Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

Mavi Ege’den dev adımlar

Koleji ve meslek lisesiyle yıldızı parlayan Mavi Ege Eğitim Grubu, Buca Giyim OSB’de hizmete girecek olan özel meslek lisesiyle birlikte toplam 4 bin öğrenciye ulaşarak İzmir’in devleri arasında yer almaya hazırlanıyor.

24 Şubat 2018 - 10:15 'de eklendi ve 199 kez görüntülendi. A+A-

Mavi Ege’den dev adımlar
300Reklam
Torbalı ve Selçuk’taki Kampüsü’nde anaokulundan liseye kadar eğitim verdiği koleji ve Pancar OSB içindeki meslek lisesiyle özel okullar içinde yıldızı parlayan Mavi Ege Eğitim Grubu, Buca Giyim OSB’de yeni açılacak özel meslek lisesiyle birlikte toplam 4 bin öğrenciyle İzmir’in en büyük eğitim kurumları arasında olmaya hazırlanıyor. Pancar OSB’de yer alan mesleki eğitim kurumunda da hiçbir ücret almadan gençleri hem meslek hem de iş sahibi yapan okul, özel okul kalitesinde iş dünyasına ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünü kazandırıyor. Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Asil, “Okullarımızda çocukların her alanda gelişimini sağlamak için yüzme havuzundan tenis kortuna, oyuncak atölyesinden kültür ve sanat etkinliklerinin yapıldığı tesislere kadar her ayrıntıyı düşündük” diye konuştu.
Kesintisiz eğitim

Mavi Ege Koleji Torbalı Kampüsü’nde çocuklara 5 yaşından itibaren bilimsel yöntemleri esas alan bir eğitim programı hazırlanıyor. İşitsel, görsel, motor beceriler, dikkat ve sosyal beceriler olmak üzere 5 önemli alana odaklanarak eğitimin sürdüğü kurumda, öğrencilerin öğrenme durumları da zihinsel check-up yöntemi ile ölçülerek, uygun öğrenme teknikleri uygulanıyor. Öğrencilerin globalleşen dünya ile entegrasyonunu sağlamak için ise yabancı dil dersleri, özel tasarlanmış dersliklerde, yabancı öğretmenler eşliğinde uygulamalı olarak işleniyor. Torbalı’daki Eğitim Kampüsü’nde ayrıca yüzme havuzu ile ahşap oyuncak atölyesinde de öğrencilerin sportif yeteneklerini ve kendi oyuncaklarını üreterek el becerilerini geliştirmeleri sağlanıyor. Selçuk Kampüsü’nde ise anaokul, ilkokul ve ortaokul eğitimi veriliyor.

‘Nitelik önemli’

Mavi Ege Eğitim Grubu, bünyesinde barındırdığı mesleki eğitim veren liseler ile nitelikli ara elemanlar da yetiştiriyor. Bu liselerden biri olan Torbalı Kampüsü’ndeki Mavi Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde uzman eğitimciler tarafından verilen uygulamalı dersler ile yüksek düzeyde mesleki beceri kazanan gençler, donanımlı yardımcı sağlık personelleri olarak büyük bir açığı kapatıyor. Mavi Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni tercih eden gençler, hem meslek sahibi oluyor hem de kolayca iş buluyorlar.

Ücretsiz özel okul!

Mavi Ege Eğitim Grubu bünyesinde yer alan Mavi Teknik Pancar Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, özel bir eğitim kurumu bünyesinde olmasına rağmen öğrencilere ücretsiz eğitim olanağı sunuyor. Mavi Teknik Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi, ‘Uçak Bakım’, ‘Biomedikal Cihaz Teknolojileri’, ‘Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri’, ‘Makine Teknolojileri’ ve ‘Yenilenebilir Enerji’ gibi geleceğin mesleklerine yönelik bölümlerle öğrencileri parlak bir geleceğe hazırlıyor. Tüm derslerini okulun tam donanımlı dersliklerinde gören öğrenciler, tenis kortlarının da içinde bulunduğu aktivite alanlarından da sınırsız bir şekilde yararlanabiliyor. 11 ve 12. sınıflardaki uygulamalı derslerin tamamı ise Pancar Organize Sanayi Bölgesi’ndeki işletmelerde gerçekleştirilerek, öğrencilere iş hayatını yakından tanıma fırsatı sunuluyor. Ayrıca öğrenciler Almanya’da ve Pancar OSB içinde yer alan firmalarda staj yapma imkânı da elde ediyor. Pancar OSB’de staj yapan öğrencilere Mavi Ege Eğitim Grubu tarafından konaklama fırsatı da sağlanıyor.

Önümüzdeki yıl hizmet verecek Buca Giyim OSB içinde yer alan Mavi Teknik Teknoloji Eğitim Kurumları ile toplamda 4 bin öğrenciye eğitim verecek olan Mavi Ege Eğitim Grubu, İzmir’in eğitim devi olmaya  hazırlanıyor.

 

 

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Torbalı’ya 2 yeni okul müjdesi Torbalı’ya 2 yeni okul müjdesi

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB) İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından başlatılan ‘Kriz Zamanlarında Herkes İçin Eğitim ve Eğitim ...

Rehber öğretmenlere seminer verildi Rehber öğretmenlere seminer verildi

Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM), yılda üç kez düzenlediği rehber öğretmenlere yönelik eğitim toplantısının ikinci ayağını dün Şehi...

Eğitime sınavlı katkı Eğitime sınavlı katkı

Torbalı Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ilçede 4580 öğrencinin katıldığı lise ve üniversiteye hazırlık sınavları...

Torbalı’ya ‘butik kurs’ merkezi Torbalı’ya ‘butik kurs’ merkezi

Uzun yıllar dershane, etüt merkezi ve özel okullarda öğretmenlik yapan Erdem Tünaydın ve Ulaş Günseli ilçeye yeni bir eğitim kurumu kaz...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Solmazlar İnşaat
SON EKLENEN HABERLER
Oğluna kızdı, kendi aracını yaktı! Oğluna kızdı, kendi aracı...

Muratbey Mahallesi'nde yaşayan alkollü bir adam, oğluna kıza...

Gurbetçilerin tercihi Türkiye’den emeklilik Gurbetçilerin tercihi Tür...

Almanya, Belçika başta olmak üzere yurtdışından gelen emekli...

Enginar üreticisi GDO’dan şikayetçi Enginar üreticisi GDO’dan...

Baharın müjdecisi enginar, tezgahlarda yerini aldı. Bu yıl p...

Yaman’a veda… Yaman’a veda…

İLÇE siyasetinin önde gelen isimlerinden Mehmet Emin Yaman, ...

Ayça artık  çok mutlu! Ayça artık çok mutlu!

Torbalı'da yaşamını sürdüren 10 down sendromlu hastadan sade...

Aynı aileden 3 kişi intihar etti! Aynı aileden 3 kişi intih...

Ayrancılar’da son günlerde garip şeyler oluyor. Son bir yıl ...

Torbalılı Ayaz  İzmir’i fethetti Torbalılı Ayaz İzmir’i f...

İzmir Psikoloji Merkezi adayı olarak İsviçre Rıccon Akademi ...

Hurdacı çocuk resmi evrakları çöp zannedip alınca… Hurdacı çocuk resmi evrak...

İzmir'de dağıtılması için hazırlanıp kapı önüne konulan resm...

ESHOT’lar esnafı bitirdi! ESHOT’lar esnafı bi...

Torbalı'ya yönelik şehiriçi ulaşımla sürekli eleştiri okları...

Asgari ücretlinin maaşı artık düşmeyecek Asgari ücretlinin maaşı a...

TBMM Genel Kurulunda kabul edilen ''Vergi Kanunları ile Bazı...

FOTO GALERİ
Lider Pen
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan