Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

Nihat Zeybekçi İzmir’in ruhundan anlıyor

YEREL seçimle yatıp yerel seçimle kalkıyoruz malumunuz. Herkesin gündeminde adaylar var. Torbalı’da bir sessizlik hakim. Çünkü dananın kuyruğunun kopmasına çok az kaldı. CHP ve AK Parti’nin adayları açıklandı, açıklanacak…  Bu hafta veya en geç önümüzdeki hafta her şey netleşmiş olur. Herkesin eteğindeki taşarı döktü, koştu, gezdi, kendini anlattı. Şimdi, gözler genel merkezlerde. İlçemiz için hayırlısı olsun.

04 Aralık 2018 - 16:17 'de eklendi ve 304 kez görüntülendi. A+A-

Nihat Zeybekçi İzmir’in ruhundan anlıyor

Benim asıl değinmek istediğim İzmir… Malumunuz AK Parti adayını açıkladı. İzmir, AK Parti’nin zorlandığı şehirlerden biri, hatta birinci sıradaki… Bu zorlu kent için büyükşehir belediye başkan adaylığı açıklanan eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci geçmişte de Denizli Belediye başkanlığı yaptı. Bir tarafı her zaman İzmirli olan Sayın Zeybekçi, hafta sonu birkaç gazetede kendini ifade etmiş. Zeybekci, hayat tarzına müdahale edilmesinden endişe eden İzmirliler’e sesleniyor: “Demek kendimizi anlatamadık, biz hep İzmir’i AK Partili yapmaya çalıştık, aslında AK Parti’yi İzmirli yapmalıyız ve ideolojik duvarın ötesine geçmeliyiz…”

Samimi bir yaklaşım.. İzmirlilere dokunacak, onları yakalayan bir tarafı var Sayın Zeybekçi’nin. Soyadı bile İzmir’in efeliğine yakışan bir isim… “İzmirli değil” eleştirilerine de cevap vermiş ustalıkla, “Soyadımıza baksınlar. Pösteki sayar gibi saymak istemiyorum ama bununla ilgili tereddütü olanların tamamından fazla İzmirliyiz. Kimin İzmir’de dokuz ilçede işyeri var? Kimin İzmir’de bir şirketi var ki, 540 çalışanı var? Kim İzmir’de son yıllarda kurumlar vergisinde sahip olduğu şirketle ilk üçte, beşte yer alan bir performansa sahip? Bunları söylerken olmayanlara karşı bir kinayeli tutum içinde değilim, bizi İzmirli saymayanlar bilsin diye söylüyorum. İzmir, Anadolu’nun dünyaya açılan bir çıkış kapısı… İzmir Anadolu’nun da özeti zaten…”

Bana çok samimi geldi… Nokta atışı bir aday diyebilirim…

KARAKUYU’NUN HAREKETLENMESİ LAZIM

Karakuyu, Subaşı, Çaybaşı, Yazıbaşı, Ayrancılar ve Pancar Beldeleri kapatılınca bu beldeler mahalleye dönüştü. Ayrancılar konumu itibari ile Torbalı’nın parlayan yıldızı oldu. Yatırım üstüne yatırım ve nüfusta patlama yaşandı.

Pancar da oldukça hareketli tek tük de olsa mahalleye binalar yapılıyor. Yazıbaşı da sanayi bölgesi olduğu için biraz hareketli. Çaybaşı ve Subaşı da pek hareket yaşanmasa da Karakuyu kadar sönük değil.

Karakuyu Mahallesi her geçen gün kan kaybetmeye devam ediyor. Aslında Karakuyu Mahallesi Karaot, Karakızlar, Korucuk, Ormanköy, Helvacı, Dağtekke başta olmak üzere 9 mahalleye köprü vazifesi görüyor.

Karakuyu da aslında 4 kat imar mevcut. Ancak alt yapı yetersizliği yüzünden Karakuyu’ya kimse yatırım yapmıyor. İlçe merkezi her geçen gün arazi açısından problemli hale geliyor.

Tarımsal alanların imara açılması yerine Karakuyu gibi ilçeye çok yakın mahallelere müteahhitler yönlendirilebilir. Devlet Su İşleri Fetrek Çayı’nda Sultanlar Vadisi projesini yürütüyor ama mahallenin kanalizasyonu olmadığı için kirli sular çaya akıyor.

Yolu, kanalizasyonu tamamlanırsa Karakuyu’nun da hareketleneceğine eminim. İzmir’den gelip ev yaptırmak isteyenler yaptıkları araştırmanın ardından alt yapıları olan daha uzak köylere ev yaptırıyor. Karakuyu hareketlenirse Torbalı’nın yükü de hafifleyecektir.

ÇALIŞKAN KAYMAKAM

Kaymakam Kadir Sertel Otcu çok güzel çalışmalara imza atıyor. Göreve geldiği ilk günden bu yana insan odaklı hizmetler yapacaklarını, halkın mutlu olması için çalışacaklarını dile getiren Kaymakam Otcu bu yönde çalışmalar yapıyor.

İnsanların sorunlarının çözüme kavuşturulması için İlçe İnsan Hakları Kurulunu oluşturdu. Her hafta cuma günü bir mahalleyi gezen Kaymakam Kadir Sertel Otcu bugüne kadar neredeyse hiç kaymakam görmemiş mahalleleri gezip insanlarla sohbet ediyor.

Şehit aileler ve gazilere yapılan ziyaretler de insanların takdirini topluyor. Bugüne kadar ilçeye gelmiş en başarılı kaymakamlar arasında yerini alacak olan Otcu’nun Torbalı’ya çok şeyler katacağından hiç şüphem yok.

Tecrübesi, bilgisi, etkili konuşması ve mütevaziliği ile dikkat çeken kaymakam herkes tarafından da seviliyor.

Herkes tarafından derken bugüne kadar bu kadar yoğun tempo ile çalışmaya alışık olmayan bazı daire müdürlerinin sıkıntı yaşadığını biliyorum. Disiplinli ve aldığı kararların kısa sürede yerine gelmesini isteyen Otcu’nun bu kadar çok sevilmesi onun ne kadar başarılı olduğunu bize gösteriyor.

Torbalı için yapacağı çalışmalarda herkes üzerine düşen görevi yerine getirmeli. Eğitime, spora, engellilere, yaşlılara gereken önem son günlerde hat safhaya çıktı. Torbalı’da yapılacak olan etkinliklere önceden planlanıp belirli gün ve haftaların daha geniş kapsamlı bir şekilde kutlanması sağlanıyor.

Torbalı’ya kısa sürede kattığı renk ve verdiği emek dolayısıyla Kaymakam Kadir Sertel Otcu’ya çok teşekkür ediyorum.

Etiketler :
,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kayaanıt ‘Hizmet’ için aday Kayaanıt ‘Hizmet’ için aday

Karakuyu’nun belde belediyesi olduğu dönemde meclis üyeliği yapan Mehmet Kayaanıt, Gazi Mustafa Kemal Mahalle Muhtarlığı’na adaylığın...

Kılıçdaroğlu iddialı konuştu Kılıçdaroğlu iddialı konuştu

SEÇİME 15 günden az bir zaman kaldı. Doğal olarak seçimle yatıp seçimle kalkıyoruz. Milletvekilleri ve bakanlar daha çok mesai yapmaya ...

Hani gürültü kirliliği olmayacaktı? Hani gürültü kirliliği olmayacaktı?

SEÇİM geldi kapıya dayandı.. 15 gün sonra dananın kuyruğu kopacak....

Ata muhtar iddialı Ata muhtar iddialı

Torbalı’da yerel seçim rüzgarı, sürenin daralmasıyla birlikte iyiden iyiye esmeye başladı. 17 yıl önce Cumhuriyet Mahallesi'nin mahalle...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
O bina halk eğitime verildi O bina halk eğitime veril...

Cumhuriyet Mahallesinde sağlık ocağı sorunun giderilmesi ama...

Göçüğün yaraları sarıldı Göçüğün yaraları sarıldı...

Ayrancılar’da yaşanan göçük olayında zarar gören binada çalı...

İlköğretimin önemine değinildi İlköğretimin önemine deği...

İlköğretim haftası nedeni ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü pr...

Broşür dağıttılar Broşür dağıttılar

Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri okul önl...

Trafiğe neşter! Trafiğe neşter!

Torbalı’nın yeni Emniyet Müdürü hızlı başladı. Ayağının tozu...

Pazarlarda çok Pazarlarda çok

Semt pazarlarında ve çarşı merkezde bulunan dükkanlarda saht...

Mahalle sakinlerine çağrı yaptı Mahalle sakinlerine çağrı...

Torbalı Mahallesi’nde küçük baş ve kümes hayvanlarının pisli...

Belediye Kültür Merkezi bünyesinde kurulacak Belediye Kültür Merkezi b...

Torbalı Belediyesi, vatandaşların daha çok tiyatro ile buluş...

Sıcaklar etkilemedi Sıcaklar etkilemedi

Geniş bir alan üzerinde bulunan Torbalı Ovası geçtiğimi yaz ...

Yangında kül oldu Yangında kül oldu

Sanayi sitesinde park halindeki kamyon alevler içinde kaldı...

FOTO GALERİ
Baha Kapı
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan