Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

Uygur bir adım öne geçti mi?

CUMHURİYET Halk Partisi’nin (CHP) önemli isimlerinden bir tanesi Övünç Demir. Önceki gün canlı yayında bir takım açıklamalarda bulundu. Beyanında ilçe başkanlığı için aday olmayacağını belirtti. Bu da önümüzdeki süreçte yapılacak olan İlçe Kongresi’nde mevcut İlçe Başkanı İsmail Uygur’un yeniden başkan seçileceği ihtimalini iyice güçlendirdiğini gösteriyor.

13 Eylül 2017 - 9:35 'de eklendi ve 0 kez görüntülendi. A+A-

Uygur bir adım öne geçti mi?
300Reklam

Canlı yayında bu kararını açıklayan Övünç Demir’in politikasını değiştirdiğini gözlemledim. Geçtiğimiz kongrede Uygur’un karşısında aday olduğunda daha muhalif, daha sert ve eleştirici bir tutum içerisindeydi. Şimdi birkaç eksiğini söyleyip daha çok AK Parti’ye yüklenmeyi tercih etti. Öyle ki Uygur’un en yakın kurmayları Sefer İpekli, İbrahim Özel ve Yıldız Sivrikaya’ya övgüler bile dizdi.

Belediye Başkan Aday Adayı olma kararı alan Demir, belli daha ılımlı bir siyaset izleyecek. Belli ki hedefine giden yolda Uygur cephesini küstürmek istemiyor.

Ancak Uygur’un İlçe Başkanı olması durumunda belediye başkan adaylığı için bir adım öne geçeceği öngörülüyor. Bakalım süreç nasıl ilerleyecek, hep beraber göreceğiz.

HASTANEDE GÖRMEZ’İN EMEĞİ BÜYÜK

Kuşkusuz geçen hafta çok yoğun bir süreç geçirdik tüm Torbalılılar olarak. İlçe olarak ilk kez görevdeki bir başbakanı ağırladık. Gerçekten de çok güzel bir ağırlama oldu. Hastanemizin de açılışını gerçekleştirdik bu süre zarfında.

Hastanemizin yapılmasında birçok kişinin kuşkusuz emeği var. Ancak bu konuda en büyük pay sahiplerinden bir tanesi de Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez. İlçe Başkanı olduğu günden bu yana hastanenin kurulması için mücadele etti.

Arsanın alınması, hastanenin yatırıma alınması, projenin onaylanması ve hızlandırılması, inşaası gibi birçok konuda emeği var Sayın Başkanın. Hastane konusunda hep ‘En büyük hayalim’ diye bahseden Başkan Görmez, sonunda muradına erdi.

Sadece kendisi değil tüm Torbalılılar olarak bu büyük yatırımdan fazlasıyla memnunuz. İnşallah daha nice güzel ve büyük yatırımlar ilçemize kazandırılır.

HASTANEYE 3 KATI PERSONEL ŞART

Konu hastaneden açılmışken, değinmeden geçemeyeceğim bir konu var. Tamam hastanemiz çok güzel. Standartların da üzerinde oldu. Uzun yıllar boyunca bu ilçeye ve ilçe halkına hizmet edecek bir sağlık yatırımı.

Sağlık konusunda hastane çok önemliydi. Şimdi sıra geldi işin diğer ayağına. Artık hastanenin içinin dolması gerek. Bu nasıl olacak. Gerek ekipmanlarla gerekse sağlık personeliyle sağlanacak bu.

Şuanda hastanedeki personel sayısı 300. 250 yataklı bir hastane için bu çok çok az. Çevremizdeki hastanelerde bile personel sayısı 450’nin üzerinde. Ki bu hastaneler, devlet hastanesinin üçte biri kadar.

Sağlık alanında uzmanlaşmış bazı isimlerle görüştüm. Bu kişiler de yönetici düzeyinde. Hastanemizdeki personel sayısının en az 1000 olması gerektiği konusunda görüş bildirdiler. Zaten şuanda görünen problemde bunu doğruluyor. Özellikle acil servisteki doktor sayısı mutlaka arttırılmalı. Personel sayısı hastaneyle orantılı bir şekilde arttırılacaktır önümüzdeki süreçte. Umarım bu işlem hızlandırılır ve sorun kökten çözülür.

ÜST GEÇİT YAPILDI ASANSÖR KALDI

Geçtiğimiz günlerde bir okuyucumdan mesaj geldi. Üzeyir Sınırlı adlı okuyucumuz Barış Yapı’da ikamet ediyor. Kendisi engelli. Ve büyük bir problemi olduğunu belirtti.

Barış Yapı Sitesi’nin hemen karşısına inşa edilen İZBAN yaya üst geçidindeki asansör maalesef çalışmıyormuş. Yahu bu üst geçit daha yeni yapıldı. Yaklaşık 1 ay önce yapıldı. Asansör yokmuş. Böyle bir şey olabilir mi?

Yetkililer yaya üst geçidindeki asansörü bir an önce hizmete açmalı. Engelli vatandaşlarımız, yaşlılarımız karşıdan karşıya geçerken büyük sıkıntı yaşıyor. Asansör ile bu sorun kökten çözülür.

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Tarihi bir güne tanıklık ettik Tarihi bir güne tanıklık ettik

GEÇTİĞİMİZ haftayı Başbakan Binali Yıldırım’ın Torbalı ziyaretine yapılan hazırlıklarla geçiren Torbalı, hafta sonu muhteşem bir açılış...

Ölüm tehlikesi Ölüm tehlikesi

Atatürk Mahallesi'nde bulunan küçük bir elektrik trafosunun hali ortada. Atatürk Mahallesi 1577 Sokak'ta bulunan elektrik trafosu bilin...

Geceleri inşaat terörü yaşanıyor Geceleri inşaat terörü yaşanıyor

BELKİ bana kızanlar olacak ama maalesef durum tam olarak bu. Torbalı’nın dört bir yanında inşaat yükseliyor. Çok güzel, ilçemiz gelişiy...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Fahrettin Küçük Yapı300x250
SON EKLENEN HABERLER
Uygur bir adım öne geçti mi? Uygur bir adım öne geçti ...

CUMHURİYET Halk Partisi’nin (CHP) önemli isimlerinden bir ta...

Henüz çok gençti Henüz çok gençti

15 gün önce ani bir kalp krizi geçiren ve günlerdir Tepecik ...

Sayıları 54 mahalleden fazla Sayıları 54 mahalleden fa...

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Torbalı,’ya gelen Suriyeli...

İntiharı önlemek için İntiharı önlemek için

Torbalı geçtiğimiz yıllarda meydana gelen intihar vakaları i...

Öncelik: Trafik ve uyuşturucu  Öncelik: Trafik ve uyuştu...

Torbalı’da yeni görevine başlayan İlçe Emniyet Müdürü Zeki O...

CHP’de tek liste CHP’de tek liste

Cumhuriyet Halk Partisi’nde bugün delege seçimleri başlıyor....

Ölümü göze aldı kızı için doğurdu Ölümü göze aldı kızı için...

İlkay Özkan, kanser riski taşıyan kızı için 42 yaşında hamil...

Minibüs devrildi, sürücü ağır yaralandı Minibüs devrildi, sürücü ...

Llastiği patlayınca bariyerlere çarpan ve devrilerek ters dö...

Hallere yeni vizyon Hallere yeni vizyon

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, gıda fiyatlarını düşürmek...

7.1 milyarlık yatırımla 20 bin kişiye istihdam 7.1 milyarlık yatırımla 2...

Türkiye ekonomisine duyulan güven bir aylık yatırım verileri...

FOTO GALERİ
Miss Park 300x250
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan