Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

Vakit dijital dönüşüm vakti

Firmanızı, yaptığınız onlarca güzel projeyi, ürettiğiniz mükemmel ürünleri iyi bir sunum ve görsellikle etkili bir biçimde anlatmak iyi olmaz mıydı? Günümüz dünyasında sinema filmleri, diziler, reklam filmleri, tv programları, bizlerin bakış açılarını ve görsel beklentilerini oluşturmaktadır. Günden güne ülkemizde de yüksek kaliteli yapımlar artmaktadır. Gelişen görsel medya araçları, yapılacak olan sunumlarda, müşteri beklentilerine de yansımaktadır. […]

15 Haziran 2016 - 9:42 'de eklendi ve 1619 kez görüntülendi. A+A-

Vakit dijital dönüşüm vakti

Firmanızı, yaptığınız onlarca güzel projeyi, ürettiğiniz mükemmel ürünleri iyi bir sunum ve görsellikle etkili bir biçimde anlatmak iyi olmaz mıydı?
Günümüz dünyasında sinema filmleri, diziler, reklam filmleri, tv programları, bizlerin bakış açılarını ve görsel beklentilerini oluşturmaktadır. Günden güne ülkemizde de yüksek kaliteli yapımlar artmaktadır. Gelişen görsel medya araçları, yapılacak olan sunumlarda, müşteri beklentilerine de yansımaktadır. Tüm bu sebeplerle işimizi daha iyi anlatma ve müşteri üzerinde olumlu etki bırakan küçük farklılıklar ekleme ihtiyacımız doğmaktadır. Yapacağınız bu farklı tanıtımlarla harcamış olduğunuz reklam bütçesinin verimliliğini artıracak, satış pazarlama personelleri, fuar tanıtımlarda elinizi güçlendirecek, geri dönüş oranını da artıracaksınız.

Fark yaratmak bazen küçük fırsatları görmek ve fırsata çevirmekle oluyor. Ama en güzel yöntemin teknolojiden geçtiğini düşünüyorum. Teknolojik imkanları herkesten önce görüp imkanları işinize adapte ettiğinde işte o zaman fark yaratmaya başlıyorsunuz demektir. Günümüz teknolojisi son dönemlerde girişimciliğin tüm dünyada önem kazanmasıyla iyice arttı. Mobil kullanım oranlarındaki artış, akıllı nesnelerin hayatımıza girmesi, nesnelerin birbirleriyle konuşmaları,akıllı robotlar, sanal ve artırılmış gerçeklik, birçok fırsatı bizlere sunarken aynı zamanda dijital dönüşümümüze hız kazandırmamızın vaktinin geldiğine işaret ediyor. Devir daha az personelle daha fazla işin yapıldığı, verimliliğin ve girişimciliğin arttığı bir döneme bizleri sürüklerken, bunu önceden görebilenler için inanılmaz fırsatları beraberinde getiriyor.

Yaptığınız iş her ne olursa olsun firmanızın dijital dönüşümünü gerçekleştirecek bir yol bulabilirsiniz. Örneğin yakın gelecekte marketlerde daha az kasiyer daha fazla self kasa göreceğiz, bununla beraber, akıllı market sepetleri bizlere sepetimizdeki ürün tutarını otomatik olarak hesaplayacak ve biz herhangi bir okutma işlemine maruz kalmadan alışverişimiz biter bimez ödememizi yapıp çıkabileceğiz. Eğer marketler için ambalaj üretimi, market sepeti üretimi yapan bir firmanız varsa mutlaka bu geleceğe doğru gidildiğini görüp, arge faaliyetlerini tamamlayıp, prototip üretimine başlayabilirsiniz. Sosyal medya kullanımının bu kadar yoğun olduğu ülkemizde mutlaka müşteri hizmetlerinizi sosyal medyaya entegre etmelisiniz. Bununla beraber yapılabilecek en basit şeylerden biri telefon santral ve telesekreter masrafından bizleri kurtabilecek ve şirket içi görüşmelerimizi bedavaya gerçekleştirebileceğimiz. Sanal santral, bulutfon gibi bulut santral hizmeti veren firmaları kullanmak. Böylece dijital dönüşümünüzde önemli bir adım atıyorsunuz demektir. Kendimize iş yaptığımız süre boyunca sormamız gereken en ciddi soru bugün düne göre işimin ne kadarlık bölümünü robotize ettim. Bu soru bazı durumlarda hayat kurtarıcı olabilir.

Dünyanın bir çok yerinde bulunan ekibinizle konferans görüşmeleri yapabilirsiniz. Yazılımların birbirleriyle haberleşmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin web siteniz, toplu mail yazılımı ile CRM yazılımınızı eşleştirebilirsiniz. Böylece zaman harcamadan web sitenize üyeliği bulunan kişilere belirli periyotlarda mailler gönderebilirsiniz. Yeni çıkan ürün veya hizmetlerinizi tanıtabilir. Müşterilerinize çeşitli konularda destekleyici yazı, görsel ve videolar paylaşabilirsiniz. Kullanacağınız yazılımların API desteği olması bu noktada son derece önemlidir. Araç akip sistemi, Muhasebe yazılımı, SAP, mobil uygulama ve web yazılımlarının, sosyal medyanın tümünün birbiriyle iletişim halinde olması sizlere büyük bir konfor ve kontrol kolaylığı sağlar.

Güvenlik kamerası teknolojileri yazılımların da kullanılmasıyla, güvenlik tehditi oluşturan durumları tespit edebileceği gibi, içeriye giren araç sayısı personel sayısı, plaka okuma, yüz tanıma uygulamaları ile şirketinizin performans ölçümlerinde büyük bir fark yaratabilir. Gıda üretimi yapan bir firma iseniz, personelinizin giriş yapığı kapıya bir bariyer yerleştirerek, personelin ellerini dezenfekte etmesi durumunda bariyerin açılmasını sağlayabilirsiniz.

Tüm bunları yapmamızın başlıca sebebi aslında rakiplerimizin önüne geçebilmek daha fazla işi daha ucuza yaparak ayakta kalabilmek. Bunun için önerilerimden bir diğeri de artırılmış gerçeklik katalog, kartvizit vb. Basılı malzemelerinizi baz alarak oluşturulan bir mobil yazılım sayesinde 3D bir modelin bu basılı malzemeler üzerinde oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. Drone çekimlerinin ve işinizle ilgili animasyonların yer aldığı Tanıtım filmleri yaptırarak sürekli olarak sektörünüze ışık tutan film ve videoları bu mecralarda sunabilirsiniz. Yalnızca firmanızı anlatan değil, müşterilerinin problemlerine ilişkin videoları da buralarda paylaşabilirsiniz. Tanıtım filmlerinizde 3d görseller ve animasyonlar kullanabilir. Drone vb son teknoloji ürünleri kullanabilirsiniz. Böylece etkinliğinizi artırarak firmanızın imajını güçlendirebilir. Firmanızın tüm bölümlerinin 360 derece çekim yapabilen kameralarla çekimlerini gerçekleştirerek, sanal gerçeklik gözlükleriyle dünyanın her yerinden firmanızı gezdirme şansına sahip olursunuz.

Sektörünüz her ne olursa olsun, müşterilerinizi iyi tanımalı ve müşterilerinizin sorunlarını tespit etmelisiniz. Blog siteleri oluşturarak müşteri problemlerini çözmeye yönelik makaleler, videolar paylaşabilirsiniz. Bir makine imalatçısı iseniz, makinenn nasıl çalıştığı, kurulum aşamaları, güvenlik ipuçları, teknik detayları anlatan filmler oluşturmalısınız. Bu hem ürününüzü alan kullanıcıyı daha güvende hissettirecek, hemde satışınızı destekleyecek bir yöntem olabilir. Bu blog,vlog siteleri veya mini web siteleri sayesinde müşterileriniz veya potansiyel müşterilerinizle sürekli iletişim kurabileceğiniz onları bir arada tutan bir platform oluşturabilirsiniz.

Dijital dönüşümün her firma için mutlaka gerekli olduğunu düşünüyorum. Öncelikle yazılım maliyetini azaltabilirsiniz. Bunun için en fazla başvurulması gereken nokta açık kaynak kodlu yazılımlardır. Lisanslı olarak satın aldığınız, işletim sistemleri, ofis yazılımları, muhasebe yazılımları, web siteleri, 3D modelleme, CRM yazılımları, SAP yazılımları gibi bir çok yazılımın açık kaynak kodlu olarak ücretsiz dağıtılan versiyonları mevcut, küçük bir araştırmayla tüm yazılım maliyetinizi cüzzi rakamlara çekebilirsiniz. Şirket içi iletişiminizde sanal santralleri kullanarak iletişim maliyetinizi düşürebilir. Müşterilerinize toplu mailler ve robot aramalar gerçekleştirerek müşterilerinizin zihnindeki yerinizi sağlamlaştırabilirsiniz. Web sitenize SEO hizmeti yaptırarak web sitenizin daha bulunabilir olmasını sağlayabilir. Böylece küçük bir maliyetle bir çok müşteri elde edebilirsiniz.Marka bilinirliğinizi artırabilirsiniz. Tüm personelinizi görden geçirerek robotize edilebilecek olan işleri belirleyebilir, daha fazla yazılım ve makine ile daha az maliyetle daha fazla iş yapar hale gelebilirsiniz.

Sonuç olarak, firmanızın ihtiyacına uygun olarak dijital dönüşüm araçlarına sahip olabilir. İnsan gücüne ve emeğine dayalı bir çok işi yazılımlar veya robotlara yaptırarak, hata oranınızı ve maliyetlerinizi düşürebileceğiniz gibi, verimliliğinizi artırabilirsiniz.

 

 

Etiketler :
,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Google’de üste çıkmak Google’de üste çıkmak

ALIŞKANLIKLARIMIZ günden güne değişiyor. Daha önce çarşıdan, pazardan aranılan ürünler artık internetten aranır oldu. Hepimizin elinde ...

Pazarlama Pazarlama

KLASİK reklam kanallarını hepimiz biliyoruz. Gerilla pazarlama taktikleriyle maliyetlerinizi düşürebilir reklamlarınızın etkisini artır...

Yok satmak! Yok satmak!

PAZARLAMACILAR bilirler sattığınız ürün fiziksel bir ürün ise satmak çok daha kolaydır. İyi satıcılar satacakları ürünü hemen müşterile...

Yazılımcı olmak Yazılımcı olmak

GİTGİDE önemini artırmaya devam eden, gelecekte daha da arttıracağına inandığım yazılımcılık hakkında yazmak istedim. Yazılımlar işleri...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
Şanver Göymen, Torbalıspor’da Şanver Göymen, Torbalıspo...

TRANSFER döneminde birbirinden başarılı futbolcuları renkle...

5 çoban köpeği zehirlendi 5 çoban köpeği zehirlendi...

Özbey Mahallesinde iki gün içerisinde sürüleri koruyan beş k...

Doğal güzellikler Doğal güzellikler

Şehir yaşantısından uzaklaşmak isteyenler, Torbalı’nın doğal...

AK Partili Kaya’dan Soyer’e koordinatör tepkisi AK Partili Kaya’dan...

AK Partili Kaya Başkan Soyer'in Büyükşehir'e İstanbul'dan tr...

Ölümle burun buruna Ölümle burun buruna

Birkaç kuruşluk bahşiş uğruna düğün konvoylarının önüne atla...

Minnetle andık Minnetle andık

15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıldönümü ve 15 Temmuz D...

Ovada domates telaşı Ovada domates telaşı

Tarım arazilerinde domates hasadı bütün hızıyla devam ediyor...

Yoğun bakıma sevk alıyoruz Yoğun bakıma sevk alıyoru...

Torbalı Devlet Hastanesi’nin yeni açılan Yoğum Bakım Ünitesi...

Torbalı’nın gözü kulağı bu yatırımda Torbalı’nın gözü kulağı b...

OTOMOTİV endüstrisinin en büyük oyuncularından biri olan Vol...

Üst düzey katılımla son  yolculuğuna uğurlandı Üst düzey katılımla son ...

Hakkari kırsalında İl Jandarma Komutanlığının operasyonunda ...

FOTO GALERİ
Baha Kapı
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan