Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

Türkiye’ye hücum ettiler

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, 2018’in turizm açısından çok iyi bir yıl olduğunu belirterek, “Avrupalı, Rus ve dünyanın her bölgesinden Arap turistler dahil, Türkiye’ye ‘hücum ettiler’ diyebilirim” diye konuştu

31 Ağustos 2018 - 10:16 'de eklendi ve 306 kez görüntülendi. A+A-

Türkiye’ye hücum ettiler

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, 2018 yılının turizm açısından çok iyi bir yıl olduğunu belirterek, “Avrupalı, Rus ve dünyanın her bölgesinden Arap turistler dahil, Türkiye’ye ‘hücum ettiler’ diyebilirim. Çok iyi bir sezon geçiriyoruz. Kıbrıs’ta aynı şekilde.
Sadece, oraya yabancı turist getiremiyoruz.
Getirmenin zorluklarını yaşıyoruz.” dedi. Limak Filarmoni Orkestrası’nın Bodrum Antik Tiyatro’da düzenlediği Zeki Müren konserinde açıklamada bulunan Özdemir, turizm açısından çok iyi bir sezon geçirdiklerini belirterek, bütün otellerin dolduğunu ifade etti. Amerikalı ünlü model Paris Hilton’u Kıbrıs Limak Cyprus Deluxe Hotel’e getirdiklerini aktaran Özdemir, 2 bin 500 kişiye yakın insanın otelde toplandığını, Paris Hilton’un da DJ performansı sergilediğini vurguladı.

YENİ TURİZM MERKEZLERİ

Kıbrıs’taki otellerinin iyi çalıştığını belirten Özdemir şunları söyledi:

“Üsküp’teki otelimizi bir yıl içinde açmış olacağız. Bodrum her geçen yıl turizmdeki payını artırmakta. Turizm deyince eskiden akla sadece Antalya geliyordu. Ama şimdi Çeşme, Bodrum, Kuşadası da turizm merkezi olma yolunda önemli derecede yol katettiler. Yerli turistlerin yanında, yabancı turist sayısının da her yıl artması, Bodrum’un turizm anlamındaki değerini günbegün artırıyor. Biz de bu değerin farkındayız.”

POLONYALILAR BİRİNCİ 

Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre en çok artışın olduğu ülke ise Polonya oldu. Bu yılın 7 ayında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 130 artışla 350 bin 807 Polonya vatandaşı Türkiye’ye geldi.
Çin’den 7 ayda gelen turist sayısı yüzde 88.77 artışla 225 bine çıktı. 7 ayda Katar’dan da yüzde 123 artışla 52 bin 851 ülkemizi ziyaret etti.

LATİNLER’DEN YOĞUN İLGİ

Türkiye’ye Latin Amerika ülkelerinden gelen turist sayısında artışlar yaşanıyor. Özellikle Güney Amerika’dan bu yılın ilk yedi ayında gelenler yüzde 74.23 artışla 138 bin 493’e yükseldi. Arjantin ve Brezilya’dan 41 bin kişi geldi. Türkiye Otelciler Federasyonu (TUROFED) Başkanı Osman Ayık, “Uzun süredir bu ülkelere yönelik çalışmalar yapılıyor. Latinler’in bu aralar Kapadokya’ya ilgisi var. İnanç turizmine gelenler var. İstanbul başta olmak üzere Efes ilgilerini çekiyor” dedi. Temmuz ayında Türkiye’ye Güney Amerika ülkelerinden geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 54.
61 artışla 26 bin 327 kişi geldi. Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan Buenos Aires ve Sao Paulo’ya düzenlediği uçuşlar da artışta etkili oldu.

İZMİR’DE BEKLENTİ ARTTI

İzmir’e 2017-2018 Ocak – Temmuz döneminde gelen ziyaretçi sayısında yüzde 24,7 artış gerçekleştiği belirtildi. Çin Halk Cumhuriyeti’nden gelen turist sayısının % 428’lik artışla bin 199 kişiye yükseldiği bildirildi. 2018’in ilk 7 ayında İzmir’e gelen turistler arasında birinci sırada Almanlar yer alırken 6. sıradaki İranlı turistler dikkat çekiyor. Suudi Arabistanlı turist sayısı da 64’ten 4.071’e yükseldi.

Etiketler :
,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İnşaatın tepesinde  geçim çığlığı! İnşaatın tepesinde geçim çığlığı!...

Yaptıkları iş bırakma eylemleriyle sık sık gündeme gelen yeni belediye binası işçileri bu kez inşaatın tepesine çıkarak intihar girişim...

EMG ne işe yarar? EMG ne işe yarar?

Daha önce Balıkesir, Isparta ve İzmir’deki çeşitli hastanelerde görev yapan 27 yıllık Nöroloji Uzmanı Senem Altınbağ, Tınaztepe’de gör...

“Oğlumun anne demesini özledim” “Oğlumun anne demesini özledimR...

Göz ameliyatı öncesi oksijen yerine azot gazı verildiği için beyin felci geçirdiği belirtilen 5 yaşındaki Ege Avcı'nın annesi İpek Avcı...

8 hatim bitti 8 hatim bitti

Eğitim alanındaki başarılarının yanında sosyal faaliyetlerle de dikkat çeken Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 60 öğrencinin başlattığı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
İnşaatın tepesinde  geçim çığlığı! İnşaatın tepesinde geçim...

Yaptıkları iş bırakma eylemleriyle sık sık gündeme gelen yen...

EMG ne işe yarar? EMG ne işe yarar?

Daha önce Balıkesir, Isparta ve İzmir’deki çeşitli hastanele...

Hasan Akbıyık’tan iddialara yanıt Hasan Akbıyık’tan iddiala...

Gazetecilik etiği gereği muhatap olunan kişinin cevap hakkı ...

“Oğlumun anne demesini özledim” “Oğlumun anne demes...

Göz ameliyatı öncesi oksijen yerine azot gazı verildiği için...

8 hatim bitti 8 hatim bitti

Eğitim alanındaki başarılarının yanında sosyal faaliyetlerle...

Belediyede 30 meclis üyesi bulunuyor Belediyede 30 meclis üyes...

Belediye başkan adaylarının belli olması ve ittifakların kes...

Sergi açılacak Sergi açılacak

Erasmus çerçevesinde Cumhuriyet Mesleki Teknik ve Anadolu Li...

Yerine 2 adet 18 derslikli yeni okul Yerine 2 adet 18 derslikl...

Kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce talan edilmesiyle birl...

Resimde dünya ikincisi oldu Resimde dünya ikincisi ol...

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Geliştirme Vakfı İzmir Ok...

Toplam ciro aralıkta arttı Toplam ciro aralıkta artt...

Toplam ciro 2018 Aralık döneminde yüzde 10,8 arttı....

FOTO GALERİ
Lider Pen
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan