Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

Torbalı’ya ‘Bakırköy’ modeli

Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı Taner Öğünç, CHP’den Torbalı Belediye Başkan Aday adaylığı için görevinden istifa etti Öğünç, “Sanayi var, tarım var, iş gücü var. Tüm bunları birleştirip Torbalı’yı Türkiye modeli yapmak için geldim”

04 Aralık 2018 - 11:40 'de eklendi ve 677 kez görüntülendi. A+A-

Torbalı’ya ‘Bakırköy’ modeli

BAKIRKÖY Belediye Başkan Yardımcısı olarak yaklaşık 5 yıl boyunca önemli çalışmalara imza atan Taner Öğünç, Torbalı Belediye Başkan aday adaylığı için görevinden istifa etti. Başvuru dosyasını teslim ederek, CHP’den aday adaylığını açıklayan Öğünç, “Torbalı, Türkiye’nin küçük bir modeli. Sanayi var, tarım var, iş gücü var. Tüm bunları birleştirip etkin bir şekilde kullanacak yetkin kadrolar yok. Torbalı’da Türkiye’nin örnek belediyecilik modelini oluşturmak için geldim” dedi. Torbalı’nın sorunlarını bildiğini ve bu sorunların çözümü için projelerin hazır olduğunu belirten Öğünç, “Başta Torbalı halkı olmak üzere, İzmir Büyükşehir Belediyesi, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, sanayi – tarım işletmeleri ve devlet kurumlarının barışık ve bütünleşik çalışmasını sağlayacağız. Torbalı’yı sadece Türkiye değil, bir dünya markası haline getirmek için bu göreve talibim” diye konuştu.

TÜRKİYE’NİN KÜÇÜK BİR MODELİ

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nü bitirdikten sonra İngiltere’nin Hertfordshire Üniversitesi dahil olmak üzere pek çok üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışan Taner Öğünç, yaklaşık 5 yıl boyunca Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı olarak çalıştıktan sonra Torbalı’dan belediye başkanı seçilmek üzere görevinden istifa etti. Torbalı’nın demografik nüfus yapısı ile Türkiye’nin küçük bir modeli olduğunu belirten Öğünç, “Ülkemizin bütün bölgelerinden göç alan ilçemizde küçük bir Türkiye örneği oluşmuştur. Sanayisi ve tarımıyla modern bir kentleşmeye ve doğru proje çalışmaları yapılmasına uygun durumdadır. Daha önceki bilgi ve tecrübelerimize dayanarak; Torbalı’da, Türkiye’nin örnek belediyecilik modelini oluşturacağız. Bu model, ülkemizdeki diğer ilçe belediyeleri için ana model teşkil edecektir” dedi.

HER MAHALLEDE REFERANDUM YAPILACAK  

Belediyeyi halkla birlikte yöneteceklerini ifade eden Öğünç, katılımcı belediyecilik anlayışını Torbalı’ya taşımak istediklerini söyledi. Öğünç, “Her mahallede referandum yapmak sureti ile halkın onayını alarak hizmet vereceğiz. Örnek olarak, bir mahalleye park, sosyal alan, sağlık alanı ya da eğitim alanı kurulacağı zaman halkın fikrini alacağız. Halkın kendi kendisini yönettiği bir anlayış ve uygulama içerisinde olacağız. Hem halkı dinleyen ve hem de bir araya getiren bir yönetişim anlayışını kuracağız” diye konuştu.

AKILLI KENT TORBALI

Belediyeyi alışılagelen yapıdan kurtararak, sorunlara anında müdahale eden, aktif bir yapıya kavuşturacaklarını da söyleyen Öğünç, “Teknoloji ve üniversitelerin gücünü yanımıza alarak son derece modern ve anında çözüm üretebilen dinamik bir yapı kuracağız. Halkın cep telefonu uygulaması ile belediyecilik hizmetlerini alabileceği bir ileri dijital belediyecilik yapısı oluşturacağız. Dijital ekosistemle bütünleşik bir “akıllı kent” kuracağız. Herkese kentle ilgili her türlü bilgiye gerçek zamanlı erişim imkânı sağlayarak yeni nesil kent yaşamı sunacağız. Çözümü yerinde yapacağız. Her mahallede kurulacak olan belediye birimlerinde halk sorunlarını dile getirebilecek. Bunlar yerinde ve etkili biçimde çözüme kavuşabilecek” şeklinde konuştu.

TANER ÖĞÜNÇ KİMDİR?
1968 yılında Ankara’da doğan Öğünç, Elazığ nüfusuna kayıtlıdır. Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Matematik Bölümü’nü bitirdi. Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği, İngiltere’nin Hertfordshire Üniversitesi ve bazı üniversitelerde araştırmacı ve öğretim görevlisi olarak çalıştı. Trakya Üniversitesi’nde yüksek lisans yapan Öğünç, Hertfordshire Üniversitesi’nde MPhil yaptı. Doktorası sınav aşamasında bitmek üzere olan Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı Taner Öğünç, çeşitli bilimsel çalışmalar yaptı. Görevde bulunduğu sırada Bakırköy Belediyesi’nde çok sayıda projeye imza attı ve işçi ve memurun toplu-iş sözleşmelerinin hepsini yürüten müzakere yetkilisi başkan yardımcılığı yaptı. Görevi sırasında maddi durumları yerinde olmayan ilçe halkının sorunlarını çözebilmek içim Sosyal İşler Müdürlüğü’nü kurdu. İlçedeki başıboş sokak hayvanlarının korumak ve iyileştirmek için Veteriner Müdürlüğü’nün kurulmasını sağladı. Öğünç, bekar ve çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

Etiketler :
,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Y-EA puanı ile  Torbalı birincisi oldu Y-EA puanı ile Torbalı birincisi oldu

Torbalı Bahçeşehir Anadolu Lisesi, 12. Sınıf öğrencisi Gaffar Osman Turgut 513 Y-EA puanı ile Türkiye 192.’si ve Torbalı 1.’si oldu. İl...

Sessiz ölüm: Hepatit! Sessiz ölüm: Hepatit!

Torbalı İlçe Sağlık Müdürlüğünden 28 Temmuz Dünya Hepatit Günü ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada hastalığın nasıl bulaştığı ve korunm...

5315 kişi başvuru yaptı 5315 kişi başvuru yaptı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Torbalı – Ayrancılar’da hayata geçirilecek olan TOKİ projesinde kura çekil...

Liseler, tercihler için hazır! Liseler, tercihler için hazır!

Torbalı’da YKS sonuçlarının açıklanması ile birlikte birçok lisede üniversiteye geçiş için tercih danışmanlık merkezleri kuruldu. Mesle...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
Y-EA puanı ile  Torbalı birincisi oldu Y-EA puanı ile Torbalı b...

Torbalı Bahçeşehir Anadolu Lisesi, 12. Sınıf öğrencisi Gaffa...

Sessiz ölüm: Hepatit! Sessiz ölüm: Hepatit!

Torbalı İlçe Sağlık Müdürlüğünden 28 Temmuz Dünya Hepatit Gü...

5315 kişi başvuru yaptı 5315 kişi başvuru yaptı...

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından...

Liseler, tercihler için hazır! Liseler, tercihler için h...

Torbalı’da YKS sonuçlarının açıklanması ile birlikte birçok ...

Tarihi ağaç,  TV  programlarında Tarihi ağaç, TV program...

Osmanlı Padişahı Sultan ikinci Abdülhamid'e 140 yıl önce İsp...

Polisler, pazarcı kılığına girdi Polisler, pazarcı kılığın...

Polis memurları pazarcı esnafı kılığına girerek ilçenin en b...

Turnuvanın galibi: Mü’min Mesci Cami Turnuvanın galibi: Mü’min...

Torbalı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz ...

Hizmette sınır tanımayan müdür Hizmette sınır tanımayan ...

Torbalı Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Tuncel Dağdelen vefat...

Bakan Soylu, şehidimizin nasıl vurulduğunu anlattı Bakan Soylu, şehidimizin ...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk yazarı Muharrem Sa...

Yıldırım Baytekin ‘Bahçeşehir’i anlattı Yıldırım Baytekin ‘...

Torbalı Bahçeşehir Koleji Kurucusu Yıldırım Baytekin, 18 yıl...

FOTO GALERİ
Baha Kapı
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan