REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

3,5 ayda bütçe bitti, ek bütçe alındı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
3,5 ayda bütçe bitti, ek bütçe alındı
299 Görüntüleme
28 Nisan 2016 - 8:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

2015’te Cumhuriyet Tarihi’nin rekorunu kıran Torbalı İŞKUR, son 7 ayda 2 bin kurs açtı. Kalifiye eleman sorununu büyük oranda aşan müdürlük 2016 yılının bütçesini de 3,5 ayda bitirerek ek bütçe aldı. İŞKUR deyim yerindeyse destan yazıyor.

 TORBALI’DA sizliği en aza indirmek için büyük bir mücadele veren İŞKUR Torbalı Hizmet Müdürlüğü, 2015 yılında iş koçlarının çalışması sayesinde binlerce kişiyi iş sahibi yaptı. Sadece iş arayanlara iş bulmakla yetinmeyen kurum ayrıca açtığı kurslar ve programlarla hem vatandaşları kalifiye ediyor hem de bu programlara katılanların sağlıksigortaları, maaşlarını yatırarak büyük bir başarıya imza attı. Türkiye’nin en büyük bütçesine sahip olan Torbalı İŞKUR Hizmet Müdürlüğü 2015 yılında ilçe adına Cumhuriyet Tarihi’nin rekorunu kırmıştı. 2016 yılına da hızlı bir giriş yapan Torbalı İŞKUR Hizmet Müdürlüğü, açtığı kurslar ve programlar nedeniyle sadece 3,5 ayda 2016 yılının bütçesini bitirdi. Genel müdürlükten yeni bütçe talebine olumlu yanıt alan Torbalı İŞKUR, adeta yeni bir destan yazdı. 1,5 milyon liralık bütçeyi sadece 3,5 ayda bitiren müdürlük, genel merkezden 1,5 milyon liralık bütçe daha almayı başardı. Müdürlük bu bütçeyi de en iyi şekilde değerlendirecek.

7 AYDA 2 BİN KURS AÇTI

Ortalama bir ilin toplam memur sayısı kadar kişiye maaş ödeyen ve bunların sigortalarını yatıran kurum deyim yerindeyse destan yazıyor. Kısıtlı araç gereç, dar imkanlarla birlikte, haftanın 7 günü süren mesailerle kendine bağlı yedi ilçede çalışma yürüten İŞKUR Torbalı Hizmet Müdürlüğü istihdam garantisiz kurslar haricinde sadece 7 ay gibi bir sürede 2 bin tane kurs açtı. İş başı eğitim kurslarına on binlerce kişi katılırken, İŞKUR bu kursiyerlerin SGK primlerini, iş kazası sigortalarını yatırıp, kursiyerlere günlük de ödeme yaptı. Bu kurslar sayesinde kalifiye eleman sorununu büyük oranda azaltan kurum, Türkiye’nin en faal hizmet müdürlükleri arasında en önlerde kendine yer buluyor.

HAFTANIN 7 GÜNÜ MESAİ

Torbalı ile birlikte Ödemiş, Selçuk, Bayındır, Tire, Kiraz ve Beydağ’a hizmet veren İŞKUR Torbalı Hizmet Müdürlüğü, işsizliğe savaş açtı. Aileden başlayarak istihdam konusunu yeniden ele alan kurum uzmanları, artık işsizlere zimmetli bir şekilde çalışıyor. Kurumunen önemli hedefi genç işsizlerin sayısını azaltmak. Bu doğrultuda çalışmalarını yoğunlaştıran İŞKUR, bünyesinde birçok program ve kurs açtı. Ortalama bir ilin memur sayısından fazla bir kitleye sadece bu yıl maaş ödeyen hizmet müdürlüğü, üzerine düşenin fazlasını yapıyor. Sessizce çalışmalarını yürüterek, kısıtlı imkanlarına rağmen, bölgede ve ülke genelinde en başarılı müdürlüklerden biri olan İŞKUR Hizmet Müdürlüğü 1.700 kişiye işsizlik maaşı ödüyor. Açtığı kurslarda eğitim gören binlerce kişiye de maaş verip, sigortalarını ödeyen müdürlük büyük mesai harcıyor. İŞKUR Torbalı Hizmet Müdürü Mustafa Şimşek “Açık olan iş sahalarına yönlendirmeler tüm hızla yapılıyor. Şuan açık olan iş sahaları var. İş arayanları yönlendiriyoruz. Bunların yanı sıra program ve kurslarımız da sürüyor. Kaydolmak isteyenler için hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Personellerimizi hafta içinin yanı sıra hafta sonu da mesai harcıyor” dedi. İbrahim DANIŞ

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web