Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam-bahcesehir-mobil

NATO’ya kumaş!

Her alanda geniş ürerim ağına sahip Torbalı’dan dünyaya açılan işletmeler sık sık ülke gündemine taşınıyor. Bunlardan biri olan Sun Holding’de üretilen gizlenme kumaşı, Türk askerinin kamuflajı oldu. Kumaşlar NATO yolcusu.

Bu Haber 17 Kasım 2017 - 9:37 'de eklendi ve 1323 kez görüntülendi.

resim

 

DÜNYADA sadece 3 ülkede bulunan radar gizlenme kumaşı artık Torbalı’da üretiliyor. Dün, ulusal basın aracılığı ile özellikleri kamuoyu ile paylaşılan kumaşın üretimi geniş yankı uyandırdı. Torbalı’da Sun Holding’de üretilen gizlenme kumaşı, Türk askerinin kamuflajı oldu. Kumaşlar NATO yolcusu. Türk askerlerine çatışma alanlarında ve kırsal alanlarda avantaj sağlayacak, radar ve termal kameralara yakalanmayan gizlenme kumaşı, askeri kamuflaj olarak da denenmeye başlandı.

GURUR VERİCİ
Sadece üç ülkede bulunan radar ve termal kameralara yakalanmayan gizlenme kumaş teknolojisinin Milli Savunma Bakanlığı’nın onay ve izni çerçevesinde NATO ülkelerine ihracatı planlanıyor. Sun Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Ünlütürk, yaptığı açıklamada, Hacettepe Teknokent’te iki bilim insanının bulduğu “multispektral gizleme ağının” Sun Tekstil Ar-Ge Merkezi’nde geliştirildiğini, Türk Silahlı Kuvvetlerinde denenen kumaşın, testleri başarıyla geçmesinin ardından Torbalı’da kurdukları fabrikada üretimine başladıklarını belirtti. “Türk ordusunun ilk kez bu kapsamda gizleme özelliği olan bir ürünü kullanması bize gurur veriyor çünkü daha önce kullanılan ürünler sadece görsel kamuflaja yönelikti” diyen Ünlütürk, bu kumaşın, üzerine örtüldüğü maddeleri çok geniş bir frekanstaki radar sinyallerinden sakladığını anlattı. 9’DA

 

667Reklamy
BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Torbalı
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal