Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

Torbalı önem kazandı

21 Eylül, Torbalı ve Ticaret Odası için önceki gün önemli bir gündü. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu hizmet binasının açılışı ve İzmir ili Ticaret Odaları bölge toplantısı için Perşembe günü Torbalı’ya geldi.

23 Eylül 2017 - 9:26 'de eklendi ve 2 kez görüntülendi. A+A-

Torbalı önem kazandı
300Reklam

Saat 15:00’de tören katılıp 18:00’da özel uçak ile geri döndü. Ekonomi ile ilgili tüm üst düzey yöneticilerin katıldığı bu toplantı İzmir için büyük önem taşıyor. Hisarcıklıoğlu gibi Türk özel sektörünün en tepe noktasındaki bir ismin ilçeye gelmesi, bölge toplantısı yapması ve ardından bölge başkanları ile akşam yemeğinde bir araya gelmesi gerçekten de son derece önemli.

Adı ilçe sınırlarını aşan Torbalı Ticaret Odası kabuğunu yırttı. Bölgenin en etkili odası haline geldi. Artık bölgenin ekonomik toplantılarına ev sahipliği yapan, cazibesi ile ülke genelinde isminden söz ettiren bir oda haline geldi. Nitekim odanın seçim süreci de bu vizyona uygun ilerliyor. Gerginlik yok, kulis, dedikodu, kavga veya gürültü yok. Her iki aday da tek tek üyelere ulaşıp destek istiyor. Umarım seçim bu şekilde neticelenir ve iyi olan kazanır.

Olgun övgüyü hak etti

TTO Hizmet binasının açılışının ardından Hisarcıklıoğlu’nun katılımı ile bölge toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Hisarcıklıoğlu Torbalı ekonomisinin gelişimine methiyeler düzdü. Ardından TTO Başkanı Olgun’u çalışmalarından ötürü tebrik edip şunları söyledi: “İşte Vahap kardeşim, Torbalı’ya yakışan bir Ticaret Odası meydana getirmek için büyük emek veriyor gösteriyor. Odayı Akredite yaptı – 5 yıldızlı Oda haline getirdi. Her hizmeti üyemizin ayağına getiriyor. İlçeler bazında ilk KOSGEB temsilciliğini Torbalı Ticaret Odası’nda açtırdı. Yine Oda bünyesinde İŞKUR hizmet noktası kurdu. Uygulamalı girişimcilik kurslarıyla, genç girişimciler yetiştiriyor. Torbalı’yı marka kente dönüştürmek için de ‘Cazip Kent Torbalı’ sloganıyla güzel bir girişim başlatmış. Böyle aktif ve vizyoner bir Başkanımız olduğu için iftihar ediyorum. Vahap Başkanla Ankara’da da, TOBB’da birlikte çalışıyoruz, onun bu aktif duruşundan istifade ediyoruz. TTO 5 yıldızlı oda oldu. Tıpkı, Berlin, Paris ve Londra ticaret odaları gibi 5 yıldızlı oda” dedi.

Hisarcıklıoğlu’nun ardından kürsüye çıkan Torbalı’nın evladı İzmir milletvekili Sayın Atilla Kaya’da benzer sözler sarf etti. “Gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarla hepimizin takdirini kazanan, Torbalı Vahap kardeşimi de, Torbalı Ticaret Odası’na ilçeye yakışır bir hizmet binası kazandırdığı için kutluyorum. ” dedi.

Bu toplantıda rutin konuşmalar, rakamlar, istatistikler de konuşulabilirdi. Her gün TV ekranlarından duyduğumuz ekonomik verilerle iş adamlarına hitap edilir, klasik temennilerle toplantı ve açılış tamamlanabilirdi. Ama öyle olmadı. Torbalı konuşuldu, Torbalı Ticaret Odası’nın muazzam başarısı konuşuldu. Torbalı’nın konuşulan bir ilçe olmasında büyük payı olan Olgun, yukarıdaki övgüleri hak etti. Çünkü Paris ile, Londra ile kıyaslanan bir odanın başkanı olarak anılmak hiç de sıradan bir durum değil…

Olgun’un rakibi Dalgıç

Torbalı Ticaret Odası’nın hizmet binasının açıldığı gün önemli bir gelişme daha yaşandı. Torbalı’nın önemli işadamlarından Ahmet Dalgıç, Torbalı Ticaret Odası Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Torbalı, Dalgıç’ı 17 yıllık başkan Muzaffer Sekban’ın yardımcısı olarak tanıyor. Ve odanın 3 dönemdir yapılan seçimlerinde Olgun’a karşı mücadele veren bir isim. 4 yıl yönce yapılan meslek komiteleri seçiminin ardından başkan adayı olmuş ama kazanamamıştı. Neticede yarışmacı bir kişilik, demokratik hakkını kullanıyor. Tebrik etmek lazım. İlçenin yerli ailelerinden ve eşrafındandır. Bir dönem MHP’de meclis üyesi adayı oldu. Demokrat Parti’nin başkan yardımcısıydı. Geçtiğimiz dönem yapılan oda seçiminde CHP ve İsmail Uygur ile bir koalisyona girdi, ama başarılı olamadı. Siyasetin göbeğinden geliyor. Gelişmeler neyi gösterecek, izleyip göreceğiz.

 

 

 

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Olgun’dan gövde gösterisi Olgun’dan gövde gösterisi

Torbalı Ticaret Odası, dün çok büyük ve bir o kadar da önemli organizasyona ev sahipliği yaptı. 7 milyon liraya mal olan Ticaret Odası’...

Çeşmelerden altın akıyor Çeşmelerden altın akıyor

İZSU’dan gelen faturayı eline alan vatandaşın başından adeta kaynar sular dökülüyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi tonaj aşımında fatural...

Şeffaf ve ulaşılabilir seçim Şeffaf ve ulaşılabilir seçim

TORBALI’NIN gündemi Ticaret Odası’nın seçimi. Cumartesi günü oda başkanı Abdulvahap Olgun basın toplantısı ile startını verdi. Aslında ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Fahrettin Küçük Yapı300x250
SON EKLENEN HABERLER
Torbalı önem kazandı Torbalı önem kazandı

21 Eylül, Torbalı ve Ticaret Odası için önceki gün önemli bi...

Pilot okul seçildiler Pilot okul seçildiler

Torbalı'nın en başarılı ve tercih edilen okulları arasında y...

Torbalı’da feci kaza Torbalı’da feci kaz...

İzmir - Aydın Otoyolu'nda, başka bir otomobilin çarpmasıyla ...

Trafikten son uyarı Trafikten son uyarı

Trafik ekipleri 25 Eylül Pazartesi gününden itibaren ilçe ge...

Kapıda göz tarama teknolojisi Kapıda göz tarama teknolo...

Gelişen teknolojiyi yakından takip ederek Torbalı’ya parmak ...

Ekonominin nabzı  Torbalı’da attı Ekonominin nabzı Torbalı...

Torbalı Ticaret Odası’nın yeni hizmet binasına dün resmi açı...

Olgun’dan gövde gösterisi Olgun’dan gövde gösterisi...

Torbalı Ticaret Odası, dün çok büyük ve bir o kadar da öneml...

Kentin yeni buluşma noktası: Avlu Torbalı Kentin yeni buluşma nokta...

Nurem İnşaat, Torbalı’nın alışveriş ve çarşı konseptli ilk p...

3 şair, 3 kitap 3 şair, 3 kitap

Torbalı’da yaşayan 3 şair Yunus Koray, Hacı Kozludere ve Kad...

Bankalar Birliği’nden dolandırıcılık uyarısı Bankalar Birliği’nden dol...

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), son dönemde müşteri mağduriy...

FOTO GALERİ
Miss Park 300x250
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan