey ve Yeniköy bölgesindeki arazilerde h...

Fırat Çakıroğlu unutulmadı Fırat Çakıroğlu unutulmad...

EGE Üniversitesi’nde 2015 yılında çıkan olaylarda hayatını k...

Şehidimize yakışır hale getirildi Şehidimize yakışır hale g...

1991 yılında Sarıkamış’ta şehit düşen İlker Doğan’ın Pamukya...

Kendi kendine yeten bir mahalle Kendi kendine yeten bir m...

TUIK, 2018’in nüfusunu açıkladı. Nüfus verilerinde en dikkat...

FOTO GALERİ
Lider Pen
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan