Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

Tarih açıklandı!

TOKİ’nin tespit ettiği eksiklikler nedeniyle Torbalı Devlet Hastanesi’nin açılışının 5 ay sonra yapılacağı açıklandı. Yapılan incelemelerde hastanede yanmaz kablo eksikliği tespit edilmişti.

05 Nisan 2017 - 12:27 'de eklendi ve 5130 kez görüntülendi. A+A-

Tarih açıklandı!
300Reklam

 

 

YENİ Torbalı Devlet Hastanesi’nin ne zaman açılacağı ile ilgili merak edilenlere belirten İzmir İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Bediha Salnur cevap verdi. Salnur, TOKİ’nin tespit ettiği eksiklikler nedeniyle Torbalı Devlet Hastanesi’nin açılışının 5 ay sonra yapılacağını açıkladı. Binası tamamen biten yeni hastanede geçtiğimiz aylarda yapılan incelemelerde yanmaz kablo eksikliği tespit edilmişti. İlçe halkı fiziki mekân yetersizliği gün geçtikçe artan mevcut hastanenin bir an önce yeni binaya taşınmasını bekliyor.

TOKİ EKSİKLER TESPİT ETTİ

İzmir’deki sağlık yatırımlarının kentteki sağlık hizmetinin kalitesinin artması ve sağlığa erişimin daha hızlanması için yoğun olarak devam ettiğin belirten İzmir İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Bediha Salnur, yatırımlar hakkında açıklama yaptı. TOKİ’nin inşaatı süren yeni Torbalı Devlet Hastanesi’nde bazı teknik eksiklikler tespit ettiğini belirten Dr. Salnur, eksikliklerin yapımcı firmaya iletildiğini ve nisan sonuna kadar tamamlanması için süre verildiğini söyledi. Dr. Salnur, “Eksikliklerin giderilmiş olduğunu farz edersek, oranın malzeme alım süreci ve taşınma süreci de aşağı yukarı 4-5 ayı bulur. Bu sürede her şeyin olumlu gittiğini düşünürsek, 5 ay içerisinde hastaneye açma sürecine gideriz. Eski Torbalı Devlet Hastanesi’nin binasını ise genel sekreterliğimiz ve İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü ile koordine ederek halka hizmet verecek şekilde yapılandıracağız” dedi.

OTEL KONFORUNDA

İzmir genelinde sağlık yatırımlarının aralıksız devam ettiğini, yeni hastanelerin son derece modern bir şekilde planlandığını söyleyen Salnur, “Yeni hastanelerimizde tek kişilik tuvaleti ve banyosunu olan odalar yer alıyor. Hasta ve yakınlarımıza bir otel konforunu yaşatmak amacıyla eski hastaneleri yıkıp yeni hastaneleri kuruyoruz” diye konuştu.

YARIM ASIRLIK HASTANE YETERSİZ

Fiziki yetersizliği nedeniyle Torbalı’nın gündeminden düşmeyen Torbalı Devlet Hastanesi’nin temeli bundan tam 49 yıl önce atıldı. 1965 yılında Torbalı Hastane Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından toplanan paralarla temeli atılan hastane, 50 yataklı olarak hizmete girdi. 1997 yılında kapasitesi 75 yatağa yükseltilen hastanenin yatak sayısı 4 yıl sonra 100’e çıkartıldı. Hastanenin en büyük ihtiyaçlarından olan acil servis bölümü yine hayırseverlerin girişimi ile giderildi. 2007 yılında 270 metre kare oturma alanı bulunan 2 katli acil ek binası yapılan hastanenin fiziki bina yetersizliği bu rötuşlarla giderildi. Artan nüfusla birlikte hastaneye sürekli şekilde eklemeler yapılırken 165 bin nüfuslu Torbalı’ya acil bir hastane yapılması zorunlu hale geldi. Günde 2 binden fazla hastanın tedavi gördüğü Torbalı Devlet Hastanesi miadını doldururken, 2000 yılından beri yeni bir hastane yapılması gündemde.

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Dikkatsizlik kaza getirdi Dikkatsizlik kaza getirdi

SON günlerde ilçenin kabusu haline gelen trafik kazalarının ardı arkası kesilmiyor....

Yazıbaşı’da İnce mesaj verildi Yazıbaşı’da İnce mesaj verildi

CHP Torbalı İlçe Teşkilatı, İzmir Milletvekili Musa Çam ve vekil adayları İpekli ile Arslan’ında öncülük ettiği bir programda Cumhurbaş...

Sanayi mega bölgelerle sıçrama yapacak Sanayi mega bölgelerle sıçrama yapacak...

Türkiye sanayisi, yeni dönemde peş peşe kurulacak dev endüstri bölgeleriyle uçacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bursa mitingi...

Bütçe mayısta fazla verdi Bütçe mayısta fazla verdi

Maliye Bakanı Naci Ağbal, mayıs ayında merkezi yönetim bütçesinin 2,7 milyar lira fazla verdiğini belirterek, merkezi yönetim bütçesind...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Solmazlar İnşaat
SON EKLENEN HABERLER
Dikkatsizlik kaza getirdi Dikkatsizlik kaza getirdi

SON günlerde ilçenin kabusu haline gelen trafik kazalarının ...

Yazıbaşı’da İnce mesaj verildi Yazıbaşı’da İnce mesaj ve...

CHP Torbalı İlçe Teşkilatı, İzmir Milletvekili Musa Çam ve v...

Sanayi mega bölgelerle sıçrama yapacak Sanayi mega bölgelerle sı...

Türkiye sanayisi, yeni dönemde peş peşe kurulacak dev endüst...

Bütçe mayısta fazla verdi Bütçe mayısta fazla verdi...

Maliye Bakanı Naci Ağbal, mayıs ayında merkezi yönetim bütçe...

Türkiye ekonomide büyük dönüşüme hazır Türkiye ekonomide büyük d...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, İmes Sanayi...

Jandarma köpek  için seferber oldu Jandarma köpek için sefe...

Ayrancılar'da bir binanın 4'üncü katında kaderine terk edile...

Cinsel istismar mağduru çocuğa koruma kararı verilmedi Cinsel istismar mağduru ç...

Torbalı’da 72 yaşındaki M.B. iddiaya göre 2.5 ay önce aynı a...

5 yılda 5000 konut 5 yılda 5000 konut

Daha önce Yazıbaşı ve Ayrancılar’a konut yapan TOKİ’nin yeni...

Torbalılı asker Şırnak’ta şehit oldu Torbalılı asker Şırnak’ta...

Torbalı’ya bugün sabah şehit ateşi düştü. Şırnak’ta askerlik...

Gölette kaybolan gencin cesedine ulaşıldı Gölette kaybolan gencin c...

Torbalı, bayram dönüşü güne acı bir haberle uyandı. İstanbul...

FOTO GALERİ
Lider Pen
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan