Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

Uygur’un dönüşü

DÜN itibari ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin Belediye Başkan adayı Parti Meclisi’nin onayı ile İsmail Uygur olarak oldu.

29 Ocak 2019 - 13:01 'de eklendi ve 234 kez görüntülendi. A+A-

Uygur’un dönüşü

Bu durum aslında bir dönüş olarak nitelendirebilir. Birincisi geçtiğimiz hafta CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) İsmail Uygur’u değil Övünç Demir’in ismini onayladı. Tam bir hafta boyunca Ankara’da kamp kuran Uygur kelimenin tam manası ile adaylığı söke söke aldı. Yani Uygur parti içerisinde gitti sonra geri geldi. İkinci dönüşü ise 5 yıl önce aday olamamıştı. Mahkeme kararını uygulamadığı için aldığı ceza adaylığına engel olmuştu. Aslında Uygur’un siyasi yaşamında bu tarz gidiş ve gelişler ilk değil. 2009 yılında Belediye Başkanlığının ikinci dönemine yeniden aday olmak istemişti. Fakat genel merkez Dr. İbrahim Öz’ü aday göstermişti. Uygur o dönemde yine geçtiğimiz hafta verdiği mücadeleye benzer bir mücadele verip ikinci kez aday gösterilip yeniden belediye başkanı seçilmeyi başarmıştı.

GÖZLER İYİ PARTİ’DE

Ak Parti’nin adayı Adnan Yaşar Görmez 5 Ocak’da açıklanmıştı. Cumhuriyet Halk Partisi ise adayını dün açıkladı. Şimdi gözler İyi Parti’de. Torbalı İyi Parti’nin İzmir’de aday çıkaracağı 5 ilçe arasında yer alıyor. Kimin aday olacağı bu hafta netleşecek. İlçe başkanı Baki Akyüz 2-3 aday arasında tercih yapacaklarını söyledi. Bu arada bundan 1 ay önce CHP’nin Torbalı’yı İyi Parti’ye bıraktığı iddia edilmişti. Köprünün altından çok sular aktı. Torbalı gitti, geldi. An itibari ile Millet İttifakı’nın sağlanamadığını söyleyebiliriz. Ama bu hafta yeni bir gelişme olabilir mi? Siyaset bu, olmaz diye bir şey yok. Kâğıtlar yeniden karılabilir. Seçimin sonucunu partiler arası ittifaklar ve gösterilen adaylar belirleyecektir. Seçime 2 ay kala, yapılacak kampanya, adayların performansı ve partilerin ülke genelindeki durumu Torbalı’nın yeni dönemini belirleyecektir.

HDP’de sessizlik hakim

Yerel seçim için hazırlıklarını hızlandıran HDP; İstanbul, Ankara ve İzmir’in de olduğu 7 büyükşehirde aday göstermeme kararı aldı. HDP, hafta sonu Genel Merkez binasında üst üste gerçekleştirdiği Parti Meclisi (PM) ve Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantılarında, yerel seçimlerde batı illerine dair izleyecekleri stratejiyi belirledi. Cumhuriyet’te yer alan habere göre; HDP, Gaziantep, Şanlıurfa, Adana, Ankara, Mersin, İzmir ve İstanbul olmak üzere toplamda yedi büyükşehirde aday göstermeyecek. HDP’nin bu illerde CHP’ye destek vermesi bekleniyor. Torbalı’da da sessizlik hakim. İlçe Başkanı Gülcan Kızıldağ, adaylara göre bir karar vereceklerini söylüyor. Aday göstermeme kararını resmi bir dille getirmekten kaçınıyor ve bir hafta içinde durumu netleştireceklerini ifade ediyor. İyi Parti ve HDP’nin durumunun netleşmesi ile siyasetin gündemi de değişecektir.

KAVŞAK SORUNUNA EL ATILMASI LAZIM

İlçemizde ki kavşak sorunları neden bitmiyor, çözümlenmiyor? Kavşak sorunumuz çözülmediği gibi, caddenin iki tarafı, özellikle çıkışlar kapatıldığı, görüş alanı daraldığı için tehlike ve kaza sayısı da artıyor.

Kavşaklarda, caddelerde devleti arıyoruz! Ya bu konuyu çözün veya izin verin bir hayırsever bulalım. Buralarda meydana gelen, maddi manevi kazaların sayısı açıklansın gerçekleri görün, olay daha iyi anlaşılmış olur

Vatandaşlara yazık değil mi?

Nüfus artışıyla beraber trafik sorunumuzda büyüdü, keyfi ve düzensiz hareket eden sürücülerin sebep olmaları nedeniyle ana caddelerde araç kullanmak işkence oldu. Birçok il ve ilçede vatandaşlara tek yönlü ama kısa süre alışveriş için park imkânı tanınıyor, bizde de olduğu söyleniyor.

Oysa caddelerimizin iki tarafı da keyfi olarak yön gözetilmeden araçlarla dolu hatta bazı kaldırımlar bile kapatılıyor.

Ana caddelerde bir yayanın karşıya geçmesi bile zor olmuş. Tabii ki önce içtenlikle saygı, sonra kurallar geliyor ama nerede!

Öncelikle, sürücü kurslarımızın adaylara park konusunu ve saygılı sürücülüğü anlatmaları gerekiyor. Kavşak ve ana caddelerde trafik sorunu çok ciddi ve önem arz ediyor. Bu günler tam zamanı değil mi?

Yerel seçimlere sayılı günler kalmış, keseler imkanlar ardına kadar açık, hangi aday veya parti bu önemli sorunu çözerse şaşaalı bir açılış yaptıralım, parlak sözler uçan balonlar ortamı süsler mesele kapanır insanlar rahat eder.

Bu fırsat bir daha ele geçmez, aksi taktirde daha çok bekleriz…

 

Etiketler :
,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Vergi dairesi meydanına katlı otopark yapılsın Vergi dairesi meydanına katlı otopark ya...

Nereye gitsem insanlar ‘nedir bu trafikten çektiğimiz’ diyor. Özellikle de Perşembe günleri ve mesai çıkışlarında. Torbalı’da trafik öy...

Uygur’un yanında kimler var? Uygur’un yanında kimler var?

CHP’nin adayı Pazar günü açıklanacak. ...

Karakuyu kan kaybediyor Karakuyu kan kaybediyor

Karakuyu, Subaşı, Çaybaşı, Yazıbaşı, Ayrancılar ve Pancar Beldeleri kapatılınca bu beldeler mahalleye dönüşmüştü. Ayrancılar konumu iti...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
Büyükşehirlerdeki eylemlerde görevlendirilen terörist yakalandı Büyükşehirlerdeki eylemle...

Terör örgütü PKK tarafından, metropol şehirlerdeki eylemlerd...

“Yağışların faydası zararından fazla” “Yağışların faydası zarar...

İzmir etkili olan yağışlar, barajlardaki doluluk oranını art...

Sayı 4’e düşürelecek Sayı 4’e düşürelecek...

İYİ Parti Torbalı İlçe Teşkilatı 7 kişilik belediye meclis ü...

Secdede kalbi durdu Secdede kalbi durdu

HAFTAYA trafik kazası ile uyanan Torbalı’da bir ölüm haberi ...

Favori aday Nizamettin Muhtar’a büyük destek Favori aday Nizamettin Mu...

TORBALI’NIN en kalabalık ve seçmen sayısı en fazla olan Ertu...

Listeler nasıl olacak? Listeler nasıl olacak?

LİSTELER bugün seçim kuruluna verilecek....

Çevreci projelere devam Çevreci projelere devam

Torbalı Belediyesi, yeni bir projeye daha imza attı. ‘Sıfır ...

İşveren, mavi yakada en çok güvenlik personeli aradı İşveren, mavi yakada en ç...

İşverenler geçen yıl istihdam için mavi yakada en çok güvenl...

Faktoring, finansal kiralama ve finansman şirketlerinin net karı 2,7 milyar lira Faktoring, finansal kiral...

Finansal Kurumlar Birliğinin (FKB) açıkladığı 2018 yılı kons...

Konut satışları düştü Konut satışları düştü...

Ocak ayında yüzde 24,8 düşüşle 72 bin 937 konut satıldı....

FOTO GALERİ
Lider Pen
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan