Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

Trafik trafik trafik

Torbalı’nın trafiğini düzenlemek için duba (delinatör) konulması fikri bence ters tepki yarattı. Yetkililer dubaları yol kenarlarına takarsak trafik problemi çözülür diye düşündüler herhalde. Ancak ne yazık ki istenildiği gibi olmadı.

14 Kasım 2017 - 9:45 'de eklendi ve 2 kez görüntülendi. A+A-

Trafik trafik trafik
300Reklam

Otopark olmadığı için insanlar araçlarını koyacak yer bulamadıkları için dubaları yan yatırıp yine yol kenarına park etmeye devam ediyor. Kazım Dirik Caddesi’ndeki esnafa mal getiren kamyonetler de buraya park etmek zorunda kalıyor. Hatta Kazım Dirik Caddesi’ndeki işyerlerinde işi olanlar, alışveriş yapacaklar araçlarını yolun tam ortasına bırakıp gidiyor. Eskiden hiç olmazsa yol kenarında park edenler trafiği pek etkilemiyordu. Dubalar yapıldıktan sonra yolun ortasına park edilen araçlar yüzünden trafik allak bullak oluyor. Yani duba olayı da çözüm olmadı. Geçen gün bir kamyonetin dubaları eze eze park ettiğini köşeme taşımıştım. Vatandaşın çekip gönderdiği görüntüyü yayınlayıp, bu kadar da olmaz demiştik. Konu ile ilgili fotoğraflar gelmeye devam ediyor. Gelenleri de zaman zaman sizinle paylaşmaya devam edeceğim.

KEMALPAŞA KAVŞAĞI CİNNET GEÇİRTECEK

Beni yolda gören Kemalpaşa Kavşağı’ndan dert yanıyor. Geçtiğimiz akşam yeni açılan Urfa Sofrası’nda çiğ köfte partisine katıldım. Burada bir okuyucum ile görüşme fırsatı buldum. Kemalpaşa Kavşağı’ndan dert yandı. Sabahları Kemalpaşa Kavşağı’ndan geçişlerin mümkün olmadığını, bunu sık sık gündeme getirmemi istedi. Bu köşeden defalarca kez kavşaktaki sıkışıklığı dile getirdim. Muhabir arkadaşlar da sürekli olarak trafiğin sıkıştığı saatlerde gidip kavşağı görüntülediler ve haber yaptılar. Bugüne kadar insanların başına bela olan, kazasız günü geçmeyen, son günlerde sabah ve akşamları keşmekeşe dönen kavşakta düzenleme yapılacak. Yapılacak yapılmasına da insanlar daha ne kadar bu çileyi çekecek. 1 yıl mı 2 yıl mı? Kimse bilmiyor. Herhangi bir çözüm bulunamayan kavşağa sabah 07.00 ila 08.00 arasında ağır tonajlı araçların alınmaması gibi fikir ortaya atıldı. Bunun gibi çözüm yolları bulunabilir. Sözde bu kavşak kazaların önüne geçip, araçların kolay bir şekilde kavşaktan geçişini sağlayacaktı. Adı ‘Avrupai kavşak’ evet avrupada belki bu şekildeki kavşaklarda trafik çok rahat bir şekildeakabilir ama burası Türkiye. İnsanların trafikte birbirine saygısı kalmamış. Önce ben geçeyim düşüncesi içinde olan sürücüler, eli kornada bekleyip sürekli korna basarak ilerleyen sürücüler varken bu kavşak bizde pek işe yaramaz. Ayrıca burada kavşakta kimin önceliği olduğu konusunda sürücülerin büyük bölümünün bir fikri yok. Trafik levhalarında ‘Kavşakta dönene yol ver’ yazmasına rağmen üstüne üstüne sürenler nedeniyle sık sık kazalar yaşanıyor. Eğer burada ve Ayrancılar Kavşağında bir önlem alınmazsa isyan giderek büyüyecek.

EMLAKÇILAR DERNEĞİ BİNASINI TUTTU

Torbalı’da çok fazla emlakçılar. İnşaat sektörünün hızlı olmasından dolayı ilçenin her yeri emlakçı kaynıyor. Bazı sokaklarda yan yana 4-5 tane emlakçı görmek mümkün. Tabi bunların birçoğu resmi evrakları tam olmayan, vergi vermeyen emlakçılar. Bir o kadar da ayakçı denilen, yeri yurdu olmayan emlakçı var. Durum böyle olunca mevcuttaki emlakçılar pek para kazanamıyor. Kira ödeyen, devlete vergisini veren emlakçı, ayakçılar yüzünden zor günler geçiriyor. İlçenin önde gelen emlakçıları bu sorunu çözüme kavuşturmak için geçen sene kolları sıvamıştı. Kaymakam, Belediye Başkanı, Vergi Dairesi Müdürü, Ticaret Odası ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanını ziyaret eden emlakçılar dernekleşmek adına ilk adımlarını atmıştı. Daha sonra derneği resmen kuran emlakçılar, Hüseyin Yener Caddesi’nde de bir büro tuttular. Emlakçılar Derneği ilçedeki emlakçıları denetleyip, vergisiz bir şekilde iş yapanlara göz açtırmayacak. Derneğin Torbalı’ya hayırlı olmasını diliyorum. İlçedeki emlakçılar da bu oluşuma çok büyük destek veriyor. Tabi kurulan dernek onların yararına işlere imza atacak. Emlakçıları sıkı bir denetime tabi tutacak olan dernek, ilçedeki emlakçıların kurumsallaşmasına da destek olacak.

EMEKLİLERE GÜZEL HABER

SSK ve Bağ-Kur emeklileri, Ocak zammı için enflasyon verilerini merakla bekliyor. Yüzde 3.43 çıkan 4 aylık enflasyona göre en düşük maaş 2000’den önce emekli olan SSK’lılarda bin 535 liraya çıkacak. Maaşları, Kasım ve Aralık enflasyonuyla artabilir. Ocak’ta tüm emeklilerin maaşı değişecek. Memur emeklileri, yeni maaşlarını biliyor. Sadece enflasyon farkı olup olmayacağını gözlüyor. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranlarını ise 2017’nin ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon belirleyecek. Kasım ve Aralık enflasyonuna göre zam oranı artabilecek. Buna göre; halen bin 260 lira olan en düşük esnaf emeklisi aylığı bin 303 liraya yükselecek. En düşük maaş; Bağ-Kur tarım emeklilerinde bin 6 liradan bin 40 liraya, 2000’den önce emekli olan SSK’lılarda bin 535 liraya, 2000- 2008 arasında emekli olanlarda bin 204 liraya çıkacak.

 

 

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
TTO’dan tanıtım atağı TTO’dan tanıtım atağı

Torbalı Ticaret Odası’nın geçtiğimiz hafta Uşak’a yaptığı geziyi basından takip ettim. Ayrıca geziye iştirak eden bazı işadamları ile s...

Özgür Başkan görevde Özgür Başkan görevde

Birkaç gündür Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez; Belediye’nin projelerini takip etmek için Ankara’da bulunduğu için yerine Özgür Erma...

Bu sitemleri hak etmiyoruz! Bu sitemleri hak etmiyoruz!

DÜN Belediye Kültür Merkezi’nde Muhtarlar Toplantısı vardı. Toplantıda Kaymakam Kadir Sertel Otçu, Torbalı Devlet Hastanesi Başhekim Şe...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Fahrettin Küçük Yapı300x250
SON EKLENEN HABERLER
Trafik trafik trafik Trafik trafik trafik

Torbalı’nın trafiğini düzenlemek için duba (delinatör) konul...

Araç sürücülerine yol uyarısı Araç sürücülerine yol uya...

Karayollarının bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesiml...

Olgun’un önerisine Hürriyet Yazarı’ndan tam destek Olgun’un önerisine Hürriy...

CUMHURBAŞKANLIĞI Külliyesi’nde yerli otomobilin tanıtıldığı ...

Göztepe Spor Akademisi Tesisleri, görkemli bir törenle tanıtıldı Göztepe Spor Akademisi Te...

İZMİR Torbalı Belediyesi'nin ilçede Göztepe'ye tahsis ettiği...

143 yıllık firma Ayrancılar’da 143 yıllık firma Ayrancıl...

A.O. Smith Su Teknolojileri, Ayrancılar’da açılan yeni satış...

Seferoğulları-Tellioğulları filmi gerçek oldu Seferoğulları-Tellioğulla...

Seferoğulları-Tellioğulları filmi gerçek oldu Karakızlar Mah...

Torbalıspor maçında şok olay Torbalıspor maçında şok o...

Denizli’yi Bölgesel Amatör Lig’de temsil eden Kale Belediyes...

Doktor kerevizde   hasat tam gaz Doktor kerevizde  hasat ...

Sağlık açısından uzmanların tüketilmesinden fayda gördüğü ke...

Sahtekarlar! Sahtekarlar!

Son zamanlarda esnafın kandırılmasına neden olan sahte paral...

Çok güzel olacak! Çok güzel olacak!

Türkiye’nin en büyük çevre yatırımlarından biri olan Fetrek ...

FOTO GALERİ
Miss Park 300x250
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan