REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

155 yıldır, dünyanın en tatlı işini yapıyorlar

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
155 yıldır, dünyanın en tatlı işini yapıyorlar
1.070 Görüntüleme
16 Aralık 2015 - 8:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye denince akla ilk lokum gelirken, lokum denince de ilk olarak Afyonkarahisar geliyor akıllara. Afyonkarahisar’ın ünlü lokum üreticilerinden olan Dervişzade Butik Şekerleme, Torbalı’da kapılarını hizmete açtı.

 

 

GEÇMİŞİ çok uzun yıllara dayayan, gizemli ve keyifli bir yiyecek olan lokum; Türk adı ile özdeşleşmiş, her özel gün ve önemli ziyarette ilk akla gelen tat olmuştur. Afyon’da Hacı Bekir Efendi’nin ilk olarak bir yarışma neticesinde icat ettiği lokum, bugün dünyanın dilinde. 18. yüzyılda icat edilen lokum, bugün yüzlerce farklı çeşidiyle, ağızlarda unutulmaz tatlar bırakıyor. 1860 yılından bu yana, lokum imalatı yapan Dervişzade Butik Şekerleme; geleneksel lokum anlayışına farklı bir tarz kazandırmış, uzun yılların getirisi olan tecrübe ile farklı tatları lokum anlayışı ile birleştirmiştir. 155 yıl önce, ağızlarda hoş bir tat bırakma sevdası ile kurulan Dervişzade Butik Şekerleme, gönüllere ve damaklara taht kurmaya devam ediyor.

 

5 NESİLDİR DEĞİŞMEYEN LEZZET

 

Dervişzade Butik Şekerleme, Türk insanının dünyaya mirası olan lokumu bir tatlı yiyecekten fazlası olarak düşünmüş ve yeni lezzetleri alıcıları ile buluşturmuştur. 1860 yılında Afyonkarahisar’da kapılarını açtığı günden bu yana lokumu, satılacak bir üründen öte, geleneksel Türk lezzetlerini en güzel şekilde imal edip misafirlerini memnun etme aracı olarak gören Dervişzade Butik Şekerleme, tam 5 nesildir lokum imalatı gerçekleştiriyor. Dervişzade Butik Şekerleme bugün, 27 farklı lokum çeşidi ile hizmet vermekte. Tamamen doğal ürünlerle imal edilen lokumlarda, hiçbir katkı maddesi bulunmuyor. Lezzetinin en büyük sırlarından biri de bu olan işletmede satılan hemen hemen her şey 1. sınıf kaliteye sahip.

 

LOKUMLAR ÖZEL OLARAK HAZIRLANIYOR

 

155 yıllık bir geçmişe sahip olan Dervişzade Butik Şekerleme, önceki gün ilk satış mağazasını Torbalı’ya açtı. Sadık İleri Bulvarı üzerinde kapılarını hizmete açan mekanda satılan ürünlerin büyük bir kısmı, Afyonkarahisar’da Dervişoğlu Ailesi tarafından üretiliyor. Mustafa Dervişoğlu ve nişanlısı Özlem Ekmekci tarafından işletilen Dervişzade Butik Şekerleme ‘Dünyanın en atlı mağazası’ sloganıyla kuruldu. Ürünlerinin fabrikasyon olmadığını dile getiren Mustafa Dervişoğlu, tamamının 5 kilogramlık kazanlarda elde üretildiğini ifade etti. Gerçek meyvelerle imal edilen lokumlar ve diğer şekerleme çeşitlerinde ise sentetik boya ve glikoz gibi hiçbir katkı maddesi bulunmuyor.

 

KATKI MADDESİNE YER YOK

 

27 çeşit lokumun yer aldığı mağazada sayı her geçen gün artarken, 3 ay içerisinde lokum çeşidinin 40’a yükseltilmesi hedefleniyor. Lokumun yanı sıra şekerleme çeşitlerinin de bulunduğu mağazada sadece 30 çeşit çikolata, Torbalılıların beğenisine sunulmuş. En iyi, kaliteli e doğal ürünlerin yer aldığı Dervişzade Butik Şekerleme’nin hedefleri arasında, Afyonkarahisar’daki üretim alanını Torbalı’ya taşımak var. Ucuz değil, iyi lokum yemek isteyenlere lokum satmayı arzuladıklarını dile getiren Dervişoğlu, kısa sürede gösterilen ilgiden de fazlasıyla memnun olduklarını belirtti. İmal edilen ürünlerin tamamında zengin malzeme politikası uygulanırken, açılışa özel fiyatlarda mevcut.

İZMİR’İ 5 AY GEZDİ, TORBALI’YI SEÇTİ

 

Lokumlar, Afyon şeker pancarından imal edilirken, tahin, pekmez ve helva da firmanın kendi üretimi. Bebek şekerlemelerinin de yer aldığı mağaza uygun fiyat politikasıyla da dikkat çekiyor. Yatırım için İzmir’i tercih ettiklerinde 5 ay boyunca yer arayışı içerisine girdiklerini ifade eden Mustafa Dervişoğlu: “Uzun süre boyunca yer arayışında bulunduk. En sonunda a Torbalı’yı tercih ettik. İzmir’in en hızlı ilerleyen ve büyüyen ilçesi olan Torbalı, yatırımımız için en uygun bölge oldu. Aynı zamanda hem İzmir’de hem de Torbalı’da işi yapan doğru düzgün herhangi bir mekan yok. Sektördeki önemli bir boşluğu doldurmuş olduk” diye konuştu.

 

GÖKHAN YALKALK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web