Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

Mavi Ege’den dev adımlar

Koleji ve meslek lisesiyle yıldızı parlayan Mavi Ege Eğitim Grubu, Buca Giyim OSB’de hizmete girecek olan özel meslek lisesiyle birlikte toplam 4 bin öğrenciye ulaşarak İzmir’in devleri arasında yer almaya hazırlanıyor.

24 Şubat 2018 - 10:15 'de eklendi ve 419 kez görüntülendi. A+A-

Mavi Ege’den dev adımlar
300Reklam
Torbalı ve Selçuk’taki Kampüsü’nde anaokulundan liseye kadar eğitim verdiği koleji ve Pancar OSB içindeki meslek lisesiyle özel okullar içinde yıldızı parlayan Mavi Ege Eğitim Grubu, Buca Giyim OSB’de yeni açılacak özel meslek lisesiyle birlikte toplam 4 bin öğrenciyle İzmir’in en büyük eğitim kurumları arasında olmaya hazırlanıyor. Pancar OSB’de yer alan mesleki eğitim kurumunda da hiçbir ücret almadan gençleri hem meslek hem de iş sahibi yapan okul, özel okul kalitesinde iş dünyasına ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünü kazandırıyor. Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Asil, “Okullarımızda çocukların her alanda gelişimini sağlamak için yüzme havuzundan tenis kortuna, oyuncak atölyesinden kültür ve sanat etkinliklerinin yapıldığı tesislere kadar her ayrıntıyı düşündük” diye konuştu.
Kesintisiz eğitim

Mavi Ege Koleji Torbalı Kampüsü’nde çocuklara 5 yaşından itibaren bilimsel yöntemleri esas alan bir eğitim programı hazırlanıyor. İşitsel, görsel, motor beceriler, dikkat ve sosyal beceriler olmak üzere 5 önemli alana odaklanarak eğitimin sürdüğü kurumda, öğrencilerin öğrenme durumları da zihinsel check-up yöntemi ile ölçülerek, uygun öğrenme teknikleri uygulanıyor. Öğrencilerin globalleşen dünya ile entegrasyonunu sağlamak için ise yabancı dil dersleri, özel tasarlanmış dersliklerde, yabancı öğretmenler eşliğinde uygulamalı olarak işleniyor. Torbalı’daki Eğitim Kampüsü’nde ayrıca yüzme havuzu ile ahşap oyuncak atölyesinde de öğrencilerin sportif yeteneklerini ve kendi oyuncaklarını üreterek el becerilerini geliştirmeleri sağlanıyor. Selçuk Kampüsü’nde ise anaokul, ilkokul ve ortaokul eğitimi veriliyor.

‘Nitelik önemli’

Mavi Ege Eğitim Grubu, bünyesinde barındırdığı mesleki eğitim veren liseler ile nitelikli ara elemanlar da yetiştiriyor. Bu liselerden biri olan Torbalı Kampüsü’ndeki Mavi Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde uzman eğitimciler tarafından verilen uygulamalı dersler ile yüksek düzeyde mesleki beceri kazanan gençler, donanımlı yardımcı sağlık personelleri olarak büyük bir açığı kapatıyor. Mavi Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni tercih eden gençler, hem meslek sahibi oluyor hem de kolayca iş buluyorlar.

Ücretsiz özel okul!

Mavi Ege Eğitim Grubu bünyesinde yer alan Mavi Teknik Pancar Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, özel bir eğitim kurumu bünyesinde olmasına rağmen öğrencilere ücretsiz eğitim olanağı sunuyor. Mavi Teknik Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi, ‘Uçak Bakım’, ‘Biomedikal Cihaz Teknolojileri’, ‘Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri’, ‘Makine Teknolojileri’ ve ‘Yenilenebilir Enerji’ gibi geleceğin mesleklerine yönelik bölümlerle öğrencileri parlak bir geleceğe hazırlıyor. Tüm derslerini okulun tam donanımlı dersliklerinde gören öğrenciler, tenis kortlarının da içinde bulunduğu aktivite alanlarından da sınırsız bir şekilde yararlanabiliyor. 11 ve 12. sınıflardaki uygulamalı derslerin tamamı ise Pancar Organize Sanayi Bölgesi’ndeki işletmelerde gerçekleştirilerek, öğrencilere iş hayatını yakından tanıma fırsatı sunuluyor. Ayrıca öğrenciler Almanya’da ve Pancar OSB içinde yer alan firmalarda staj yapma imkânı da elde ediyor. Pancar OSB’de staj yapan öğrencilere Mavi Ege Eğitim Grubu tarafından konaklama fırsatı da sağlanıyor.

Önümüzdeki yıl hizmet verecek Buca Giyim OSB içinde yer alan Mavi Teknik Teknoloji Eğitim Kurumları ile toplamda 4 bin öğrenciye eğitim verecek olan Mavi Ege Eğitim Grubu, İzmir’in eğitim devi olmaya  hazırlanıyor.

 

 

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
O binada son  karne heyecanı O binada son karne heyecanı

Torbalı’da depreme dayanıksız olan kamu kurum ve kuruluşları bir bir yıkılıyor. Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle hakkında kırmızı...

Miniklerden duygulandıran bayrak gösterisi Miniklerden duygulandıran bayrak gösteri...

TORBALI’DA faaliyet gösteren Lale Bahçesi Anaokulu önceki gün muhteşem bir etkinliğe imza attı. Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen ...

Taşıma yoluyla eğitime devam Taşıma yoluyla eğitime devam

İlçemizde depreme dayanıksız olan kamu kurum ve kuruluşları bir bir yıkılıyor. Devlet Hastanesi eski hizmet binasının ardından yıkım fu...

TUBİTAK’ın son fuarı büyük ilgi gördü TUBİTAK’ın son fuarı büyük ilgi gö...

Nisan ayında başlayan ve dün de Şehit Uzman Çavuş Tolga Sağlam Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleşen bilim şenliğiyle birlikte ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Solmazlar İnşaat
SON EKLENEN HABERLER
Bir değil üç üniversite Bir değil üç üniversite...

Daha önce hükümet tarafından kurulacak Ekonomi Üniversitesin...

3. kez geliyor! 3. kez geliyor!

Türkiye’nin başkanlık sistemine geçmesine sayılı günler kala...

Gençler çok iddialı Gençler çok iddialı

Erken seçim tarihinin açıklandığı 19 Nisan tarihinden bu yan...

İyi Parti çalışmaları hızlandırdı İyi Parti çalışmaları hız...

SEÇİME çok az bir süre kalmasıyla beraber 24 Haziran’da gerç...

Konut satışları canlandı Konut satışları canlandı...

Konutta cazip kampanyalar sektöre doping oldu, mayıs ayında ...

Yapı kayıt belgesi almanız yeterli Yapı kayıt belgesi almanı...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İzmir'de 'imar b...

Güçlü refleksler verebilen bir ekonomimiz var Güçlü refleksler verebile...

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Okyanuslarda büyük dalgalarl...

MHP’nin adayı Hasan Kalyoncu tam gaz MHP’nin adayı Hasan Kalyo...

SEÇİM çalışmalarına hız veren Milliyetçi Hareket Partisi(MHP...

Hakkını helal et şehidim! Hakkını helal et şehidim!...

Torbalı dün şehidini uğurladı. Binlerin akın ettiği Yazıbaşı...

Bölgenin en  büyüğü olacak Bölgenin en büyüğü olaca...

Eski Torbalı Devlet Hastanesi'ndeki yıkım işlemlerinin ardın...

FOTO GALERİ
Lider Pen
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan