Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

Organik yumurtaya rağbet büyük

Torbalılı Sertan Gürbüz, Özbey Mahallesi’nde 30 bin metrekarelik alanda kurduğu çiftlikte doğal yumurta üretiyor. Günlük 2 bin yumurta üreten Gürbüz, Alo Yumurtam hattı ile ev ve iş yerlerine yumurta servis ediyor.

25 Ekim 2017 - 11:45 'de eklendi ve 2 kez görüntülendi. A+A-

Organik yumurtaya rağbet büyük
300Reklam

DOĞALA ve doğaya olan ilginin artmasıyla birlikte herkeste bir arayış başladı. Yaşanan kanser olayları, katkı maddeli gıdalar özellikle gıda sektöründe doğal ürünlerin önemini bir kat daha arttırdı. Doruk Doğal Yumurta’yı kuran Sertan Gürbüz de doğalı yakalamak adına çıktığı yolda kısa sürede önemli bir mesafe kat etti. 15 yıllık devlet memurluğunu bir kenara bırakan 37 yaşındaki Gürbüz, Özbey Mahallesi’ndeki 30 bin metrekarelik alanda yumurta üretimi yapıyor. Tamamen doğal yöntemlerle yetiştirilen tavuklardan elde edilen yumurtalar, Torbalı’nın dört bir yanında satılıyor. Alo Yumurtam hattı ile ev ve iş yerlerine doğal yumurta servisi dahi yaptıklarını kaydeden Gürbüz: “Organik yumurta yemek herkesin hakkı. Bu yüzden en tazesini en güzelini, anında müşterilerimize ulaştırıyoruz” dedi.

GÜNLÜK 2 BİN YUMURTA

Salma tavukçuluk (doğal yumurta üretimi) son yıllarda çok hızla gelişmekte olan bir sektör haline geldi. Salma tavukçuluk son yıllarda insanların doğal beslenmeye yönelmesi, bilinçlenmesi ile beraber yerel ve genel yönetimlerin de desteği ile gelecekte vazgeçilmez bir üretim kolu olmaya aday. Tüm dünyada free range yani doğal yumurta üretimi her geçen gün büyümekle beraber gelişmekte ve standartları oluşmakta. Ülkemizde de kısa sürede çok hızla gelişen bu iş kolu profesyoneller tarafından yapılıyor. Bu işe gönül veren isimlerden bir tanesi de Torbalılı Sertan Gürbüz. Özbey Mahallesi’nde tam 30 bin metrekarelik bir alanda dev tesis kurdu. Yaklaşık 3 bin adet tavuğa sahip olan Gürbüz, günde ortalama 2 bin adet yumurta üretimi gerçekleştiriyor.

GEZEN TAVUK

Lohman ve ataks cinsi tavuklara sahip olduklarını kaydeden Sertan Gürbüz, tavukların bütün gün 30 bin metrekarelik alanda gezdiğini ve doğal yöntemlerle beslendiğini kaydetti. Arpa ve yonca gibi ürünleri de alana ektiklerini ifade eden Gürbüz, bu sayede tavukların doğadan alması gereken mineralleri aldığını belirtti. Doğal beslenen tavuklardan elde edilen yumurtaların da doğal ve organik olduğunu sözlerine ekleyen Sertan Gürbüz: “Yumurtalarımız gerek doğallığı gerekse lezzeti bakımından bir numara. Sektöre kısa süre içerisinde adım atmamıza rağmen gördüğümüz ilgi gerçekten de muhteşem. Günlük 2 bin adet yumurta elde ediyoruz ve tamamını satıyoruz” diye konuştu.

KTUTUTU TAVUKLAR DEVLET GÜVENCELİ

Tavukların Ankara Araştırma Merkezi’nden devlet güvencesi ile getirildiğini ifade eden Sertan Gürbüz: “Başta üretim izni olmak üzere yasal bütün belgelere sahibiz. İşimizi eski yöntemlerle ama profesyonel bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Tavuklarımız aylık olarak veteriner kontrolünden geçiyor. Her şey standardına uygun bir şekilde işliyor burada. Küçük kafeslerde tutulan ve önündeki yemi yiyen, sadece yumurta yapan tavuk yerine geniş alanda istediği gibi gezen ve arazideki doğal besinleri yiyen tavuklardan yumurta üretmeyi amaçladık. Çiftliğimizde kafes yok. Tavuklar sürekli geziyor. Günlük de 2 bin yumurta alıyorum. Bunlar gezen tavuk olduğu için yumurtaları da doğal. Yumurtaların toplanmasının ardından paketlemeye geçiyoruz. 15’li ve 30’lu şekilde paketlemesi yapıldıktan sonra satışa hazır hale geliyor. Şu an üretimden çok memnunum. Ürettiğimiz yumurtaların tamamını satıyoruz. Taleplere cevap vermekte zorlanıyoruz. İsteyen herkes çiftliğimizi yerinde görebilir ve kendi elleriyle kendi yumurtasını da toplayabilir” dedi.

Serkan GÜNBAY

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Torbalı, MR’ı bekliyor Torbalı, MR’ı bekliyor

Torbalı Devlet Hastanesi’ne kazandırılan MR cihazının montajı tamamlandı. Test çekimleri devam eden cihazın Kasım ayının ilk haftasında...

Suya hasret! Suya hasret!

Yaz boyunca ilçe genelinde ve çevre mahallelerde yaşanan su sıkıntısı şimdilerde Ayrancılar’ın kâbusu oldu. 10 gündür suyun akmadığı ma...

Emrah Serbes’in hastane kayıtları dosyaya işlendi Emrah Serbes’in hastane kayıtları ...

22 Eylül'de İzmir-Aydın otobanında kaza yaparak, bir ailenin yok olmasına neden olan ünlü senarist Emrah Serbes'in hastane kayıtlarında...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Fahrettin Küçük Yapı300x250
SON EKLENEN HABERLER
Organik yumurtaya rağbet büyük Organik yumurtaya rağbet ...

Torbalılı Sertan Gürbüz, Özbey Mahallesi'nde 30 bin metrekar...

Torbalı, MR’ı bekliyor Torbalı, MR’ı bekliyor...

Torbalı Devlet Hastanesi’ne kazandırılan MR cihazının montaj...

Suya hasret! Suya hasret!

Yaz boyunca ilçe genelinde ve çevre mahallelerde yaşanan su ...

Emrah Serbes’in hastane kayıtları dosyaya işlendi Emrah Serbes’in has...

22 Eylül'de İzmir-Aydın otobanında kaza yaparak, bir ailenin...

Süvarioğlu’dan Ayrancılar’a dev proje Süvarioğlu’dan Ayrancılar...

17 yıllık bir deneyime sahip olan Süvarioğlu Grup İnşaat, Ay...

Dünyada  benzeri yok! Dünyada benzeri yok!

Torbalı’da yaşayan 3 üniversite mezunu genç girişimci Abdull...

Torbalı güne yağmurla uyandı Torbalı güne yağmurla uya...

Sonbaharın gelmesine karşın yazdan kalma günlerin devam etti...

Çetin’in anne acısı Çetin’in anne acısı

Yerel tarihçi ve araştırmacı Necat Çetin’in uzun süredir Tor...

Başkan Mustafa’ya jest Başkan Mustafa’ya jest

Torbalıspor denildiğinde ilk akla gelen isimlerin başında Mu...

Öğretmenlere yapılacak sosyal yardım miktarları belirlendi Öğretmenlere yapılacak so...

Ekim 2017 itibarıyla öğretmenlere yapılacak sosyal yardım mi...

FOTO GALERİ
Miss Park 300x250
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan