Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

Muhtar Tünelli yasal yollara başvurdu

31 Mart seçimlerinde rakiplerini geride bırakarak ikinci kez Tepeköy Mahalle Muhtarlığı görevine seçilen Tamer Tünelli’nin mazbatası geçtiğimiz günlerde geri alınmıştı.

11 Temmuz 2019 - 22:19 'de eklendi ve 305 kez görüntülendi. A+A-

Muhtar Tünelli yasal yollara başvurdu

Mahkeme tarafından aldığı ceza gereği seçilme hakkı elinden alınan Tünelli, kamuoyunda konuyla ilgili çok fazla bilgi kirliliğinin olduğunu söyleyerek yaşadığı duruma sitem etti. Mazbatası elinden alındıktan sonra bir anda ilçenin gündem konusu olan başarılı muhtar Tamer Tünelli sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. “31 Mart 2019 seçimlerinde tekrar farklı sonuçla muhtarlığa seçildim. Fakat, geçmişten kalan tartışma sonucu yargının hatalı vermiş olduğu karardan dolayı geçici seçilmeye engel durum olduğundan hakkım olan mazbatam geri alınmıştır. Bu süreçle ilgili itirazımız ve tekrar seçilmeye hak kazanma davamız sürmektedir.2014-2019 yılları arasında Tepeköy Mahallesi Muhtarlık görevimde elimden geleni ve mahalle sakinlerinin sorunlarını, ihtiyaçlarını ve de eksikleri gidermek için azalarımla birlikte gece gündüz çalıştık kapıdan çıkarken herkes Allah razı olsun diyerek çıktı. Yine elimden geleni mahallem için yapmaya, çaba sarf etmeye devam edeceğim. Kimse konuyu bilip bilmeden yorum yapmasın işimin başındayım. (Son zamanda çıkan asılsız dedikodular, yalanlar ve karalamalar için bu yazıyı paylaştım) Saygı ve sevgilerimle”
METROPOLİS’TE GÜZEL ŞEYLER OLUYOR
Geçtiğimiz günlerde Metropolis’i kim tanıtacak başlıklı bir yazı yazmıştım. O yazımda Metropolis Antik Kenti’nin bu şehir için çok önemli olduğunu belirtip tanıtımını için ekstra çaba harcanması gerektiğine dikkat çekmiştim. Derken önceki gün Torbalı Belediyesi kazı ekibiyle protokol imzalayarak çalışmalara destek vereceğini söyledi. Bu güzel gelişmenin ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye’deki müze ve ören yerleri ile ilgili halk beğenisine dayalı puanlama anketi başlattı. Dileyen vatandaşlar internet üzerinden dilediği müze ve ören yeri için puan verebiliyor. Torbalı’nın en önemli kültürel mirası olan Metropolis Antik Kenti’de Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın başlattığı puanlama anketinde yer alıyor. Dileyen vatandaşlar Metropolis Antik Kenti’ne puan verebilir. Siteye girip mutlaka oy verelim çünkü Metopolis’in daha fazla turist çekebilmesi için puanının yüksek olması gerekiyor. Haydi Torbalı bütün gün elinizden düşürmediğiniz, internetten çıkmadığınız akıllı telefonlarınızın gücünü ankete katılarak gösterin.
İŞÇİLERİN CAN GÜVENLİĞİ NE OLACAK?
Bir traktör kasasında 50 işçi, bir kamyonetin kasasında balık istifi doluşturulan işçilerin görüntülerini Torbalı’da her yıl görüyoruz. Sosyal güvenceleri olmayan işçilerin ne yazık ki can güvenliği de bulunmuyor. Önceki gün işçilerin alacakları yevmiyeler konuşuldu, tartışıldı karara bağlandı ama bu konuyu yine kimse gündeme getirmedi. İşçi başına 5 TL alan dayıbaşları ne kadar işçi doldururum derdinde. Patronlar daha az araç kullanıp daha az yakıtla daha fazla işçi götürmenin derdinde. Bütün gün tozun toprağın içinde, güneşin altında çalışan işçilerin dramını düşünmek de ne yazık ki bana kaldı. Buradan başta ilçe kaymakamımız Kadir Bey olmak üzere ilçe emniyet müdürlüğüne sesleniyorum. İşçilerin güvenli bir şekilde taşınması için herhangi bir tedbir alındı mı? Zira bu işçilerin can güvenliğini sağlamakla mükellefsiniz.
POMPA ÜÇKAĞIÇILARINI ŞİKAYET EDİN!

Gerçek olmamasını umduğum bazı duyumlar alıyorum. Mesela bazı akaryakıt istasyonları idari ve parasal cezası olmasına karşın benzin ya da motorine zam geleceği gün çeşitli bahanelerle ürün satışını durduruyormuş. İstasyona giren ve akaryakıt talep eden araç sahiplerine, “Pompa az önce arızaya geçti. Çalışmıyor. Tamir etmek için uğraşıyoruz. Uzun sürebilir. Akaryakıt satışımız yok” bahanesi öne sürülüyor. Başka bazı bayiler, hiç çekinmeden “Benzine, motorine zam gelecek. Bu nedenle satış yapmıyoruz” diyor ve müşteriyi geri çeviriyor. Bazı bayiler ise zammın uygulanacağı gece yarısından çok önce tüm faaliyetlerini durdurup, satışları kesiyor. Araç sahipleri, bu tür bir olayla karşılaşması durumunda Enerji Bakanlığı’na ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) başvurabilir.

Etiketler :
,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Yangın Yangın

Toplum olarak ciğerlerimiz 3 türlü yanıyor. Birincisi; bir yakınımızı, değerli saydığımız bir insanı yitirdiğimizde, diğer ikisi ise t...

Yasin Hoca Cumhuriyeti araştırıyor Yasin Hoca Cumhuriyeti araştırıyor

Rahmetli Necat Çetin’le birlikte çok önemli tarihi araştırmalara imza atan ve tarihe ışık tutan eserlerde imzası bulunan Yasin Kayış ho...

Gece saat 2’de bir insan neden basketbol oynar? Gece saat 2’de bir insan neden basketbol...

BAŞLIKTAKİ soruyu tekrar sormak istiyorum. Gece saat 2’de bir insan neden basketbol oynar? Ben de sporla ilgilenen bir insanım, sporun ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
O bina halk eğitime verildi O bina halk eğitime veril...

Cumhuriyet Mahallesinde sağlık ocağı sorunun giderilmesi ama...

Göçüğün yaraları sarıldı Göçüğün yaraları sarıldı...

Ayrancılar’da yaşanan göçük olayında zarar gören binada çalı...

İlköğretimin önemine değinildi İlköğretimin önemine deği...

İlköğretim haftası nedeni ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü pr...

Broşür dağıttılar Broşür dağıttılar

Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri okul önl...

Trafiğe neşter! Trafiğe neşter!

Torbalı’nın yeni Emniyet Müdürü hızlı başladı. Ayağının tozu...

Pazarlarda çok Pazarlarda çok

Semt pazarlarında ve çarşı merkezde bulunan dükkanlarda saht...

Mahalle sakinlerine çağrı yaptı Mahalle sakinlerine çağrı...

Torbalı Mahallesi’nde küçük baş ve kümes hayvanlarının pisli...

Belediye Kültür Merkezi bünyesinde kurulacak Belediye Kültür Merkezi b...

Torbalı Belediyesi, vatandaşların daha çok tiyatro ile buluş...

Sıcaklar etkilemedi Sıcaklar etkilemedi

Geniş bir alan üzerinde bulunan Torbalı Ovası geçtiğimi yaz ...

Yangında kül oldu Yangında kül oldu

Sanayi sitesinde park halindeki kamyon alevler içinde kaldı...

FOTO GALERİ
Baha Kapı
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan