Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

Sapın benden

Denilir ki, adamın biri oldukça büyük bir ağacı kesmek ister. Bir kaç balta darbesinden sonra ağaç sarsılmaya başlar ve ağaçtan şu ses duyulur “Ey balta sana ne diyeyim? Sapın benden, en çok da bu zoruma gidiyor.”

09 Haziran 2017 - 8:00 'de eklendi ve 321 kez görüntülendi. A+A-

Sapın benden
300Reklam

Yapılan araştırmalara göre Amerika her yıl İsrail’e üç milyar dolar yardım yapar.

Ekonomi uzmanları 1973 den beri İsrail için harcanan paranın 1.6 trilyon dolar olduğunu hesaplamışlar. Filistin İsrail çatışmalarında İsrail için Amerika’nın yaptığı harcama Vietnam savaşı için harcadığının tam iki katı.

Yukarıda yapılan tespitler Bay Staufuller’in hazırladığı rapordan özetlenerek alınmıştır.

Suudi Arabistan seçimle işbaşına gelen bir hükümeti deviren Sisi’ye yedi milyar dolar bağışlamıştır. Daha geçtiğimiz nisan ayında yine Mısır’a Yemendeki Müslüman bir guruba karşı, kara birliği göndersin diye 30 milyar dolar yardım etmiştir. Bu paranın bizim eski paraya göre tutarı yaklaşık 100 katrilyon olduğunu hatırlatmakta fayda var.

   SAM AMCAYLA HALAY ÇEKMEK

Yine Suudi hükümeti geçtiğimiz ay Amerika’ ya 130 milyar dolarlık silah siparişi vermiş ve bunu Amerika’nın başkanı ile halay çekerek kutlamıştır.(Sanki 130 milyar doları kendisi almış gibi. Üstelik Suudi kralı Amerika’ya gidince ona dans ettirmiyorlar.) Bu silahları ne zaman ve kime karşı kullandığı ise hiç görülmemiştir.  Dolayısıyla da ne yaptığı da belli değil

Amerika’ın İsrail’e yardım yaparken bu parayı nereden bulduğunu çok daha iyi anlıyor insan. Ne olur, aldığı bu kadar avantadan birkaç kuruşta göz hakkı olarak İsrail’e verse. Yani şunu açık açık söylemekte bir sakınca yok;  Dünyada bütün karışıklıklarda etkin olan Amerika, tüm harcamalarını ve hatta bu harcamaların hizmetçiliğini de, ne yaptığını bilmeyen Müslümanlara veya milletlere yaptırıyor. Yani her türlü huzursuzluğun arkasındaki Amerika ve korumalarının ödemelerini Müslümanlar ödüyor. Rabbim uyanıklık versin.

Bütün bu gerçekler ortada ayan beyan dururken Suudiler kalkmış “Şu devlet, teröre destek veriyor, ona ambargo uygulayacağım.” Diyor. Asıl desteği dünyayı kana bulayan Amerika’ya  kendileri veriyor. Yıllardır, kadın, çocuk, geç, ihtiyar demeden öldüren; bir o kadarını hapishanelerde çürüten İsrail’e desteği  Suudi kendisi  vermiş olmuyor mu?

Gerçek şu aslında, Sam amcası senaryoyu eline tutturdu, o da okuyor, uyguluyor.  Böylece Amerika teröristlerle kol kola bir şekilde Türkiye’ye de aba altından sopa gösteriyor.

      TUZAK HEP AYNI

Bütün bunlar için ne Amerika’ya ne de İsrail’e kızmaya gerek yok. Suç biz de. Bizler kendi kendimizle uğraşıyoruz. Dünya üzerinde zulme uğramakta olan Müslümanların sebebi yine Müslümanlardır. Gerçek düşmanları görmüyor, kendi kendimizle uğraşıyoruz.

Amerika’ya kızalım ama asıl sitemimiz, onun baltasına sap olan Müslümanlarda değil mi? Yapılacak en doğru olan şey önce kendimizden başlayarak bir birimize Müslüman gözüyle bakmak, bakmak istemeyenleri de akılcı yoldan ikna etmeye çalışmaktır.

Birbirini boğazlamaya çalışan Müslümanlar olmasa Amerika hangi orduyla onların üstesinden gelebilir?  Hz. Osman ra. dan başlayan tuzak hiç değişmedi. Ama biz de bu tuzakları görmemekte  hiç değişmedik.

Mübarek Ramazanı yaşıyoruz ve önümüzde, bin aydan daha hayırlı olan kadir gecesi var. Onu yakalamaya çalışalım. O gece ve her gece,

Ey Rabbimiz! Sen, dünyada ki tüm Müslüman kardeşlerimize, sadece ve sadece müslüman’ın dost olabileceğini; müslümanın, müslümana karşı merhametli, alçak gönüllü olması gerektiğini, müslümanın da insan olarak hata edebileceğini, affetme yolunu seçmenin Allah’ın emri olduğunu hatırlamayı ve Müslümanları dost edinmeyi nasip eyle! Çünkü Müslüman’a gerçek anlamda ancak Müslüman acır. Ve de bizleri artık acınacak durumdan kurtar.” Diye bol bol dua edelim. Hayırlı cumalar.

 

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kayıt yaptırırken dikkat Kayıt yaptırırken dikkat

EHLİYET veya SRC belgesi almak isteyenler ilçede faaliyet gösteren kurslara kayıt yaptırıyor. Sürücü kurslarında devlet tarafından taba...

Köy mezarlığı Köy mezarlığı

       İki köylü genç eşekleriyle dağdan odun kesmeye gittiler. Yolları uzaktı. Odun kesmeleri oldukça zaman aldı. Köye dönmek için geç...

Kulisler O’nu yazıyor Kulisler O’nu yazıyor

YEREL seçime bir buçuk yıldan az bir zaman kaldı. Yeni yılla birlikte siyasi kulislerin hareketlenmeye başlayacağını söylemiştim. Nitek...

Taraftar bunu hak etmiyor Taraftar bunu hak etmiyor

Torbalıspor aldığı sonuçlar ile adeta saç baş yolduruyor. Liderlikten üçüncülüğe düştü. Bunca taraftara bu yapılır mı? Herkesin beklent...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Solmazlar İnşaat
SON EKLENEN HABERLER
Hırsız Şebekesi Çökertildi Hırsız Şebekesi Çökertild...

Torbalı İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, 2 haftad...

İzmir’de bebeklere en çok hangi isimler konuluyor İzmir’de bebeklere ...

TÜİK'in, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarını baz a...

İzmir’in limanları rekor kırdı İzmir’in limanları rekor ...

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz Ticareti ...

İzmir Teknoloji Üssü ayrıcalıklı olacak İzmir Teknoloji Üssü ayrı...

Bilim , Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, kurulması pla...

3 modelle piyasaya çıkacak 3 modelle piyasaya çıkaca...

‘Türkiye’nin otomobili’ projesini yapacak 5 babayiğit, çalış...

Aman dikkat! Aman dikkat!

Çaybaşı’da yaşadığı evde temizlik yaparken çamaşır suyunun ü...

Üreticinin  ‘Tat’ı kaçtı!    Üreticinin ‘Tat’ı kaçtı!...

Dün Torbalılı domates üreticileri ile Tat fabrikası arasında...

TURYAP, Torbalı’nın tercih potansiyelini açıkladı TURYAP, Torbalı’nın terci...

2017 yılından bu yana Torbalı’da hizmet vermeye başlayan gay...

Makine sanayicisine KDV müjdesi Makine sanayicisine KDV m...

Sanayi sektöründe makine ve teçhizat alımlarına KDV muafiyet...

‘Her Eve İş’ seferberliği meyvelerini veriyor ‘Her Eve İş’ seferberliği...

Azerbaycan'da Güney Gaz Koridoru Danışma Kurulu 4. Bakanlar ...

FOTO GALERİ
Lider Pen
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan