REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

10 bin kişi borcunu ödeyecek

Torbalı Vergi Dairesinde yapılandırma yoğunluğu yaşanıyor. 26 Kasım tarihine kadar ertelenen borç yapılandırma kapsamında şimdiye kadar yaklaşık 10 bin kişi borçlarını ödemeyi taahhüt etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
10 bin kişi borcunu ödeyecek
64 Görüntüleme
03 Kasım 2016 - 12:04
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

BAKANLIK tarafından başlatılan vergi affı başvurusuna Torbalı’dan yoğun ilgi gösterildi. 31 Ekim’e kadar duyurulan ancak 25 Kasım’a kadar uzatılan yapılandırma sürecine şimdiye kadar yaklaşık 10 bin kişinin başvurduğu öğrenildi. Önemli sanayi kuruluşların da borçlarını bu süreçte yapılandırıldığı öğrenilirken, yen yapılandırma paketinde ilk iki taksit çok önemli yer kaplıyor. İlk iki taksiti zamanında ve eksiksiz ödemeyenin yapılandırması geçersiz sayılıyor. 25 Kasım’a kadar sürecek olan yapılandırma süresince Torbalı’daki başvuruların 15 bini bulması bekleniyor.

HER TÜRLÜ BORÇ ÖDENEBİLECEK

Torbalı’da yaklaşık olarak 10 bin vatandaşın şu ana kadar başvurduğu 2016 Genel Vergi Affı başvuru süresi 25 Kasım’da bitiyor. 25 Kasım’da sona erecek olan vergi borcu yapılandırma imkânından yararlanmak isteyen vatandaşların bu süre içerisinde Torbalı Vergi Dairesi’ne başvuruda bulunmaları gerekiyor. Vergi Affı kapsamına Bağ-Kur prim borçları, Trafik cezaları, GSS, Motorlu Taşıtlar Vergisi ve SGK borçları da af kapsamına giriyor. Bağ-Kur prim borçlarından dolayı emekli olamayanlar ve yüzbinlerce prim borcunu ödeyemeyen, yaş ve yıl şartını doldurmuş on binlerce vatandaşın gecikme zammı ve faizler silinecek. Prim borcundan dolayı emekli olamayan vatandaşlar borçlarını yapılandırma sonrasında tamamen ödemeleri sonrasında emekli olabilecekler. Vatandaşlar Vergi borcu yapılandırma kanunun yürürlüğe girmesinden sonra hangi vergi borcu olursa olsun yapılandırma imkânından yararlanabilecekler.

KUTUTUTUTU: BULGUR, UYARDI

“Vergi Affı” olarak da bilinen 6736 sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun”un Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla birlikte gündeme gelen yeni yapılandırmayla ilgili olarak İzmir Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Torbalı Temsilcisi Adem Savaş Bulgur, son başvuru tarihinin 25 Kasım 2016 olduğunu hatırlatarak, son gün beklenmeden başvuru yapılması önerisinde bulundu. Vergi affını devletin çıkardığı kanunla belirttiğini söyleyen Bulgur, “Bu fırsat 4-5 yılda bir vatandaşın ayağına gelir. Mükelleflerin bu fırsatı kaçırmaması gerekir.” diye belirtti.

BANKADAN DA ÖDENEBİLİYOR

Öte yandan vatandaşlar, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesi üzerinden de TC numarasını yazarak borçlarının olup olmadığını öğrenebilecek. Yoğun bir tempoyla çalışmalarını sürdüren Torbalı Vergi Dairesi yetkilileri, “Yapılandırma kapsamındaki borçlar geniş olarak bütün vatandaşları ilgilendiriyor. Askerlik para cezası, seçime girmemiş kişilere ve nüfus kağıdını yenileyenlere yönelik para cezası, trafik para cezası, karayolları taşıma, otoyollar köprülerden ihlali geçişler, RTÜK tarafından verilen para cezaları… Bunlar 30 Haziran 2016 tarihinden önceki döneme giren borçları kapsıyor.” diye belirtti. Bulgur ayrıca, ödemede tüm bankaların kolaylık sağladığını da vurguladı. İbrahim DANIŞ

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web