REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

45 yıldır ayakta

1971 yılından bu yana Torbalı’da esnaflık yapan Kamil Usta, Ödemiş Köfte’yi ilçe halkına sevdirdi. Sektörün öncülerinden olan Kamil Usta her geçen gün kendisini geliştirmeye ve yenilemeye devam ediyor. Ferhat Fidan sektörün zor bir süreçten geçtiğini belirterek 2017 yılından umutlu olduklarını söyledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
45 yıldır ayakta
117 Görüntüleme
13 Aralık 2016 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

 

TORBALI’DA 45 yıldır esnaflık yapan Kamil Fidan yaptığı sulu yemek ve ızgara çeşitleri ile ‘Kamil Usta’ ismini bir marka haline getirdi. Ertuğrul Mahallesi Mithatpaşa Caddesi üzerinde 24 saat faaliyet gösteren Kamil Usta ilçe halkının uğrak mekânlarının başında geliyor. Kamil Fidan ve oğlu Ferhat Fidan tarafından işletilen mekân kısa süre önce 2. Şubesini de açtı. Ferdi Fidan tarafından işletilen 2. şube de kısa sürede Torbalı halkının beğenisini kazandı. Ödemiş köfte ve sulu yemek çeşitlerinde oldukça iddialı olan Kamil Usta kalitesini 45 yıldır ayakta durarak ispatlıyor. İşleri babasından yavaş yavaş devralan Ferhat Fidan, Kamil Usta’nın Torbalı halkına uzun yıllardır sunduğu lezzeti aynı şekilde sunuyor. Ferhat Fidan her sektörde olduğu gibi gıda sektöründe de son dönemde ekonomik anlamda sıkıntılar yaşandığını ancak 2017 yılından umutlu olduklarını söyledi. Yeni yıl ile birlikte hükümetin alacağı kararlar ile ekonomik sorunların çözüleceğine inanan Ferhat Fidan, Torbalı halkına kendilerine gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür etti.

DÜRÜST VE FEDAKAR OLACAKSIN

Gıda sektöründe sıcak para döndüğü için yemek sektörüne yönelen çok sayıda kişinin olduğunu ancak işler istendiği gibi gitmeyince birçok mekânın açılıp kapandığına dikkat çeken Ferhat Fidan gıda işine gireceklere bazı tavsiyelerde bulundu. Hizmet sektörünün dürüstlük ve fedakârlık istediğini dile getiren Fidan “Torbalı’da yeni yeni mekânların açılması bizi memnun ediyor. İşini kaliteli bir şekilde yapan, sektöre hareket getiren restoranların açılmasını destekliyoruz. Mekân açmak isteyenler bazı restoranları gezip doluluğu görüyor. Daha sonra bu işe soyunup mekân açıyor. Evdeki hesap çarşıya uymayınca da kapatmak zorunda kalıyor. Son yıllarda bu işi bilen de bilmeyen de yapmaya çalışıyor. Sürekli açılıp kapanan mekânlarda sektöre darbe vuruyor. Bu işte başarılı olmak için önce kaliteli hizmet vereceksiniz, dürüst olacaksınız ve fedakarlık yapacaksınız. Kendin yemeyeceğin ürünü müşteriye sunmayacaksın. Gönül rahatlığı ile müşterinin yiyeceği yemekler hazırlayıp sunacaksın. Müşterinin damak tadına hitap ediyorsan tutunursun. İlçemizde de çok sayıda bu kaliteye sahip mekan mevcut” dedi.

MERDİVEN ALTI İŞLETMELER DARBE VURUYOR

Her sektörde olduğu gibi gıda sektöründe de merdiven altı diye tabir edilen işletmelerin sektöre ağır darbe vurduğunun altını çizen Ferhat Fidan “Torbalı’da ruhsatsız, vergi ödemeyen merdiven altı işletme sayısı oldukça fazla. Bu tür işletmelere ilgili makamların denetimlerini sıklaştırması gerekli. Ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Esnafın durumu ortada. Birde merdiven altı işletmeler devreye girince esnaf darbe üstüne darbe yiyor. İşini doğru dürüst yapan, vergisini ödeyen, kira veren ve yanında işçi çalıştıran mekânlar bu tür merdiven altı mekânlar yüzünden sıkıntı yaşıyor. Hükümetin bu konuları iyi irdelediğini ve gerekli müdahaleyi yapacağına inanıyorum. Hükümet sanayici ve esnaf için güzel kararlar alıyor. 2017 yılının çok daha iyi geçeceğinden hiç şüphem yok. Umutsuzluğa kapılmamamız lazım. Hep böyle gidecek diye bir şey yok. Yeni yıl ile birlikte tüm sorunların bitmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Serkan GÜNBAY

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web