Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

Mavi Ege’den dev adımlar

Koleji ve meslek lisesiyle yıldızı parlayan Mavi Ege Eğitim Grubu, Buca Giyim OSB’de hizmete girecek olan özel meslek lisesiyle birlikte toplam 4 bin öğrenciye ulaşarak İzmir’in devleri arasında yer almaya hazırlanıyor.

24 Şubat 2018 - 10:15 'de eklendi ve 588 kez görüntülendi. A+A-

Mavi Ege’den dev adımlar
300Reklam
Torbalı ve Selçuk’taki Kampüsü’nde anaokulundan liseye kadar eğitim verdiği koleji ve Pancar OSB içindeki meslek lisesiyle özel okullar içinde yıldızı parlayan Mavi Ege Eğitim Grubu, Buca Giyim OSB’de yeni açılacak özel meslek lisesiyle birlikte toplam 4 bin öğrenciyle İzmir’in en büyük eğitim kurumları arasında olmaya hazırlanıyor. Pancar OSB’de yer alan mesleki eğitim kurumunda da hiçbir ücret almadan gençleri hem meslek hem de iş sahibi yapan okul, özel okul kalitesinde iş dünyasına ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünü kazandırıyor. Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Asil, “Okullarımızda çocukların her alanda gelişimini sağlamak için yüzme havuzundan tenis kortuna, oyuncak atölyesinden kültür ve sanat etkinliklerinin yapıldığı tesislere kadar her ayrıntıyı düşündük” diye konuştu.
Kesintisiz eğitim

Mavi Ege Koleji Torbalı Kampüsü’nde çocuklara 5 yaşından itibaren bilimsel yöntemleri esas alan bir eğitim programı hazırlanıyor. İşitsel, görsel, motor beceriler, dikkat ve sosyal beceriler olmak üzere 5 önemli alana odaklanarak eğitimin sürdüğü kurumda, öğrencilerin öğrenme durumları da zihinsel check-up yöntemi ile ölçülerek, uygun öğrenme teknikleri uygulanıyor. Öğrencilerin globalleşen dünya ile entegrasyonunu sağlamak için ise yabancı dil dersleri, özel tasarlanmış dersliklerde, yabancı öğretmenler eşliğinde uygulamalı olarak işleniyor. Torbalı’daki Eğitim Kampüsü’nde ayrıca yüzme havuzu ile ahşap oyuncak atölyesinde de öğrencilerin sportif yeteneklerini ve kendi oyuncaklarını üreterek el becerilerini geliştirmeleri sağlanıyor. Selçuk Kampüsü’nde ise anaokul, ilkokul ve ortaokul eğitimi veriliyor.

‘Nitelik önemli’

Mavi Ege Eğitim Grubu, bünyesinde barındırdığı mesleki eğitim veren liseler ile nitelikli ara elemanlar da yetiştiriyor. Bu liselerden biri olan Torbalı Kampüsü’ndeki Mavi Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde uzman eğitimciler tarafından verilen uygulamalı dersler ile yüksek düzeyde mesleki beceri kazanan gençler, donanımlı yardımcı sağlık personelleri olarak büyük bir açığı kapatıyor. Mavi Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni tercih eden gençler, hem meslek sahibi oluyor hem de kolayca iş buluyorlar.

Ücretsiz özel okul!

Mavi Ege Eğitim Grubu bünyesinde yer alan Mavi Teknik Pancar Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, özel bir eğitim kurumu bünyesinde olmasına rağmen öğrencilere ücretsiz eğitim olanağı sunuyor. Mavi Teknik Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi, ‘Uçak Bakım’, ‘Biomedikal Cihaz Teknolojileri’, ‘Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri’, ‘Makine Teknolojileri’ ve ‘Yenilenebilir Enerji’ gibi geleceğin mesleklerine yönelik bölümlerle öğrencileri parlak bir geleceğe hazırlıyor. Tüm derslerini okulun tam donanımlı dersliklerinde gören öğrenciler, tenis kortlarının da içinde bulunduğu aktivite alanlarından da sınırsız bir şekilde yararlanabiliyor. 11 ve 12. sınıflardaki uygulamalı derslerin tamamı ise Pancar Organize Sanayi Bölgesi’ndeki işletmelerde gerçekleştirilerek, öğrencilere iş hayatını yakından tanıma fırsatı sunuluyor. Ayrıca öğrenciler Almanya’da ve Pancar OSB içinde yer alan firmalarda staj yapma imkânı da elde ediyor. Pancar OSB’de staj yapan öğrencilere Mavi Ege Eğitim Grubu tarafından konaklama fırsatı da sağlanıyor.

Önümüzdeki yıl hizmet verecek Buca Giyim OSB içinde yer alan Mavi Teknik Teknoloji Eğitim Kurumları ile toplamda 4 bin öğrenciye eğitim verecek olan Mavi Ege Eğitim Grubu, İzmir’in eğitim devi olmaya  hazırlanıyor.

 

 

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Yeni eğitim yılını yeni  okulda karşılandı! Yeni eğitim yılını yeni okulda karşılan...

Torbalı'da eğitim alanına yapılan yatırımlardan biri daha mutlu sonla sonuçlandı. Özbey'de 2017 yılında inşaatına başlanan 4 katlı 16 d...

Öğrenci nüfusumuzla 544 ilçeyi geri bıraktık! Öğrenci nüfusumuzla 544 ilçeyi geri bıra...

Öğrenci nüfusuyla 544 ilçeyi, ilçe nüfusuyla da 841 ilçeyi geride bırakan Torbalı, her alanda üstün istatistiki veriler elde ediyor. Sa...

İlk ders zilini Tosun çaldı İlk ders zilini Tosun çaldı

Torbalı’da yaklaşık 34 bin öğrenci için 2018-2019 eğitim öğretim yılı ilk ders zili ile başladı. İlçede ilk defa okul heyecanı yaşayan ...

Askıda kırtasiye! Askıda kırtasiye!

Torbalı Ticaret Odası 80. Yıl İlk ve Ortaokulu İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu ‘Askıda Kırtasiye’ projesiyle kırta...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Solmazlar İnşaat
SON EKLENEN HABERLER
Spor Bakanı Torbalı’da Spor Bakanı Torbalı’...

GENÇLİK ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Spor Toto ...

Savcılık doğum ihmali iddiasıyla düğmeye bastı! Savcılık doğum ihmali idd...

Cumhuriyet Başsavcılığı, Torbalı Devlet Hastanesi’nde erken ...

Tarım OSB Torbalı’ya Tarım OSB Torbalı’ya

Torbalı Ticaret Odası’nın özel meclis oturumuna katılan AK P...

Altyapı çalışmaları  eylemle engellendi! Altyapı çalışmaları eyle...

Torbalı, ilginç bir olaya daha ev sahipliği yaptı. Atatürk M...

En acı yas! En acı yas!

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in torunu Hazreti Hüseyin v...

Trafikte risk! Trafikte risk!

Son dönemde daha çok hurdacılık yaparak geçimini sağlayanlar...

Dikkat! Tebligat yalanı  ile dolandırılmayın! Dikkat! Tebligat yalanı ...

Farklı bir düzmece tasarlayan dolandırıcılar, ‘Tebligatınız ...

Vatan size minnettar! Vatan size minnettar!

7 Eylül Anadolu Lisesi’nin organizasyonu çerçevesinde Gazile...

Ulaşım sil baştan! Ulaşım sil baştan!

Torbalı'da ölümlü ve yaralamalı kazaların yaşandığı kritik k...

Yangına giden  itfaiye kaza yaptı! Yangına giden itfaiye ka...

Bayındır kavşağında yine bir trafik kazası meydana geldi. İz...

FOTO GALERİ
Lider Pen
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan