Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

Torbalı’da ekonomi zirvesi

TORBALI Ticaret Odası ile Torbalı Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği ‘Güçlü Ekonomi, Güçlü İzmir, Güçlü Türkiye’ toplantısı önceki gün Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla Çamlık’ta yapıldı.

09 Eylül 2017 - 17:20 'de eklendi ve 3 kez görüntülendi. A+A-

Torbalı’da ekonomi zirvesi
300Reklam

İş ve ekonomi dünyasının üst düzey isimlerinin Torbalı’da buluştuğu toplantıya katılım oldukça yoğun oldu. Toplantıda ilçe adına ekonomi sunumu yapan Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun’un, “Mesleki Eğitim Üssü” ve “OSB dışı sanayi bölgelerinin Islah OSB kapsamına alınması” taleplerine Başbakan Yıldırım’dan olumlu cevap geldi.
ÜST DÜZEY KATILIM
Toplantıya Başbakan Yıldırım’ın yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkınlar, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti İzmir Milletvekilleri, çevre ilçelerin belediye başkanları, EBSO Meclis Başkanı Salih Esen, İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, Ege İhracatçılar Birliği Sabri Ünlütürk, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk ve Ege İhracatçı Birliğinin 5 başkanı, Philsa Philip Morris/Sabancı Yönetim Kurulu Murahhas Azası Enrique Jimenez, çevre ilçelerin Ticaret Odası Başkanları ve çok sayıda işadamı katıldı.


“BAKMAYIN İLÇE DEDİĞİME…”
Ülke ekonomisine ilişkin önemli mesajların verildiği toplantıda konuşma yapan Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye’nin son dönemde dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisine sahip olduğunu ve Torbalı’nın bunda çok büyük payı olduğunu vurguladı. Yıldırım, “Torbalı İlçesi son dönemde ihracatta çok önemli bir yere sahip. Bakmayın ilçe dediğime memleketim olan Erzincan kadar büyük bir yerden bahsediyoruz. 1 milyar dolar ihracatı gerçekleştiren ve toplanan vergide Bursa’yı bile geride bırakan bir yerden bahsediyoruz. Türkiye ekonomisi için son derece önemli olan Torbalı’yı yakından izliyor ve yeni yatırımların teşviki için yoğun mesai harcıyoruz. Torbalı sanayinin üretimin üssü haline geliyor. Bizler de üzerimize düşeni yaparak elimizi taşın altına koyacağız. Ticaret Odamızın Torbalı’nın mesleki eğitim merkezi olması ve OSB dışı sanayi bölgelerin Islah OSB kapsamına alınması konusunda taleplerinin yerine getirileceğinin sözünü verelim” dedi.


CAZİP KENT TORBALI
Toplantıda bir konuşma yapan Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, Torbalı’nın sanayi, vergi, üretim ve ihracat alanında Türkiye’de konuşulan başarılarından söz ederek, ülke ekonomisine daha güçlü şekilde katkı sunmaya devam edeceklerini vurguladı. Olgun, “Bugün ülkemizde Torbalı’da faaliyet gösteren özel sektörün başarı hikayesi konuşuluyor. Kamu yatırımlarında altın bir dönem yaşıyor, merkezi hükümet ile yerel idarenin buluşmasının imkanlarından faydalanıyoruz. Başta Sayın Atilla Kaya olmak üzere tüm milletvekillerimize ve belediye başkanımıza Torbalı iş alemi adına teşekkürü borç biliriz. Yeni yıla yeni bir sloganla girdik. Artık “Cazip Kent Torbalı” diyoruz. Biz de devletimizin 2023 yılı ekonomik istikametine göre hedeflerimizi revize edip yolumuza devam ediyoruz” dedi.

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Asansörünüzü bakımsız bırakmayın Asansörünüzü bakımsız bırakmayın

Bakımı yapılmayan asansörler tehlike saçmaya devam ediyor. Torbalı'da kırmızı etiketli asansörlerin oranı yüzde 90 seviyelerinde. Bakım...

Markasız ürünler almayın Markasız ürünler almayın

Egem Kitap Kırtasiye, yeni eğitim öğretim yılına zengin ürün yelpazesiyle hazır. Markasız ürünlerin alınmaması gerektiğini söyleyen Ert...

Evinize gelen doktor Evinize gelen doktor

Albayrak İklimlendirme, klima denilince ilk akla gelen General ve Samsung gibi dünya devlerini ilçeye getirdi. En çok ilgiyi virüsleri ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Fahrettin Küçük Yapı300x250
SON EKLENEN HABERLER
Torbalı’da ekonomi zirvesi Torbalı’da ekonomi zirves...

TORBALI Ticaret Odası ile Torbalı Belediyesi'nin ortaklaşa d...

İzmir’de 9 Eylül coşkusu İzmir’de 9 Eylül co...

İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü, Başba...

Hastaneye yeni  doktorlar geldi Hastaneye yeni doktorlar...

İki haftadır hasta kabulü yapan, bugün de Başbakan’ın katıla...

Torbalı CHP Salı günü sandık başında Torbalı CHP Salı günü san...

CUMHURİYET Halk Partisi'nde (CHP) olağan kurultay süreci işl...

Üzümde son hasat Üzümde son hasat

Dirmil’de üzüm hasadında sona gelindi. İbrahim Çetinkaya mah...

Başbakan açtı Başbakan açtı

Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımı ile 250 Yataklı Torbalı...

Polis konseri izledi Polis konseri izledi

Torbalı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü dol...

Hoşgeldiniz! Hoşgeldiniz!

İlçe tarihinde ilk kez görevdeki bir Başbakan Torbalı’yı ziy...

Agora Meyhanesi öksüz kaldı Agora Meyhanesi öksüz kal...

Müzeyyen Senar'den Zeki Müren'e kadar pek çok şarkıcının rep...

Suriyeli sürücü 2 araca çarparak durabildi Suriyeli sürücü 2 araca ç...

SURİYELİ sürücünün dikkatsizliği sonucu akşam saatlerinde me...

FOTO GALERİ
Miss Park 300x250
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan